Резултати 1 до 24 от 24

Тема: Проблем с проектор Epson и 10м VGA кабел

Проблем с проектор Epson и 10м VGA кабел

Надявам се някой да може да помогне. Когато свържа проектора и РС-то с 5м кабел всички е ок. Искам да сложа 10м кабел, но се появява трептене в изображението.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Петър Велков
    Guest
    Некачествен кабел.

Какъв кабел трябва да взема? Купих два и няма разлика

Цитат Публикувано от Петър Велков Покажи мнения
    Некачествен кабел.
    Едва ли е само до качество.
    Преди години съм се борил много с този проблем, сменил съм много, най-различни кабели.
    Пробвал съм и други видео карти, опити със захранването, ферити по кабелите.... какво ли не.

Проблема за мен си остава в дължината.
    Явно този аналогов стандарт не позволява дълги кабели.
    До един определен момент е добре и оттам нататъка се получават трептения и даже леко раздвояване на образа.
    Може би е добре да се направи DIY кабел, аз лично постигнах най-добри резултати с микрофонен кабел с много ниски загуби.
    Но, все пак не смея да давам акъл, че не е евтино начинанието и е с неизвестен резултат в конкретния случай.
    P.S. Само за информация - при мен успях да го подкарам до 8 метра кабел безпроблемно, нагоре не става.
    Редактирано от Петър Славов; 29 October 2015 в 14:11.

При мен и 6м ще свърши работа. Мисля да взема двойно екраниран 6м, намерих в сайта на един магазин. Ще поискам и тяхното мнение. Кабела струва 27,00лв. Надявам се да стане.

Петър Велков
    Guest
    В лаба ползваме 10-метров удължител + евтин 2-метров кабел за проектора. Аз, докато имах проектор вкъщи, ползвах 15-метров кабел.

Явно не е от аналоговия стандарт

Венцислав Симонов Simonov's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    37
    Слабо буфериране на изхода.

Цитат Публикувано от Петър Велков Покажи мнения
    Явно не е от аналоговия стандарт
    Възможно е.
    Най-вероятно и Симонов има право.

Цитат Публикувано от Simonov Покажи мнения
    Слабо буфериране на изхода.
    Какво ще рече това?

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от eatanasov Покажи мнения
    При мен и 6м ще свърши работа. Мисля да взема двойно екраниран 6м, намерих в сайта на един магазин. Ще поискам и тяхното мнение. Кабела струва 27,00лв. Надявам се да стане.
    Трите кабела за видеосигнала не са някакви екранирани, а трябва да са коаксиалени, с импеданс 75 ома. Ще ти трябват и още няколко тела, за синхронизациите и DDC.

А проблемът може да е и в падове по занулаването/заземяването (ground loop).
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    37
    Какво ще рече това?
    На кратко - вероятно изходната част на този проектор не е оразмерена правилно или не е оразмерена така, че да може да клати толкова дълги кабели. С две думи, ако нямаш осцилоскоп, не може да знаеш какво става.

Тоя проектор ако има HDMI вход, може директно безжична врътка да направиш, има едини флашки...

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от Simonov Покажи мнения
    На кратко - вероятно изходната част на този проектор не е оразмерена правилно или не е оразмерена така, че да може да клати толкова дълги кабели. С две думи, ако нямаш осцилоскоп, не може да знаеш какво става.
    Според предоставената информация... Източник на сигнал - компютър, дисплей - проектор. Казано по друг начин, компютър - изход, проектор - вход. Коя трябва да е изходната част на проектора която не е оразмерена правилно, че да може разклати нещо?

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    37
    Представях си постановка с pass към монитор. Мисля ги сложни. Явно видеокартата не смогва с толкова дълъг кабел.

Митака. fenkiller's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    44
    Аз също съм борил този проблем само че с 25м. дължина и решение така и не се намери -( дори и с най скъпия кабел остана лек моар и ако не беше в съда почти да мине номера...ама) - проблема е наистина лошо буфериран изход от компютъра (но той беше даденост и не можеше да се променя). Решението е външен усилвател буфер на VGA който е желателно да е по средата на дължината кабел...С 10 метра може по хубав кабел да пооправи малко нещата ама пробата струва пари обикновено та...знам ли. Ако компютъра позволява друга видео карта може да е по евтино решение - все пак не знаем и какво качество и производителност се търсят...
    Поздрави!
    Митака.
    Музиката е от значение , а не техниката!
    Най обективната оценка за една аудио система , е субективната(особено тази на собственика и!)!
    Kill With Power! DIY! DIY! DIY!

И така ето последна информация.
    Сложих отделна карта, но нещата не се промениха.
    Последното, което пробвах е да захраня PC-то и проектора на един разклонител и всички проблеми изчезнаха

И така ето последна информация.
    Сложих отделна карта, но нещата не се промениха.
    Последното, което пробвах е да захраня PC-то и проектора на един разклонител и всички проблеми изчезнаха
    Това лек хумор ли е? Или малко мнения. Сигурен съм, че няма да помогне!

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Щом пусналият темата твърди че проблемът е решен, би трябвало да е помогнало...

Цитат Публикувано от ittso Покажи мнения
    Щом пусналият темата твърди че проблемът е решен, би трябвало да е помогнало...
    Това,че не казва цялата истина ми е ясно, не ми е ясно защо трябва и други да си правят тези упражнения. Всичко добро Ви желая!

Цитат Публикувано от Стефан Петров Покажи мнения
    При кофти ел.табло, тоест хлабаво вързана нула( щото още ги връзват само с увиване някои "майстори" и следва окосления или по-лошо -искрене) на някой от конткатите и ползване на 2 различни окабелявания-от 2 щепсела проблемчето може да си е точно това... Предполагам, че ако премести На другия щепсел и 2-та уреда проблема пак ще цъфне и някое импулсно ще даде фира, по вероятно това на проектора.
    Редактирано от pichaga933; 1 November 2015 в 06:08.

Цитат Публикувано от Стефан Петров Покажи мнения
    Не е никакъв хумор. Може да звучи смешно, но това е истината. Замислих се над това като опитах с чинч да подам сигнал от цифровата ТВ и ми направи впечатление, че от какъвто и източник да подам сигнал с какъвто и да е кабел трептенията са все едни и същи. И вече след като сложих видео карта с VGA изход и трептенето се остана реших, че може да е от напрежението. Вързах проектора и компютъра на един разклонител и заспа.

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Проблемът може да се появи и при изправно "ел. табло" и инсталация.

Но, нека да не пречим на разследването провеждано от г-н Петров, на тази конспирация....

eatanasov

Що не преместиш и 2-та уреда сега на другия западозрян като "проблемен" контакт. И ако се появи пак си оправи захранващия път до таблото, че ще утрепеш някой уред .

Всичко това е глупост!!!

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени