Страница 8 от 17 ПърваПърва ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ПоследнаПоследна
Резултати 176 до 200 от 418

Тема: Шпайкове за тонколони

Aз избивам нерви в темата, защото аудиото може да е много скъпо, дори и да правиш работещи неща с евтини компоненти.
    Много е скъпо като ВРЕМЕ !!! В момента правя нещо с части за 20 стотинки, което коства 40 минути, и е абсолютна тъпотия, малоумие от икономическа гледна точка...
    Но.. откъде да го взема такова..

Иначе има и по-интересни неща. Примерно, защо не си вземеш като хоби да правиш едно камаро 68/9 година?
    Колко ще ти легне само да го докараш до тук, в гаража който тр. да имаш?
    Колко данък ще му плащаш и колко пари за бензин ще даваш, след като успееш да го завършиш и си хиляди левове назад...

По 'темата' (почти...) - не е ли малко тъпо да си дал 2-3 хиляди, да не говорим 5-10 хиляди за ОТ и усилвател, и да те тормозят тъпи и тривиални, елементарни неща, като ...разбумтян бас... MОЛЯ ???
    Тука никой не искам да засягам, но това с баса като проблем сме го виждали още 90 и втора. Има абсолютно същия проблем, и с руски колони и усилватели, в различни помещения...

И защо да не се говори за пари? Във всички западни форуми тази тема се засяга. И е нормално да се засяга, освен ако... ако компонентите за аудиосистемите не ги дават без никакви пари, FREE .

б.т.в. един авер на село, проблема с баса не го решаваше деведесетте, ами го задълбочаваше..., на цената на дузина изпърдяни говорители.
    Та той си играеше не с китайски платчици по пет лева, ами запояваше в паралел N на брой транзистори на всяко рамо, от по лев и нещо май бяха (не помня).
    Баса му се чуваше в моята стая, която беше в друга къща през 4 къщи
    Редактирано от emosms; 11 January 2018 в 19:44.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Емо, все се каня да те питам - можеш ли да събереш "здрасти" в дължината на един SMS, тоест 160 символа?
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Banned
    Членува от
    Aug 2014
    Възраст
    46
    Цитат Публикувано от emosms Покажи мнения

И защо да не се говори за пари? Във всички западни форуми тази тема се засяга. И е нормално да се засяга, освен ако... ако компонентите за аудиосистемите не ги дават без никакви пари, FREE .
    Защото публиката която те чете тук е хейтърска, злонамерена и недоклатена - в огромна част от нея.
    В този Форум си пич ако извадиш -170dB в симулатор за втори хармоник, или ако постнеш снимки за интегрирани х1000-ди кинти в стая за некав ебан звук.
    Както се изрази уважаемият колега clamp, тук е необходимо да се спазва минимален праг хигиена, по отношение на постовете и споделеното в тях.
    Сега по-ясно ли е?

Ми не ми стана ясно какво лошо има да се знае възможно най-точно, за колко пари какво може да получиш.
    Ето точно това е важното, а не да се замазва с - "звук не се описва, тр. за себе си да решиш..." и тям подобни простотии. Ок, това е ясно.
    Последното е ок, само и единствено с условието - 30 дни право на връщане и възстановяване на сумата.. И пак остава поле за шарлатанщина...

Не ясното остава - как да се правят обосновани предположения, на база на реални факти, и да се свърши работа.

-170 дб... точно аудиторията която е хейтърска, едва ли са наясно какво е. Аз правя съвсем бегли асоциации какво може да е. Примерно, че може би тр. да се мери в специална хладилна камера, да се елиминира и топлинния шум.

И аудиото, в масовия си вариант, е ЕВТИНО откъм пари хоби, да го повторя и потретя и подесетя. В масовия му вариант, в който се практикува, и в който може да изкараш прилични резултати, с общи технически познания.
    Да ходиш зимата да караш сноуборд, а лятото на море в гърция/турция, е по скъпо. Аз затова не ходя .
    Редактирано от emosms; 11 January 2018 в 20:22.

Ти прочете ли за пергела, че продължаваш с тия простотии?

И с това:
    ...ами запояваше в паралел N на брой транзистори на всяко рамо...
    не се увеличава мощнстта!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Не можах да прочета за пергела, в момента се пазаря за единия си бъбрек, за да мога да съм на ниво в аудиото, за нататъка .
    Ще останат кинти и за ваканциика до карибите, надявам се.
    Ще прочета след операцията, благодаря

Членува от
    Jan 2014
    Възраст
    44
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    ...

Търси "пергел" и ще разбереш!
    Намесвам се, ама и на мен ми е интересно.
    Ако нямаш предвид съзвездието "пергел", което колкото и непознато да е за нормалния човек, за теб може да е "прочетена книга", то тогава може би говориш за елементарна физика и математика. (имам предвид Галилей, посока, големина, приложна точка...)
    А, ако има още нещо, което убягва за "пергел", дай да се образоваме.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    40
    в момента се пазаря за единия си бъбрек, за да мога да съм на ниво в аудиото, за нататъка .
    Кажи им, като махнат бъбрека на негово място да сложат един чифт "муте транзистори"
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Няма да му трябва. Той спира пиеньето, респективно и пикаеньето

Кулокран, търсачка гиби?

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Членува от
    Jan 2014
    Възраст
    44
    ...
    Намерих, прочетох - не ми допадна, мерси! Много неиздържано физически.

Цитат Публикувано от Rumb@ta Покажи мнения
    Кажи им, като махнат бъбрека на негово място да сложат един чифт "муте транзистори"
    Всеки да си решава. 80 лв за некви крачета със съмнителна целесъобразност, или 80 лв повече, примерно за по-големи радиатори, траф, и чифте транзистори в паралел.
    Но, разбира се, ако има време да се занимава и Е в позиция да решава каквото и да било.
    Понеже може да е само в позиция да киха некви кинти за некви неща там..
    Koето Е най-добре за индустрията, вдига оборота, изплаща поточни линии, и прави така, щото скъпи някога технологии да са по-достъпни и евтини - разбити на чарколяк за ....DIY :P
    Поклон и Благодаря !

Разбира се, добре е парите да отиват там, където има реална стойност. Тези производства да се развиват и да понижават производствени цени, а не разни 'бутикови' шарлатани мошеници.
    Редактирано от emosms; 12 January 2018 в 12:30.

Абсолютно издържано физически, от гледната точка на механиката!
    Понеже не обичам да казвам, че съм по-умен и за да не те пращам и тебе в МЕНСА, само ще спомена, че олимпиадите по физика, на които съм ходил навремето, са повече от постовете ти в този форум. Естествено не мога да те сборя в кулокранния форум...

Все пак въпросът бе към смс-а, но чукча не читатель, чукча - писатель

Абсолютно издържано физически, от гледната точка на механиката!
    Понеже не обичам да казвам, че съм по-умен и за да не те пращам и тебе в МЕНСА, само ще спомена, че олимпиадите по физика, на които съм ходил навремето, са повече от постовете ти в този форум. Естествено не мога да те сборя в кулокранния форум...

Все пак въпросът бе към смс-а, но чукча не читатель, чукча - писатель
    Покажи на тия хора как са праи. От пергел ли са праи шпайка, или от отвес?

Favorite777's Avatar
    Членува от
    Jun 2015
    Възраст
    39
    Цитат Публикувано от jean-philippe Покажи мнения
    за пръв път усетих за мен в каква посока бих искал да се развива звука от системата ми. а именно - яснота на детайлите в горния и среден честотен спектър
    Цитат Публикувано от analogsa Покажи мнения
    Не смея да ти противореча, само ще изкажа мнение - няколко пъти съм тръгвал по този път и май не води до нищо хубаво в дългосрочен аспект. Сравнително лесно е да се постигне система с максимална резолюция в средни/високи, обикновено обаче това е в резултат на изтъняване на средния бас, а това е фатално за плътта на музиката. Говоря единствено за тоналност и смятам че тонът трябва да се изгражда отдолу нагоре. Най-ниският бас обикновено не е особено важен в музикално отношение, но средният бас и по-ниската част на средните трябва да водят и по отношение на ритъм и по отношение на резолюция пред останалия честотен диапазон.
    Извадките са от друга тема и се извинявам ако съм постъпил грешно.

Но и аз се припознах тук. Явно и аз съм тръгнал по този грешен път и не са ми виновни шпайковете. Точно с изтъняване на средния бас имам проблем с песни в който е преобладаващ. При други тракове ниските ми допадат повече, когато ОТ са на шпайкове.
    Редактирано от Favorite777; 13 January 2018 в 13:06.

Хубаво е, че ми припомняш. Не знам от кога е мнението ми, но Петър (следващия цитат) е напълно прав (както винаги).

Точно в момента слушам колоните на един приятел и ми се струва, че той е залитнах точно в тази крайност. Постигнал е огромна резолюция и детайл в среди и високи и сякаш музиката седи заклещена в този честотен диапазон. Липсва и тялото на ниските честоти. При голям оркестър ниските се усещат, но при барокова музика става почти неслушаемо, остро, дразнещо и накрякващо неестествено. Да не говорим, че при дълги сесии (каквито са моите) ти идва да намаляш или направо да спираш музиката.

Не знам каква точно е връзката между шпайковете и цялостната картина (може би за всяка система ще се окаже различна), но така или иначе трябва да се внимава да не се залита в крайности. Звуковият баланс е много деликатно равновесие между всичките честоти и се постига след много мерене, съчетано с много слушане на музика на живо и сравняване с това у дома.

Истината е в много сравнения между твоята система и чуждите, както между твоята и музиката на живо. И много експерименти. Местенето на ОТ спрямо стените също има огромно влияние. Мисля дори, че по-голямо отколкото шпайковете (но това е само мнение, не твърдение). Може да се окаже, че за един вид музика дадено положение е добро, а за друг вид е лошо
    "Здравите хора не страдат от Хай-енд".
    Минимал

"Извинете, звукът в главата ми пречи ли ви?"
    колегата Багер

Според мен, едни и същи шпайкове може да окажат различно влияние върху звука в зависимост от тонколони, пода (плоча/гредоред) подова настилка и т.н.
    От тази гледна точка не знам доколко може да се каже, че например Soundcare са супер и винаги ще "работят" по един и същ начин.

Иначе изглеждат масивни и основата на която стъпват изглежда дебела.
    В сайта, като основно предимство е посочено, че не нанасят щети по повърхностите

Krassy's Avatar
    Членува от
    Jul 2011
    Възраст
    48
    Саундкеритата винаги работят и не само под ОТ
    (XMOS USB to I2S - DIY 1541A tube stage) Dual Turntable - DIY RIAA - DIY Mono blocks Valvo E810F-interstage- Philips EL509 - DIY Scanspeak Revelator TL /oceanman/
    DIY silver 7N cryo OCC cables & Duelund speakers cables - Soundcare, Bass Dream DIY Acoustic Resonators, mpingo Shun Mook

Favorite777's Avatar
    Членува от
    Jun 2015
    Възраст
    39
    Цитат Публикувано от jean-philippe Покажи мнения
    Хубаво е, че ми припомняш. Не знам от кога е мнението ми, но Петър (следващия цитат) е напълно прав (както винаги).

Точно в момента слушам колоните на един приятел и ми се струва, че той е залитнах точно в тази крайност. Постигнал е огромна резолюция и детайл в среди и високи и сякаш музиката седи заклещена в този честотен диапазон. Липсва и тялото на ниските честоти. При голям оркестър ниските се усещат, но при барокова музика става почти неслушаемо, остро, дразнещо и накрякващо неестествено. Да не говорим, че при дълги сесии (каквито са моите) ти идва да намаляш или направо да спираш музиката.

Не знам каква точно е връзката между шпайковете и цялостната картина (може би за всяка система ще се окаже различна), но така или иначе трябва да се внимава да не се залита в крайности.
    За мое щастие аз не съм в тази крайност, по скоро съм по средата и все още мога да поправя нещата. Все още имам доста вариянти, позиция на ОТ(в момента са много лошо позиционирани поради липса на място), кабелчета и тн.

Krassy's Avatar
    Членува от
    Jul 2011
    Възраст
    48
    А не се ли усещате... че нещата може да не са такива, каквито си мислите?

Някой казва - като сложа шпайковете и музиката ми се "разваля" ?

А не се ли сеща, че по този начин може би той отделя ОТ и така му се откроява цялата некадърност? Изпъкват му всички недостатъци...
    А като е без декуплиране с основата се вкарват "омазваници", които замазват дефектите на смотаното ОТ и така звучи по добре...
    И като се добави и ниската слушателска култура на слушателя, който намира добавените реверберации и кънтенета като по яка плътност и бас... и всичко си идва на мястото

Ще сложиш разбираш ли се колоните на гумени крачета
    (XMOS USB to I2S - DIY 1541A tube stage) Dual Turntable - DIY RIAA - DIY Mono blocks Valvo E810F-interstage- Philips EL509 - DIY Scanspeak Revelator TL /oceanman/
    DIY silver 7N cryo OCC cables & Duelund speakers cables - Soundcare, Bass Dream DIY Acoustic Resonators, mpingo Shun Mook

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Добре де...не е ли ясно, че тези крачета (както и да се наричат и колкото и да са хвалени), вършат работата да прекратят предаването на едни вибрации от едни полета към други?! В смисъл, че нямат някакви магически или свръхестествени сили.
    Дали ще декуплираш предаването на тези вибрации и оттам разни призвуци, които чуваме с такива, с някакви гумени подложки, масивни плочи или с други средства, реално целта е това. НЯМА универсално средство и съответно рецепта за успех, защото нямаме еднакви акустични условия и материали, които да ги обуславят.
    Така че, когато някой казва:"при мен не работи и не вършат работа" е прав. Когато друг казва: "при мен има положителен ефект...", също е прав.
    Това, че повечето хора, искат да чуят на готово, някакво решение, за да не губят време и средства, като го приложат е ясно и го разбирам...
    Но това, че някои хора прокламират, като универсално решение и пенкилер, мярката която са приложили и действа в техните условия и според техните усещания за нещата, не го разбирам.
    Или може би означава, че те нищо не разбират?!
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Ако в училище не учите физика и химия, то целият ви живот ще бъде изпълнен с чудеса и вълшебства...

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от Bis Покажи мнения
    Добре де...не е ли ясно, че тези крачета (както и да се наричат и колкото и да са хвалени), вършат работата да прекратят предаването на едни вибрации от едни полета към други?! В смисъл, че нямат някакви магически или свръхестествени сили.
    Не е точно така.
    Предназначението им не е да декуплират, а механично да куплират правилно озвучителното тяло към основата, върху която е разположено.
    С риск да се повторя - как е правилно, можем да установим лесно сами, след като си отговорим на три уж елементарни въпроса:
    Как работи озвучителното тяло?
    Какви са предназначенията на кутията му?
    Какви са изискванията към нея?
    Тогава няма да се налага да се питаме какво точно трябва да представляват крачетата във всеки конкретен случай : защо при паянтова (немасивна) основа като бюро или лавица, наистина се налага декуплиране или пък какво толкова им е специалното на саундкерите...

За това, че няма единно и универсално решение, си напълно прав. То може да се намери за всеки конкретен случай, при това с минимален брой проби и грешки.

Krassy's Avatar
    Членува от
    Jul 2011
    Възраст
    48
    ... и като добавим, че "крачетата" работят не само под ОТ, а и под цялата ни музикална система... става още по интересно

iwoto's Avatar
    Членува от
    Feb 2011
    Възраст
    36
    Цитат Публикувано от Krassy Покажи мнения
    ... и като добавим, че "крачетата" работят не само под ОТ, а и под цялата ни музикална система... става още по интересно
    Докажи това трърдение математически и направи икономически анализ дали промяната в звука спрямо пластовете крачета си струва инвестицията по емосмсовите критерии.

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Цитат Публикувано от rutcho Покажи мнения
    ...
    Предназначението им не е да декуплират, а механично да куплират правилно озвучителното тяло към основата, върху която е разположено.
    ...
    Ако правилно те разбирам...искаш да кажеш, че с правилното куплиране, използваме и пода (или основата) като средство за излъчване на трептения?! Защото, куплирането, означава точно това - вид сглобка, работа в система, т.е. съединение между два или повече детайла в едно...
    В моите представи за вярно (правилно) звучене, нищо друго освен мембраните на говорителите, не трябва да излъчва трептения или да изпада в резонанси. Един изключително труден казус в съвременните домове.
    Но ако целта е да ползваме и други излъчващи повърхности в тази система, с която да се куплират правилно (каквото и да значи правилно...), моля те да го обясниш, кое е правилно и кой е критерият, по който някой установява, че е правилно!? Мери ли се нещо...някой ли идва да чуе и да каже: "ей това е правилно, а иначе - не е"?!
    Механизма за установяване на "правилно" ми е интересен...
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Ако в училище не учите физика и химия, то целият ви живот ще бъде изпълнен с чудеса и вълшебства...

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    44
    чуй сега какво ще ти кажа.jpg
    Поредната тема в която се постулират лични възгледи като канони.
    Всеки да си пробва , купува и вярва на воля в (д)ефектите на каквото му джоба, окото и половинката диктува.
    С толкова много разочаровани хора съм разговарял , ама не им се занимава да пишат от първо лице тук
    личните им казуси , че да не им "наскачат" саундкераджиите брандирани и сие , а и не им се спори.
    Сега остава да направите и сляп тест между някакви скъпи "саундкерита" и
    "прости" конуси от инструментална стомана струговани за половин час от бай Мишо в сервиза зад ъгъла ,
    къстъм саундкерстваме с материали на клиента.jpg
    стъпали върху дискове от алуминий сплав 6600 и закалка F22 с "лепки" от Джъмбо отдолу .
    Ако има и паричен залог - малее , ще почнат едни завои и обяснения как едно просто DIY няма шанс срещу
    фабрично /защото то във фабриките не работят бай Мишовци на стругове , а богове неръкотворят по график/.
    А на входа на повечето "фабрики" , извън шесте луни и рекламите , до вчера е стояло нещо такова
    fe8a56dda72cb3aa53d615c30dc9f0c8.jpg
    И в това реално няма нищо лошо . Това с фабриките е лесната част , която всеки с 3-ти разряд и учил до 8-ми клас на обяд го може.
    Трудното е да отвориш пазарна ниша/то това е най-трудното де/ , да я моделираш , експлоатираш и да намериш усмихнати
    костюмари , които на таргетираната аудитория да обяснят как тези точно радиуси /компютърно изчислени с най-новите софтуери/ , тези градуси и
    тази уникална комбинация от метали и НАСА /НещоАбсолютноСкладовоАрти сало/ изолационни плънки и подплънки
    ще направи така , щото Клептън да си върне слуха в твоя хол 18,5 квадрата.
    anti-vibration feet.jpg
    Графики , тестови диаграми , анализи на екип специалисти и прочие ще се изпише , само и само да не се говори за
    провеждането на теста .
    Щото то туй теста не е същото като презентацията , нали ?
    Затова аз оценям по-скоро това кой как успява да добави максимум добавена стойност към едно просто красиво изделие , което все пак и върши нещо .
    Някой успяват да добавят неприличен максимум в добавената стойност . Браво .
    Но това само поткрепя избора по дизайн и вкус.
    И аз съм ходил при Орлин във Варна и съм се кефил /визуално/ на странните му стойки , ама честно - разлика от липсата на някоя плоча не чух .
    И си го казах.
    Може би съм глух , но по-скоро съм щастлив.
    Хайде да не се превъзнасяме - накрая 80-90-95 % от хората им писва от щуротии, специалисти и гурута, и си избират подложки или "шпайкове" просто по качеството на изработката и фасона .
    Голяма част могат сами да си ги спретнат , ама правилно си ценят времето и просто купуват готовото.
    Дреме им за някакви недоказуеми диаграми , некасаещи трислойния им паркет Таркет. Примерно.
    Останалите 10% - ами кой им пречи . Да си се сформират в групи по интереси и да прелистват дебелите фирмени каталози с твърди корици ,
    коментирайки това не 4-та страница с какво може да се изкопира. Гледайте надменно над всите ни останали , щом това Ви прави самодостатъчни .
    Но не се приемайте за еталон .
    чакай другите да ти кажат.jpg
    Останалите ще си избираме `керита , които ни кефят като дизайн и няма да чакаме в тонколоните
    басът да стане "по-дефинитивен" или да се появи "фундамента" защото "един във форума каза , че тия качват високите и свалят ниските" ,
    а или сами ще го констатираме или просто ще сме спокойни , че има там нещо под тях , дето "е хубаво да го има".
    М/у другото - високите наистина се качват от шпайковете ....
    с от 2 до 8 см , според модела .
    Може и повече , но какво правим с центъра на тежестта и палавите гонещи се деца?
    А триточкови крака и деца ?
    Това го няма в каталозите ....
    Да се питат други хора задочно за такъв тип аксесоари , обвързани с персоналната неповторяема конкретика "кажете кое работи най-добре изобщо "
    е като да ме питат "Кажи сега коя дограма е най-хубава" . Ами много ясно - поръчаната с наши профили и платена 100% в аванс !
    Накрая като изчетете и "западните" форуми ще бухнете колоните върху пясък и край с "резонансите" и "остротата" в горните среди .
    Пясъкът ще ги оправи...
    beach-safe-speaker.jpg
    Сковавате си по един Сандбокс и приключвате с шпайкотеорията.

пясъчно голямо нищо.jpg
    п.С. - Споменаването на думата Саундкери е просто с нарицателно-илюстративна цел - нищо лично към самия бранд . И на мен Хилтито ми е Бош , а "Бош"ът ми е Айнхел.
    П.П.С Като изпуша една цигара ще споделя мой опит.

П.П.П.С. Вие Не пушете - вредно е .
    Редактирано от hifiresearch74; 14 January 2018 в 14:47.
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Страница 8 от 17 ПърваПърва ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени