Страница 12 от 12 ПърваПърва ... 2 8 9 10 11 12
Резултати 276 до 297 от 297

Тема: Шпайкове за тонколони

Ако ще се гасят вибрации (още не е ясно кой какво иска и какво очаква...)
    - инертната плоча е добре да тежи колкото самите ОТ или повече. Така си мисля, не съм сигурен.
    Тук мисля, че може да се изведе с формула - колко минимум трябва да тежи плочата.

За да се предаде по-ефективно вибрацията през шпайка, вероятно е да има нужда от допълнителна тежест, добавена към ОТ.
    Предполагам, може да се сравни колко е вертикалната реакция на опората при някаква максимална амплитуда на мембраната, да се сравни със силата на тежестта на ОТ и да се анализира колко пъти по-голяма трябва да е силата на тежестта, за да сведем вибрациите до минимум.
    Като все пак, теглото което можем да прилагаме (вкл. допълнителна тежест) да е в разумни граници, не плюс безкрайност.

Но, този начин - през шпайкове и с прилагане на тежест, дали не е по-сложен и неефективен от това, да стегнем дъното на ОТ и плочата, с болтове?

Или, шпайковете подобряват ефективността на предаване на вибрациите и при ниско тегло на ОТ.
    Без нужда от модификации и допълнителна работа (дупчене на дупки), СТИГА ОТ да имат стандартни легла за монтаж на шпайкове, като стандартни аксесоари.
    Иначе... ..
    Редактирано от emosms; 16 January 2018 в 21:01.
    Аудио мъченик за правда

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Цитат Публикувано от illusion Покажи мнения
    Явно при ползване на шпайкове, трябва да пробием дупки в ламината/паркета и върховете на конусите да опират в бетонната плоча при апартамент или дупка в пода и трупи в пръстта при къща и стая на приземен етаж (както беше описано в по-предишен пост) ...
    Да внимаваме обаче да не пробиваме много надълбоко, да не достигнем до земната мантия и до лавата. Фиксацията в каквото и да е не е полезен подход.
    Digital front: Esoteric DV-50s Analog source: ProJect RPM 1 Carbon upgraded; Koetsu Black LOMC Pre-Amplification: Conrad Johnson Premier 17 LS; Acous Tech PH-1 Premium Phono stage; Amplifiers: Audio Note P - Zero tube monoblocks; McIntosh MC 502 Speakers: Von Schweikert VR - 6; Phones: Stax SRD - 4.; Cables: Nordost Red Dawn; MIT Terminator 6; Transparent MusicLink1; Analysis Plus Oval 9; AudioQuest Splitters; Aural Thrills Audio Silver Braid Tweaks: Stillpoints Stands;

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    52
    Цитат Публикувано от emosms Покажи мнения
    Или, шпайковете подобряват ефективността на предаване на вибрациите и при ниско тегло на ОТ.
    Точно обратното.
    Крачетата (спайкове или друго) трябва да дадат стабилна опора на озвучителното тяло, но да намалят колкото е възможно предаването на вибрации.
    Подът може да бъде много масивен, но въпреки това да предава добре звуковите вълни, при това с неравномерен спектър и големи изкривявания.
    Затова идеята с болтовете, забити в бетона е също толкова неудачна, колкото идеята за окачването с нишки на тавана.
    В първия случай нямаме препятстиве за вибрациите, а във втория - стабилна опора.

Идеалната опора би била масивен блок с маса многократно по-гопляма от тази на OT, с подходяща диаграма на затихване, който е стъпил на изолираща подложка.
    Такива блокове, изработени от монолитен гранит и тежащи повече от тон, се използват в лабораториите за прецизни измервания.

Трябва да уточня, че всички мои коментари се отнасят единствено за нискочестотните високоговорители и не засягат вибрациите на самата кутия на озвучителното тяло.

Ако просто са някаква гума, ще осигуряват стабилна опора (вкл. на гладки и твърди повърности), и ще предават вибрации в пъти по-малко
    Аудио мъченик за правда

Krassy's Avatar
    Членува от
    Jul 2011
    Възраст
    47
    Казах ти, моят положителен опит е голяма гранитна плочат под колоните или като основа на стойки за букшелфове...
    Може и мрамор, но гранита е по неутрализиращ, така мисля... правих проби и с мрамор и с гранит... и се спрях за моят вкус на гранита...

Под гранита слагам подложки за мебели от Бриколажа хе хе хе... А колоната стъпва на гранита посредством саундкерита. Максимално добър резултат при мен в случай, че имате "несигурен" под, дори и да е естествен паркет...
    XMOS USB to I2S - DIY 1541A tube stage - DIY Mono blocks E810F-interstage-EL519 - DIY Scanspeak Revelator TL /oceanman/
    DIY silver 7N cryo OCC cables & Duelund speakers cables - Soundcare, Bass Dream DIY Acoustic Resonators, mpingo Shun Mook

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    И тротоарна плочка е по-добре от нищо.

Цитат Публикувано от emosms Покажи мнения
    Ако просто са някаква гума, ще осигуряват стабилна опора (вкл. на гладки и твърди повърности), и ще предават вибрации в пъти по-малко
    Гумата поглъща вибрациите, но не осигурява стабилната опора, която осигурява металния крак (в случая с остър връх), особено ако гумата е мека или пореста.

Емо, пробвай разни варианти, че само с разсъждения не става. Не е задължително да си купуваш soundcard, има много други варианти.

Поне веднъж да споделиш мнение на база личен опит

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    43
    Цитат Публикувано от Krassy Покажи мнения
    Казах ти, моят положителен опит е голяма гранитна плочат ..
    ... правих проби и с мрамор и с гранит... и се спрях за моят вкус на гранита.....
    Завършилите ВИАС го знаят , но да го отбележим и тук -

Гранитът е един широко използван материал за облицовка в обществени и жилищни сгради, но съдържа средно от 3 ppm (40 Bq/kg) уран и 17 ppm (70 Bq/kg) торий .
    Гранитите са магмени скали. Тъй като са се формирали много бавно, минералите в тях са кристализирали, което придава на гранита специфична красота, трайност и го прави популярен строителен материал за облицовки и изработка на плотове.
    Съдържанието на уран в гранитите от различни области е много различно, а следователно произведените гранитни строителни материали имат различна специфична активност.
    В някои случаи измерената радиация от гранитни повърхности може да има нива, подобни на тези от хвостохранилище на уранова мина.
    Ето защо, при закупуване на гранити, попитайте за сертификат за съответствие, която съдържа общата активност на естествени радионуклиди, които ако надвишават 370 Bq / кг могат да се ползват само за индустриални цели , а в Русия - направо за нищо . И има услужливи "утилизатори" , които ги изнасят .
    Като ряпа се хилех преди на това , докато преди 10 години на един строеж в Златни Пясъци представител на италианска фирма за декоративни камъни не извади един дозиметър и ни събра погледите на всички от оперативката , показвайки ни защо наглед по-красив тъмен гранит от техният , на всичко отгоре идващ от няколко хиляди километра , е 1/3 по-евтин от техният .
    Техните образци също имаха фон , но доста под нормите .
    Ефектът обаче бе - черта на всякакъв гранит и 20мм мрамор навсякъде
    От тогава вече не се смея на това инфо , оставям това на Вас
    Всеки сериозен западен инвеститор/наемател на големи офис площи в БГ , иска документ за това и за гранитогресите в бъдещите му наети площи .
    Познайте каква е реакцията към такива искания на търговците , офериращи по такива големи сгради
    Редактирано от hifiresearch74; 17 January 2018 в 00:07.
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Така и не разбрах какво прави на звука, но камертон не ми трябва. Моите кутии си тежат достатъчно.

Не предава, изолира, пък гранита после го обирал, каквото не го предава, въобще.. Не е за мен тая работа .

Пък и ми е важно да ми е удобно да ги местя. С тоя гранит, дето шпайка ни изолира от него и дето не знам колко по здраво ще зацепва от гумено краче (някаква волфрамова видия ще да е, дето се забива в гранита...)
    Редактирано от emosms; 17 January 2018 в 01:13.
    Аудио мъченик за правда

Момчета, яко сте задълбали в материята...Явно имате сериозни вибрационни проблеми

Имат, ама друг път! Те системи нямат...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

До колкото знам, гранито-греса е изкуствено създаден материал в съчетание на огромна температура и налягане. Няма нищо общо с естествения гранит и не би трябвало да има повишен радиационен фон. За другото си прав, но ми се струва малко преувеличено. Живял съм в селище, където всяка жилищна сграда (предимно къщи) беше построена върху или в непосредствена близост до гранитни скали. В дворовете имаше огромни скални блокове, които взривяваха за да строят. Коментираше се и се мереше радиационния фон и се препоръчваше веднъж годишно проветряване на гаражите и избените помещения за да не се натрупва някакъв радиоактивен газ. Странно ми е облицовъчен материал да е толкова опасен, при положение, че хората си живеят сред гранитни блокове от стотици и хиляди тонове...
    Музиката е много повече от звук.

"Здравите хора не страдат от Хай-енд".
    Минимал

"Извинете, звукът в главата ми пречи ли ви?"
    колегата Багер

Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    43
    Цитат Публикувано от jean-philippe Покажи мнения
    До колкото знам, гранито-греса е изкуствено създаден материал в съчетание на огромна температура и налягане. Няма нищо общо с естествения гранит и не би трябвало да има повишен радиационен фон. За другото си прав, но ми се струва малко преувеличено. Живял съм в селище, където всяка жилищна сграда (предимно къщи) беше построена върху или в непосредствена близост до гранитни скали. В дворовете имаше огромни скални блокове, които взривяваха за да строят. Коментираше се и се мереше радиационния фон и се препоръчваше веднъж годишно проветряване на гаражите и избените помещения за да не се натрупва някакъв радиоактивен газ. Странно ми е облицовъчен материал да е толкова опасен, при положение, че хората си живеят сред гранитни блокове от стотици и хиляди тонове...
    Не мисля , че постът ми е обобщаващ . Много точно съм се изразил . А и такива казуси се дискутират в други професионални форуми , където няма опасност от грешни тълкувания и общата култура не помага.
    Темата не е това.
    Два дена вече не мога да открия една статия в която се анализираха стойки за букшелфи .
    Там , относно масата им бе посочено , че е безпредметно да се коментира каквото и да е било за стойки , които :
    • до височина 700 мм не са поне 1,5 пъти масата на букшелфите
    • над 700 мм - поне 2 пъти

Извън това било редно да ги разглеждаме просто като красива или грозна мебел.
    Ако филтърът бил на дъното на колоните , то те трябвало да лягат с цяло дъно на стойките с или без цяла подложка между тях и такива разни работи.
    Ако фазоинверторният порт е отдолу , то спрямо диаметъра и отдалечеността му от ръбовете на кутията - колко да са високи краката .
    Помагат ли точно под него куполовидни "дифузори" - пишеше , че не , но вдъхват увереност на закупилият ги ...
    Доста обширна статия бе , с анализ на материалите за краката , с пясък и без и т.н.
    Ако някой се сеща - да даде линк .
    Но много се притеснявам , че впредвид това , че съм го чел докато живеех във Варна не е било в интернет ,
    а в "чуждите" специализирани списания които се продаваха до хотел Черно Море.
    Но се надявам , някъде да ги има сканирани ....
    Малко съжалявам , че раздадох колекцията си списания Stereo от 90-те /къде подарих , къде не ми ги върнаха ..../, без да ги сканирам преди това .
    И там имаше много добри тестове на стойки - както ги харесвате с графики и прочие , а не намирам толкова пълна информация
    сега в сайтовете на производителите ....
    Редактирано от hifiresearch74; 17 January 2018 в 11:40.
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    43
    П.П. М/у другото някои списания ги получаваха с предварителна заявка/аванс там и за Stereo знам , че варирахме от 8 до 10 заявителите . + още 5 броя за "свободна продажба".
    За hifichoice - поне 10-15 бяха - там имаше само 1-2 за свободна продажба и някои месеци като забравя да "заявя" - четях дръжки.
    Е , все някой от тези хора не може да не четат тук , нали .
    Да качи някой малко снимки , моля

П.П.П. Бях се ококорил веднъж като видях там пристигнала пратка от София с над 100 списания за Лов-Риболов и два кашона аутобилд и човекът ми каза
    "Кво се чудиш , ваш`те глупости никой не го интересуват!Че и дай ми туй , що е огънат ръба ...ай ша Ви и глупостите"
    Редактирано от hifiresearch74; 17 January 2018 в 11:57.

Krassy's Avatar
    Членува от
    Jul 2011
    Възраст
    47
    Това за радиационният фон на гранита ме замисли...
    Аз го купувам от Попчев... но каква е гаранцията, че сертификатът е истински?

А уред за измерване наличен нямам
    XMOS USB to I2S - DIY 1541A tube stage - DIY Mono blocks E810F-interstage-EL519 - DIY Scanspeak Revelator TL /oceanman/
    DIY silver 7N cryo OCC cables & Duelund speakers cables - Soundcare, Bass Dream DIY Acoustic Resonators, mpingo Shun Mook

Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    43
    Цитат Публикувано от Krassy Покажи мнения
    ...
    Аз го купувам от Попчев... но каква е гаранцията, че сертификатът е истински?

......
    Както казват Китайците за техниката :
    "Доживотна гаранция първите две седмици."

Krassy's Avatar
    Членува от
    Jul 2011
    Възраст
    47
    Идвам от борсата...
    За две парчета шлифован гранит с размери 28х38х6 см ми искаха 350 лева...
    350 цирея... да не продължавам

Има и други борси ...

Те нямат гъз, споко

Нали знаеш - отсрани 6-те сантиметра не трябва да са шлифовани!!!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    За гранит - Мездра, Гоце Делчев, Елхово, София - гара Искър, ателиетата за надгробни паметници. За нашите цели е достатъчен грубо шлайфан материал. Плътността е 2.6 тона/куб.м.

За фъншуя мрамор не става ли
    Аудио мъченик за правда

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Ограничи спама.

iwoto's Avatar
    Членува от
    Feb 2011
    Възраст
    35
    Да споделя как си направих аз основите
    https://bgaudioclub.org/showthread.p...l=1#post305527
    Първо взех 2 мраморни плочи , но нещо не ми допаднаха на вид.
    Горните ги отлях от мозайка и бял цимент , с армировка.При ленето им вградих и гайки за шпайкове. Изшкурках ги фубаво и ги лакирах с лак за камък. Станаха перфектни.

Страница 12 от 12 ПърваПърва ... 2 8 9 10 11 12

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени