Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 26

Тема: vpowerv16 - мошеник OLX.bg

Много Луд iso's Avatar
    Членува от
    Jan 2015

vpowerv16 - мошеник OLX.bg

Здравейте,
    Купих си B&W DM570, които бях чувал преди и ми бяха допаднали за фонова музика. Занесох ги в новото си жилище и останаха там около 2 месеца, докато се нанеса. Преди да ги пусна реших да им измеря съпротивлението, за да съм сигурен, че няма да има окъсен кабел и да изгоря усилвателят. Още при измерването ми направи впечатление, че съпротивлението беше 6.5 ома. След пускане, зазвучаха съвсем друг звук от този, който бях чувал. Липса на бас, натрапчиви среди, замазани високи. Реших, че проблема е във филтъра. Отварям тон колоните и изненада - филтър НЯМА. Говорителите вързани в паралел към терминалите.

Поне говорителите са оригиналните /според надписите по тях, снимки от Интернет и година на производство/ и ще мога да им направя филтри и да свирнат.

Това е линк към въпросния потребител.

Жалко, че в OLX няма възможност за оценка на продавачите.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57
    Че той инженер човека. Може да е преценил, че няма нужда от филтър

Много Луд iso's Avatar
    Членува от
    Jan 2015
    С диплома по идиотизъм

За момента сложих само по един кондензатор (поне за толкова да се беше бръкнал. не че нямаше да се разбере и това, ама все пак е нещо), колкото да има какво да слушам и само с него нещата в звука се промениха коренно.

Утре ще се мери и смята.

Може би не е лошо, да се направи тема за измамниците в OLX и в първия пост да се събират, за да може всеки да си направи предварителна проверка, преди да купи нещо (освен, ако няма вече такава и не съм я видял).

Ето една снимка

20150629_195716.jpg
    Редактирано от iso; 29 June 2015 в 20:45.

Живко Стоянов Juviander's Avatar
    Членува от
    Oct 2008
    Възраст
    39
    Ето нещо, което може да ти е полезно при възстановяване на филтъра:
    Прикрепени файлове Прикрепени файлове
    Sent from my ТА-4100

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Jun 2011
    Цитат Публикувано от iso Покажи мнения
    Отварям тон колоните и изненада - филтър НЯМА.
    Това вече е...направо не знам, да се смееш ли, да плачеш ли.

Много Луд iso's Avatar
    Членува от
    Jan 2015
    Отговор:

"Така колоните стават 4OHm, аз това съм го написал и трябва да използваш усилвател за 4 не за 8 и затова ти е гаден звука"

Това все едно ми го написа поредния автомобилен луд Хайфист.

То наистина пишеше 4 ома, аз лично помислих, че човека е направил грешка в описанието.

[COLOR=#3E3E3E]Juviander много, ама много благодаря. Много работа ми спести.[/COLOR]

Членува от
    Feb 2009
    Възраст
    42
    Ем имаш опция тест ем се оплакваш
    тък и тоя инждинер е може по доматите
    някои може да си е купил само филтрите,та инджинера е решил ,че и така си свирят
    не си се разправял с много хора тогава ще се хванеш за главата

Много Луд iso's Avatar
    Членува от
    Jan 2015
    Цитат Публикувано от miro_me Покажи мнения
    Ем имаш опция тест ем се оплакваш
    тък и тоя инждинер е може по доматите
    някои може да си е купил само филтрите,та инджинера е решил ,че и така си свирят
    не си се разправял с много хора тогава ще се хванеш за главата
    Опцията е за преглед не за тест има разлика.
    Сигурно вече трябва да ходя с отвертката и да разглабям тон колоните и с усилвателя и да ги карам да ми ги връзват Трудна работа да стане.
    И на мен ми мина на ум, че може филтрите да ги е пуснал да ги продава отделно, за да вземе още някой лев, да събере за титла професор.

Поне говорителите са оригиналните /според надписите по тях, снимки от Интернет и година на производство/ и ще мога да им направя филтри и да свирнат.
    Говорителите са наистина добри и показват пълния си потенциал с хубави филтри.Фабричните филтри не са кой знае какво (ширпотреба) а и с времето електролитните им кондери вероятно са "дали фира".Че е некоректен продавача- некоректен е.Ама е и технически неграмотен ако си въобразява че тези стари фабрични филтри са голяма придобивка
    Моята галерия diy-проекти
    http://vuicho.snimka.bg/other/diy-oz...veri.30205.all
    профи ОТ (и други) http://stoevdiy.snimka.bg/hobby/ot-i...eri.418371.all

Много Луд iso's Avatar
    Членува от
    Jan 2015
    Цитат Публикувано от stoev Покажи мнения
    Говорителите са наистина добри и показват пълния си потенциал с хубави филтри.Фабричните филтри не са кой знае какво (ширпотреба) а и с времето електролитните им кондери вероятно са "дали фира".Че е некоректен продавача- некоректен е.Ама е и технически неграмотен ако си въобразява че тези стари фабрични филтри са голяма придобивка
    Идеята да ги отворя освен лошият звук беше и защото прочетох в нета, че са с електролитни кондензатори и първото, което ми светна е, че са изсъхнали. Аз затова и не се ядосвам чак толкова, тези кондензатори със сигурност щях да ги сменя, а и бобините също с такива с въздушна сърцевина. Все пак остатъците винаги можеше да влязат в друг проект.

Много ми е интересно, защо след като са сложили добри говорители, са спестили от филтър - електролитни кондензатори и реално липсва индуктивност между C4 и ниско-средно честотния, за да имаме филтър от 3ти ред (освен ако това не е направено с някаква определена идея). Най-вероятно пак целта е била да се влезе в поредният ценови клас или пък просто не са предполагали, че след 25 години, ще има кой да ги слуша

Въпроса за продажбата понякога е не дали са хубави филтрите, а да напише нещо от рода на "Филтри от супер мега Hi-Fi колони B&W" и все някой ще се върже.

Членува от
    Feb 2009
    Възраст
    42
    Поръчвал съм си
    Цифров амперметър 0-10а /0-1а за панел, с вграден шунт ,
    Дистанционно радио управление 4 канала предавател
    и съм ги пробвал в офиса на еконт,само малко страно гледат работниците
    а за да ги разглобиш никои няма да ти даде

важно,че говорителите не са се повредили без филтъра

Banned
    Членува от
    Apr 2012
    Възраст
    41
    OLX стана боза!!!отвратителен...

petko's Avatar
    Членува от
    May 2012
    Възраст
    43
    Цитат Публикувано от alexnet Покажи мнения
    OLX стана боза!!!отвратителен...
    +6
    Седя и си мисля, седя и си мисля.... По едно време усещам, че само си седя...

Много Луд iso's Avatar
    Членува от
    Jan 2015
    Мина доста време, но най-накрая намерих свободно време и направих филтрите. Вече свирят точно според очакванията ми. Филтрите съм ги монтирал директно към терминалите /както е при оригиналните/.

Това са първите филтри които правя (които не са запоени елементи по говорителите), заради това се надявам да получа повече съвети и по-малко оплюване.

Снимката е направена, точно преди да бъдат завити гайките. Под елементите съм сложил двойнозалепващо тиксо, с цел да обере вибрациите на елементите по платката. Не знам доколко това беше добра идея, но за момента нямам ядове.

20150909_173422.jpg

ЕДИТ: Пропуснах още един път благодарности на Juviander[COLOR=#3E3E3E] [/COLOR] за помощта.
    Редактирано от iso; 9 September 2015 в 18:58.

iwoto's Avatar
    Членува от
    Feb 2011
    Възраст
    37
    По принцип индуктивностите се слагат едната хоризонтално , другата вертикално , но едва ли ще има голяма разлика в звука.

Много Луд iso's Avatar
    Членува от
    Jan 2015
    Това не го знаех /то да е само това/, но има логика. По-нататък като намеря време ще пробвам да обърна малката.

evgenibgr's Avatar
    Членува от
    Jan 2012
    Възраст
    48
    Обърни я на 90градуса, като я завъртиш по оста на дългата страна на платката.

Двойно залепващото тиксо не е добра идея, по- добре ги подсигури и по друг начин.

Много Луд iso's Avatar
    Членува от
    Jan 2015
    Дай идея с какво, аз за това се сетих. :/

iwoto's Avatar
    Членува от
    Feb 2011
    Възраст
    37
    Нали си го хванал и с винтове , нищо и няма на лентата.

Много Луд iso's Avatar
    Членува от
    Jan 2015
    Разбира се, напомням, че лентата НЕ е за закрепване на елементите към платката.

Лентата не пречи. Сега се загледах в снимката- това дето се вижда като 2 точки, ако са винтове, няма проблем.

Живко Стоянов Juviander's Avatar
    Членува от
    Oct 2008
    Възраст
    39
    Дай идея с какво, аз за това се сетих. :/
    Кабелни връзки (миши опашки) + горещ силикон.
    Sent from my ТА-4100

горещия силион е ужасно лепило- температурно и вибро не устойчиво, Епоксидна смола/ Епокси е много по здраво. Направо циментира на място.

Човек mihaiil's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    28
    И аз съм против използването на горещ силикон в ОТ. Наскоро взех две бройки субуфери от с-ма Logitech Z5500 за да допълня непретенциозното ми кино. Е играл съм си 2 дена докато ги оправя. Като удари по-сериозен бас и всичко вътре дрънчеше (и двата с еднакви проблеми). Отварям кутията и какво да видя, вътре навсякъде замацано с горещ силикон. Чистил съм всичко и лепих наново.

Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени