Резултати 1 до 15 от 15

Тема: И една добра дума за eBay

Петър Велков
    Guest

И една добра дума за eBay

Напоследък взехте да бистрите (и плюете, основно) онлайн "битаците", системите за рейтинг и т.н.

22 май: поръчвам два артикула от немски търговец (fairwerk) с 99,8% позитивна обратна връзка и хиляди успешни сделки.
    24 юни: оплаквам му се, че още не съм получил нищо, а номерът за проследяване на пратката вече е невалиден.
    27 юни: получавам нов номер за проследяване на пратката.
    1 юли: оплаквам се на eBay, че за втори път ми дават номер за проследяване, за който в системата на DHL Deutche Post пише, че само е резервиран - реално не е използван за изпращане на пакет.
    2 юли: от eBay ми връщат парите и се извиняват, че съм имал проблем с пазаруването.

Всеки да си вади неговите собствени изводи. А аз ще споделя каква е била реакцията на продавача след като му оставя отрицателна оценка

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    43
    Мои приятели често пазаруват от Ebay и са доволни. Знаят какво правят и как да пазаруват за да нямат проблеми.

Венцислав Симонов Simonov's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    37
    eBay е много добро място за пазаруване, но не и за продаване! За 3 месеца активни продажби съм имал няколко проблема и то не с купувачи, а с eBay, PayPal и некоректни търговци, които злоупотребяват с VeRo програмата на eBay за да ти свалят обявата, ако продаваш стоки като техните. Лошото е, че eBay не може да направи нищо, защото програмата е "наложена" през законови мерки и директно те пращат да се обърнеш към съда!

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Jun 2011
    Цитат Публикувано от Simonov Покажи мнения
    некоректни търговци, които злоупотребяват с VeRo програмата на eBay за да ти свалят обявата, ако продаваш стоки като техните.
    Не може ли ти да свалиш техните, че продават стоки като твоята ?

Венцислав Симонов Simonov's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    37
    Цитат Публикувано от minimal Покажи мнения
    Не може ли ти да свалиш техните, че продават стоки като твоята ?
    Нито знам как става, нито имам желание за к*****ски номера. Знам само, че днеска трябваше да подписвам документи и да ги пращам по факса до eBay

Лириански аудиофил kygar's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Цитат Публикувано от Петър Велков Покажи мнения
    1 юли: оплаквам се на eBay, че за втори път ми дават номер за проследяване, за който в системата на DHL Deutche Post пише, че само е резервиран - реално не е използван за изпращане на пакет.
    2 юли: от eBay ми връщат парите и се извиняват, че съм имал проблем с пазаруването.

Всеки да си вади неговите собствени изводи. А аз ще споделя каква е била реакцията на продавача след като му оставя отрицателна оценка
    Не знам защо, предимно немците, не искат въобще да пращат до България и си го пишат явно на обявите
    Не се прави на юнак и не бъди глупак! - Доналд Тръмп

Членува от
    Jun 2011
    Англичаните също не пращат до България.

Петър Велков
    Guest
    Зависи кой какво пазарува, явно. Аз пазарувам основно от Англия и Германия

ПП: Далеч не през eBay, но и новото ми колело дойде с куриер от немско.

Лириански аудиофил kygar's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Англичаните също не пращат до България.
    Да, въпроса ми е каква е причината?? Ако някой я знае, да казва
    Не се прави на юнак и не бъди глупак! - Доналд Тръмп

iwoto's Avatar
    Членува от
    Feb 2011
    Възраст
    37
    Не го знам със сигурност , но предполагам ,че куриерите им дават тарифите си за западна Европа , а нас ни слагат в графа други.
    Иначе да , в ибей купувача е бог , дори и когато е негоректен и е до голяма степен защитен. Продавачите са потърпевши доста често.
    Редактирано от iwoto; 7 July 2015 в 13:45.

Аз лично през ebay имам 70 покупки от китайски търговци. До момента освен една покупка (беше за супер дребни пари) всичко ми е пращано макар и със закъснение.... последното ми главоболие беше една поръчка от 20-ти Февруари тази година, която пристигна на 16-ти Юни и тракинг-номера също излизаше невалиден..... на всичкото отгоре не беше за мен, а за колега, та 4 месеца притеснения, но дойде накрая.
    Of all the things I`ve lost
    I miss my mind the most
    OZZY OZBOURNE

Членува от
    Jun 2011
    Цитат Публикувано от grunge1277 Покажи мнения
    Аз лично през ebay имам 70 покупки от китайски търговци.
    Китайците са супер хора, много коректни, дори подаряват някои неща към пратките, които за тях са нищо, но тук са си пари и ти остава едно приятно задоволство от отношението. Италианците също са много коректни търговци, не знаят английски, но ако се оправиш с италианския, ще ти свършат работа. Даже им прави чест, че си пишат всичко на италиански и не бръснат английския за слива. То не че китайците много знаят английски, де, жената болен, децата и той работата.

chikov's Avatar
    Членува от
    Aug 2010
    Възраст
    56
    До момента имам 185 покупки от ибей,като най голямата е автомобила ми с който се возя. Изключително съм доволен от германците. От китай също. Но отношението на англичаните към нас не винаги е добро. Иначе всичко което съм купувал е идвало с изключение на една покупка от китай. Обадих се на продавача и той ми изпрати друга.

Членува от
    Jun 2011
    Потвърждавам за англичаните. Те не че са гадни копелета, но си имат много развит първичен и вторичен пазар там за техните си марки и хич не им дреме ние какво искаме, не им се занимава с нас хич, пък да опаковат и пращат хич. То и без това в БГ се броят на пръсти хората, които се вълнуват от техните марки.

Китайците са супер хора, много коректни.....
    Определено. При тях май най-вече им куцат пощите и не могат да насмогнат на пратките.... особено покрай новата им година - в този период по-добре не поръчвай, а изчакай да мине. Иначе поръчаш ли пращат със сигурност.
    Дано ние българите да не си развалим имиджа пред тях и да почнат като с италианците (че ги споменаваш) - We ship worldwide except Italy....само дето при италианците проблема им е в пощите де, а не в купувачите.
    Of all the things I`ve lost
    I miss my mind the most
    OZZY OZBOURNE

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени