Страница 1 от 15 1 2 3 4 5 11 ... ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 351

Тема: най-добрите букшелфи в съотношение цена-качество

най-добрите букшелфи в съотношение цена-качество

колеги, след няколко разговора с приятели от форума и след проверка на вече съществуващите теми, излизам с предложение да споделите от вашия личен опит, кои букшелфи са най-добрите според вас да речем в ценовия диапазон до 500, до 1000, до 1500, до 2000, до 2500 и евентуално по-скъпи в този стъпков интервал. цената може и да не е за нови колони, а и за цена на старо, на която днес могат да се намерят. интересува ме само вашето лично мнение от личен опит, защото в различните списания може да се открият множество подобни класации. мен ме интересува това което сте имали (или имате) или слушали достатъчно за да си изградите мнение за определена колона. темата я подхващам, защото на експото чух няколко такива колони и останах изумен от добрия звук, който успяваха да извадят. знам, че във форума има много привърженици да този вид ОТ и бих искал да се направи своеобразна класация.

подчертавам, че идеята е не да се търсят най-добрите изобщо, а в съответен ценови диапазон. просто така се включва и фактора КПД, който за мен е важен и не бива да се пренебрегва.
    Музиката е много повече от звук.

"Здравите хора не страдат от Хай-енд".
    Минимал

"Извинете, звукът в главата ми пречи ли ви?"
    колегата Багер

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    50
    Тук залагаш няколко грешки:
    1. Цена като нови може да се ползва като критерий. Цена на старо зависи от състоянието, пазара, а не от качествата на ОТ-то.
    2. На Експото колонките бяха пипани, най-често към по-добро.

Например аз съм страшно доволен от моите Jamo S30, които намерих за 30 лева, но преправих доста основно.
    Попа от Варна е доволен от Радиотехниките S30, но от тях е останал само един говорител и размерите.

Според мен много важно е да се уточни от какво разстояние ще се слушат. Пример - мой приятел продуцент в Залцбург - в домът си има малко студио в което записва, смесва и прочие неразбираеми за мен неща. Слуша на активни букшелфи на които не си направих труда да запомня наименованието, но със сигурност с 5" говорители. Това се слуша на около 1.5 м. и звучеше прекрасно и безкомпромисно. Нищо повече от този звук не би ми било необходимо. И още един пример: Радиотехниките на Попа които слушахме на експото - определено им липсваше бас, плътност и т.н. Но /винаги има "но"/ аз съм ги слушал при него на разстояние 1.5 м. или нещо такова. Разликата беше съществена в полза на по-близкото слушане...И още нещо, мисля че ако ще се слушат от посочените разстояния е по-добре говорителите да са коаксиални.
    Редактирано от nikos; 7 May 2015 в 22:04.
    Marantz CD 17; Philips CD 820; Aura AUC CD 50;
    Marantz PM 7200; Musical Fidelity B1; Aura VA-80SE;
    KEF IQ 30; Celestion Impact 15

ок. предлагам и пипнатите да влязат в сметката и DIY също. всеки компонент може да бъде пипнат, и се предполага че за по-добро.

а разстоянието ще е малко, не повече от 2м, като за спалня, като за втора система, която ще има предимството на малките размери.

чакам мненията ви

Минимал

колегата Багер

Като минималист като подхождах към този избор гледах да са изключително лесни за захранване. Изключително ме дразни идеята малки колонки и огромно стъпало или амп за няколко хиляди, които да ги захранва, защото нищо друго не може и което съответно харчи ток като за печка.
    Най-добрите букшелфи, според мен, са тези, които са най-малки и най-лесни за захранване от всяко малко ампче.
    Желателно е да са лесносъвместими с всичко, а не да изискват специални марки усилватели, източници и кабели, защото тогава настъпва един гаден момент на изнудване и насилие над потребителя.

Хм, ако ще е за спалня може би ще е добър вариант 2.1 с оглед на ограниченото място. Така ще може да се разположи на сравнително произволно място субуфера, а сателитите там където се чуват най-добре. В офиса си ползвам такава система и съм повече от доволен. По-късно ще ти дам линк към сателитите, субуфера не е стока и трябва да го сменям.
    Marantz CD 17; Philips CD 820; Aura AUC CD 50;
    Marantz PM 7200; Musical Fidelity B1; Aura VA-80SE;
    KEF IQ 30; Celestion Impact 15

ivos's Avatar
    Членува от
    Aug 2007
    Възраст
    42
    Цитат Публикувано от minimal Покажи мнения
    Най-добрите букшелфи, според мен, са тези, които са най-малки и най-лесни за захранване от всяко малко ампче.
    Съответно няма да имат достатъчно бас.

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    38
    Ей оспамихте темата още за старт.
    Най-доброто което може би аз съм чувал, и влиза в категория примерно 2000-3000 лв., определено са ZD5-ците, които Криворов е правил (15W8530K + XT25 май беше ring radiator и доста сложничък филтър). Аз съм ги слушал във floorstand вариант само, но имат версия и за някакъв бук-шелф, всъщност точно тези кутии сега са при мен.
    Въпросните колони са може би най-добрите, които съм чувал по принцип, с единствена забележка в басовия регион като power & SPL handling, не като дълбочина - все пак 5 инчов НЧ трудно може да поеме много зор на 30-40Hz (да се отчита, че не съм посещавал мюнхенския хай-енд и не съм слушал дълго и продължително дебели модели за по над 100 хиляди .....)
    https://bgaudioclub.org/showthread.p...0-Zaph-ZD5-etc
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

iwoto's Avatar
    Членува от
    Feb 2011
    Възраст
    34
    Цитат Публикувано от minimal Покажи мнения
    Като минималист като подхождах към този избор гледах да са изключително лесни за захранване. Изключително ме дразни идеята малки колонки и огромно стъпало или амп за няколко хиляди, които да ги захранва, защото нищо друго не може и което съответно харчи ток като за печка.
    Желателно е да са лесносъвместими с всичко, а не да изискват специални марки усилватели, източници и кабели, защото тогава настъпва един гаден момент на изнудване и насилие над потребителя.
    Аз пък не бих си купил букшелфи с висока чувствителност (освен ако не смятам да ги слушам с лампи). Ниската чувствителност придава плътност в баса , което за букшелф е важно и доближава звученето им до флорстендъри.

Членува от
    Jul 2014
    Възраст
    43
    Нали имаше някакъв "закон" за висока чувствителност,бас и малка кутия - не може да имаш и трите накуп,избираш две от тях?!

kalchev73's Avatar
    Членува от
    Sep 2012
    Възраст
    43
    Привет! Имам тези: http://www.richcoln.com/index.php/en...quis-mq200-eng.. Мога да кажа, че до 200$, свиркат чудесно. Може пък нещо такова да Ви пасне. С тях, жена ми, пълни спалнята със звук. 3 на 3.5 м. А докато ги слушах в кабинката си на кораба, от метър и половина също имаха доволен звук с това:http://www.goodluckbuy.com/lead-ta20...wer-k1000.html .Поздрави! Здравко
    пп: Не ги оферирам,а споделям.
    2*WD MY PASSPORT ULTRA 2TB > ASUS X552M > FOOBAR 2000 > PHONIC:FIREFLY 302 USB > MARANTZ PM 66SE > speakers ZET FI( in progress) >

Без музика живота щеше да е една грешка .
    Фридрих Ницше

Корекциите Убиват Звука!

Administrator lozef's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Класациите трябва да бъдат разделени,иначе нищо не може да се разбере като отношение цена качество......
    Може би трябва да е така

Фабрични нови /актуални и налични по магазините/
    Втора ръка ново производство /до 10-15г/
    Втора ръка старо производство/над 10-15г/
    Диуерски с нови говорители/актуални и налични по магазините/
    Диуерски със стари говорители/вкл и всякакви доработки на фабрични/

След като се определи категорията започва търсене.Това че може да се получи така ,че едно и също качество да струва 500 или 5000лв не трябва да притеснява търсещите......
    Ако пък ги притеснява,........лек няма

Ако избегнем естетическия и престижния елемент,такава класация може да се проведе и за не аудиопродукти/автомобили,велосипеди всякакви предмети за бита и т.н/.Нещата излизат извън контрол.......като включим и субективния фактор и загубата на качество от стареене и износване.Тогава се включва и цената за профилактика и и актуална доработка..........
    темата става безмисленна.........1ако се конкретизира заданието в тясна ивица може да се разсее малко мъглата.......
    Звукът на Вакуума,или тишината на Големия взрив

благодаря,

от всеки коментар научавам по нещо. особено ценни са тези с конкретни предложения, но и другите ми дават насоки на мислене. чувствайте се свободни да коментирате всичко (дори и в страни от пътя). може и да я разширявате с други въпроси. пълна свобода

надявам се да е полезна и за други колеги

Минимал

колегата Багер

Изборът на ОТ трябва да се разглежда в контекста на цялата система, която включва и стаята, и конкретния слушател с музикалните му предпочитания и финансови възможности.
    Затова е задължително да се даде бюджет за цяла система в отделните класове.
    500 за ОТ – ? за система / усилвател, източник, кабели, стойки /
    1000 за ОТ... и т.н.

Това е нужно, защото има ОТ, които се задвижват с много слаби / и евтини, и малки / усилватели и са без претенции към марки и съвместимост, а има и ОТ, които искат скъпи стъпала и конкретни марки и кабели, и източници, само с които могат да свирят, иначе няма смисъл да ги купуваш.

Така че авторът да реши точно какви са му изискванията, какъв е максималния бюджет за цяла система.

Ако се купят хубави букшелфи просто ей така, едни ATC или Dynaudio, например, после се оказва, че бюджетът за задвижването им, конкретните марки, с които пасват + кабели и източник е едно, направо казано, ходене по мъките, тровене на живота, освен ако нямаш едни готови 15 000 лева.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от jean-philippe Покажи мнения
    благодаря,

от всеки коментар научавам по нещо. особено ценни са тези с конкретни предложения, но и другите ми дават насоки на мислене. чувствайте се свободни да коментирате всичко (дори и в страни от пътя). може и да я разширявате с други въпроси. пълна свобода

надявам се да е полезна и за други колеги
    Една отправна точка.......култови тонколони......и най продавани колони
    Разискванията около тях показват много за технология и начин на мислене и харесване.......
    Ако се издирят и категоризират култовите колони и най продаваните за последните 50г ще може да разберем поне на коя галактика сме...

Жокер и първо предложение

http://www.ls35a.com/

приемам идеята на лозев за повече яснота. интересувам се кой от какво се е впечатлил и какво би препоръчал и да го вкара в някаква ценова рамка

Минимал

колегата Багер

alexandrov
    Guest
    Ако хлъзнете темата към култови и най-продавани ще се отплеснете от хайфизма Аналогия със слушалките: най-култови и продавани за всички времена са Beats by Dr.Dre .

Цитат Публикувано от jean-philippe Покажи мнения
    интересувам се кой от какво се е впечатлил и какво би препоръчал и да го вкара в някаква ценова рамка
    Впечатлявам се от колоната Х, тя струва $Х и мога да си я купя.
    Обаче тя не свири, просто си стои.
    За да свири впечатляващо, трябва източник–кабел-усилвател-кабел-захранващи кабели и чак тогава тя засвирва и особено добре с оригинални записи, не пиратски.
    За съжаление се оказва че "източник–кабел-усилвател-кабел-захранващи кабели" са сумата $Y и аз не мога да ги купя.
    Имам "впечатляващите" ОТ, които мога да си позволя, обаче се впечатлявам само от външния им вид, понеже се налага да стоят в тишина.
    Все още не е напреднала толкова техниката, че пасивни букшелфи да свирят сами.

Ако някой препоръча ОТ, моля да опише какво стои преди тях и колко струва, за да свири впечатляващо.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    47
    За цени до 2000 лв. Dynaudio Contour 1.3 mk2Ра няма аналог, според мен. Става въпрос за втора употреба, разбира се.
    Kris Dimitrov написа:
    Може да е голямо НО Е ПОКРИТО !!!

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от alexandrov Покажи мнения
    Ако хлъзнете темата към култови и най-продавани ще се отплеснете от хайфизма Аналогия със слушалките: най-култови и продавани за всички времена са Beats by Dr.Dre .
    При колоните е малко по различно,не може да ги носиш на улицата и да се фукаш със тях.

Друга култова колона

http://www.thevintageknob.org/yamaha-NS-1000.html

и луксозната версия

http://www.thevintageknob.org/yamaha-NSX-10000.html

не са баш букшелф колони,ама и не са големи стоящи гардероби

alesis mn1 mk2.312кинта нови.чифта.искат много мощ обаче.

Понеже темата е поставена "всеки, според себе си", продължавам с критериите си по избора.
    Освен описаните горе, махнах всички ОТ, които използват метални / от всякакъв вид / мембрани на високите, оставих само тези с коприна.
    Противно на много мнения стигнах до извода, че букшелфите със заден бас-порт звучат по-добре :
    2 подточки :
    – Ако портът е отпред цари заблудата, че ОТ може да стои по-близо до стени, да ви уведомя, че това не зависи от порта. Има ОТ със заден, които стоят близо без проблем, има и ОТ с преден, които искат 1 метър отзад.
    – ОТ е по-красиво и изчистено без дупка отпред.

Изключително важно за мен беше ОТ да имат чисто класически вид, т.е. паралелепипед с мидбас и високочестотен с класически фурнир, които покрива всичко, т.е. не се виждат сглобки, дебелини на стени, фуги и самата конструкция на ОТ.
    За видът беше много важно да липсват всякакви кривини, издутини, нестандартни форми, наклони, кожи, лъскави рингове, винтове, болтове и други дразнещи елементи. Същото се отнася и за драйверите, без изгъзици и лъскавини.

Като се премахнат ОТ с въпросните "недостатъци" и изведнъж виждаш, че изборът е доста ограничен.

Високата чувствителност ликвидира един куп марки от раз.

Sonus Faber - всичките.
    Система 1 2016
    Сложи тука това нищо, да е винаги на въпреки на нещо.

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    55
    Цитат Публикувано от lozef Покажи мнения

Жокер и първо предложение

http://www.ls35a.com/

Тия съм ги имал десетина години като 3-ти резервен чифт за спалнята

Като се вземе предвид, че питащия се интересува предимно от слушане на предкласика... може и да стават - имаха прекрасен тон на цигулките и не лошо, но поорязано пиано. Проблемът им обаче не беше с отсъствието на дълбок бас - това умело го маскираха, а в абсолютната им неспособност да свирят силно. Та освен в някоя много малка японска стая, или пък в каравана за каквато са и проектирани, мисля за нормални помещения просто не стават.

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    55
    Цитат Публикувано от Любомир Костадинов Покажи мнения
    Sonus Faber - всичките.
    Всичките, само без новите китайски боклуци

Страница 1 от 15 1 2 3 4 5 11 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема