Страница 3 от 15 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 13 ... ПоследнаПоследна
Резултати 51 до 75 от 351

Тема: най-добрите букшелфи в съотношение цена-качество

В ценовия клас до 500 лв. бих препоръчал B&W DM601 първият модел (не S2 или S3). За парите си свирят доста вярно, естествено имат и недостатъци но моделът не претендира за hi на hi-end но ще достави удоволствие на този който го слуша особено ако не го сравнява с 5 -6 пъти по-скъпи модели.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    40
    Цитат Публикувано от v.georgiev Покажи мнения
    В ценовия клас до 500 лв. бих препоръчал B&W DM601 първият модел (не S2 или S3). За парите си свирят доста вярно, естествено имат и недостатъци но моделът не претендира за hi на hi-end но ще достави удоволствие на този който го слуша особено ако не го сравнява с 5 -6 пъти по-скъпи модели.

Мнението ми от личен опит казва, че тези B&W DM601....... и подобните от този тип, нищо не свирят... думкане и едно метално цъкане, цвъщене, мъртви среди. Мноооого далече от "вярно, естествено"
    Пък за 500лв. да се платят за подобни B&W DM... ... еди кои си... са пари хвърлени на вятъра.

iwoto's Avatar
    Членува от
    Feb 2011
    Възраст
    34
    Цитат Публикувано от v.georgiev Покажи мнения
    В ценовия клас до 500 лв. бих препоръчал B&W DM601 първият модел (не S2 или S3).
    Тези си струват за около 300-350 лв. Аз бих дал толкова за тях.

Всичко е много относително - като се започне от вкус , музика, стая, останалата техника.

От моята камбанария Фокал Чорус 706

https://bgaudioclub.org/showthread.p...l=1#post231283

1000 лв нови 600-700 лв стари - много зависят от музика и партниращата апаратура.За слушане на аудиофилски звуци са добре. Искат доста място въпреки предния порт. Като цяло балансът на колоната е към средите , което прави някои парчета да звучат зле а други направо неслушаемо. Това си е за мен френския звук -със силно изразени среди- явно те така разбират нещата защото и записват по този начин - ей това имам впредвид.
    https://youtu.be/rMltoD1jCGI?t=77

Другите:
    https://bgaudioclub.org/showthread.p...l=1#post304029

Нови - около 2500 зависи от къде , стари 1200 (моята) - струват си парите и като нови и като стари , много сериозни колони. Сравнение с горните неможе да става.Много добър баланс , искат повече място от Фокала , мисля в стая 20-25м2 ще се чувстват най-добре.

Ако говорим като цяло за марки , моите лидери от което съм слушал са USHER,SF, DYNAUDIO,ATC ,PMC . ProAc много хвалят , не съм слушал но съм сигурен че ще ми харесат. Всички спадат към горната граница на парите.

Членува от
    Jan 2009
    Възраст
    37
    Аз имах DM602 - харесваха ми в near-field само, отдалеч доста мътни и меки, но в near-fiеld бяха разкошни. Чел съм мнения, че първата серия е най-зле и няма нищо общо с S2 и S3. 300лв ми бяха излезли от ибея със забележки. 500 кинта са S2/S3.
    Редактирано от Vanquished; 9 May 2015 в 21:00.
    PC/Marantz - Marantzи - ATC SCM11
    PC - iFi micro iDAC2 - iFi micro iCAN SE - Sony MDR-Z7
    LG V10 - Beyerdynamic T51p

Цитат Публикувано от iwoto Покажи мнения
    ProAc много хвалят , не съм слушал но съм сигурен че ще ми харесат.
    Мда, и аз така си мислех, даже, както писах преди, щях да купувам проак таблет, много ми харесват на външен вид и големина, обаче след като чух, макар и друг модел хвалбите умряха, много брайт саунд. И се отказах.

Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    40
    Цитат Публикувано от Vanquished Покажи мнения
    Аз имах DM602 - харесваха ми в near-field само, отдалеч доста мътни и меки, но в near-fiеld бяха разкошни. Чел съм мнения, че първата серия е най-зле и няма нищо общо с S2 и S3. 300лв ми бяха излезли от ибея със забележки. 500 кинта са S2/S3.
    Преди време отървах един аудиофил от едни S3 и едва ги изтърпях две седмици... продадох ги, отървах се, че и лев изкарах. Бях ги купил колкото да си пусна "новите стари компоненти" тя работата беше ясна, че нищо не става от тези home sinema бради.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    • File Type: jpg 6.JPG (385.0 KB, 47 преглеждания)
    • File Type: jpg 4.JPG (365.4 KB, 34 преглеждания)
    • File Type: jpg 3.JPG (420.6 KB, 32 преглеждания)
    • File Type: jpg 5.JPG (346.5 KB, 38 преглеждания)
    • File Type: jpg 2.JPG (324.4 KB, 52 преглеждания)
    Редактирано от ДРГеоргиев; 9 May 2015 в 21:19.

Членува от
    Jan 2009
    Възраст
    37
    Слушал съм ProAc D2 - много ми харесаха. Звънки са, но не са дразнещо ярки, а басът им е страхотен. Разни хора, разни идеали.

ДРГеоргиев, отървал си се от B&W-тата, a си къткаш Тъндърите в ъгъла
    Редактирано от Vanquished; 9 May 2015 в 21:21.

Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    40
    отървал си се от B&W-тата, a си къткаш Тъндърите в ъгъла
    Държа ги колкото да чувам звук от смешния компютър, който не заслужава ОТ S3 за няколко стотака...
    Редактирано от ДРГеоргиев; 9 May 2015 в 21:25.

Звънки са, но не са дразнещо ярки, а басът им е страхотен.
    И при малко по-чувствителен слух като моя стават дразнещи. Аз тази звънкост я смятам за силно негативно качество на аудио техника. С някой ван ден хул може да се смачка да се поуспокоят малко. Обаче те ги закачат за наим с нака 5, силно брайт кабел и става една отвратня. Но българите, съм забелязал, много обичат да слушат лястовичка звук.

Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    40
    Цитат Публикувано от minimal Покажи мнения
    Но българите, съм забелязал, много обичат да слушат лястовичка звук.
    Има и други българи, които слушат и обърната лястовичка.
    Редактирано от ДРГеоргиев; 9 May 2015 в 22:52.

скъпи приятели, благодаря за това че насищате темата с все по-интересни предложения и мнения. на никого не се сърдя за отклонение и приемам всякакви предложения за промяна на първоначалните критерии. моята идея беше всеки да сподели кои колони (букшелфи) са му харесали и смята че са най добрите които е слушал в съответния ценови клас. класовете разделих на стъпки по 500лв за да е по-прегледно. интересувам се от ВАШИТЕ мнения изградени на базата на ВАШИЯ опит, а не на класации по списания (не че имам някакви предубеждения към тях, просто тях мога да ги намеря из сайтовете). казах, че ме е заинтригувал този вид ОТ, защото останах много приятно изненадан от възможностите на няколко модела чути на експото. реших, че биха били полезни заради малкия си размер и възможността да се лесно пренасят. това не означава, че съм решил да купувам, а че ме интересуват моделите за да мога да чуя и евентуално на даунсайз-на музиката в спалнята и да я направя преносима, тъй като сега съм с колони по 1м високи и 25кг тежки и са като недвижимо имущество (ако изобщо реша да го правя).

като ме натиснахте за конкретност, реших, че трябва да са за спалнята, тъй като там слушам много по-рядко отколкото в хола, да речем веднаж седмично за час-два. за сега биха били с транзисторен у-л и дак. пак повтарям, че смяната не е задължителна. темата е от чисто любопитство и желание да чуя вашия опит в това поле. не става дума за музиката която аз ще слушам, нито за усилвателите, които бих ползвал. става дума за вашия опит с конкретни модели. ако сте харесали някой модел, но според вас той изисква специални усилватели и/или кабели и др. компоненти - просто го споменете и така ще стане ясно. интересуват ме моделите, които са ви учудили вас самите с това, че за конкретната цена свирят учудващо добре. хубаво би било ако опита ви не бил от едно кратко чуване някъде, а от това че сте имали възможност да ги опознаете в някакъв по-достатъчен времеви период. предложенията на хората с най-голям опит (като лозев, аналогса, ручо, симон, десо, бобев... и др.) също са много ценни. те са базирани на най-желязна логика и на най-много разбиране за света на звука. още повече, че това са хората, които не само че са свикнали да оценяват звука, но и да го творят или претворяват според своите критерии, базирани на много години работа в това поле, в което аз самият съм като неканен гост.

ще се радвам предложенията да са придружени с дух на уважение към мненията и предпочитанията на другите и най-вече към тези, които ги изразяват. ще се радвам също ако темата бъде полезна и за други съфорумници, което означава, че всеки е свободен да се включва с допълнителни въпроси и обсъждания.

аз самият не мога да бъда особено полезен поради нисък коефициент на компетентност, за това ще чета уважително и ще се радвам на добрия тон

поздрави на всички и благодаря за любезната отзивчивост

в момента не съм си у дома а някъде в балкана и достъпа до мрежа е случаен и несигурен, за това не се сърдете ако изглеждам малко разсеян. уверявам ви, че е плод на обстоятелствата и не е преднамерено
    Музиката е много повече от звук.

"Здравите хора не страдат от Хай-енд".
    Минимал

"Извинете, звукът в главата ми пречи ли ви?"
    колегата Багер

Членува от
    Jan 2009
    Възраст
    37
    За час-два седмично няма нужда от нещо, кой знае какво. В спалнята, където ми е компютъра, съм с Acoustic Energy Aego M компютърни колонки и вършат чудесна работа(след натъкване в субуфера на половината вата от възглавница )

Членува от
    Jan 2009
    Възраст
    37
    И при малко по-чувствителен слух като моя стават дразнещи. Аз тази звънкост я смятам за силно негативно качество на аудио техника. С някой ван ден хул може да се смачка да се поуспокоят малко. Обаче те ги закачат за наим с нака 5, силно брайт кабел и става една отвратня. Но българите, съм забелязал, много обичат да слушат лястовичка звук.
    Не обичам лястовичка звук, обичам равен. ATC-тата ме задоволяват напълно, даже според някои били с недостатъчно високи. Имам представа от ярък звук - имал съм Grado SR80, Баердинамика DT880 също е светъл, ProAc D2 нямат нищо общо с тази яркост. Високите им са звънливи и сочни, не съскащи, нито пък вокалите имат sibilance. Пък и ти не си фен на нищо английско, чак се чудя, как не си сменил още Епосите и Нейма

Пък и ти не си фен на нищо английско, чак се чудя, как не си сменил още Епосите и Нейма
    Уча се на английски звук.

Тия KEF от подписа ми. Заедно с усилватела от подписа с уточнението, че слушам в клас А. Слушам джаз, прогресив рок, класика. Балансирани, равни, според мен точни. За мен е много важно при тихо, много тихо слушане да се запази баланса ниски, среди, високи. Тези ОТ го правят. Нямам забележки по тях и намирам, че не случайно са букшелф за 2007 или 2008 на EISA. Цена около 800 лв. като нови, стари не знам как е. Според мен са подходящи както за слушане от близо заради коаксиалния драйвер, така и за по-големи помещения/слушал съм ги в стая около 100 кв.м. / Сравнявал съм ги с Динаудио и те бяха по-добри според мен, но не като за тройно по-висока цена.

Другите от подписа. След някои модификации/смяна на кондензатори и резистори, разпонки, боядисване от вътре, пълнене на предния панел с нещо подобно на силикон/ засвириха много добре, но KEF са по-добри.

Все пак става въпрос на нюанси от един момент нататък. Разликите са малки, все едно да сравняваш мерцедес и бмв от един клас.

Надявам се, че бях полезен.
    Marantz CD 17; Philips CD 820; Aura AUC CD 50;
    Marantz PM 7200; Musical Fidelity B1; Aura VA-80SE;
    KEF IQ 30; Celestion Impact 15

Цитат Публикувано от lozef Покажи мнения

Най добрия букшелф/цена качество/в света за всички времена е DYNACO A25...........
    хм, отново апериодични...
    Marantz CD 17; Philips CD 820; Aura AUC CD 50;
    Marantz PM 7200; Musical Fidelity B1; Aura VA-80SE;
    KEF IQ 30; Celestion Impact 15

Administrator lozef's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от nikos Покажи мнения
    хм, отново апериодични...
    Като няма категория ,се получават недоразумения........
    Динако А25 със Сийс говорители са тонколони които са в клас/като нови в сегашно време/ примерно 1000-1500лв
    А30 със Скан Спийк говорители -2000-4000лв примерно за тези които не ги харесват и повече за тези които търсят такъв звук......../сравнявал съм ги с няколко чифта други колони от такъв ценови клас,за да го твърдя макар и субективно/
    При положение,че в момента се търгуват от 200 до 500лв/и Сийс и Скан Спийк/ е нормално да ги препоръчам като добра покупка....
    Имат косури,и не са панацея за всеки/държа да се знае/ но варианта със Скан Спийк бих го го ползвал като основни колони без никакви притеснения,ако не бях болен от аудиофилизъм......

Забравих да спомена Елтакс монитор 3 като много добри колони в евтиния сегмент.Отчетливо по добри от други колони за същите пари.От десетките подобни,които са ми минали през ръцете,тези може да се ползват и за по претенциозно слушане/особенно ако им се ъпгрейднат филтрите с по качествени компоненти/
    Jamo 830 /Концерт 8/ е букшелф със убийствено съотношение цена качество.Колони от от много висок клас и перфектна изработка за малко пари ........

Има много стари винтажни колони които са много ,ама много добри,намират се за стотинки но не мога да ги препоръчам,понеже всички те искат основна доработка,някои са със силно изменени параметри /гънки,отслабвали магнити,провисване и прочие....../иска се купуване на повече колони,за да се чифтосат за стерео/.Те са предмет на друга тема,за хора диуери....
    Звукът на Вакуума,или тишината на Големия взрив

Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    40
    Цитат Публикувано от lozef Покажи мнения
    Jamo 830 /Концерт 8/ е букшелф със убийствено отношение цена качество.Колони от от много висок клас и перфектна изработка за малко пари .........
    +1 Така е и по-големите d870 също.

ATC-тата ме задоволяват напълно. Пък и ти не си фен на нищо английско
    Aми предложи му ги на човека – АTC csm11.
    Всъщност колко човека са фенове на английска техника тук ? 90% са с японска.
    На теб също всичката ти електроника е японска.
    А преди това имаше английска, ама я разкара.
    Аз съм само с английска, ама не съм фен...

Членува от
    Jan 2009
    Възраст
    37
    Aми предложи му ги на човека – АTC csm11.
    Всъщност колко човека са фенове на английска техника тук ? 90% са с японска.
    На теб също всичката ти електроника е японска.
    А преди това имаше английска, ама я разкара.
    Аз съм само с английска, ама не съм фен...
    Усилвателя не поддържаше HT Bypass, за това, пък цялата патаклама стана, защото ми се прииска и home theatre. И как да му ги предложа, като не съм слушал други букшелфи в този клас, освен за малко Swan-овете на Desso(D2.1SE+ мисля и те ми харесаха)? Иначе за електрониката - аз си бях много доволен и от Роксана, и от Рега Дак-а, просто така се случи, няма драма.

Усилвателя не поддържаше HT Bypass, за това, пък цялата патаклама стана, защото ми се прииска и home theatre. И как да му ги предложа, като не съм слушал други букшелфи в този клас, освен за малко Swan-овете на Desso(D2.1SE+ мисля и те ми харесаха)? Иначе за електрониката - аз си бях много доволен и от Роксана, и от Рега Дак-а, просто така се случи, няма драма.
    Ха, ами има и английски с HT Bypass, моя поддържа, а има и английски home theatre.
    A човекът каза всеки, какъвто опит има, значи щом си впечатлен от ATC може да ги предложиш.
    Аз вече не съм доволен от епос, имал съм таной сенсис 1, динаудио 2/7, пайнер, артаудио, слушал съм монитор аудио, фокал, кеф, виена акустик, проак и др. да не пропусна някои важни, и всичките не ги препоръчвам. Ако се вземат плюсовете от всички и се махнат минусите, може и да се образува букшелф за препоръчване, само че аз още не съм чул такъв.

Това, което ме е впечатлило съм го писал, хармън с огромни JBL-и във фактор, направо можеш да пипнеш певицата и музикантите, дори и да се местиш, няма суйт-спот, сцена бетон, потресаващ саунд, ама не са букшелф.

Членува от
    Jan 2009
    Възраст
    37
    Професионалните JBL са толкова гадни, че не искам да чувам за тази марка.
    А щом не ти харесват никакви шелфки пробвай с гоуеми някакви.

Професионалните JBL са толкова гадни, че не искам да чувам за тази марка.
    А щом не ти харесват никакви шелфки пробвай с гоуеми някакви.
    Нямам стая за големи и гледам да е по-малкото зло. Поне с акустиката да е г/д добре положението в 5,30/3,30 м.

Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    34
    Това, което ме е впечатлило съм го писал, хармън с огромни JBL-и във фактор, направо можеш да пипнеш певицата и музикантите, дори и да се местиш, няма суйт-спот, сцена бетон, потресаващ саунд, ама не са букшелф.
    Ахааа, добре дошъл в клуба! Кой точно модел бяха JBL-ите?

Иначе по темата:

- на KEF всичко което съм слушал си заслужава парите според мен - LS50 например се водят наследници на легендарните LS3/5A, които се споменаха (не знам защо обаче - те нямат почти нищо общо); евтината Q серия свири много добре; даже последното поколение Eggs свири уникално като изключим липсата на бас (трябва си субууфер там задължително)

- също много ми харесват Sonus Faber, дори и китайските

- на Dynaudio едни активни монитори, под 2 бона бяха (DBM50 ако не греша)

и т.н.

Членува от
    Jan 2009
    Възраст
    37
    Нямам стая за големи и гледам да е по-малкото зло. Поне с акустиката да е г/д добре положението в 5,30/3,30 м.
    Значи едни Harbeth m40.1 ще заспят.

Редактирано от Vanquished; 11 May 2015 в 17:27.

Страница 3 от 15 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 13 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени