Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 56

Тема: Некоректен човек от Перник!!! Внимавайте колеги! МИТКО ДИМИТРОВ. САТ

radkosechko's Avatar
    Членува от
    Jan 2009
    Възраст
    48

Некоректен човек от Перник!!! Внимавайте колеги! МИТКО ДИМИТРОВ. САТ

Здравейте колеги!

С настоящото искам да предупредя всички за некоректен човек в Перник, представя се като Митко Димитров.САТ
    Скайпът му е *** Митко Димитров mitko.sat ***
    Мобилният му телефон, който вече е изключен е 0896023999

Писа ми по моя обява за поялник Велер.
    Разбрахме се за цена, каза ми "Опаковай и пращай по Еконт в Перник, офис Пазара"

Поялникът не беше при мен, ангажирах хора, докарах го в къщи.
    Изпробвах го, опаковах го, и го изпратих по Еконт.
    Преди това уведомих "купувача" че уредът е изпробван, и работи без забележки.
    След опаковане снимах пакета, и му изпратих снимката.

Никаква реакция, никакво предупреждение навреме, никакво "Извинявай, но няма да го взема, нямам възможност"

Извиках куриер, изпратих пакета, и му снимах товарителницата, за да го уведомя че пакетът е на път.

Оттук натам започна шикалкавенето "имам толкова пари, трябва да продам нещо, за да го взема", или "може ли да купя само ръкохватката".................

В неделя, през скайп, получавам това " do srjada ste go vzema "

Днес обаче, 3ти Ноември, ми звънят от Еконт, и ми казват "Здравейте, получателя е при мен, но отказва да вземе пратката"

Сега, както се досещате, ще трябва аз да заплатя двете посоки куриерски услуги, за да си получа поялника обратно.

Писна ми на противогаза от бастуни и некоректни хора!!!!!!! АМАН!

Внимавайте много, и като видите горните координати - никакво продаване и уговорки, или парите в аванс, и тогава стоката!!!!!

Пазете се!
    Радко

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Administrator lozef's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от radkosechko Покажи мнения
    Здравейте колеги!

Писна ми на противогаза от бастуни и некоректни хора!!!!!!! АМАН!

Внимавайте много, и като видите горните координати - никакво продаване и уговорки, или парите в аванс, и тогава стоката!!!!!

Пазете се!
    Радко,и ти понякога не си вземаш стоката която ти е изпратена ,така че.........не се оплаквай
    Звукът на Вакуума,или тишината на Големия взрив

radkosechko's Avatar
    Членува от
    Jan 2009
    Възраст
    48

Моя лична вина, признавам си

Господин Лозев,

На теб дължа извинение и почерпка, виновен съм много, и нямам оправдание.

Не успях да мина да прибера стоката, вярно е.

Но съм готов да се реванширам при първа възможност.

И се извинявам още веднъж.

Съобщението пуснах, за да знаят колегите от форума, а ако някой има искания и претенции пряко към мен - винаги е добре дошъл да ми звънне, да ми пише лично съобщение, или да ме намери през и-мейл / Скайп.

Ако съм се провинил, ще си призная вината.

Поздрави,
    Радко

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57
    Май е наложително в Еконт да направят списък на психопатите, ама не знам дали на сърверите им ще има толкоз място Интересното е , че това е специфична национална психопатия без еквивалент в други страни. Естествено, навсякъде има желаещи да измамят и извлекат изгода и това е нормално, но май само в БГ съществуват олигофрени доволни единствено, че са причинили вреда някому.

Човек mihaiil's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    28
    Цитат Публикувано от analogsa Покажи мнения
    Май е наложително в Еконт да направят списък на психопатите...
    Аз като знам народната психология, нищо чудно това да са служители на Еконт и да въртят оборот на фирмата...

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Предпочитам Еконт да правят само това, за което сме ги наели, и нищо друго.

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    65
    А сега де! Освен всякаквите специалисти и разбираччи се оказва че имаме и народопсихолог! Хората от офисите на ЕКОНТ нямат време очите си да отворят, а да четат обяви и да се занимават с глупости просто не виждам как ще стане! По-добре се посъветвайте с тях как максимално да се подсигурите, има някакви възможности. Този вид търговия обаче няма как да се защити напълно. Това е истината! И Радко прави добре, че споделя, и аз съм го правил това. С идиотите оправия няма!
    Главен инспектор в отдел "ГРАМАТИЧЕСКА ПОЛИЦИЯ"

НЕ Е ВАЖНО КОЙ СИ, А КОЛКО СТРУВАШ!

Ламби,MOSFET,гер? ?.тр-ри
    Членува от
    Jul 2011
    Възраст
    65
    Не вярвам да са служители на Еконт! Тази е голяма транспортна фирма, вече
    и с възможност за изпращане на товари в страни от Европейския съюз и може би
    единствена с безплатна услуга-преглед и тест на пратката за 15 мин.
    Тествали сме профи колони- 4 броя по 1к чифта, пратени от музикант от
    Северна България. Е върнахме ги след теста и си платихме едни 160-170 лв. за
    транспорта в двете посоки.

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Jun 2011
    Има опция в Еконт и те питат "При отказ получателя ли да плати пътя на връщане", ти казваш "да" и така го отбелязват в документа.
    После онзи отказва да го вземе след преглед/тест и плаща един път до него и още един път обратно, като трябва да ти го върне опакован и ненаранен, както ти си го пратил.
    Аз винаги изисквам тази опция, купувача да плати връщането при отказ, освен че много ясно си плаща доставката.

+ Няма да е лошо да ги уведомяваш предварително при договорката, че доставката и връщането при отказ е за сметка на купувача. Да видим тогава дали, ще са толкова тарикати.
    Редактирано от minimal; 3 November 2015 в 15:17.

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57
    Цитат Публикувано от minimal Покажи мнения
    После онзи отказва да го вземе след преглед/тест и плаща един път до него и още един път обратно, като трябва да ти го върне опакован и ненаранен, както ти си го пратил.

А какво става ако откаже да го приеме без да ходи за преглед/тест, а просто щото е психопат?

Членува от
    Jun 2011
    Цитат Публикувано от analogsa Покажи мнения
    А какво става ако откаже да го приеме без да ходи за преглед/тест, а просто щото е психопат?
    Ще питам, но в темата се казва :

Цитат Публикувано от radkosechko Покажи мнения
    Здравейте колеги!
    Днес обаче, 3ти Ноември, ми звънят от Еконт, и ми казват "Здравейте, получателя е при мен, но отказва да вземе пратката"

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57
    Не го споменавам като изключително или невероятно събитие - случи ми се преди няколко дни, несъмнено се е случвало и на други.

Човек mihaiil's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    28
    Цитат Публикувано от ditronix Покажи мнения
    А сега де! Освен всякаквите специалисти и разбираччи се оказва че имаме и народопсихолог! Хората от офисите на ЕКОНТ нямат време очите си да отворят, а да четат обяви и да се занимават с глупости просто не виждам как ще стане! По-добре се посъветвайте с тях как максимално да се подсигурите, има някакви възможности. Този вид търговия обаче няма как да се защити напълно. Това е истината! И Радко прави добре, че споделя, и аз съм го правил това. С идиотите оправия няма!
    Явно много неща не виждате. Пошегувах се, спокойно, не е нужно да се натягате толкова. Ама да дам един пример - служителите от Мтел също работят със затворени очи(разбирайте не си вдигат главата от работа, просто ви перифразирах малко), но това не пречеше да надписват* сметки преди няколко години, когато народа пропищя. Затова казах "като познавам народната психология"... Та, пошегувах се, но имаше доза истина в думите ми. Не за конкретния случай, не обвинявам в нищо ЕКОНТ. Койт' разбрал, разбрал...

*Хайде да съм по-точен, че май пак ще има проблем с дешифрирането - не простия служител надписваше сметките, проблема идваше от директорските постове.
    Редактирано от mihaiil; 3 November 2015 в 16:52.

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    65
    Да, Махаиле, сега вече съм съгласен с теб! Така уточнено мнението ти вече е приемливо. Няма за какво да се натягам, клиент съм на ЕКОНТ и винаги съм получавал съдействие от тях. И аз имах подобни изживявания с един тъпанар от Оряхово, който се оказа психопат на тая тема- поръчва стоката- обикновено стари радиоапарати, грамофони, усилватели на цени около 20-30 лева и не отива да ги вземе. Бави се, мота се с едничката надежда човек да се откаже и в крайна сметка само и само за да си спести транспорта в двете посоки (обикновено равностоен на цената на радиото примерно) му подарява нещото, което е изпратил. Красито отива, плаща си транспорта до Лом/Оряхово и си прибира плячката. Само че при мен не позна идиотът.
    P.S. Натягането просто не съм го забелязал...........
    Редактирано от ditronix; 3 November 2015 в 18:23.

Човек mihaiil's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    28
    A интересното е, че от ЕКОНТ-а си ги знаят много добре. На един приятел така му върнаха една поръчка след 1 седмица чакане оня да я плати, и като пристигна в офиса, са му казали: "Еми да, този има много невзети пратки". Чудно защо нищо не правят по въпроса, дали така не им е по-удобно?!...

Членува от
    Jun 2011
    Може и обратния вариант :
    Продавам CD с музика за 1 лев, отбелязал съм, че купувача плаща транспорта + обратно, ако се откаже от диска. Транспортът му струваше 5 лева. Познай дали ще се тутка и отказва, като трябва да плати 10 лева в двете посоки, а като го вземе плаща 6.

Човек mihaiil's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    28
    На мен изобщо не ми излиза сметка да ходя до Еконт за 1лв, аз ще имам повече разходи, освен, ако не е за добрата кауза. Макар, че го има варианта купувача изобщо да не се вясне в офиса, тогава няма значение какво си отбелязал в товарителницата кой ще поеме разходите, това ще е изпращача...

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    64
    То хубаво това, но кажи как ще си получат Еконт парите, ако получателя не иска да си вземе стоката- ще го съдят ли ? Най добре да отказват доставки за този човек повече, би било резонно .

Човек mihaiil's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    28
    Какви пари да получават Еконт? Еконт взима пари само за транспорт, и нищожна част от наложения платеж. Ако получателя не се яви в офиса, пратката се връща при изпращача за негова сметка и в двете посоки.
    Редактирано от mihaiil; 3 November 2015 в 21:15.

Членува от
    Jun 2011
    Цитат Публикувано от mihaiil Покажи мнения
    На мен изобщо не ми излиза сметка да ходя до Еконт за 1лв, аз ще имам повече разходи
    Направил съм много подаръци, а някои са били пак подаръци със символични цени. Явно хората са преценили, че им излиза сметката да придобият някой ценен албум или книга на цената на транспорта. Същите неща, ако ги е имало, са били продавани от други хора и търговци за по-сериозни суми пак + транспорта. Не знам какво е чудното да ти подаряват нещо и ти само да му платиш транспорта.
    Доста хора от форума могат да потвърдят, като купувачи или приели такива подаръци от мен.

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    65
    Цитат Публикувано от rope Покажи мнения
    То хубаво това, но кажи как ще си получат Еконт парите, ако получателя не иска да си вземе стоката- ще го съдят ли ? Най добре да отказват доставки за този човек повече, би било резонно .
    Toва го коментирахме на националния м телефон по повод случката с оряховското Краси. Хората са мислили и за този вариант, но подобни тъпанари явно са малко на брой и са преценили че не си струва на този етап да си бутат софтуера. Защото ако не се направи софтуерно това, пак е възможна човешка намеса. Колкото до върната обратно пратка- де е гаранцията че изпращачът ще си я вземе и ще плати в двете посоки? Отиват за унищожаване такива пратки, освен ако изпращачът не даде съгласие да си я прибере обратно кати си плати.

Ламби,MOSFET,гер? ?.тр-ри
    Членува от
    Jul 2011
    Възраст
    65
    Когато купувачът не се вясне в офиса,или откаже получаването по телефона,
    има следните възможности за продавача:
    1.Да се върне стоката-продавачът плаща в двете посоки.
    2.Да се унищожи стоката-продавачът плаща само в едната посока.
    3.Продавачът публикува в някой специализиран Форум като нашия,
    че подарява стоката и колега я придобива на цената на транспорта.
    Тогава продавачът не плаща нищо, само пие една студена вода.
    И при трите възможни варианта, продавачът трябва да се разпореди по
    телефона, лично в офис или ако има регистрация в сайта на Еконт-писмено.
    Редактирано от MARK B; 4 November 2015 в 10:45.

Членува от
    Jun 2011
    Цитат Публикувано от MARK B Покажи мнения
    Когато купувачът не се вясне в офиса,или откаже получаването по телефона,
    има следните възможности за продавача:
    2.Да се унищожи стоката-продавачът плаща само в едната посока.
    3.Продавачът публикува в някой специализиран Форум като нашия,
    че подарява стоката и колега я придобива на цената на транспорта.
    Значи не е възможно, както пише по-горе, купувачът да се ослушва и когато продавачът се откаже от стоката, купувача да отиде и да я вземе без нищо да плаща. Защото писаха, че въпросния тарикат така правел.

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57
    Значи не е възможно, както пише по-горе, купувачът да се ослушва и когато продавачът се откаже от стоката, купувача да отиде и да я вземе без нищо да плаща. Защото писаха, че въпросния тарикат така правел.

Тази хипотеза би била възможна единствено при колюзия със служител на Еконт. Май е по-добра от моята хипотеза, за купувач психопат и поне възвръща вярата ми в българския народ
    Редактирано от analogsa; 4 November 2015 в 11:26.

Доколкото вдянах, въпросният тарикат си плаща само транспорта в едната посока, а стоката взима даром.

А от идиоти няма как да се опазите напълно. Ако стоката е тежка задължително искам предварително плащане на транспорта в 2-те посоки. Ако мераклията си хареса поръчаното и си го прибере - намалявам наложения платеж с цената на обратния транспорт. Ясно е, че такива условия ще откажат някои потенциални купувачи, но това не ме притеснява твърде.

Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени