Резултати 1 до 2 от 2

Тема: Проблем с усилватели Thunder TCA - SUPER 2

hellios's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    34

Проблем с усилватели Thunder TCA - SUPER 2

Здравейте, в духа на заглавието имам две набедени за усилватели парчета алуминий с по две шепи електронни компоненти налепени по тях.
    Отново в духа на заглавието и двата не работят и не мога да намеря схема, която да ме насочи поне малко от малко.
    Първичния проблем беше, че при по-високо ниво се включваше защитата и трансфертера изключва. След сто часа с поялник и мултицет и след като подмених всички активни елементи на единия усилвател взе че тръгна, но две маломощни транзисторчета /на единия канал/ достигаха стотина градуса, което не подсказваше за дълга и надежна работа на същите.

След още сто часа стигнах до четири броя прекъснали (по мое мнение ) резистора. Интересното е че четерите резистора и в двата канала са прекъснати, като единия канал работи другия не .

Подмених ужким прекъсналите резистори и о чудо прав ток в изхода, 5 ампера на празен ход и защитен режим, махам новите резистори същото, връщам "прекъсналите" резистори работи ама загрява. Е или аз нещо не съм в ред или в тоя усилвател има полтергайст . Единственото нещо дето остана е да съм сбъркал стойностите на резисторите, но защо не мога да ги премеря си нямам и идея /даже си купих още един мултицет за всеки случай /

Цветните кодировки са както следва:

Червено-Червено-Кафяво - 220 ohms 20% /Като първата червена черта е по-дебела/
    Кафяво - Черно - Черно - 10 ohms 20% /Като кафявата черта е по-дебела/
    Кафяво - Зелено - Кафяво - Сребърно - Сребърно 1.51 ohms 10% /Като първата кафявата черта е по-дебела/

Ако някой има идея или схемата или знае нещо за тоя усилвател ще съм му безкрайно благодарен ако го сподели.
    Поздрави
    Редактирано от hellios; 7 November 2015 в 23:01.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

за този усилвател ли става въпросsuper2_1.jpg

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени