Страница 3 от 20 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 13 ... ПоследнаПоследна
Резултати 51 до 75 от 476

Тема: Шпайкове за тонколони

Членува от
    Nov 2011
    Възраст
    32
    Цитат Публикувано от alexandrov Покажи мнения
    Tarambuka, брат... виждам, че не си се заигравал с крачета.
    Има много други теми, в които да ръсиш мозък, не обърквай човека!!!
    Подкрепям

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    Nov 2011
    Възраст
    32
    Цитат Публикувано от analogsa Покажи мнения
    Стандартна маркетингова литература, нямаща особено отношение към чуваемият ефект. Без подробно описание на измервателната постановка пък е съвсем безсмислена. Съмнявам се че са ползвали микрофон - най-вероятно някакъв пиезодатчик залепен за поставка под колоните. Конкретното позициониране на датчика и ориентацията му са достатъчни за да вкарат доста въпросителни, но не там е въпросът.

От графиката изглежда, че за по-високи честоти крачетата се държат като нормална твърда връзка и нямат особено влияние. В по-ниските честоти, а къде точно би се определило от масата на ОТ и еластичността на крачетата, те "омекват" и предават по-малко вибрации. Дали това е хубаво или лошо няма еднозначен отговор. За някои ОТ и при някои видове под, вероятно е по-добре да се предават еднакво всички честоти. Ако пък изолацията от пода е винаги важна - нещо, което категорично не вярвам - то поставянето на мека връзка (например възглавница) ще постигне по-добро потискане и в по-широк диапазон.
    Това исках да кажа и аз ама тарамбуки ме скастри на бързо

Създава се едно впечатление, че като напиша нещо, вместо хората да си го запишат да им е под ръка, започва един здрав спам, прерастващ в обиди

А истината е проста, аз чета и то каквото и където трябва, колко чета може да се сметне от броя на постовете ми, умножени примерно по 10 хиляди, може и повече!

В конкретния случай по темата, а не съм го чел "някъде в интернет", както казва Велков, а съм го прочел в този форум!
    На всичко отгоре, 99% вероятност, беше написано от Ангел, ами сега?

Та в този ред на мисли, коментар:

Цитат Публикувано от NikolaG Покажи мнения
    Аз ползвам Soundcare крачета за floorstand колоните ми, но само заради удобството при местене и това, че не ми разпробиват пода. Няма никакво чуваемо подобрение в звука спрямо обикновени шпайкове.
    Защото не знаеш какво точно да слушаш
    Може и Александров да е прав - нямаш система

Цитат Публикувано от clamp Покажи мнения
    За мен крачетата трябва да са произведени от производителя на конкретно ОТ, и да са неизменна част от него, компенсирайки конкретни проблеми.
    Другото е ширпотреба, която понякога може и да свърши, някаква работа.
    Това е вярно само частично!

Цитат Публикувано от Bis Покажи мнения
    ...Така че спора за ниските или високите има повече файда е абсолютно имагинерен...
    Не, не е, но ти все пак си много зает и нямаш време за четене

Графиката беше отговор на едно изказване, че крачетата не влияели на ниските.
    Тази графика може да не казва нищо конструктивно, но показва, че крачетата влияят на ниските (сега да не изпаднем в семантичен спор какво е "ниски"!)
    Не, не показва влияние на ниските!!!
    Показва степен на демпфане, а вече как то влияе...

Звукът се променя в зависимост от това дали компонентът (ОТ или електроника) стъпва на три или четири крака и е добре да се правят експерименти не само с вида на крачетата, а и с броя им.
    Абсолютно вярно, но е глупаво да смениш амнайсет комплекта шпайкове, докато разбереш, че подът ти е крив

Цитат Публикувано от simon Покажи мнения
    ...
    Пробвал съм доста видове - маркови и правени, като в крайна сметка останах със Саундкеър.
    Фирмата предлага около 10 мноооого различни модела, т.е. си написал КАКВО - едно НИЩО, т.е. спам

Цитат Публикувано от Krassy Покажи мнения
    Използването на добър компонент от "лаик" без опит и познания не прави споменатият компонент - вълшебен!
    Абсолютно, но хората не сакат "познание"
    Сакат дум-дум, чалга, баса да те удря...

Сега относно "хората с опит":
    Тук, във форума виждам хора, които са на всяка манджа мерудия. Пишат и разбират от всичко. Трябва обаче да се прави разлика между човек с много постове и човек с опит.
    Човекът с опит слуша различни неща и има сносна система, която може да показва нюанси в звука.
    Човекът с опит не винаги има много постове и обратното, човек с много постове понякога даже няма сносна система.
    Така че преди да повярваме на някой, да изясним дали става въпрос за слушател или за писател.

Моите наблюдения показват голяма сходимост в мненията на слушащите, когато описват един компонент. Оценките (харесва ми/не ми харесва) може да са различни, но описателната част почти винаги съвпада.
    Това си е обида, но няма да те наказвам
    Пък и как да се обидя от човек, който не знае какво е S/PDIF и си прави EQ със сравнително скъп интерконект?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Членува от
    Nov 2011
    Възраст
    32
    Използването на добър компонент от "лаик" без опит и познания не прави споменатият компонент - вълшебен!

Дори и в ръцете на Тарамбуки
    Това ме развесели

Krassy's Avatar
    Членува от
    Jul 2011
    Възраст
    48
    Тарамбуки, колко пари даваш за да си записвам измишльотините, които пишеш, защото изобщо не ги вземам насериозно. Но за бизнес съм навит...

tarambuka@

Писането е сложна работа. Слушането на музика също не е проста работа. Този форум е далеч от всякаква аудиофилска меродавност

а съм го прочел в този форум!
    Основното е спам, генериран от такива като теб и от дайаджии , дето слушат на сдухани компове и мр3 на Purple. МД , въпреки че можем да пием бира по всяко време на годината, с нищо не си допринесъл в този форум с емпирични познания, а само с четене в нета. Това е = 0 в аудиото.
    Като се опариш два-три пъти с лоши покупки, като послушаш тук-там малко истински неща, ще разбереш за какво иде реч. Форумът е далеч от аудиото и хората като теб само наливат масло в в огъня.
    Абсолютно вярно, но е глупаво да смениш амнайсет комплекта шпайкове, докато разбереш, че подът ти е крив
    Това изказване е далеч от смислените неща в аудиото.
    Имаш чувство за хумор, но като преминеш границата - отиваш от другата страна при тъпанарите, а там нищо не помага.
    Редактирано от drazmahala; 13 July 2015 в 23:04.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Това форумната търсачка ще го извади и без хонорар. Търси друга пазарна ниша.

Ползвам тези за подови ОТ:
    http://www.soundcare.no/store-bilder/BIGSP1.jpg
    Би трябвало да е разбираемо за всички, че спайковете са регулируеми и то така,
    че да може да дадеш дори наклон на ОТ ако се налага, така че "кривия" под ... ???
    Имам четери вложки на дъното на ОТ с резба М6, като за експеримента, когато
    ползвах само три спайка, добавих пета вложка, но с по три не ми хареса и останах
    с по четери "подови" на бокс от горните.
    За малки ОТ има :
    http://www.soundcare.no/store-bilder/stdsa.jpg
    които са по три в комплект могат да се ползват за под под стойката или между
    стпйката и ОТ. Видно е че не могат да се регулират, но не е и нужно.
    Относно звученето - с три спайка НЧ региона става "по-твърд", което в повечето
    случаи помага на малките ОТ, но ( както при моя случай ) вреди на подовите ОТ.
    Разбира се всеки си има уши и глава, за да решава кое как .

Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    36
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Защото не знаеш какво точно да слушаш
    Може и Александров да е прав - нямаш система
    В такъв случай предпочитам и занапред да не узнавам какво точно да слушам.

Алаксандров написа, че ти нямаш система. Да, може и да е прав.

Цитат Публикувано от drazmahala Покажи мнения
    tarambuka@

Писането е сложна работа. Слушането на музика също не е проста работа. Този форум е далеч от всякаква аудиофилска меродавност

Основното е спам, генериран от такива като теб и от дайаджии , дето слушат на сдухани компове и мр3 на Purple. МД , въпреки че можем да пием бира по всяко време на годината, с нищо не си допринесъл в този форум с емпирични познания, а само с четене в нета. Това е = 0 в аудиото.
    Като се опариш два-три пъти с лоши покупки, като послушаш тук-там малко истински неща, ще разбереш за какво иде реч. Форумът е далеч от аудиото и хората като теб само наливат масло в в огъня.

Това изказване е далеч от смислените неща в аудиото.
    Имаш чувство за хумор, но като преминеш границата - отиваш от другата страна при тъпанарите, а там нищо не помага.
    Много правилно си обяснил ситуацията... но и ти не следиш форума, явно...
    Докато "буки" си спами, колко проекта видя реализирани?
    Или, ти колко проекта предостави на аудиторията на Аудиофорума?
    Казвам, че не следиш, понеже не си забелязъл че "буки", игнорира форума в продължение на няколко месеца, което доведе до тотална скука- затова, въпреки че съм го критикувал държа да му се извиня, засега!
    Аман от смислени работи- от толкова мислене превърнахме форума не в хоби, а в енциклопедия написана на иврид, за повечето заинтересовани без особени познания!
    Това е човека, който повдига интересни въпроси....

Цитат Публикувано от GenaDP Покажи мнения
    ивриТ​ бе, бате...
    Бате, ако не си проф. Петко Мурдаров под друг ник... си чешИш клавиатурката!

Цитат Публикувано от simon Покажи мнения
    Ползвам тези за подови ОТ:
    http://www.soundcare.no/store-bilder/BIGSP1.jpg
    Би трябвало да е разбираемо за всички, че спайковете са регулируеми и то така,
    че да може да дадеш дори наклон на ОТ ако се налага, така че "кривия" под ... ???
    Имам четери вложки на дъното на ОТ с резба М6, като за експеримента, когато
    ползвах само три спайка, добавих пета вложка, но с по три не ми хареса и останах
    с по четери "подови" на бокс от горните.
    За малки ОТ има :
    http://www.soundcare.no/store-bilder/stdsa.jpg
    които са по три в комплект могат да се ползват за под под стойката или между
    стпйката и ОТ. Видно е че не могат да се регулират, но не е и нужно.
    Относно звученето - с три спайка НЧ региона става "по-твърд", което в повечето
    случаи помага на малките ОТ, но ( както при моя случай ) вреди на подовите ОТ.
    Разбира се всеки си има уши и глава, за да решава кое как .

E, това вече е приказка, т.е. хубав пост!
    Да поясня - когато са три, просто няма нужда от настройки, стереометрия се казва
    А това за кривия под беше само загатване, но не ми се пише сега...
    Аз лично ще си поръчам два диаметъра (примерно 20 и 30мм) от месинг, пък после ще го мисля.

Да не забравя драмзи - да мразиш Лозев го разбирам, но да не почиташ Ангел???

А останалите спамери си продължиха земния път
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Хем няма крачета, хем е върху корк...

Дали е хубаво, а дано
    Акустичен дунапрен с висока плътност ; 30 мм гранитна плоча и 4 броя крачета в/у нея. След поставяне на дунапрена пода престана да вибрира дори и при много високи нива на усилване. . . ! По-здрави!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от Георги Василев; 14 July 2015 в 07:35.

Цитат Публикувано от Георги Василев Покажи мнения
    Акустичен дунапрен с висока плътност ; 30 мм гранитна плоча и 4 броя крачета в/у нея. След поставяне на дунапрена пода престана да вибрира дори и при много високи нива на усилване. . . ! По-здрави!
    интересно решение. може ли с по-мек камък (да речем варовик) и кажи нещо за този акустичен дунапрен, какво представлява, или някакъв линк към него. и дали не може някакъв фибран вместо него. нали той се слага най-отдолу, между пода и камъка?
    "Здравите хора не страдат от Хай-енд".
    Минимал

"Извинете, звукът в главата ми пречи ли ви?"
    колегата Багер

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения

Да не забравя драмзи - да мразиш Лозев го разбирам, но да не почиташ Ангел???
    Що реши, че мразя ЛозеФ? Гледа си бизнеса човека - нема лошо. Ангел пък отдавна няма нищо общо с този форум и отдавна е минал "от другата страна" - на хората, които печелят от продажбата на "балъци", както масово обича да се казва тук. По принцип правя евала на хора, които успяват в този бизнес. Дали той успява - не знам. Ти също недолюбваш Александров, ама пък той е от малкото хора, които мъкнат всичко , което може да свири и да си го позволи вкъщи - малка енциклопедия е. Тук няма хич такива.
    Ама ,любоФта я остави - тя е за други същества - тук е само тестостерон

А иначе, да ти кажа, и аз ту слагах, ту махах подложките от колоните си - отговорът кое е по-добре е нееднозначен - зависи от подовата настилка, от матрЯла на подложките, от култура на слушането - от мноооого неща. Същото важи и за компонентите.
    Айде чао.

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    54
    Акустичен дунапрен с висока плътност...
    Дунапрен под озвучителните тела?

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57

От моя гледна точка - възможно най-лошото решение.

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Радвам се, че Георги най-накрая взе отношение в тоя Форум...
    Системата е негова и затова се стремях да провокирам интерес за това от "хората с опит"...!
    И е хвърлил за нея пари, колкото един апартамент в голям град...да, така е ...
    Съчетавал е технически правилните решения с "магии" и специфични "екстри"...и не се притеснявал да експериментира...
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    42
    пода престана да вибрира дори и при много високи нива на усилване.
    Добър резултат сте постигнали, като се има на предвид какви са ви озвучителните тела.
    https://bgaudioclub.org/showthread.php?24795-%D0%92%D0%B8%D1%81%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D1%87%D1%83%D 0%B2%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0% BD%D0%B8-%D0%BE%D0%B7%D0%B2%D1%83%D1%87%D0%B8%D1%82%D0%B5%D 0%BB%D0%BD%D0%B8-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B0

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    42
    Цитат Публикувано от analogsa Покажи мнения
    От моя гледна точка - възможно най-лошото решение.
    Защо, обясни по-подробно?
    Както разбрах, Василев е успял да елиминира вибрациите от ОТ.
    Редактирано от ДРГеоргиев; 14 July 2015 в 16:09.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Заради обективността, трябва да кажа, че ОТ в момента, не са в същият вид, точно в НЧ, като в линка...доста по-добре са! Слушал съм ги и в двата варианта...а и други съфорумници също.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    По-горе се цитираше желание за точно емпиричен опит, но явно, когато не съвпада с гурувският такъв е неприемливо решение...
    Да попитам, колко хора, са пробвали точно това конкретно решение, че се изказват така категорично?!

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57
    Цитат Публикувано от ДРГеоргиев Покажи мнения
    Защо, обясни по-подробно?
    Както разбрах, Василев е успял да елиминира вибрациите от ОТ.
    Доколкото аз разбрах, успял е да елиминира вибрации по пода... каквото и да означава това. С цената на "плуващи" върху еластичен/демпващ материал ОТ - т.е. част от енергията, която би била полезна сега се превръща в топлина или движение на целите ОТ, което обикновено води до загуба на динамика.

Ако подът е бетонен не си представям как някакви ОТ могат да го накарат да вибрира. Разбира се има шанс да е окачен, което е трудна за решаване трагедия и в такъв случай дунапрена е просто по-малката злина.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Последният път, като слушах системата, на някои моменти бях дори стреснат от хиперреализмът в домашни условия...
    Аз уж съм свикнал на такъв, но с професионален сетъп в лайв екшън...

Страница 3 от 20 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 13 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени