Резултати 1 до 7 от 7

Тема: Проблем с дисплея на LCD LG - Трепереща картина с хориз. линии

Проблем с дисплея на LCD LG - Трепереща картина с хориз. линии

Онзи ден го купех, на добра цена, като знаех, че нещо му има, за експерименти. Тв-то е 15 инчов маник, ако го направя, отива в кухнята на стената.
    Отворих го, и естветвено вече е ходил при ''спецове'', сменили са около 7 кондензатора по видеото и близо до т-кона, захранването е в норми. Разглобих и панела на матрицата. Накратко тук проблема, според мен не е от лентовите кабели. Някакви съвети, какво да проверя и опитам?
    Тук имам само хоризонтални линии, без никакви вертикали, като картина има винаги, но трепери постояно.
    Когато изкарам кабела свързващ т-кона с главния борд имам перфектен бял фон без никакви трепети или смущения.
    Ето го и проблема на видео:
    https://www.youtube.com/watch?v=Nb_4...ature=youtu.be

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Любомир Стоев badwolf's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    42
    Пусни го да работи със свален капак, вземи сешоара и нагрей хубаво Main Board-а като същевременно чат-пат поглеждаш какво се случва с картината. Докладвай за резултата.
    Който не пие в кръчмата, пие в аптеката... Народна мъдрост

Здравей, резултата може да видите от клипчето за по-ясно. След нагряване около 1 мин., започнаха промените, според мен към по зле. Тези сменяния на цветовете на какво според вас се дължат. След като изтине тв-то, отново си е постарому.

Видео клип: https://www.youtube.com/watch?v=d14etvhnsYA

Прилагам и сервизното, за да е пълна темата.
    Прикрепени файлове Прикрепени файлове
    • File Type: pdf la70.pdf (2.96 MB, 5 преглеждания)

Има подобрение. След нагряването на твто, го изключих. Включих го сега, след около 4 часа и трептенето на картината го няма. Има само хоризонтални черти на периоди.
    Ето и клипче: https://www.youtube.com/watch?v=wzG_...ature=youtu.be

Любомир Стоев badwolf's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    42
    Хм, работата отива накъм разпоен частично или заминаващ си чип, вероятно scaller-a GM2221. Провери за всеки случай и захр. напрежения излизащи от стабилизаторите - 5V, 3,3V, 1,8V и т.н., абе колкото линейни стабилизатора с три извода видиш на платката мери наред. Добре ще е ако имаш осцилоскоп да ги погледнеш за пулсации и други аномалии, може някой електролит или танталче местна филтрация да е дало фира... Малко трудно ми е в случая да ти помагам така от дистанция, горе описания дефект доже да се дължи на много неща, може и причините да са комплексни, демек не само една. Ако се опре до презапояване на чипа имай предвид, че ще ти трябва поялна станция с горещ въздух.
    [COLOR=#000000][COLOR=#ffffff]Ако имаш с какво щракни едно хубаво макро на Main Board-а, може би и да се забележи нещо нередно...[/COLOR]

[/COLOR]
    Който не пие в кръчмата, пие в аптеката... Народна мъдрост

Благодаря за включването, радвам се че има хора, които помагат. В интерес на истината нещата се влошиха повече ( сега нямам никаква картина, но пък интересно имам вертикални линии без хоризонтални, все едно гледам Филипса от предната тема), след нагряването с духалката, а имаше момент в който бяха подобрени. Ще опитам, това което ми препоръча също и ще опиша какво е станало, осцилоскоп нямам.

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени