Страница 2 от 15 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 12 ... ПоследнаПоследна
Резултати 26 до 50 от 351

Тема: най-добрите букшелфи в съотношение цена-качество

alexandrov
    Guest
    Темата не е "Колеги, да поспамим малко на тема "букшелфи"", а
    Цитат Публикувано от jean-philippe Покажи мнения
    колеги, след няколко разговора с приятели от форума и след проверка на вече съществуващите теми, излизам с предложение да споделите от [COLOR=#ff0000]вашия личен опит[/COLOR], кои букшелфи са най-добрите според вас да речем в ценовия диапазон до 500, до 1000, до 1500, до 2000, до 2500 и евентуално по-скъпи в този стъпков интервал. цената може и да не е за нови колони, а и за цена на старо, на която днес могат да се намерят. [COLOR=#ff0000]интересува ме само вашето лично мнение от личен опит[/COLOR], защото в различните списания може да се открият множество подобни класации. [COLOR=#ff0000]мен ме интересува това което сте имали (или имате) или слушали достатъчно за да си изградите мнение[/COLOR] за определена колона. темата я подхващам, защото на експото чух няколко такива колони и останах изумен от добрия звук, който успяваха да извадят. знам, че във форума има много привърженици да този вид ОТ и бих искал да се направи своеобразна класация.

подчертавам, че идеята е не да се търсят най-добрите изобщо, а в съответен ценови диапазон. просто така се включва и фактора КПД, който за мен е важен и не бива да се пренебрегва.
    Подсказване: погледнете червените букви в текста.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Sonus Faber - всичките.
    +1 особено guarneri

Цитат Публикувано от alexandrov Покажи мнения
    Подсказване: погледнете червените букви в текста.
    От тези, които съм имал, чул и имам, не бих му препоръчал нищо. Мога да поясня марки и защо, но за да не спамим, ще го оставим да се набута и да провери сам, според червените букви.

alexandrov
    Guest
    Ами с теоретизиране хептен няма да му помогнем. Аз ако почна да споделям, че едни от най-добрите колони, които съм чувал, са с керамични говорители, ще вляза в директен конфликт с хората, които теоретизират, че няма по-добро от хартията, биоцелулозата и пр. И става мазало.
    Така че да се съобразим с желанието на автора, а да не го спамим с непроверени теории.

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    40
    Alexandrov учудваш ме... че взимаш отношение на последък! Колко и с по-големи шрифтове да пишеш, цветове и прочие.... Спама, ще си изсипва безгранично, особено пък от лица................ които нищо не са имали............ а го вадят един голям.
    Все едно, както се мъчи да им обясняваш на някои, че високата резолюция и DSD e голяма работа.
    А сега темата.... Букккк шелффф е едно много компромисно решение, стават за офис да ти свири нещо там.
    Макар, че не съм почитател на буккшелфи, препоръчвам като по-бюджетно решение Sonus Faber Electa и Jamo d830...
    Добри колонки, но си искат "solid state power amplifier" съвременно, пъргаво, мощно крайно стъпало!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    • File Type: jpg 2.jpg (81.9 KB, 60 преглеждания)
    • File Type: jpg 1.jpg (181.4 KB, 67 преглеждания)
    Редактирано от ДРГеоргиев; 8 May 2015 в 21:54.

Аз се кефя, че Александров пак пише, даже чакам да видя какво ще предложи. А авторът е много толерантен и любознателен човек и ще прочете всички мнения.

Само че, има един КПД в питането му, който може да е с червени букви също.
    Редактирано от minimal; 8 May 2015 в 21:56.

Ок, ако трябва да отговоря според въпроса: атс scm 7, обаче, обаче: всеки модел на sonus faber ги слага в джоба си, въпреки цената, и определено заради качеството.
    Система 1 2016
    Във форумните правила е време да се добави пети (закон на роботиката) параграф

alexandrov
    Guest
    Нямам наблюдения върху букшелфове. В момента имам ATC SCM20PSL PRO, но не са се разсвирили. За това взех отношение, за да дадем думата на хора с практически опит и да научим нещо

Любопитен Vankata_84's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    32
    Аз от уважение към автора и форумите участници САМО ще напиша каквото се иска, без ФИЛОСОФИЯ, СПАМ, и излишни обяснения ясни на всеки тръгнал да чете аудио форум!!! Дано повече от вас последват примера ми и ще се получи хубава тема.

klipsch Tangent 10 Имам ги от 1 година! Слушам ги на Kenwood r-se7 клас А 2х7 вата кабела е "обикновен, меден, многожилен". Филтъра на високо честотния е 3-ти ред + бушон, ниско честотния е с 1-ви ред. Колоните са първите който са всичко "почти" което съм търсил:
    -Когато слушан фоново са обикновени,
    -Когато слушам силно свирят силно,
    -Когато си пусна диск и искам динамика я постигат(съвсем задоволително)
    -Когато търся детайли ги чувам
    -Най-важното качество е че през цялото време са зверски неутрални, и прозрачни. Сега слушам Дъпеш мод концерт от тубата и свирят като радиоточки, след малко си пускам матричен диск на Металика и ме смазват от кеф с бързина и агресия. Досега такива качества в колони на такава цена не бях намирал. Една от много важните причини за който съм толкова доволен е цената от 150лв който ги платих! Разглобих ги на адреса от който трябваше да ги взема, кутиите са зле, говорителите в чудесно състояние. Сериозен минус им намирам голямата зависимост колко силно ги слушам за количеството бас която свирят! Това не е специфичен техен проблем а проблем на много, но това е и причината да търся метод да направя нови който ще са по-малко зависими към този фактор. Друга причина да съм доволен е баса на затворения обем, който макар УЖ малко е правилен винаги.
    От кога дадени 10 000лв. за техника те правят аудио специалист???

Минали са ми доста букшелфове през ръцете, предимно сравнително евтини английски модели. Като цена/качество на 1-во място слагам Mission 781 (старите 781-ки, продавани и с марката /Cyrus). След това Celestion 100 и Tannoy 607II.

Цитат Публикувано от Любомир Костадинов Покажи мнения
    Ок, ако трябва да отговоря според въпроса: атс scm 7, обаче, обаче: всеки модел на sonus faber ги слага в джоба си, въпреки цената, и определено заради качеството.

Любо, не че нещо, ама това са едни лакардии и локуми - стой та гледай. Аз съм, между другото, голям фен на Сонусите, но именно букшелфите са им трагични по отношение на ниските и средите... Лично мнение.И кат пускаш такива постове за сравнение , поне напиши - АТС scm 7 беше пребито от Сонус фабер - еди кой си модел, при тази и тази постановка. Иначе печелиш приза - "25 години Народен локум"
    Айде наздраве .

Subsonic's Avatar
    Членува от
    Oct 2007
    Възраст
    36
    Цитат Публикувано от lozef Покажи мнения
    Жокер и първо предложение

http://www.ls35a.com/
    Цитат Публикувано от lozef Покажи мнения

Друга култова колона

http://www.thevintageknob.org/yamaha-NS-1000.html
    Лозев, респект за добрите предложения.

Цитат Публикувано от minimal Покажи мнения

Изключително важно за мен беше ОТ да имат чисто класически вид, т.е. паралелепипед с мидбас и високочестотен с класически фурнир, които покрива всичко, т.е. не се виждат сглобки, дебелини на стени, фуги и самата конструкция на ОТ.
    За видът беше много важно да липсват всякакви кривини, издутини, нестандартни форми, наклони, кожи, лъскави рингове, винтове, болтове и други дразнещи елементи. Същото се отнася и за драйверите, без изгъзици и лъскавини.
    Това е защото си минималист . Трябва да има малко кич за да създава чувство за "лукс" и уют.
    Формата трябва да следва функцията, не обратното. Ако за звука е добре да има наклони, издатини, кожи и т.н. нямам нищо против. Лъскавите рингове, фурнири и екзотични материали са въпрос на личен вкус и нямат отношение към звука, но пък допринасят за общата естетика или липсата й.

Цитат Публикувано от Vankata_84 Покажи мнения
    klipsch Tangent 10 Имам ги от 1 година! Слушам ги на Kenwood r-se7 клас А 2х7 вата кабела е "обикновен, меден, многожилен". Филтъра на високо честотния е 3-ти ред + бушон, ниско честотния е с 1-ви ред. Колоните са първите който са всичко "почти" което съм търсил:
    -Когато слушан фоново са обикновени,
    -Когато слушам силно свирят силно,
    -Когато си пусна диск и искам динамика я постигат(съвсем задоволително)
    -Когато търся детайли ги чувам
    -Най-важното качество е че през цялото време са зверски неутрални, и прозрачни. Сега слушам Дъпеш мод концерт от тубата и свирят като радиоточки, след малко си пускам матричен диск на Металика и ме смазват от кеф с бързина и агресия. Досега такива качества в колони на такава цена не бях намирал. Една от много важните причини за който съм толкова доволен е цената от 150лв който ги платих! Разглобих ги на адреса от който трябваше да ги взема, кутиите са зле, говорителите в чудесно състояние. Сериозен минус им намирам голямата зависимост колко силно ги слушам за количеството бас която свирят! Това не е специфичен техен проблем а проблем на много, но това е и причината да търся метод да направя нови който ще са по-малко зависими към този фактор. Друга причина да съм доволен е баса на затворения обем, който макар УЖ малко е правилен винаги.
    Поздравления за мъдрия избор. Тези ОТ имат всички предпоставки за добро представяне. На първо и основно място - контрол на насочеността чрез високочестотния рупор. "Времево" съгласуване на драйверите чрез изравняване на акустичните им центрове. Висока чувствителност. Затворен обем.Само не изтъквай цената, че ще ни обвинят в "сирамохомилство" и ще заклеймят колоните като "скрап".
    Редактирано от Subsonic; 8 May 2015 в 23:45.
    Subsonic

Administrator lozef's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Темата стана убава.....по нашенски......

Иво, слушал съм вероятно 0,001% от всички букшелфи произведени по света.........със сигурност имам и някакви предпочитания и пристрастия........особено в комбинация със 0,001% от усилвателите по света и 0,1% от плеарите по света .......и хората ме питат за съвет........и със сигурност неволно ги подвеждам..
    Какво остава за тези които са имали два чифта букшелфи през целия си живот,но са категорични в оценката си..........

Най добре е да се търси максимално широко мнение за конкретен модел
    заедно със цената на която се харчи на вторичния пазар.Добрите образци са скъпи и след време,тези с посредственно качество се обезценяват много.
    Когато се намесят диуери обаче,нещата още повече се усложняват.От скапаните модели може да се получи отлична колона и да развалят до неузнаваемост много добри такива......

Най добрия букшелф/цена качество/в света за всички времена е DYNACO A25/и производни/ тираж около 500000/най продаваната колона в света/ и понякога по скъпа на вторичния пазар от базовата цена.Има кусури в звученето ,но кое човешко творение няма...........
    Звукът на Вакуума,или тишината на Големия взрив

Нека напиша моята философия :
    Има смисъл от ЕДНА сериозна система за СЕРИОЗНО слушане - т.е.
    САМО слушане на Музика ! И не като за фон, а "ние" да правим друго ...
    ЗА тази система има смисъл да се търсят "безкомпромисни" решения!
    За тази система има смисъл да се "хвърлят пари"...
    разбира се , тя може да е и с букшелфи ! Зависи от помещението !
    ------
    Тук думата "безкомпромисен" има смисъл САМО според личните
    предпочитания на Слушателя.
    ( моля "обективистите", да не ми казват колко вкусно ястие да ям )
    ---------

Та на темата: за втора система* - спалня, детска, кухня, бюро и т.н. СМСМ,
    би била подходяща подобна система :
    Swans 2.0 Multimedia Series
    Имам я в детската и не виждам смисъл да се хвърлят повече пари за ...
    междинка !

* най- често ИЗТОЧНИКЪТ на втората система е ... "К'вот дойдИ " - от
    "Емпетройки" до флаКове и "хай-реЗ" - т.е. Все Х на n-та презапис ...
    та компромисите са още от източника . Т.е. ,
    СМСМ, е по-добре да се работи с техника подходяща за такъв тип източник...
    И в този ред на мисли има продукти " факири " в това отношение .

---------------
    Ако нищо от горенаписаното не е било полезно, то поне се замисли
    КАКЪВ ще е "сорса" на таЗи система, а отговора за ОТ ще дойде някак си
    от само себе си с времето и опита .

Цитат Публикувано от simon Покажи мнения
    ...
    Тези неща, казани по по-различен начин, ги имаше и в моите препоръки, за сорса със сигурност.

Членува от
    Jan 2009
    Възраст
    37
    На мен повечето буукшелфи, които съм слушал, са ми харесвали, за разлика от флорстендъри. Е, примерно Epos m12.2 са ми много симпатични, докато Макинтошите, не им знам модела, с хилядата говорителя дето са, очаквах много повече.
    А цялата тема само чисто информативна ли е или се сондира за мнения относно избор на нещо?
    PC/Marantz - Marantzи - ATC SCM11
    PC - iFi micro iDAC2 - iFi micro iCAN SE - Beyerdynamic DT880 600ohm / Sennheiser HD650 / Sony MDR-Z7
    LG V10 - Beyerdynamic T51p

Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    32
    Аз поне разбрах че човека иска мнение за МОДЕЛИ подали през нашите ръце. Ако се опише цената, качества, и причините за "задоволство от притежанието" мисля че се получава това което автора иска да научи + добра полезна информация за някой който търси! Темата ми е интересна по много причини, но след като човека каза от 500 до 2500лв и каза "примерно" не виждам какво още има да се добави та се философства.
    -Опишете харесан модел който сте притежавали, за цена, 5 плюса, 5 минуса, и ГОТОВО!

Какво има да се обяснява кое добро, кое лошо, кое за къде е??? А бе все трябва да стане поредната аудио драма.
    Редактирано от Vankata_84; 9 May 2015 в 15:52.

Темата в този и вид е абсолютно безполезна.
    Ясно е, че автора има намерение да си купи букшелф колони, но се чуди точно какви.
    В такъв случай е редно да напише с какъв бюджет разполага, какви са му останалите компоненти, какъв стил музика слуша и т.н.
    А сега какво се получава-едно нищо.
    Някой си бил харесвал нещо си, друг друго и куп безсмислени спорове.
    Дайте да бъдем по-конкретни. Аз съм слушал сигурно над 200 букшелфи, това, че на мен са ми харесали определени модели означава ли, че ще се харесат на друг, май не.
    Опираме до субективния фактор.
    За това препоръчвам на автора на темата да каже какво и с колко пари е решил да постигне, пък да го насочим към конкретни модели, да ходи и да слуша. Ако хареса, да купува.
    Другото е само дрън-дрън, да се намираме на приказка.

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    38
    ами някои точно това правят, намират се на приказка, и надълго и нашироко обясняват колко е безсмислена темата и колко сме тъпи участниците в нея
    Като си слушал 200, предполагам поне 10-20 са ти харесали малко повече от другите 180-190, ама вземсто да кажеш харесаха ми тия и ония, и ти ни обясняваш как си губим времето. То е ясно, че всичко субективно е субективно, мисля това не е нужно всеки да го повтаря. Но мнението на някои хора ми е интересно, предполагам на други участници им е интересно мнението на други хора и те така можем да сме си полезни, стига зорлем да не се джавкаме ....
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Не съм казвал на никой, че е тъп.
    Просто изразявам един вид несъгласие.
    Как така, аз ще искам да си купя колони и ще пусна тема "Кажете кои са най-хубавите колони на света, че и по ценови клас да ги сортираме".
    Еми естествено, че мнения хиляда, колкото и произведените тонколони.
    Как човек да се насочи какво да си купи или поне да преслуша.
    За това автора да зададе ориентировъчен бюджет и поне някакви параметри.

На мен лично много ми харесаха преди години един модел букшелфи на Дали, ама трябва да потърся точния им модел.
    Лошото е, че струваха по спомени около 6 хиляди лева и то на старо.
    Точно затова искам да се каже бюджет, на много хора такива цифри им се виждат луда работа, знаеш.
    Има разбира се и други модели, които са ми харесали, но дай да разберем какво се търси в крайна сметка.

Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    32
    Мите като ги сортираме по цена темата ще дублира всички сайтове пълни с аудио техника! С какво ще ми е по-полезна тогава от това да отворя каталожен сайт сортнат по цена? Автора е написал какво простичко иска от нас, не иска да казва друго! Както и машината каза на мен ми е интересно какво харесват някой хора, други не.

За отговора на Лозев се сещах, но отново ми беше гот да затвърдя някой неща! Сега чакам Краси, Десо, Бодан, Хараланов, Д.Атанасов, Тодор, Машината и доста други участници...като тайничко се надявам да споменат че са приятно изненадани от модел дето ми е по-джоба, и мога да намеря

Извинявам се за последните ми мнения без съдържание към темата, но не мога да скрия възмущението си към опорочаване за пореден път на интересна за мен тема. И точно хората със слуха да не мълчат а да описват колони и впечатления, понеже "не всичко в аудиото се измерва".
    Редактирано от Vankata_84; 9 May 2015 в 18:05.

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    38
    Цитат Публикувано от Митето Покажи мнения
    Не съм казвал на никой, че е тъп.
    ти - не , ама доста мнения се насъбраха, че тази тема няма смисъл и ние само си губим времето ...
    За мен е много по-добре някой ако има нещо да каже/предложи - да каже, а ако няма - да се въздържи от писане на спам.
    Цитат Публикувано от Митето Покажи мнения
    На мен лично много ми харесаха преди години един модел букшелфи на Дали, ама трябва да потърся точния им модел.
    Лошото е, че струваха по спомени около 6 хиляди лева и то на старо.
    Точно затова искам да се каже бюджет
    ми кажи го като се сетиш. Кажи и бюджета/цената. Който не го устройва няма да ги гледа и толкоз .... на мен ми се вижда просто.

МД на мен добро впечатление са ми направили и KEF LS50 (заради приличната звукова картина и бас, които ме изненадаха доста), както и едни мод-нати KEF-чета от Slaff, дето май нямат много общо с оригинала. LS50 май беше около 1500 лв??
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    38
    Jamo D830 също винаги съм ги харесвал, само че не съм ги слушал много и се въздържам да се изказвам.

Цитат Публикувано от Vankata_84 Покажи мнения
    но след като човека каза от 500 до 2500лв и каза "примерно" не виждам какво още има да се добави та се философства.
    -Опишете харесан модел който сте притежавали, за цена, 5 плюса, 5 минуса, и ГОТОВО!
    Специално погледнах и пише, че може и над 2500, т.е. неограничено.
    5 минуса поне по моите критерии изключват ОТ от препоръчителния списък.
    За съжаление поне при нови, сумата от 2500 не е достатъчна, за да няма 5 минуса, само драйверите ще са толкова или само кутиите.
    Темата е относителна, хлъзгава и разтегливо поставена. Няма ясни критерии.

Saba monitor 130 намират се на вторичния пазар за 150 до 200 лв . 140ките вече са доста сериозни ОТ..AR 22BX много музикални и ритмични , малко са избирателни към ампа.
    Имах едни МБ куарт рафтови с хартиен бас и алуминиева пищялка , доста детайл и за хората който обичат звънчетата отгоре.
    Перед снятием корпуса следует вынуть вилку из розетки сети питания!

Analogue Source - Telefunken s 500 hi fi, Studio Tonarm Ortofon AS 212
    DAC-Musical fidelity- Integrated Amplifiers:Tube amp AMC, Perreaux- speakers: Tannoy, Spendor BC 1
    Interconnect Cables: VDH - Speaker Cables - AudioQuest

Страница 2 от 15 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 12 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени