Страница 2 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна
Резултати 26 до 50 от 92

Тема: Колекция ролкови магнетофони

Цитат Публикувано от Nasko Покажи мнения
    Колега bojitchko, едно голямо ЕВАЛА за хъса, търпението и старанието при възстановяването на тези ролкови машини!

В днешни времена, когато почти всеки се стреми към собствените си благополучия, малко са тези, които мислят и за идните поколения. За тях вероятно ще е интересно какво се е слушало в стари времена...

Съвсем заслужено темата ти получава моите 5 звезди!
    Отличен и от мен!
    Перед снятием корпуса следует вынуть вилку из розетки сети питания!

Analogue Source - Telefunken s 500 hi fi, Studio Tonarm Ortofon AS 212
    DAC-Musical fidelity- Integrated Amplifiers:Tube amp AMC, Perreaux- speakers: Tannoy, Spendor BC 1
    Interconnect Cables: VDH - Speaker Cables - AudioQuest

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Благодаря за добрите думи! За съжаление колекцията, представана по този начин, едва ли има някаква стойност. Даже и вкъщи не мога да и се радвам. Прави се, опакова се и се слага на рафта. Не мога да ги оставя без опаковка, че само след седмица няма да се виждат от прах. На кашона пише какво има вътре, пък дали говори нещо на някого...Засега не е ясно дали ще имаме някога музей и машините така и ще си останат по рафтовете, докато на тези след мен им писне и ги изхвърлят в кофите.

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Jun 2011
    A има ли руски или български, или от други страни от бившия соц. ?

Лириански аудиофил kygar's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Цитат Публикувано от minimal Покажи мнения
    A има ли руски или български, или от други страни от бившия соц. ?
    Има бре, не гледаш ли снимките Унгарски, ГДР-ейски..
    Не се прави на юнак и не бъди глупак! - Доналд Тръмп

Членува от
    Jun 2011
    Цитат Публикувано от kygar Покажи мнения
    Има бре, не гледаш ли снимките Унгарски, ГДР-ейски..
    Гледам много подробно, но като са ми непознати тези марки, не знам откъде произхождат.

Да! Хубаво беше да слагам малко информация за моделите, но нещо неам нерви!
    Иначе, има и съветски, и български, но така са подредени в компютъра и ги карам поред. Ако забелязвате няма никаква система в колекцията. Което изпадне, него взимам, като гледам да е по-евтино. По едно време бях решил да събера всички модели на GRUNDIG, но като разбрах колко са произведени, бързо се отказах.
    Айде една питанка: Знае ли някой, колко вида магнетофони е произвел GRUNDIG?

Ти имаш, мисля, най-високия им стерео модел от ламповата епоха - TK60. Ако изключим TK46, а и TK47, който е двупистов - и двата модела са по-късни - това е може би най-доброто от битовите магнети на Грундиг от ламповата епоха.

SOUND RIVIERA BSR

CIMG7812 (Medium).JPG CIMG7813 (Medium).JPG CIMG7814 (Medium).JPG

SOUNDMIRROR
    Произведен е през 1949 год. Засега това е най-старият магнетофон в колекцията и вероятно ще си остане такъв.
    По-стари не се предлагат на пазара. Има ги само във фирмените музеи или в частни колекции, но никой не продава.
    Малко повече снимки:

CIMG8559 (Large).jpg CIMG8563 (Large).jpg CIMG8570 (Large).jpg

CIMG8572 (Large).jpg CIMG8573 (Large).jpg CIMG8577 (Large).jpg CIMG8576 (Large).jpg

TANDBERG 2041

CIMG7777.jpg CIMG7780.jpg

TELEPHUNKEN 75

TELEPHUNKEN 75 механика.JPG TELEPHUNKEN 75'.JPG TELEPHUNKEN 75.JPG

TELEPHUNKEN 95

CIMG7849 (Medium).JPG CIMG7854 (Medium).JPG CIMG7855 (Medium).JPG

TESLA B5

CIMG6357 (Medium).JPG CIMG6376 (Medium).JPG

TESLA B41

CIMG6317 (Medium).JPG CIMG6325 (Medium).JPG CIMG6322 (Medium).JPG

TESLA SONET DUO

CIMG8373 (Large).jpg CIMG8375 (Large).jpg
    Редактирано от bojitchko; 11 May 2015 в 21:42.

D - Audio cecoEL34's Avatar
    Членува от
    Oct 2008
    Възраст
    58
    Поклон ! Насълзиха ми се очите .
    ,, ,,Deep Purple" е стил на живот ."

Поздрави за отдадеността ти! От къде се сдобиваш със моделите и от кога ги събираш? Възможно ли е, поне да публикуваш година на производство на моделите?

Членува от
    Mar 2009
    Възраст
    52
    ...изградило ли се е, някакво мнение коя от фирмите, се справяла конструкторски по-добре? Или всеки си е башка?

Цитат Публикувано от Goldbyrk Покажи мнения
    Поздрави за отдадеността ти! От къде се сдобиваш със моделите и от кога ги събираш? Възможно ли е, поне да публикуваш година на производство на моделите?
    Откъдето падне. В България съм пуснал обяви и доста народ се обажда. За съжаление, изборът не е голям. То какво ли имаше в България. Много рядко излиза нещо интересно. Например SONY 765. Той пък е имал нещастието да преживее наводненията и дойде в ужасно състояние. Струваше ми почти месец да го върна в работещ вид. Дървената кутия беше напълно разложена - на снимките е без кутия. Сега ще правя нова.
    Купувам и от еBay, но от известно време драстично вдигнаха цените и стават некупуваеми, особено за българи.
    За годината на производство да, възможно е. За всички модели мога да дам всякаква информация, но това разтяга работата неимоверно и, вече писах, неам нерви. Ако някога се уреди музей, предвидил съм към всеки модел да има картонче с техническа информация, както и схеми.

Цитат Публикувано от clamp Покажи мнения
    ...изградило ли се е, някакво мнение коя от фирмите, се справяла конструкторски по-добре? Или всеки си е башка?
    Разбира се! И не само за магнетофоните. Всички производители в началото, явно са проявявали старание и въпреки не особено развитата технология, са използвали качествени материали, работили са изключително прецизно и са правили сериозни машини дори и в ниските класове. Това се отнася и за европейци, и за американци, и за японци. За съжаление, до време. Особено в последните години на производство, всичко се прави при не добро проектиране, с все по-евтини материали, унифицирани и прости задвижвания, изобщо всичко да става бързо и евтино. Това се отнася и за професионални машини, при които има малко повече старание, но пък и цените какви са!
    Същото и при швейцарските разработки, които на няколко пъти се опитват да направят нещо сериозно, но безуспешно. Те и затова купуват лиценза на Куделски и правят Награ. Но не си мислете, че Награ е върхът!
    С доста резерви, като най-старателни, мога да посоча единствено TELEPHUNKEN.

Членува от
    Jun 2011
    На мен ми прави впечатление колко много работа е имало за работници като човеци. Толкова много детайли, сложни механики, струговани части, всичко е искало много цехове за производство и е имало работа с хора и за хора.

Сега една линия роботи и компютърни машини лепят всичко, няма механики, няма работници - безработица.

Годината се пише за секунди и дава някаква информация, не мисля че ще се затрудниш особено с това! На последната снимка е грундиг, а не унитра.

Няма GRUNDIG ZK. Това е началото на производството и още се води под името GRUNDIG. Колкото до година на производство, едва ли има значение при показване на една колекция.
    Редактирано от bojitchko; 12 May 2015 в 23:56.

пенсионер от кариерата PinkPanther's Avatar
    Членува от
    Mar 2015
    Възраст
    72

Невероятен труд!

Леле, взе ми се акъла! И аз си мислех че знам какво е излизало през годините... Повечето марки ги чувам за първи път въпреки че навремето ръцете ми се бяха удължили от мъкнене на магнетофони. Ако ти трябва нещо - свиркай, сигурно ще се намери някоя глава или ремък по чекмеджетата...

Поклон пред огромния ти труд!

sopata's Avatar
    Членува от
    Apr 2013
    Възраст
    41
    Цитат Публикувано от bojitchko Покажи мнения
    Този модел съм го имал. Бях много малък, но помня. Баща ми го беше донесъл от бившата ГДР.
    Поздравления за цялата колекция, и най вече за труда.
    Naim ND5 XS > Naim SNAIC Interconnect > Naim Supernait > Naim NAC A5 > Sonus Faber Liuto Monitor

Цитат Публикувано от PinkPanther Покажи мнения
    Ако ти трябва нещо - свиркай
    Благодаря, ще имам предвид.

VANGUARD WINDSOR

CIMG7993 (Medium).JPG CIMG8001 (Medium).JPG CIMG8005 (Medium).JPG

VERDIK LZ 29

CIMG7940 (Medium).JPG CIMG7943 (Medium).JPG CIMG7944 (Medium).JPG

ZEISS IKON
    Това е малко по-особен случай - комплект прожекционна камера и магнетофон за озвучаване. Магнетофонът няма собствено задвижване, като получава такова чрез лостова система от камерета. Затова показвам и двете машини.

MOVILUX 8

CIMG8420 (Large).jpg CIMG8418 (Large).jpg

MOVIPHON B

CIMG8415 (Large).jpg CIMG8410 (Large).jpg CIMG8408 (Large).jpg CIMG8422 (Large).jpg

МАЯК 203

CIMG6562 (Medium).JPG CIMG6572 (Medium).JPG CIMG6565 (Medium).JPG

ОРБИТА 204

CIMG6673 (Medium).JPG CIMG7022 (Medium).JPG CIMG6684 (Medium).JPG

РИЛАФОН 12М

CIMG6275 (Medium).JPG CIMG6281 (Medium).JPG CIMG6286 (Medium).JPG

САТУРН 301

CIMG6528 (Medium).JPG CIMG6539 (Medium).JPG CIMG6535 (Medium).JPG

Поздравления и от мен за мерака и вложения труд, чудесна колекция!
    Този VERDIK LZ 29 тримоторен ли е или ми се привижда? Навремето бе ми попаднал руски тримоторен, вероятно от 60-те , май беше "Тембр", но може и да бъркам. Щеше да е основа на DIY проект, но невъзможността да го преправим за 26 см ролки го прати за скрап...Младежки ми работи
    ROCK'N'LOVE

Тримоторен е. Тази механика е унифицирана и се използва в няколко модела. Произвежда се между 1965 и 1972 год. Изобщо, англичаните се проявяват като големи икономисти и като се разработи нещо ново, всички гледат да го докопат за своите модели. Интересното е, че тези тримоторни машини, според английския стандарт, се водят като нисък клас магнетофони.
    Същата механика е в модели на ELISABETHAN:

lz29_1640572.jpg

Този го нямам и затова ползвам снимка от RADIOMUSEUM.

Цитат Публикувано от bojitchko Покажи мнения
    Разбира се! И не само за магнетофоните. Всички производители в началото, явно са проявявали старание и въпреки не особено развитата технология, са използвали качествени материали, работили са изключително прецизно и са правили сериозни машини дори и в ниските класове. Това се отнася и за европейци, и за американци, и за японци.
    +1. Много вярно е това.
    UHER 95

Последните за тази година:

ЧАЙКА М

IMG_0763 (Large).jpg IMG_0771 (Large).jpg IMG_0774 (Large).JPG

Една уважаваща себе си колекция не може да мине без цифров магнетофон.

RACAL STORE 7DS

IMG_0780 (Large).jpg IMG_0778 (Large).jpg

Работи с половин инчова (12.7) мм лента, 7 писти, плюс една за звук, 7 скорости - от 2.38 до 152.4 см/сек, чест. модулирани сигнали от DC : 20 000Khz според скоростта.
    Интересното е, че когато излиза на пазара през 1978 год, струва 55 000 DM! По сегашни цени, е към 100 000 евро. Сега никой не го иска - аз го взех за 22 евро. Иначе, сериозна голяма машина - тежи 31 кг.

Това са реставрираните магнетофони. Има още толкова, които чакат някой да ги оправя. Да сме живи и здрави, през зимата ги почвам. Както върви, правя по 12-15 бройки на сезон, през това време придобивам нови, та краят не се вижда. Не помня, писах ли, имам над 30 броя портативни магнетофончета - малки бижута! Не знам кога ще им дойде ред.

Страница 2 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени