Страница 13 от 13 ПърваПърва ... 3 9 10 11 12 13
Резултати 301 до 325 от 325

Тема: myhifi.org

alexandrov
    Guest
    Краси, не става въпрос за продуктите на фирмата, а за науката, която излиза от нейното R&D подразделение. (Даже военните, които са още по-зли по природа, са допринесли МНОГО за развитието на науката )
    Фирмата преследва някакви цели, които се разминават с нашите, но това не означава, че R&D-то им не е на ниво.
    Те го използват, за да продават повече техника на масите, ние можем да го използваме "срещу" такива като тях, т.е. да слушаме критично.

Става въпрос за няколко прости упражнения, които на много хора уж не казват нищо ново, обаче в крайна сметка след като направиш някои от упражененията по няколко пъъти, гледаш по различен начин на това, което чуваш от колоните и слушалките вкъщи.

Направи ги, може да откриеш ламбовото оцветяване там, където най-малко го очакваш
    (шега, няма нужда от 2 педи отговор )

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57
    Цитат Публикувано от DIMM Покажи мнения
    Егати самочувствието Няк'ъв си там Марк Левинсън, абе кво ша ми се прави тоя бе !?
    Направо се чудя да плача ли , да се смея ли , като някой изцепи подобно нещо ...
    Плачи, ще се успокоиш. Фирмата, за която става дума няма нищо общо с лицето Марк Левинсън, та не съм сигурен към кого е обръщението "абе кво ша ми се прави тоя бе"

Krassy's Avatar
    Членува от
    Jul 2011
    Възраст
    49
    Юли, всяка една голяма фирма има сериозен R&D...

... и накрая става като VW

На никой не вярвам и винаги имам едно наум. Но това си е my way
    (XMOS USB to I2S - DIY 1541A tube stage) Dual Turntable - DIY RIAA - DIY Mono blocks Valvo E810F-interstage- Philips EL509 - DIY Scanspeak Revelator TL /oceanman/
    DIY silver 7N cryo OCC cables & Duelund speakers cables - Soundcare, Bass Dream DIY Acoustic Resonators, mpingo Shun Mook

Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    49
    Цитат Публикувано от Krassy Покажи мнения
    Аз обаче едно нещо си мисля...

Че някой фирма е голяма, мега известна и успешна, това винаги ли е гаранция за добър продукт?
    И че щом "те са казали", значи е така?

Нали... щото в АУДИОТО срещу някой супер голям нямаме право на критика...

... а например САМО да спомена Apple, и целият форум ще започнат да го плюят?

А подобни примери в различни сфери мога да дам много.

Това... "аудиото гурутата" някакъв такъв дипломатически имунитет ли имат, квоооо ?
    Не знам дали е гаранция, но... Ти нямаш нито познания, нито опит, а имаш категорично мениние по всяка тема...
    Unison Research Unico Primo CD-La Cacanya-Prima Luna Dialogue 2-Audience Conductor-Opera Prima

Цитат Публикувано от silencio Покажи мнения
    Не знам дали е гаранция, но... Ти нямаш нито познания, нито опит, а имаш категорично мениние по всяка тема...
    Ми мани, ами и е мак-аджия..Пичове, позволявам си за сефте във темата на единствения безпристрастен сайт за ревюта в страната ни, да ви напомня: пак от всичко разбирате бе момчета, по снимка пак едни силни мнения се точат..къде сте със големите си творения,кой ви пречи да смачкате световната конкуренция, че нещо хич не ви виждам като фактори на световната сцена?
    Система 1 2016
    Демокрацията започва с първият хвърлен фас в кофата, слободията с първия хвърлен на земята.

Лириански аудиофил kygar's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Цитат Публикувано от silencio Покажи мнения
    Ами сега??
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    • File Type: jpg maxr.jpg (10.4 KB, 26 преглеждания)

Krassy's Avatar
    Членува от
    Jul 2011
    Възраст
    49
    Какво се очаква от мен да отговоря?

Аз не казвам къде грешат, а просто се съмнявам, че всичко това го правят заради черните ни очи и че не ползват малки "измами" за да печелят повече пари...
    Просто не им вярвам...
    И дадох пример ...
    Много ловко мамят и фолксваген, и епъл, и майкрософт и всеки един голям производител.

Затова когато някой "голям" изведнъж се направи на Майка Тереза уж за наше благо... почват да ме обземат едни такива съмнения
    Конкуренцията е голяма навсякъде, ОСОБЕНО в сфера, която не се радва на масова покупателност
    (XMOS USB to I2S - DIY 1541A tube stage) Dual Turntable - DIY RIAA - DIY Mono blocks Valvo E810F-interstage- Philips EL509 - DIY Scanspeak Revelator TL /oceanman/
    DIY silver 7N cryo OCC cables & Duelund speakers cables - Soundcare, Bass Dream DIY Acoustic Resonators, mpingo Shun Mook

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Не си само ти Краси...
    Филантропията и аудиото, (особено, колкото по-хай-най става) са в далечни плоскости. Каквото и да ти говорят или баламосват. Целят да ти приберат парите. В което няма нищо лошо де...така е устроен света от край време и така ще е. Но дразни якото лицемерие и алабализмите покрай цялата работа. Пък уж се целят в таргета на интелигентни и успели хора?! Но и те понякога са подвластни на суетата...
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

alexandrov
    Guest
    Краси, кой се прави на майка тереза, кой те лъже в конкретния случай??

alexandrov
    Guest
    Прост метод за определяне качеството на звука от A.J. van den Hul

http://www.myhifi.org/%D1%81%D1%82%D...83%D0%BA%D0%B0

alexandrov
    Guest
    Опит за установяване на стандарт за записи с висока резолюция и категории, към които да се причислява всеки запис:
    http://www.myhifi.org/%D0%BD%D0%BE%D...86%D0%B8%D1%8F

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Новината за опит за установяване на стандарт за h-res music е от юни 2014-та. Досега споразумение/спецификация с претенции за стандарт не е публикувано. http://www.digitaltrends.com/music/i...-hi-res-audio/

Днешната новина е, че са приели озъбеното лого. http://www.digitalmusicnews.com/2015...es-music-logo/

alexandrov
    Guest
    Ако четеш внимателно, новината е точно това, ВЕЧЕ ИМА КАК ДА ОТЛИЧАВАМЕ ТЕЗИ ЗАПИСИ ОТ ДРУГИТЕ:
    Показваме по какво ще могат да се отличават записите и поясняваме КОИ записи ще се обозначават с него

alexandrov
    Guest
    "Най-обичам да намирам маану", а?
    Аре сега и останалата част от глутницата да налети

Krassy's Avatar
    Членува от
    Jul 2011
    Възраст
    49
    Ня чупи хатъра на човека да се превръща в гугъл

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от alexandrov Покажи мнения
    Ако четеш внимателно, новината е точно това, ВЕЧЕ ИМА КАК ДА ОТЛИЧАВАМЕ ТЕЗИ ЗАПИСИ ОТ ДРУГИТЕ:
    Показваме по какво ще могат да се отличават записите и поясняваме КОИ записи ще се обозначават с него
    В Сони още продават от старите дърва - http://www.sony.com/electronics/hi-r...music-services

alexandrov
    Guest
    Всъщност проблемът винаги е бил е точно как да идентифицираме истинските записи с висока резолюция без да се налага да проверяваме. Срещал съм оплаквания даже от файлове, купени от официални разпространители, зa които при анализ с Adobe Audition лъсва истината (някой ден ще намеря линк с една подобна тема).
    Надявам се да въведат логото със задна дата, т.е. лейбълите, които вземат инициативата присърце, да наслагат на всичките си hi-rez албуми лого и категоризация (която лично за мен е доста интересна). И да се надяваме, че няма да са много хитреците, които се заиграват с Photoshop.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53

Krassy's Avatar
    Членува от
    Jul 2011
    Възраст
    49
    И Александров

Членува от
    Jul 2008
    Възраст
    36
    Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Сега всеки безпристрастен читател на темите относно TOVE може да цитира подписа на един от известните администратори на форума: "ДА СЕ ПУКАТ ДУШМАНИТЕ" ... Лично аз не пожелавам на никого да се пука, но има хора чиято завист предизвиква подобни последствия в естеството им!

Браво на автора на статията, отново браво и на автора на TOVE!
    Наслука!

PS: Моля дайте повече информация относно помещението в което се извършват измерванията.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    При тези измервания идеята е помещението да не влияе на резултата. За целта се прилагат разни трикове .

Nasko's Avatar
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    64
    Имаше обещание след измервания да се отключи темата на Тодор за TOVE.
    Специално мен "не ме грее" ОТ да звучи добре в идеални условия. Интересува ме в моя хол какъв звук ще има. И според моите критерии за добър звук.

Administrator lozef's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от Nasko Покажи мнения
    Имаше обещание след измервания да се отключи темата на Тодор за TOVE.
    .
    Ще я отключа,щом има измервания.........
    Звукът на Вакуума,или тишината на Големия взрив

sandy's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    38
    Вчера под статията имаше едно много интересно мнение, днес е изтрито????
    Май, май някой е доста докачлив........

Администратор DAY's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    53
    И какво беше то?
    ДА СЕ ПУКАТ ДУШМАНИТЕ!

Страница 13 от 13 ПърваПърва ... 3 9 10 11 12 13

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема