Резултати 1 до 24 от 24

Тема: Абсолютно некомпетенто обслужване - Selectra-PCB

Венцислав Симонов Simonov's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    37

Абсолютно некомпетенто обслужване - Selectra-PCB

Здравейте,
    като цяло публикувам тази тема за да покажа как ще бъдете третирани във въпросната фирма Selectra-PCB ако решите да работите с тях. Тук няма да коментирам качеството на платките, които се изработват там, защото то е без коментар

Преди 4 дни пуснах запитване за оферта за изработка на малка серия платки през официалната форма за това, предвидена на сайта им:

http://selectrapcb.com/order/index.php

След няколко дни чакане и никакъв отговор, написах втори мейл със питане, дали, евентулано, по някое време някой ще ми обърне внимание (евентуално... нали) В резултат на това, получавам следния отговор:

А вие за колко искате?
    Въпрос на цена.
    Вижте калкулатора.
    Минимален срок 3 дни.Оскъпяване 67%.
    (Освен броя и размера на платката е от значение).

On Wed, 11 Nov 2015 19:28:08 +0200
    Ventsislav Simonov <ventsislav_simonov@audioworkshop.org> wrote:
    Здравейте,
    колко още дни ще са Ви необходими за да изработите елементарна оферта за 6 броя най-обикновени платки?

Благодаря.
    "Selectra-pcb " Ltd
    Plovdiv, bul. "Sankt Peterburg "59
    tel:032/634755
    gsm:0899/979204

S Uvajenie:
    inj. A. Ivanov
    След като бях крайно очуден от начинът, по който тече информацията в тази фирма, реших да се обадя на въпросният inj. A. Ivanov. Естествено човекът не знаеше кой съм и какво съм пращал. Най интересното беше, че като му казах, че съм изпратил запитване за оферта за изработка на толкова малка поръчка, ми бе обясненео с надменен тон:
    "...значи, само цената на офертата ще е повече от самата изработка. Имаме калкулатор, ползвайте го."
    На моето очудване, че не е нормално и всички други фирми работят с оферти ми бе отговорено:
    "...една оферта отнема около час... хайде сега да сметнем колко струва един час труд..."
    Тук вече пожелах на inj. A. Ivanov приятен ден и любезно казах, че ползвам друга фирма...

Те така... Бизнес по български

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

A Lone Rider galinvayov's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    38
    Ба ли го... Аз от години им използвам услугите. Винаги са спазвали сроковете. Цените пасват с това което казва калкулатора, заради това и не съм опирал до искане на оферта. Няколко пъти се е налагало да се чуваме по телефона, комуникацията е била съвсем нормална. Издават си фактури, плащания по банков път приемат...
    Редактирано от galinvayov; 12 November 2015 в 12:09.
    — Мислим да реализираме и "Тайната вечеря".
    — А, да реализирате "Тайната вечеря"?“ Вече не се казва "Да скова кочина", вече се казва "Да реализирам кочина!"

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Ами ползвай Вируса . За какво се натрисаш на Селектрата ? Техните платки са под всякаква критика.

П.П. пише се Учудвам !
    Цитатите не са на класици , а са на комици!

Kris Dimitrov написа: "Може да е голямо НО Е ПОКРИТО !!!"

Бис написа: Уверявам ви, че средна класа там (в Германия), не живеят по-добре от средна класа тук!

Нямам търпение като някоя китайска малка фирмичка открие нишата - целия пазар за PCB в БГ и отвори дюкячнче тук.

Кеф ще ми е да ги изринат наглите гадове( цялата частна" БГ PCB "Индустрия") с безпредметно високите им цени, такси шаблон и тн. простотии.

Ае стига бе Дънна платка-многослойна, двустранна и нарисувана, със всчики съвремнни напоени елемнти може да се купи спокойно за 40-50$

Абсолютно безпредметно е празни платки със същия размер да са на същите цени.
    Редактирано от pichaga933; 12 November 2015 в 13:22.

A Lone Rider galinvayov's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    38
    Бройките, пичага, бройките... Не китайците, ако ще и марсианците да дойдат, при единични бройки, цената няма как да се доближи до цената при серийно производство.
    Има операции и разходи които не зависят от произведеното количество.
    Да кажем че тези еднократни разходи са 20 лева. Материали и консумативи за бройка, да кажем, излизат 2 лева.
    Поръчваме 2 платки, всяка една ще ни струва 12,00 лева.
    Поръчваме 2000 платки, тогава всяка една ще ни струва 2,01 лева.
    Редактирано от galinvayov; 12 November 2015 в 13:54.
    — Мислим да реализираме и "Тайната вечеря".
    — А, да реализирате "Тайната вечеря"?“ Вече не се казва "Да скова кочина", вече се казва "Да реализирам кочина!"

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    65
    Цената на китайците за подгтовка е много висока-около и над 100 долара. За сметка на това самите платки са около три пъти по-евтини. Това е за серии от 50-100 платки.
    Главен инспектор в отдел "ГРАМАТИЧЕСКА ПОЛИЦИЯ"

НЕ Е ВАЖНО КОЙ СИ, А КОЛКО СТРУВАШ!

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57
    Цитат Публикувано от pichaga933 Покажи мнения
    Нямам търпение като някоя китайска малка фирмичка открие нишата - целия пазар за PCB в БГ и отвори дюкячнче тук.
    То пък един пазар. Освен това, без много да съм проучвал ми се струва, че цената тук е добра спрямо европейците предлагащи подобни услуги. Ако някой убеди китаеца да открие точно тук фирма, която обслужва цяла Европа, може и да стане. А и не е задължително да бъде китаец

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    37
    Цитат Публикувано от DIMM Покажи мнения
    Ами ползвай Вируса . За какво се натрисаш на Селектрата ? Техните платки са под всякаква критика.

П.П. пише се Учудвам !
    Спрях се на Селектра именно, защото фактор е цената. Тази малка партида е за пилотна проба на платки, без претенция за високо качество и особено критични показатели, като в последствие щяхме да поръчаме 150 броя за голямата партида.

Както и да е, явно там така си работят.

Моето мнение е, че е абсолютно недопустимо да се отнасяш така с клиентите си(настоящи и потенциални). Казвам го от опит в работата с такива!

п.п. Очудвм - бързата работа... слепи ги ражда

Цитат Публикувано от Simonov Покажи мнения
    Моето мнение е, че е абсолютно недопустимо да се отнасяш така с клиентите си(настоящи и потенциални).
    Абсолютно подкрепям, защото и на мен ми е писнало да ми се държат такива, сякаш прося!
    ROCK'N'LOVE

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    При свободната конкуренция освен по-добри се очаква да има и по-лоши. Днес тръгнах да си скъсявам панталон и си го припомних болезнено.

извънземен аудиофил kygar's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Цитат Публикувано от ljubo66 Покажи мнения
    Абсолютно подкрепям, защото и на мен ми е писнало да ми се държат такива, сякаш прося!
    По скоро ще фалират, но отношението си няма да променят, вярвай ми Такива са голяма част от българската действителност и мироглед

Фирмата явно се цели в дебели клиенти с крупни поръчки.
    А такива в България малко, че и почти никакви.
    Който иска платки или сам си ги прави или поръчва на чайниците, най-вече второто.

Такива, като нас с по няколко платки са им безинтересни.
    Но, все пак сме в "пазарна икономика".
    Всеки да си подбира внимателно партньорите.
    Некадърни, мързеливи, алчни и от сорта фирми би следвало с отношението си съм клиента да отпаднат от играта, ако не сега, то поне след време.
    Редактирано от Славчо; 12 November 2015 в 22:14.

Точно това с пазарната икономика е толкова далече от истината колкот е възможно.

Някой роднина по министерствата и 10-тина държавни поръчки могат да те направят монополист в БГ... обикновенно такива става тези с горното "нежно" отношение към клиентите. То и отношението е провокирано от чувствот за недосегаемост, като правиш оборот в 100-ци пъти по-голям от нормално работещите на пазара конкуренти. А редовния клиент на малки бройки си става не за пъдене ами направо за бой,ако се осмели да ги потърси.... Евала на холдинга, евала на....
    Редактирано от pichaga933; 12 November 2015 в 23:01.

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Dec 2009
    3 прототипни платки ми излязоха 8 лева бройката. Да речем 10 на 5 см. Няма шаблони, няма изгъзици, след седмица ми дойдоха на куриер.
    Да търся ли координати, не са коментираните от вас, вече минах по тая пътека!
    п.с. Ако не видя темата, питайте на ЛС!
    Редактирано от Rabin; 12 November 2015 в 23:03.

Цитат Публикувано от pichaga933 Покажи мнения
    Точно това с пазарната икономика е толкова далече от истината колкот е възможно.

Някой роднина по министерствата и 10-тина държавни поръчки могат да те направят монополист в БГ...
    Пичага, това може да е меродавно за държавната поръчка за всичко друго, но не и за платки и електрониката, като цяло.
    Кой ти прави електроника у нас? Кой?
    Има някакви фирмички, които са на доизживяване, пред умиране от глад са.
    Никой не може да се бори с китаеца и неговите цени, никой.
    Всяко нещо още преди да си го помислил, китаеца вече го е откраднал и направил в безброй варианти и то отдавна.
    Фирми, които се нуждаят от електроника се обръщат към който трябва и след минимални срокове им се изсипва стоката, точно по спецификации, директно от Китай. На повече от конкурентна цена.
    Замисли се последните години колко българска електроника си срещал по магазините, май нищо, а? И защо ли е така? Ми ти сам ще си отговориш.

Членува от
    Dec 2009
    Китайците почнаха да вдигат цените, и по стандарт на живот ни изпревариха отдавна. Доста фирми в БГ правят електроника, наскоро купувах GSM комуникатор за аларма. Между другото, търся препоръка за нещо работещо, че вече пробвах 3 и греда!

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    64
    Доста фирми в БГ правят електроника, наскоро купувах GSM комуникатор за аларма. Между другото, търся препоръка за нещо работещо, че вече пробвах 3 и греда!
    Българско ? Или вече не ?

Членува от
    Dec 2009
    Пробвах 3 БГ комуникатора, дето не стават. Търся някакъв, дето да има приличен обхват (колкото на телефон), и да не забива от операторски SMS-и.

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    37
    Сагата с БГ платкаджийниците продължава:

https://bgaudioclub.org/showthread.p...%B0-Sirius-PCB

Пуснах нова тема, че тая да остане по-чиста

Димитър Пандов selfy's Avatar
    Членува от
    Mar 2009
    Възраст
    35
    Аз, понеже от скоро съм в Пловдив, реших да пробвам как се представят Селектра. В началото се ядосах, на отношението което имат (точно никакво!)... после и отворите ми объркаха щото били направили някаква грешка при конвертирането на drill файловете... бяха забравили да ми се обадят когато са готови платките, защото "не можели на всеки да се обаждат"... ходих няколко пъти лично да се занимавам с тях.

Не са лоши хора, просто толкова си могат и цените им са доста по-ниски. Не ги съдете с много строг аршин. Аз просто се примирих с фактите, такива каквото са
    "Music is enough for a lifetime, but a lifetime is not enough for music." — Rachmaninoff

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    37
    Никога не се примирявам, щом плащам. Или както се казва vote with your wallets!

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Коя е следващата платкаджийница?

Членува от
    Dec 2009
    http://electron-pcb.com
    Никакви са ми, излиза ми по около 8 лева платката, 10 на 8 сантиметра. Крайна цена, за единична бройка. Колко вече пъти ми спасяват задника, заслужават добри думи!

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    37
    Платките на Ромео са с добро съотношение цена-качество. Позлатяване правят само за големи серии. За малки може да се ползва органично покритие, което е ОК, ако платките ще се съхраняват до около годинка без да се запояват.

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени