Резултати 1 до 4 от 4

Тема: Прегряващ усилвател

Прегряващ усилвател

Здравейте!

Нов съм в форума, имам следния въпрос. Наскоро закупих 2 говорителя ЛИНК КЪМ --- Говорители радио ЛИНК КЪМ --- Радио и усилвател ЛИНК КЪМ --- Усилвател който е само за тези 2 говорителя, вързал съм ги в bridge режим както е в упътването на усилвателя, според характеристиките на усилвателя в bridge режим може да издържи до 200w x2 на 4ома RMS, тези говорители са 120w RMS и усилвателя прегрява, имам добре зачистена и закрепена маса на оголен метал от купето, + е захванат с бушон, случва се следното, след като пусла задните говорители на няма и 30 градуса gain усилвателя прегрява и преминава в защитен режим, намира се в багажника и е монтиран в контакт с метал от купето което трябва поне малко да помага с разпределянето на топлината, също така когато подам горепосочения gain се губи и предната линия от говорители, от радиото съм подал сигнал само за дадни и със сплитер съм го пуснал към усилвателя за F/R какво причинява това прегряване, буквално след 15 минути слушане преминава в защитен режим, а не го увеличавам на повече от 12/50?

Ще чакам препоръки с нетърпение
    Поздрави!

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    May 2007
    Възраст
    41
    Здравей krustyxd.
    Монтирай усилвателя на 20-25мм отстояние от тенекията на купето.

насочен електрон Eltehno's Avatar
    Членува от
    May 2009
    Възраст
    44
    Абе човек, навън е 40 градуса, в багажника сигурно е 80. Дай да те затворят тебе там, да видим колко ще издържиж.
    Моите творения http://eltehnoaudiodiy.blogspot.com/

Цитат Публикувано от Eltehno Покажи мнения
    Абе човек, навън е 40 градуса, в багажника сигурно е 80. Дай да те затворят тебе там, да видим колко ще издържиж.
    Оказа се че проблема е в самият усилвател, пробвахме с друг и всичко е наред сега!
    Благодаря за бързите отговори

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени