Страница 3 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна
Резултати 51 до 75 от 92

Тема: Колекция ролкови магнетофони

Вожда Бромдън win95's Avatar
    Членува от
    Jun 2011
    Възраст
    24
    А има ли вероятност в бъдеще да се разделиш с някоя машина от колекцията си?

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Ами давай втора серия - това което предстои да бъде поправено и реставрирано. Предполагам, че пак ще е интересно. Тъкмо ще се види какво е било и какво се е получило. Не е задължително да са разкапачени.

Предполагам, че за възстановяването на някои от устройствата си използвал и донори. От по-масовите машини, най-общо, от колко се получава една в отлично техническо състояние и външен вид?
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Почти всички от втората серия са в кашони, както са придобити. Наредени са един върху друг - няма място. Отивам до купчината, грабвам най-близкия и го почвам, независимо от марката и състоянието. Купчината е малко изостанала, защото ми беше по-лесно да правя новодошлите. Доколкото си спомням, повечето са от известни производители. Помня, имаше две руски машини от висок клас, но минали през "майстори" и ми се видяха в много лошо състояние. Не мога да ги покажа - работата по разопаковането не е малко, пък и в момента не съм при тях. Не ми върви и да показвам процеса по реставрацията - ще отнеме прекалено много време. И без това работя само 5 месеца в годината по около 4 часа дневно.
    Почти не ми се налага да ползвам донори. Обикновено се повреждат едни и същи части - най-често гумените елементи от механиките, а те са толкова различни, че не може да намериш заместител. Както при колите - от една и съща серия, червените са с един размер, сините с друг.
    Някой попита дали не продавам нещо. Каква колекция ще бъде тогава?! Пък и досега само в един случай съм направил два еднакви. Два магнета МАМБО, но и те малко се различават.

А-а! Сетих се! Продавам цифровия RACAL за само една десетта от цената му като нов!!! Има ли мераклии?

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Dec 2009
    Първо, ЕВАЛА за труда и инициативата!
    Нужно ли е всички да работят? Аз бих си платил просто да ги разгледам на живо. Очевидно няма как да ги прослушам всички. Обаче бих искал всички да ги погледна под капака, някак си от двете страни...
    Ако съм пропуснал да го кажа - ЕВАЛАТА! Чудих се в един друг познат форум - за какво ти са толкова много, не бях чел цялата тема.

Не мога да ги оставя да не работят, пък и кефа е по-голям! А иначе да, едва ли някога ще се слуша музика от тях. За музика ползвам един REVOX В77 и даже не го показвам като част от колекцията - той е за слушане.
    Ако се уреди музей, всеки магнетофон ще бъде представен с ролка със запис направен на него. Ако някой иска да може да го чуе.

Членува от
    Dec 2009
    Аз мога да си предоставя труда да поизчистя някой друг магнет външно, в замяна да разгледам каквото може да се види без разхвърляне на опакованите.

Май нищо не се вижда извън времето за реставрация. Ако не са снимките, ще забравя кое как изглежда. Но иначе не може да се запазят. Въздухът в София не е нито за човеци, нито за машини.

Странно как съм пропуснал един доста интересен магнетофон. Правил съм го преди две години и не знам какво е станало, та не намирам снимки и трябва да ровя по стари дискове.Впрочем, магнетофоните са два еднакви, професионално изпълнение и са използвани в Генералния щаб на английската армия. Имат и историческа стойност! За нещастие, попаднаха в ръцете на един българин.

FERROGRAPH 722

CIMG7339 (Medium).JPG CIMG7392 (Large).jpg CIMG7333 (Large).JPG

CIMG7404 (Large) (Medium).JPG CIMG7405%20(Large).jpg

Една снимка на колелетата за скоростите, както бяха преди ремонта:

CIMG7366 (Large).jpg

Като направя и другия, ще има по-добри снимки.

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    48
    има ли български магнетофони?

Членува от
    Jun 2011
    Цитат Публикувано от apm Покажи мнения
    Е, това съм го питал на предната страница, не ми пречи де :

https://bgaudioclub.org/showthread.p...l=1#post422317

Цитат Публикувано от apm Покажи мнения
    В пост 46 съм показал Рилафон 12М. Имам и Мелодия, но още не е правен.

Членува от
    Jan 2009
    Възраст
    39
    Поздравление за последния магнетофон, страхотен е!

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от bojitchko Покажи мнения
    ...Една снимка на колелетата за скоростите, както бяха преди ремонта:

CIMG7366 (Large).jpg
    Прекалено много смазка или това е гумена фрикция станала на "сопол"?
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

[QUOTE
    UNITRA ZK 140

Прикачване 55208 Прикачване 55209 Прикачване 55210
    [/QUOTE]

Почти съм сигурен, че слушах морзовата азбука на този... 1993г . Освен, ако няма друго ЗК.

Цитат Публикувано от ittso Покажи мнения
    Прекалено много смазка или това е гумена фрикция станала на "сопол"?
    Разложена гума. Няма миене! На снимката не си личи цялото оплескване. Понеже е пускан в това състояние на колелата, всичко беше опръскано с тези черни "сополи". Докато открия, че най-лесно се чисти с вода, станах по-мръсен от автомонтьор на дизел.

БОЖИЧКО,

Смълчан съм пред показаното.На толкова места ми се обърна сърцето- спомени,изровени от миналото. Като се сетя за първото ми докосване до тази техника - 1968 Филипс 4302 а малко преди това Чайка 66 който тежеше колкото мен и можеха да се пържат Яйца на него. После на малко по високото стъпало с Филипс 4307. Колко глави съм му сменил докато го имах.И всичката музика която събирах по това време. Иникална Колекция. Прекланям се пред старанието с което се отнасяте към тези машини.Не съм сам и се надявам един ден усилията ни да се обединят за създаването на Аудио музей на техниката от тази епоха. Не спирайте.Аз съм казал докато мога ще събирам тези наистина прекрасни машини и Вие ме амбицирате да отделя повече внимание на Магнетофоните от тези години. засрамен съм че имам само 10. Респект за показаното. Напълни ми душата

Ангел

Никой не даде мнение за броя модели на GRUNDIG. Та, колко модела магнетофони са произведени?
    Жокер: Доста повече отколкото мислите.

Изрових едно магнитофонче като това: Geloso G-65
    geloso12g.jpg

Поизчистих го, но само външно, вътре е голяма мизерия, пък и не искам да го повредя допълнително с моите умения. За съжаление обаче някой е поил разни кондензатори и някаква платка има неоригинална. Иначе с някои забележки отвън бива. Нямам захранващ кабел, много е странна буксата му. Ако имаш интерес, мога да ти пратя снимки. ако те интересува, подарявам ти го.
    ROCK'N'LOVE

Дойде време за новата серия, правени през изминалата зима.
    Като гледам, то май още е зима!

AIDAS 9M

CIMG7846 (Large).jpg CIMG7848 (Large).jpg CIMG7850 (Large).jpg

AKAI X-201D

CIMG7864 (Large).jpg CIMG7866 (Large).jpg CIMG7867 (Large).jpg

BRENELL MK5

IMG_1156 (Large).jpg IMG_1169 (Large).jpg IMG_1171 (Large).jpg

GELOSO G 651

Този магнетофон ми беше подарен от нашия колега ljubo66

CIMG7958 (Large).jpg CIMG7964 (Large).jpg CIMG7966 (Large).jpg

GENERAL

IMG_0954 (Large).jpg IMG_0959 (Large).jpg IMG_0957 (Large).jpg

GRUNDIG TK14

CIMG7996.jpg CIMG7998.jpg CIMG7999.jpg

GRUNDIG TK241

CIMG7918.jpg CIMG7922.jpg CIMG7929.jpg

LESA LR10

CIMG7839 (Large).jpg CIMG7837 (Large).jpg CIMG7851 (Large).jpg CIMG7853 (Large).jpg

Е не го бях го виждал това животно! Благодаря за снимките!

Machine Head's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    49

Колекция

Поздравления и от мен.
    Имам една DIOLA-австрийския Philips.
    Много ми хареса.Реставрирах каквото можах.Мисля има само проблем в брояча.С него не можах да се преборя.
    А също и със скороста.Аз между другото съм писал и дискутирахме с вас,ако си спомняте.Тя е според мен малко по-ниска.
    Подарявам ви го,ако проявявате интерес.
    Успех

bijitchko не мога да намеря думи.Труд и усилия които те карат да замълчиш. Хора като теб ме мотивират да вървя напред. Дай боже един ден да съберем тези две колекции под един покрив за радост на идните поколения. Няма друг като теб. Моите уважения
    Ангел
    Редактирано от АудиоИдиот; 27 June 2016 в 09:22.

Страница 3 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени