Страница 2 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна
Резултати 26 до 50 от 76

Тема: Поредния трик на "Vikiwat" !

Цитат Публикувано от ittso Покажи мнения
    Трансформаторът има технически параметри - мощност и напрежение. Ако те са в нормите, не виждам да има повод за претенции. Всъщност, като изключим леко затрудненото запояване на алуминиевия проводник, какъв е проблемът? Ако е спазено горното условие разбира се...

Отделно, трябва да се мисли и за теглото на продукта, че народът се е изнежил и не трябва да се прекалява...
    При едни и същи условия и еднакъв товарен ток напрежението на трафа с алуминий ще клекне повече, заради по-високото съпротивление на намотката. Т.е. за да има абсолютно същите параметри като медния, трябва вторичната да е навита с по-дебел проводник, в което силно се съмнявам.
    Момчил да сподели колко е дебела жицата на вторичната намотка, като се има предвид, че трябва да издържа 9А ток.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    65
    ВИКИВАТ едва ли мотаят трафове. Не съм абсолютно убеден, но го предполагам. Ако е така, вероятно и те не знаят за какво става дума. Ако обявените параметри се покриват с действителните-и аз няма да приема рекламация. Всички мрежови трафове на старите руски телевизори бяха навити с алуминиев проводник. И той си беше лакиран в същия цвят като медния проводник. Тук малко почваме да търсим вещици. Момчил е прав, че не е обявен алуминиевият проводник. Но пак казвам, напълно е възможно търговецът да не го знае това. Аз се бях докарал с кабел 2х0,35- взех 200 метра за светодиодите на DRL модулите, които правя. Ами беше голяма драма докато се усетя. Калайдисвам краищата, после обаче на платката припоят обикаля около проводника и не хваща! Светнах се след около стотина платки , и то случайно! Бях забравил да заголя едното кабелче, домързя ме да ставам за зачистващите клещи и хванах ножа. И о, Боже- свалих изолацията, а пред мен блести беличък проводник! Не можех да повярвам на очите си! И седмица по- късно се оказа, че са ме изклатили и с кабел 2х1,00 с двойна изолация- кръглия. Слагахме го на едни камери със сина ми и след една буря ни се обадиха за проблеми. Отидохме, половината кабелни превръзки по едната линия се скъсали и точно там две камери не работеха. Това-онова- няма захранване. И аз докато се чудя къде е проблемът, синът ми откачил единия край и го погледнал- пак алуминий! Оказа се, че кабелът е прекъснал на две места в междустълбията! И двата кабела, както и превръзките бяха купени от Щайнбергер. Обадих се и тговорът беше "Ама не сте питали! Цената не беше ли според Вас ниска за меден кабел?". Е, какво повече можеш да кажеш. Та алуминият и желязото повсеместно се ползват вместо мед за различни кабели. Потърсете меден FTP/UTP и ще видите колко е трудно да намерите такъв. 80% от коаксиалите са с желязно или алуминиево помеднено жило и с алуминиева оплетка. Просто няма меден коаксиал по магазините. FTP от софийска фирма-иобадих се и питах изрично кабелът меден ли е. Да, разбира се беше отговорът. Поръчах кашон 305 метра. Трябваше ми спешно , чаках пратката в петък. Не дойде, обадих се на куриерите и след куп разправии и перипетии се наложи да ходя до Варна заради тях- объркали ми били телефона и не могли да ми се обадят. Кабелът ми трябваше, запалих колата и хукнах за Варна. Още като взех кашна се изпотих- беше мноооого лек! Изкарах ножа и познайте- помеднени алуминиеви жила! За 80 стотинки метъра! Полудях. В понеделник се обаждам-те, търговците го знаели че бил меден кабела! За пръв път някой се бил оплаквал, че не такъв. Да, ще го върнем. Да, над 20 кинта за куриер! Ей тъй, за Бог да прости. Затова питайте и проверявайте! В колата си нося магнитче и нож, вече докато не проверя не пипам!
    Главен инспектор в отдел "ГРАМАТИЧЕСКА ПОЛИЦИЯ"

НЕ Е ВАЖНО КОЙ СИ, А КОЛКО СТРУВАШ!

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Уж сте умни момчета, а се хващате на такива евтини номера.
    Медта е 3.3 пъти по-тежка от алуминия при равен обем.
    Медта е 1.6 пъти по-проводима от алуминия.

Сега сметнете колко пъти ще е по-тежък медния проводник от алуминиевия при еднакво съпротивление или проводимост.

Цитат Публикувано от Momchil_Damqnov Покажи мнения

Може ли някой друг "трик"?

A Lone Rider galinvayov's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    38
    Характеристики

• Производител: VEMARK
    • Тегло: 1.700 кг
    • Брой: 40
    • Код: [COLOR=#E62828 !important] 35053[/COLOR]
    Като цъкнем на производителя:
    VEMARK
    VEMARK е патентована марка на фирма ВИКИВАТ ЕООД на продукти и средства за автоматика и електро апаратура.
    Явно това са китайски стоки поръчани от Викиват с тяхната марка.

ПП От трансформаторите в онлайн магазините, аз бих избрал INDEL. Цената е почти същата но ги мотат в Полша и са от мед. Имам два техни 100 ватови тороида и два 100 ватови EI.
    Редактирано от galinvayov; 2 April 2015 в 22:27.
    — Мислим да реализираме и "Тайната вечеря".
    — А, да реализирате "Тайната вечеря"?“ Вече не се казва "Да скова кочина", вече се казва "Да реализирам кочина!"

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от Fandorin Покажи мнения
    При едни и същи условия и еднакъв товарен ток напрежението на трафа с алуминий ще клекне повече, заради по-високото съпротивление на намотката. Т.е. за да има абсолютно същите параметри като медния, трябва вторичната да е навита с по-дебел проводник, в което силно се съмнявам.
    Момчил да сподели колко е дебела жицата на вторичната намотка, като се има предвид, че трябва да издържа 9А ток.
    Кратко и ясно - ако вторичното напрежение "клекне повече", това би значело е трансформаторът не отговаря на обявените параметри и би било повод за рекламация и претенции. Ако ли не, опираме до лични предпочитания...
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    65
    INDEL ги гледах във Варна и ми хванаха окото! И цената им беше съвсем прилична по спомен. Ама в ТМТ ли бяха..... Не помня. И явно вече трябва да се разпитва повече за подобни продукти. И при най-леките съмнения да бягаме далеч. Много мразя отговори от рода на "Ми...не знам. Не съм сигурен....".
    Главен инспектор в отдел "ГРАМАТИЧЕСКА ПОЛИЦИЯ"

НЕ Е ВАЖНО КОЙ СИ, А КОЛКО СТРУВАШ!

A Lone Rider galinvayov's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    38
    В Комет и в TME ги има. Ламповите захранващи съм ги поръчвал също през Комет въпреки че не ги предлагат в каталога си.
    — Мислим да реализираме и "Тайната вечеря".
    — А, да реализирате "Тайната вечеря"?“ Вече не се казва "Да скова кочина", вече се казва "Да реализирам кочина!"

Добре де, аз не разбрах, това наистина ли е "поредният трик", или няма други " трикове", защото тук не виждам нищо тричево?!

Momchil_Damqnov's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    32
    Триковете, измамите и немарливото отношение на "Vikiwat" са много повече, от колкото предполагате.
    Ще направя снимки на отворени "STK"- та от "най-добрите" свирещите не повече от 1-час.
    Шотки диоди "работещи" със спукан и нарушен корпус, които просто така си пристигат.
    Пробити руски кондензатори разтекли се в пратката, в немарлива опаковка.
    Поне два пъти ми бъркат стойности на елементи, при положение, че има точно посочен артикул.
    Това малко ли ти те струва!?
    Извиненията, които ми отправят на имейлите и по-телефона не ми спестяват нерви и време, точно обратното.
    Дерзайте, аз няма какво повече да коментирам!

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Dec 2009
    Слушам си на алуминиев траф, без претенции за high end.
    Keнотронното захранване не дава ли много по-голямо изх. съпротивление от алуминиевото изпълнение?
    Не ги защитавам ни най-малко, да не ме разбере някой погрешно!

ogromnii's Avatar
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    43
    преди време поръчах от викиват разни неща и потенциометър алпс за един усилвател. всичко беше ок, с изключение на това че потенциометъра беше втора употреба, разпояван от нещо
    от друга страна след "майката" и други роднини все пак го монтирах и се оказа че работи безупречно. и до ден днешен се чувствам полупрее..н, свърших си работа но беше адски некоректно.
    цялата тема ми оставя вкус за полупрее..ност, нещо като леко бременна или съвсем малко наакан

Членува от
    Mar 2008
    Възраст
    43
    Не ги защитавам, не пазарувам от тях отдавна но в описанието виждам това:

Наименование: трансформатор
    Тип: тороидален
    Модел: TT-23018160
    Мощност: 160 VA
    Входящо напрежение: 230 VAC
    Изходящо напрежение: 18 VAC
    Материал на намотката: CА
    Размер:диаметър ф100 mm, височина 60 mm

Предпоследния ред, какво значи СА?
    Аз бих се замислил

Поздрави!

Momchil_Damqnov's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    32
    Цитат Публикувано от nikigada Покажи мнения
    Материал на намотката: CА
    Предпоследния ред, какво значи СА?
    Аз бих се замислил

Поздрави!
    Това го добавиха, след няколко мой писма и телефонни обаждания.
    Би трябвало да означава "copper aluminium".
    Определено щях да го забележа, при покупка.
    Просто беше спестена, една лека подробност.
    Вече всичко е наред, да е жив и здрав Васко, пренави ми ги безупречно.
    Редактирано от Momchil_Damqnov; 19 June 2015 в 12:49.

CCA e Copper Clad Aluminium т.е със сигурност се споменава, че не е чиста мед проводника. А иначе за другите случаи абсолютно вярно е че частите им са често много стари, с дефекти и т.н. Купувал съм лоши потенциометри на тройна цена, мъртви кондензатори, а човека от сервиза ни не иска и да чуе за транзистори от там.
    Но въпреки всичко магазина е полезен когато ти се наложи да купиш някоя непретенциозна дрънкулка или крепежен елемент

Поръчваш част, която примерно струва 5 лева а ти пращат друга, която няма нищо общо с това, което си поръчал и струва 30 стотинки. По телефона след това се извиняват, че била изчерпана, поръчваш втори път подобна част и пак ти пращат ненужен боклук, а парите си прибират. Много зачестиха тези проблеми там. Внимавайте!

Членува от
    Aug 2011
    Възраст
    45
    Вместо да си купувам китайски боклучета, поръчвам трансформатори и дросели от реномирана БЪЛГАРСКА фирма. Параметрите са по поръчка, а цените- идеални! Пристигат с гаранция и фактура/ касова бележка.

sinigersky's Avatar
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    41
    Нормално е да прекаляваш, когато конструираш усилвател от висок ценови клас !
    Триковете, измамите и немарливото отношение на "Vikiwat" са много повече, от колкото предполагате.
    ....
    Извиненията, които ми отправят на имейлите и по-телефона не ми спестяват нерви и време, точно обратното.
    Аз пък теб не мога да те разбера. Правиш "усилвател от висок ценови клас", а поръчваш частите от доставчик, за който самият ти имаш обилни данни колко е калпав... ?!? хммм.
    Aut tace aut loquere meliora silencio...

Да ви кажа само за справка относно трафовете с алуминиева намотка ,че всички микровълнови печки са с траф с алуминиева помеднена намотка,но това е за микровелета.И аз се учудих но факт.А от вики-ват сум си купувал транзистори BLW83 и се оказа че нямат кристал само пластмаса ,но ми върнаха парите.
    Редактирано от 4ESTO; 3 March 2016 в 11:58.

Цитат Публикувано от dan40li Покажи мнения
    Вместо да си купувам китайски боклучета, поръчвам трансформатори и дросели от реномирана БЪЛГАРСКА фирма. Параметрите са по поръчка, а цените- идеални! Пристигат с гаранция и фактура/ касова бележка.
    Това по какъв повод?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Членува от
    Aug 2011
    Възраст
    45
    Поводите все са хубави, свирят си добре и т.н. Последната поръчка беше тороид 80W, 220/6,3+5,0+12V. Излезе трийсетина левчета. Благодаря за интереса. Българското си е българско

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    64
    Дано не е като българските знамена за днешния празник ! Made in PRC

ivos's Avatar
    Членува от
    Aug 2007
    Възраст
    44
    Поводите все са хубави, свирят си добре и т.н. Последната поръчка беше тороид 80W, 220/6,3+5,0+12V. Излезе трийсетина левчета. Благодаря за интереса. Българското си е българско
    Аре стига с тези самореклами. Приличат на такива за луканка - български, от стари майстори, правени с мерак от дядо ми, традицията продължавам аз...

п.п.
    Нищо българско не купувам вече.

Членува от
    Aug 2011
    Възраст
    45
    По- горе съм написал "реномирана БЪЛГАРСКА фирма". Де го намери тоя стар майстор??

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    По- горе съм написал "реномирана БЪЛГАРСКА фирма". Де го намери тоя стар майстор??
    Ааа, тия ги знам. Много са готини, а шефът им е голям веселяк.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Страница 2 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени