Страница 1 от 11 1 2 3 4 5 ... ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 251

Тема: осъществена мечта

jororaitchev's Avatar
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    60

осъществена мечта

Идеята за саморъчно направени О.Т. ме обсеби, когато видях колоните на JBL-TI6K.
    Дизайнът и изработката на тези уникални по форма /подчертавам ,само форма-мое лично мнение/ са дело на датчанин. Пирамидалната форма на озвучителните тела,като цяло се отрича от меломаните, или поне от по-голямата част, но аз реших, че именно това е моята колона.
    То това звучеше в главата ми добре, но годината беше 2005, а финансовата ситуация въобще не предвещаваше
    осъществяване на проекта.
    И както се казва- внимавай какво си пожелаваш, в една януарска сутрин на 2009г., започнах работа по колоните, с идеята да направя трилентови предни, център и двулентови задни.
    От интернет http://www.av1.co.il/loudspeakers/jbl-ti6k,взаимствах идеята, като установих,че мога да изменя вътрешноста, като премахна острите ръбове, а дразнещата орязано скосена лицева част с говорителите да я заобля по мой си начин.
    Говорителите са на SEAS-exel, като ще оставям нещо в наследство, да е с достойна цена.
    Ще кача малко снимки, пък ако има интерес, може да да продължа с подробности.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

iwoto's Avatar
    Членува от
    Feb 2011
    Възраст
    37
    Страхотно. Поздравления.
    Разбира се че има интерес.Очакваме информация за филтри , измервания , финиш, звук... и всичко друго покрай тези красавци.
    Редактирано от iwoto; 14 September 2015 в 16:24.

Как да няма интерес!!!!Давай още инфо.КРАСОТА!!!

Лириански аудиофил kygar's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Впечатляваш външен вид! Поздравление!
    Малко повече за финиша, какъв е?
    Не се прави на юнак и не бъди глупак! - Доналд Тръмп

невероятна работа много са красиви )) браво моето уважение към труда ти !!!

Изключителен външен вид и изработка! Поздравления!

Поздрави за осъществената мечта! Супер!
    Това ми напомня за едни мои подобни дерзания, но в крайна сметка, аз се спрях на по-практична форма, с оглед по-прецизното изчисляване на обемите на телата.
    Любопитни са ми детайлите по изчисленията.
    d(°L°)b

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Впечатляващо! За следващите гледай да не са с плоска предница.

Цитат Публикувано от jororaitchev Покажи мнения
    Идеята за саморъчно направени О.Т. ме обсеби, когато видях колоните на JBL-TI6K.
    А защо басът е само един (на оригинала са 2 бр., плюс преден БР). И защо не копираш направо Ti10K - твърдят, че са по-добри.

D - Audio cecoEL34's Avatar
    Членува от
    Oct 2008
    Възраст
    58
    Изработката е страхотна !!!
    ,, ,,Deep Purple" е стил на живот ."

Страхотно изглеждат, а сигурно и звукът им е страхотен...
    С радост да се ползват.
    Поздравления за желанието, усилията и резултата.
    Гледам и не вярвам на ушите си...

Любопитен
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    35
    Аз също съм много впечатлен от страхотния резултат! Може ли малко повече информация около системата? Малко фотоси на стаята и разположението, кабели, компоненти, и тн. Все пак ОТ от толкова висока летва не се комбинира с какво да е
    Вкъщи: Dual CV441RC, speakers: DIY visaton ke25sc, SB17NRXC35-8, SB34NRX75-6
    Други: str-de425, klipsch tangent t10
    kenwood r-se7, RFT B7186, DIY Visaton SUB W-20.39

jororaitchev's Avatar
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    60
    [COLOR=#3E3E3E]Корпусът на ti..k,е изпълнен от шперплат, огънат на специално създадени за целта матрици/ мое лично предположение/.Ясно е ,че в домашни условия това няма как да се осъществи и аз измислих и създадох това:
    [/COLOR]20150915_114528.jpg20150915_114806.jpg
    иза центъра:
    20150915_115224.jpg
    Огънах 8 слоя с деблина 3,5мм МДФ и се получи това:
    20150915_120021.jpg20150915_120104.jpg
    Следва фурнироване-естествен фурнир"Птичи явор",тониране и финиш с акрилен автолак с дебелина 0,3-0,5мм!!!И...разбира се полиране.
    Благодаря за вниманието към колоните ми,в подходящ за мен момент,ще продължа с изчисленията, филтрите и акустиката на помещението в което се слушат тези ОТ!

А как се представят в сравнение с оригиналите?

Обикновен жичкаджия radi_nrj's Avatar
    Членува от
    Aug 2009
    Възраст
    37
    Изработката е... малеят ми суперлативите в речника за да се изразя
    Home: Amp. Yamaha A-1060; Tuner Yamaha T-1060; CD player Yamaha CD-2000; Tape deck Yamaha K-2000 dbx; Speakers DIY Visaton SC-10 and TVM ARN-226
    Office: Probook 6460b, Fenkiller DAC, JVC HA-RX500

Поздравления за изработката, какво е вътрешното окабеляване ? Предполагам е цялостното високо нивото на проекта.

Станали са повече от перфектни- поздравления за резултата...
    Ще кажеш ли как огъва MDF-a?

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Браво, мераклийска изработка! Много кефи видяното.

Цитат Публикувано от sharky Покажи мнения
    ...Ще кажеш ли как огъва MDF-a?
    Както и шперплата. Режат се успоредно канали с необходимата дълбочина, ширина и отстояние, пълнят се с лепило и се огъват под проектната форма. Играчката е голяма и се иска циркуляр с по-тънки дискове...
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост. Някои хора говорят от опит, други – от опит не говорят.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    43
    Поздравления за труда и изпълнението като цяло. За мен е удоволствие да виждам подобни проекти във форума които са рядкост.
    Красиви озвучителни тела, масивно изработени със качествени високоговорители, чудесни за многоканално аудио.
    Единствено не ми харесва изпълнението на филтрите от това което видях на снимките. Аз лично, бих направил обемен монтаж на елементите, без платки и бих използвал кондензатори, резистори, припой на Mundorf с вътрешно окабеляване на Furutech, конектори на производителя WBT.
    Цветът също не ми допада, но това е въпрос на личен вкус.
    Поздрави!
    Данаил Георгиев.
    Редактирано от ДРГеоргиев; 23 September 2015 в 18:41.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    53
    Присъединявам се към Георгиев. Хубавите говорители и конструкция задължават да не пренебрегваш детайлите. Направи обемен монтаж и ще усетиш колко още повече ще могат ОТ-тата ти. Иначе поздравления за хендкрафта и от мен. Хубаво е да има повече такива проекти.
    Transport Marantz CD80, CD Revox B226, Revox B225, Grundig CD903, Luxman D105u, DAC Audiosinthesis DAX-2, Грамофони: Thorens TD160, Lenco L80, DIY Tube
    8 monoblocks-6С4С/2A3, 4П1Л, PL36, PCL82. Neotech speaker,interconnect and power cable. Furutech interconnect FA-13S. Audioquest Rocket 33 speaker cable. DIY Speaker System. Main TL- Scan Speak Illuminator & AMT Mundorf drivers, and more. Main Tape deck JVC TD-V1010, Marantz SD-60, Luxman K12 and more..

Повече от достойна система, да се гордееш с нея и да ти завиждат. Може да става вече банално, но колоните са уникални красавици! Поздравления за изработката, средствата и труда вложени в тях! От сега нататък само гордост, усмивки, наслада, спомени и приятни звуци да ти носят...

jororaitchev's Avatar
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    60
    [COLOR=#3E3E3E]"gore[/COLOR]
    [COLOR=#3E3E3E]
    Поздрави за осъществената мечта! Супер!
    Това ми напомня за едни мои подобни дерзания, но в крайна сметка, аз се спрях на по-практична форма, с оглед по-прецизното изчисляване на обемите на телата.
    Любопитни са ми детайлите по изчисленията".
    Една, ако ми разрешите закачка:
    изчисление на обема колона.jpg
    Видях изработката на тези колони, според мен, не е коректно да се цитират други форуми, имам какво да кажа относно изпълнението,
    фурнира и финиша само и единствено ,като споделяне на опит...Извинете ме!

Когато създавах прототипа на колоните естествено, че опрях до изчисляване на обема.Проблема беше, че след като двете черупки се
    сглобят, следва допълнително оформяне на вътрешността им и математиката нямаше как да ми помогне.
    Решението беше повече от прозаично- вода!. Вътрешността на колоните е импрегнирана с полиуретанов грунд. Със съпругата ми се шегувахме, че мога да започна производство на канута/ ако, съберем основите на две колони, се получава индианско кану, като онова
    на Гойко Митич-всички беловласи, знаят, какво имам впредвид./

Относно филтрите;Предполагам, на много от Вас е известна фирмата"Pas-bg". Познавам Краси от времето, когато беше по-млад и значително по- здрав.Показах му експерименталния модел, той се усмихна и каза:"Добре дошъл в лудницата на аудиофилите, ти си достоен пациент..."
    С негова помощ избрах говорителите. Закарах му прототипния модел в офис-производственият отдел на "Л.К." и се за почна едно носене на филтри -обемен монтаж,измервания,промяна на стойности на елементите и крайното решение беше, че филтрите той ще ги направи
    върху платка, а аз, когато реша да ги променям.
    Относно окабеляването:
    То беше извършено през 2000г.с този проводник, изтеглен в изолиран метален шлаух, заземен към арматурата на сградата.20150922_144822.jpg

[/COLOR]
    Последното действие беше необходимо, защото над окачения таван, където беше трасето на кабелите, са монтирани лъчисти инфраред
    отоплителни модули.

Относно акустиката:
    Апартамента е закупен с условие към строителя- външни стени, комуникации/ ВиК,ел,канализация..и нищо друго./
    От тук нататък,всичко в моето жилище е сътворено от мен/ интериорен дизайн, строителство, мебелировка и... каквото се сетите/
    Върху всички стени и тавани е монтиран стиродур на BSF-30мм, независима предстенна конструкция на Knauf,50мм минерална вата,
    и 12,5 мм гипскартон.Върху пода с пенополиуретанова пяна е монтиран гипсфазер.Настилката е масивен 16мм Мербо паркет,залепен
    с лепило на "Sika", което освен всички свойства е и шумоизолатор.

Нямах намерение да показвам интериотни подробности, но имаше интерес, пък и цвета на озвучителните тела не е самоцел- ето:
    колони хол.jpg
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

dedobot's Avatar
    Членува от
    Jul 2014
    Възраст
    45
    Наслаждение е за мен да гледам работата на кадърни хора, браво !

Така се прави. Изчистваш си визията, обръщаш внимание на детайлите и пристъпваш кът изпълнението с минимални компромиси. Искрено Ви завиждам че сте имали възможност да обработите помещението по време на ремонта. Поздравления за работата.

Страница 1 от 11 1 2 3 4 5 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени