Страница 17 от 17 ПърваПърва ... 7 13 14 15 16 17
Резултати 401 до 411 от 411

Тема: Шпайкове за тонколони

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Задава се отцепване на темата.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Цитат Публикувано от Krassy Покажи мнения
    Не ща

Форсионе го знам от поне 20 години... като го намериха от Нейм...
    Комерсиалист голям, гениален някакъв

А може би още в началото е трябвало да се слее, а?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Отцепвай, отцепвай. Аз го загатнах, но сега призовавам. Има още много локум за разтегляне. А и колегите харно пишат. Взе да става много интересно. И някой да обясни какви са тия локални микрофони, и защо не се виждат никъде по сцената. Както казах, нито висят, нито стърчат. По пода няма да са наредени... Странна работа. И да напомня, че понякога става дума за изпълнения на живо, без последваща обработка. Това какво обяснение трябва да има?
    "Здравите хора не страдат от Хай-енд".
    Минимал

"Извинете, звукът в главата ми пречи ли ви?"
    колегата Багер

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    За всеки инструмент са различни. Пиезоадаптерът на акустичната китара също е микрофон. Разгледай тук https://www.thomann.de/gb/instrument_microphones.html, че ги има много.

Като като потърсих в Гугъла, излязоха много филмчета от записи на оркестри.
    На някои (студийни записи), микрофоните и кабелите се виждат директно:
    https://www.youtube.com/watch?v=h6FYcf-_TVE

На концерти с публика са по- скрити - за да не се премятат кабели по пода, може да са изведени под пода със сплитери, и да излизат под отделните групи музиканти. Ако се записва живо изпълнение, може да не се записва всеки индивидуално, а по групи - нямам представа, не разбирам толкова, а и според мен си е авторско решение на тон-режисьора.
    Примерно тук (в този момент):
    https://youtu.be/ZWCZq33BrOo?t=257 се виждат висящи микрофони отгоре, както и на стойки пред ударните. Бих рискувал да предположа, че може да има и микрофончета пред пултовете с ноти на цигуларите.
    Ако колегата bobalan се появи, може да внесе повече яснота - той е записвал оркестри. Аз съм просто любител.

На мен основната ми теза беше, че почти всяко "живо" изпълнение се препипва и коригира, и тая прословута "сцена", на която толкова държим, не е нужно да има нещо общо с оригинала.

Аз визирах бароковата опера (и може би всяка друга опера, но просто другите не ги понасям), където оркестърът е в трапа, на няколко метра под сцената, а по сцената припкат балетистите и певците. При панорамна картина не се вижда нищо на сцената, а понякога има дори и вода, която се плиска и разлива и въпреки това се чува всяко малко шумче от движение или поскръцване или дори триенето на дрехите при движението на артистите на сцената. И всичко това на живо с публика, след представлението излизат режисьора и диригента и се покланят. В антракта публиката се раздвижва и става от местата си и това се вижда, няма съмнение.

Дадох пример с MEZZO, защото не гледам или слушам от тубата, но ще потърся нещо и от там.

Аз всъщност не съм маниак на темата сцена, просто се смайвах от майсторлъка на тая телевизия да предава концертите и особено оперите си толкова реалистично
    Минимал

колегата Багер

Цитат Публикувано от jean-philippe Покажи мнения
    Аз всъщност не съм маниак на темата сцена
    Тя, сцената, или я имаш, или я нямаш Друго няма
    Истинския аудиофил няма жена - тя е излишно звено по пътя на сигнала ! Изключение правят само женените за аудиофилки, но те се срещат по-рядко и от белите лястовици! - kygar

И няма по глух от този, който не иска да чуе! - Иисус Христос

Един приятел ми беше на гости преди месец. Реши че сцената не е както трябва. Сменихме всичко докато установим че два напълно изрядни чинчови кабела изкарват звука прекалено в страни от ОТ. Сменихме ги и всичко се прибра между тях. Той всъщност го нарече фокусиране а не сцена. Но аз всъщност слушам музика и следя само за тембровата вярност на инструментите
    Минимал

колегата Багер

Цитат Публикувано от jean-philippe Покажи мнения
    Но аз всъщност слушам музика и следя само за тембровата вярност на инструментите
    За това се иска сериозна музикална култура и слух, мноого рядко срещано явление
    Истинския аудиофил няма жена - тя е излишно звено по пътя на сигнала ! Изключение правят само женените за аудиофилки, но те се срещат по-рядко и от белите лястовици! - kygar

И няма по глух от този, който не иска да чуе! - Иисус Христос

Rameau, напиши в гуглата "силно насочен микрофон", "shotgun miке", "micrófono de escopeta" и ще си изясниш

Цитат Публикувано от kygar Покажи мнения
    За това се иска сериозна музикална култура и слух, мноого рядко срещано явление
    Ами аз давам уроци, но няма желаещи.
    Пък и трудно се влиза в курса ми, това не е като да влезеш в забранена специалност през 1975-а
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Цитат Публикувано от kygar Покажи мнения
    Тя, сцената, или я имаш, или я нямаш Друго няма
    Погледнато така, то и със звука е същото - или го имаш, или го нямаш.

Благодаря че прекъсна дискусията в зародиш - както беше тръгнало, можеше и да се получи нещо смислено, а това определено не трябва да се допуска ! Разконцентрират се потребителите от участие в особено дълги и особено безсмислени теми с все по- дълги заглавия.

Страница 17 от 17 ПърваПърва ... 7 13 14 15 16 17

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени