Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 68

Тема: Изберете китайското?

Изберете китайското?

Формулирам така темата по повод на факта че целокупния китайски народ бълва версии на маркова техника, твърдейки че копира 1 към 1 от оригиналите.... хората отваряли и ровили подобни продукти могат да бъдат особенно полезни в темата като споделят собственни впечатления относно надеждността или проблемните страни на дискотираните продукти...

В миналото съм заглеждал много сериозно китайските Lab Gruppen FP 10000Q, нека и тях ги коментираме... но в момента ми е особенно интересно какво има под капака на китайските Dynacord Power mate 1000/ 1600.

Взел съм за проба от Бисер една бройка, на която пише Kase PMX-1600 с повреден ефект процесор за да разбера дали предлага същата мощност като оригинала, няма да го отварям.... за да не ме банне преждевременно, но поне визуално създава илюзията на сериозна и масивна изработка, плъзгачите са стегнати... даже твърди- не като на оригинала, такова животно се намира онлайн у нас за около 1600 лв., оригинала е над 5000 лв.
    Та въпроса с който се сблъскват почти всички срещали такава примамлива оферта: какви са рисковете при покупка на такъв и какво трябва да се гледа за да се предпазим от някой тарикат, които иска да ни бутне китаеца за употребяван оригинал- примерно за 2500 лв.
    Мисля че темята би била полезна за прохождащите в материята... ако наистина са едно към едно, и аз бих си взел едно за халтури с по 4 колонки!

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Китайското по презумция трябва да е евтино. Най-лесно се сваля цена когато скъпите компоненти се заменят с евтини. Скъпите са металоемките - трансформатори, охладители, кондензатори. Сравнявай тях и ако няма притеснителни компромиси минаваш на следващото ниво - реалност на параметрите. Изходна мощност и температура се мерят относително лесно.

Надявам се да е полезно и за други, изправени през тази дилема.

Ламби,MOSFET,гер? ?.тр-ри
    Членува от
    Jul 2011
    Възраст
    65
    Може ли някоя снимчица на китайчето!

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от MARK B Покажи мнения
    Може ли някоя снимчица на китайчето!
    Eто - 1:1 външно топологично като Powermate 1600/2. Различава се само по надписите на панела и на дръжките. Но по-интересното е вътре...

В следващите двайсетина дена, все ще намеря 2-3 свободни часа да го отворя и прегледам.
    Ще видя сходствата и разликите с Powermate 1600/2 и дали може да носи спокойно другият горд надпис.
    Предварителната информация ми е, че ефект процесорът им е различен... аз затова и го взех, от любопитство, но неотложни задачки засега го възспират.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Ламби,MOSFET,гер? ?.тр-ри
    Членува от
    Jul 2011
    Възраст
    65
    Благодаря, Бис! Тази снимка я видях още снощи, видях и на миксера с 16 "вади", както казват в Първомайско.
    Нищо не мога да видя, резолюцията ли е слаба, лесно ще се различи от оригинала.
    Като написах модела в "Чичкото" излезе,че се продава в музикален магазин в Гърция за 1240 ЕВРА-Честито!

bocko80's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    39
    Ето колко бързо са разбрали какво представлява китайското копие в сръбски форум
    темата http://www.yu-midi.org/forum/showthr...#axzz3bjrg3cJF

последното мнение:
    "Sinoc sam definitivno razresio dilemu.
    Stavio sam PM1000/2 i ovu kopiju PMX-1600 jednu pored druge i razlika je u svakom pogledu bila drasticna: Osetljivost, Snaga, Efekti, Izgled, Kvalitet izrade... sve je daleko bolje na PM1000/2.
    Eto toliko,
    i kao sto je kolega @domino rekao: "Da ne bi kupovali dva puta, kupite ORIGINAL!"

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    64
    +48V Phantasm Power

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    [COLOR=#333333] Osetljivost, Snaga, Efekti, Izgled, Kvalitet izrade...
    Да си допълним аудиофилския речник [/COLOR]

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Aз нищо не разбрах...моля за превод...сръбският ми е труден. Ама и музиката им не харесвам... Предпочитам, български, английски или руски...
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Преди един час се върнах от мероприятие със въпросния китайски "гавър" вариант, та и аз да споделя впечатленията си...!
    Ами, колеги на 3-тата минута реших че дори да е скъп оригинала ще е следващата ми покупка...а дори не ползвах ефекта-понеже е повреден.
    Адски дървен пулт, адски плитки корекции, изключително тих- трябва да завъртиш почти до края гейновете за да излезе нещо от стъпалото, така на слух не му давам и на него повече от 200-250 вата 8 ома, приликите с Динакорд са само визуални за съжаление... изобщо е нещо подобно на Берингер или Фоник, а може би и по-зле и от тях- звука е адски компресиран и кух, предната вечер свирих в следната конфигурация- пулт Mackie PPM 1012, също пауърмиксер като го ползвам като чист пулт, Ирни-л Х 2000 за четирите Динакорд Корус Про топове на цял сигнал и друго стъпало 2х900 на осем ома за два баса осемнайски лично производство с Бейма говорители одрязани на около 75-80 херца от вградения регулируем кросовър на пулта- еми все едно слязах от кон на костенурка, колеги!
    Както е написъл сърбина - за да не купуваш два пъти пулт, по-добре си вземи оригинал!
    Поздрави Жоро!

Ето такова и в БГ.Наистина и аз го загледах,преди да купя оригинала-хваща око,но е и УХО.Пълно дърво е...
    http://radoslavmusic.com/p/power-mate-1000-guarda
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от bgmidi; 4 June 2015 в 16:44.

Лириански аудиофил kygar's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    [COLOR=#333333] Osetljivost, Snaga, Efekti, Izgled, Kvalitet izrade...
    Да си допълним аудиофилския речник [/COLOR]

Да се включа и аз. В търсене на МОЯ пауър миксер /който да отговаря на моя вкус/ смених доста такива, като много ме блазнеше идеята да взема един китайски Динакорд, само че под наименованието HED Audio NAPHON PMX1000. Ще изкажа обаче мнение за LD Systems PM 16-2 http://www.soundonsound.com/sos/mar0..._ldsystems.htm , който имах. Визуално прилича абсолютно на Allen & Heath PA 12-CP, затова го и купих. Очевидно се правят в една манифактура в Китай. Тежи много-30кг. Все пак беше удобен за пренасяне и има фабричен мек кейс. Фейдърите са пълен боклук, нищо че са 100мм.-шумят и се движат самостоятелно. Ефекта е зле- от 130 пресета евентуално стават/могат да се ползват 3-4, които трябва да се търсят дълго, дълго. Усилвателя е адски шумен- на високи нива, без входен сигнал, статичния шум в колоните е ужасен. Декларираната мощност от 800 вата на канал е химера, повече от 300 няма със сигурност. Звучи крещящо с преобладаващи среди. В заключение- това не беше моят миксер. В последствие чух подобен негативен отзив и от колега за визирания по-горе Allen. Между другото много бих желал да разбера, мнения /ревюта, отзиви/ от членове на форума за пауър миксерите, които ползват или които са ползвали, което мисля ще бъде изключително полезно, а ако модераторите преценят може да се направи и отделна тема.

Единственния по-висок клас миксер с вграден усилвател, който съм имал и имам сериозни наблюдения е Mackie PPM 1012. Купувал съм го чисто нов преди 2-3 години за около 2 хил. лв., като миксер и ефект се представя доста сполучливо- процесорите са два и двата са със табчета и в общи линии там "няма-няма", вградения кросовър през отделен моно аут е също доста добро попадение... но лошото е че хубавото свършва дотук- стъпалото е твърде слабо и за кръчма дори, около 180 вата на 8 ома, захранването вече два пъти е ревизирано, има копченца чиито микретки не всеки път хващат от първия път, и понякога се налага да ги натиснеш 2-3 пъти докато захапят, фейдърите са китайска ширпотреба, но засега бачкат- в опщи линии не е танка РМ 1000/1600-2 на Динакорд, като мощност и надеждност, иначе като пасивен миксер е успешен и го ползвам именно като такъв.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Няма висок клас смесител с интегриран усилвател..."Всичко в едно" е халтурджийска концепция заради простотата на работа, но сериозните мероприятия се правят с отделни модули.

Именно за халтуржийски концепции става въпрос. Не всички членове на форума са професионалисти, пък и доста от мероприятията не изискват/не си струват мъкненето и осигуряването на повече техника. Тогава мисля, че пауърмиксерът е идеален, а за домашна и любителска употреба е ненадминат. Има и друг момент, който е коментиран в друга тема, че някои музиканти друго освен Dynacord Powermate не признават, но не това е темата. Аз в момента ползвам Soundcraft spirit powerstation 1200, втора ръка. Мисля, че не е произвеждан в Китай. Да си призная съм лееко разочарован. Голям, груб, тежък и неудобен за носене-27 кг. Липсва горен капак и е необходим кейс, който струва доста. Като миксер иначе е тих, фейдърите и потенциометрите са качествени, има доста възможности за корекции. Ефекта е добър, но е по- сложен за конфигурация. Звукът е балансиран, жив. Усилвателя обаче мисля, че не отдава декларираните 600 вата на канал. Като цяло- става, но вероятно има и по-добри алтернативи.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Днес четох някъде, че един не много грамотен граматически потребител търсеше пауър миксер с цена до 200 лева. Та всякакви ги има.

Работил съм с Yamaha EMX 5000,325W+325W/8ohms и дават по каталог,и мога да кажа,че си ги покрива,една идея по слаба е от Ирни ДЛ1000,но не много.Като качество,ефекти е прилична.На едно читалище е,8-9 години си я ползват почти всеки ден и проблеми не са имали,само няколко канала не и работят.Имам наблюдение и в/у Behringer PMP5000,това нещо няма и реални 100w,за качество и дума не може да става,доста посредствен.

Цитат Публикувано от cvetoslav Покажи мнения
    Работил съм с Yamaha EMX 5000,325W+325W/8ohms и дават по каталог,и мога да кажа,че си ги покрива,една идея по слаба е от Ирни ДЛ1000,но не много.Като качество,ефекти е прилична.На едно читалище е,8-9 години си я ползват почти всеки ден и проблеми не са имали,само няколко канала не и работят.Имам наблюдение и в/у Behringer PMP5000,това нещо няма и реални 100w,за качество и дума не може да става,доста посредствен.
    Irni-L Dl 1000 е 330 вата на 8 ома, щом ти се струва че то е по-силно като мощност, значи и Ямахата е с надписана мощност... вече си мисля че е станало нормално да се надписват мегавати по стъпала и пауърмиксери!
    Макари да не е най-професионалния миксер на света Динакорд РМ 1000/1600 май ще се окаже класика!
    Поздрави на всички!

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Жорка, те са 1-во, 2-ро и 3-то поколение...
    Третото, свири по-добре от второто, само като пулт, пробвано. Със стъпалото, нещата се променят според мен. Второто пък е по-надеждно от третото и по-мощно от първото...
    Изобщо, пълно щастие няма.

Очевидно още от началото на темата/макар и по различно формулирана/ дискусията се завъртя около сравнението на разни миксери с вграден усилвател с dynacord powermate 1000/1600. Явно в гилдията тази марка е нещо като еталон. Имал съм възможност за съжаление не особено продължително да ползвам РМ 1600/1 серия. По мое мнение е доста удобен, както за носене, така и за поставяне /странично, наобратно и т.н/ и сравнително компактен за размера си с нормално тегло- мисля около 20 кг. Дуракоустойчив и лесен за работа. Приятен звук, добри корекции, добри ефекти. Мощността от 500 вата на канал е истинска. За съжаление не съм имал възможност да пробвам 2 и третата серия. От по-горните мнения за пауър миксери, много ми беше полезен Sharky с ревюто на Макито. Очаквах, че тази машина е на нивото на динакорда, щото е компактна, с добро име и 2х 800 вата/ които очевидно са само рекламен трик/. Може би съпоставимо с Динакорд, ще се окаже Studiomaster, който по мое мнение е доста добра машина. Имам един Vision 708, който макар и доста стар е абсолютно адекватен на всички гореизброени. Изключително тих, изграден с качествени компоненти, лесен за работа, компактен, много добър ефект с възможност за бързо използване на 4 запаметени пресета. 2х350 вата истинска мощност. Е има и недостатъци- няма капак и такива удобни дръжки като Динакорда, и има само един AUX. Засега горе-долу направихме бегъл прочит на по-използваните пауър миксери- е останаха някои модели на BELL, Peavey, Samson, ALTO, може би и други, за които липсват отзиви, но всеки дето прочете темата може да си направи някакви изводи, а да се надяваме че и още колеги ще изкажат мнението си.

Ползвайте А&H за да нямате проблеми и за да звучи истински саунда! Те са "мерцедеса" на пултовете сред достъпните марки. Само дето чалгаджиите изобщо не са го чували...

bocko80's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    39
    Цитат Публикувано от maximus Покажи мнения
    Ползвайте А&H за да нямате проблеми и за да звучи истински саунда! Те са "мерцедеса" на пултовете сред достъпните марки. Само дето чалгаджиите изобщо не са го чували...
    Шегобиец!!!В кръга на шегата разбира се.Колега а кой е твоя модел?

Точно за A&H щях да пиша преди около 2-3 седмици,но го спестих.
    Пулта беше собственост на колегата "vankopa" скоро регистриран потребител който потърси помощ за настройка на филтрите на едни колони.
    Имаше модела PA-12CP http://www.allen-heath.com/ahproducts/pa12-cp/
    Вече го продаде.При настройката на колоните слушахме на него в един момент реших да закача към пулта едно стъпало което носих за да меря колоните с него директно свързано към лаптопа за да няма никакви корекции през пулт.Правено с модулите клас D от Ангел и какво стана.Мощност динамика в ниските честоти в полза на модула.А на тоя пулт му дават 500W и на 4 и 8ома/има копче за превключване на режима отзад/ а модула го смятай не повече от 300-320 на 8ома.Аз не съм глух също и Ванко който е музикант и ще потвърди същото ако види темата.
    Продаде го този пулт и си взе Dynacord 600 от първата серия.По негови думи свири колкото A&H а динакорда е само 180W на 8ома,обаче имал повече динамика в ниските честоти.Свирел почти колкото моето стъпало
    Аllen & heath не са това което са били и изглежда както всеки китайски продукт всичко е надписано по документи.
    Редактирано от bocko80; 13 June 2015 в 00:14.

bocko80's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    39
    Снимка от сайта с голяма резолюция http://www.allen-heath.com/media/PA12_CP_Back_2800.jpg
    Само че на живо отзад има надпис Made in China

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Еее...за пултове, като пултове са си много добри! Така, както свири Allen & Heath, малко други го могат. Не е като да не съм изтръшкал повечето пултове на пазара...
    Но пауър моделите им не ги познавам.

Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени