Страница 2 от 3 ПърваПърва 1 2 3 ПоследнаПоследна
Резултати 26 до 50 от 56

Тема: Некоректен човек от Перник!!! Внимавайте колеги! МИТКО ДИМИТРОВ. САТ

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57
    Цитат Публикувано от GenaDP Покажи мнения
    Ако стоката е тежка задължително искам предварително плащане на транспорта в 2-те посоки.
    Не е ли прекалено да очакваш някой да се разхожда излишно? Ако плащането става чрез PayPal или друга електронна форма бива, ама май не сме масово на този етап.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Цитат Публикувано от minimal Покажи мнения
    Може и обратния вариант :
    Продавам CD с музика за 1 лев, отбелязал съм, че купувача плаща транспорта + обратно, ако се откаже от диска. Транспортът му струваше 5 лева. Познай дали ще се тутка и отказва, като трябва да плати 10 лева в двете посоки, а като го вземе плаща 6.
    Аз имах подобен случай, бяха ми пратили диск за 5 лв, като продавачът бе чекнал опцията да платя пътните преди да отворя пакета, за да видя диска, директно отказах пратката.....защото изобщо нямам идея какво има в пратката, а парите за транспорта така и така щяха да си останат за моя сметка, така че и това не решава напълно проблема....

Цитат Публикувано от analogsa Покажи мнения
    Не е ли прекалено да очакваш някой да се разхожда излишно? Ако плащането става чрез PayPal или друга електронна форма бива, ама май не сме масово на този етап.
    Едно ходене до офис на Еконт надали представлява особена пречка. А който реши, че не му се разкарва - купува от друго място.

Цитат Публикувано от Stavrogin Покажи мнения
    ...бяха ми пратили диск за 5 лв, като продавачът бе чекнал опцията да платя пътните преди да отворя пакета, за да видя диска, директно отказах пратката.....защото изобщо нямам идея какво има в пратката, а парите за транспорта така и така щяха да си останат за моя сметка, така че и това не решава напълно проблема....
    Горното още веднъж потвърждава правилото, че от малоумниците спасение няма. Поръчал диска, поискал да го пратят с проверка преди плащане, после го отказал. Че и се хвали. Герой!

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Jun 2011
    Горното още веднъж потвърждава правилото, че от малоумниците спасение няма. Поръчал диска, поискал да го пратят с проверка преди плащане, после го отказал. Че и се хвали. Герой!
    Не, тук има някакво неизяснено нещо. Аз, доколкото разбирам, е трябвало да плати пътя, без да може да отвори пакета и да види какво има вътре.
    Иначе той е купувал от мен дискове и всичко е било точно, коректен е човека.

Аз мисля, че преглед и тест се извършват само преди да си платил, не знам за такава опция да преглеждаш, след като платиш пътя, може и да има, аз не я знам.

Цитат Публикувано от minimal Покажи мнения
    Аз мисля, че преглед и тест се извършват само преди да си платил, не знам за такава опция да преглеждаш, след като платиш пътя, може и да има, аз не я знам.
    Кой какво си мисли няма никакво значение в случая. Важно е какви са правилата на Еконт. А според техните правила при получаване а пратка първо се плаща транспорта, после се гледа, и накрая се плаща наложения платеж. Ако връщането е също писано за сметка на получателя - плаща се транспорта в 2-те посоки, после се гледа какво има в пратката, накрая или се отказваш от пратката, или я приемаш и плащаш наложения платеж (като от него се приспада вече платената сума за връщане на пратката).

По принцип спасение или пълна сигурност да го кажем няма. А по-големия проблем не са случаите когато някой не си взел пратката, а когато ти получиш нещо със скрит дефект или различно от описанието. Няма нищо по-лесно от това да си купиш примерно скъп телефон с проблем, който няма как да установиш за 5мин в офиса на еконт.

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57
    Кой какво си мисли няма никакво значение в случая. Важно е какви са правилата на Еконт.
    Изненадвам се, че в темата има хора, които не разбират или не могат да проумеят елементарните правила, но май е така. А че имат и наглостта да описват какви безобразия са вършили е дори по-изненадващо. Или пък е съвсем нормално

Цитат Публикувано от DLS Покажи мнения
    По принцип спасение или пълна сигурност да го кажем няма. А по-големия проблем не са случаите когато някой не си взел пратката, а когато ти получиш нещо със скрит дефект или различно от описанието. Няма нищо по-лесно от това да си купиш примерно скъп телефон с проблем, който няма как да установиш за 5мин в офиса на еконт.
    Като те е страх от мечки - не ходиш в гората. Купувайки употребявана стока винаги има възможност да гризнеш дръвцето. Или приемаш риска, или пазаруваш от магазина ново с гаранция.

Членува от
    Jun 2011
    Кой какво си мисли няма никакво значение в случая. Важно е какви са правилата на Еконт. А според техните правила при получаване а пратка първо се плаща транспорта, после се гледа, и накрая се плаща наложения платеж. Ако връщането е също писано за сметка на получателя - плаща се транспорта в 2-те посоки, после се гледа какво има в пратката, накрая или се отказваш от пратката, или я приемаш и плащаш наложения платеж (като от него се приспада вече платената сума за връщане на пратката).
    Ако са такива правилата на Еконт, то мерси за информацията, аз също не ги знаех.
    Но защо ?
    1. Никой не ме е задължавал да ги разуча и никой не ми ги е пояснявал.
    2. Когато съм получавал нещо в офиса, в който аз ходя, никога не са ме карали да плащам пътя и такива процедури по плащане-гледане-изваждане на суми не са били извършвани.
    Ще обясня как става точно :
    1. Влизам и казвам, че съм получил съобщение за пратка, която идвам да получа.
    2. Дават ми я, тя е с преглед, примерно и евентуално тест, ако е устройство.
    3. Никой нищо не ме кара да плащам, а аз отварям опаковката, даже ми дават ножче и преглеждам пратката.
    4. Плащам всичко общо, подписвам една бележка и си тръгвам. Не съм се отказвал, защото не са ме лъгали.

Чувам от разни хора, че им искали лична карта, като си получават парите.
    От 2012 пращам пратки, нямам върната или невзета и никога не са ми искали лична карта, дават ми парите срещу трите имена, егн и подпис на бележката.

Така че, ако при други хора е същото, е съвсем нормално да не знаят истинските правила, но ние не сме виновни, никой не ни изисква да ги спазваме.

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    65
    Това, каква е процедурата в твоя офис не определя правилата на ЕКОНТ! Ако там те познават и ти се доверяват си е тяхна работа! Ако не харесаш това, което съм ти пратил какво според теб ще се случи? Да ти обясня- твоите хора ще искат да платиш транспорта- в едната или двете посоки, ако така е указано. Ако не им платиш- те изгарят и от там насетне няма как да се появиш отново точно в този същия офис! Относно казуса, за който писах- аз работя с ЕКОНТ всеки ден и не мога да си позволя да се правя на тарикатче. Точно затова и ще се съглася да подаря стоката някому, който ще плати транспорта вместо аз да го плащам в двете посоки за оня, дето клати на дядо ми камбанките. Изобщо колкото и да изглежда наивно, понякога нещата опират до коректност! А всички, дето не знаели условията на ЕКОНТ да вземат да се запознаят с тях преди да пълнят темата със спам!
    Главен инспектор в отдел "ГРАМАТИЧЕСКА ПОЛИЦИЯ"

НЕ Е ВАЖНО КОЙ СИ, А КОЛКО СТРУВАШ!

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57
    Minimal, няма нищо сложно - елементарна логика. Ако имаш право на оглед, някой би трябвало да плати транспорта в случай, че огледът не те задоволи. Когато пращам на хора, които познавам или считам за нормални винаги приемам транспортът да бъде за моя сметка в случай на незадоволителен оглед. Не за друго, а за да спестя съответния диалог на получателя със служителите. Няма как да не знаеш това ако някога нещо си изпращал.

Едно ходене до офис на Еконт надали представлява особена пречка. А който реши, че не му се разкарва - купува от друго място.

Със сигурност само малоумник може да твърди че някой друг е малоумник без изобщо да го познава, но все едно.... не считам че съм постъпил некоректно с човек който иска да платя транспорта - 10 лв, преди изобщо да мога да видя какво е пратил

[QUOTE=Stavrogin;444871не считам че съм постъпил некоректно с човек който иска да платя транспорта - 10 лв, преди изобщо да мога да видя какво е пратил[/QUOTE]

Не се бях замислял досега, защото не съм пращал и получавал от случайни хора, но наистина е "параграф 22"...
    ROCK'N'LOVE

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    64
    Stavrogin написа
    Аз имах подобен случай, бяха ми пратили диск за 5 лв
    Е, ако ми кажеш как транспорта на един диск ще струва 10 лева ? Или наистина си това , което те охарактеризираха преждеписавшите, или нас ни правиш на такива ?!! Или не си схванал , че за да прегледаш стоката - плащаш САМО ПЪТНИТЕ , без наложния платеж , капиш ?

Цитат Публикувано от rope Покажи мнения
    Stavrogin написа
    Е, ако ми кажеш как транспорта на един диск ще струва 10 лева ? Или наистина си това , което те охарактеризираха преждеписавшите, или нас ни правиш на такива ?!! Или не си схванал , че за да прегледаш стоката - плащаш САМО ПЪТНИТЕ , без наложния платеж , капиш ?
    Много лесно, пуснал му е двупосочна пратка, без отстъпка. Не съм отказвал пратка до сега, но ако някой ми прати двупосочна пратка, дори няма да я погледна! Дразни ме това!

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    64
    Споко, и еднопосочна няма да ти пратят ! Като се дразните - не ползвайте куриери !

Stavrogin написа
    ами айде помисли като си толкова умен....или мислиш че трнспортът за връщане на пратката е за сметка на Еконт

Условията по изпращането (за чия сметка, с преглед, с тест и нам си кво още) се договарят ПРЕДВАРИТЕЛНО. Ако не ви харесват условията на продавача - карате го да ги промени, или не поръчвате.

Споко, и еднопосочна няма да ти пратят ! Като се дразните - не ползвайте куриери !
    Както казах, винаги си взимам пратките! А двупосочна от непознат тарикат никога няма дори и да я погледна!
    Ей така се праща тухла, вместо телевизор Малко ли теми имаше преди в продавалника, именно за такива случай?
    Май не са Ви опарвали, друго щехте да пеете сега! Успех и дано не попадате в подобна ситуация. Плащал съм няколко пъти до сега и обратната пратка ,от разни БОКЛУЦИ, дето я отказват- поръчват и се крият.
    Редактирано от Стефан Петров; 4 November 2015 в 22:19.

Цитат Публикувано от Stavrogin Покажи мнения
    Със сигурност само малоумник може да твърди че някой друг е малоумник без изобщо да го познава, но все едно.... не считам че съм постъпил некоректно с човек който иска да платя транспорта - 10 лв, преди изобщо да мога да видя какво е пратил
    Няма защо да те познавам. От писанията ти става ясно какъв си... Очевидно все още не можеш да вденеш, че не изпращачът ти иска тези 10лв., а куриерите. Защото по принцип така работят. Също така явно не ти е минала през мозъчето мисълта, че можеш да звъннеш на изпращача, и да поискаш да промени условията на доставката (транспортът да стане за негова сметка, а наложеният платеж да се увеличи със същата сума). Само по такъв начин може да стане първо преглед, а после - плащане.

Условията по изпращането (за чия сметка, с преглед, с тест и нам си кво още) се договарят ПРЕДВАРИТЕЛНО. Ако не ви харесват условията на продавача - карате го да ги промени, или не поръчвате.
    Да, така е, НО... Една е уговорката, след това е друго в ЕКОНТ.

Няма защо да те познавам. От писанията ти става ясно какъв си... Очевидно все още не можеш да вденеш, че не изпращачът ти иска тези 10лв., а куриерите. Защото по принцип така работят. Също така явно не ти е минала през мозъчето мисълта, че можеш да звъннеш на изпращача, и да поискаш да промени условията на доставката (транспортът да стане за негова сметка, а наложеният платеж да се увеличи със същата сума). Само по такъв начин може да стане първо преглед, а после - плащане.
    Явно го вдева, но Вие май нещо не разбирате- 10 лв са си 10 лв, независимо кой ги иска!

Цитат Публикувано от Стефан Петров Покажи мнения
    Да, така е, НО... Една е уговорката, след това е друго в ЕКОНТ.
    Ако продавачът не е спазил предварителната уговорката - звъните му и го карате да промени условията на доставката. Ако откаже, вече с чиста съвест можете да откажете пратката.

Цитат Публикувано от Стефан Петров Покажи мнения
    Вие май нещо не разбирате- 10 лв са си 10 лв, независимо кой ги иска!
    Очевидно някой трябва да плати транспорта. Като не ви харесва, че Еконт работят за пари, а не за жълъди - пазарувайте от вашия си град, и ходете да си вземате стоката лично.

Тъп, но за сметка на това упорит

Членува от
    Jun 2011
    можеш да звъннеш на изпращача, и да поискаш да промени условията на доставката (транспортът да стане за негова сметка, а наложеният платеж да се увеличи със същата сума). Само по такъв начин може да стане първо преглед, а после - плащане.
    Даваш ценни съвети. Явно си много добре запознат с този тип търгуване.
    Остава само да благодарим, че има от кого да научим важни неща.

Страница 2 от 3 ПърваПърва 1 2 3 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени