Страница 1 от 4 1 2 3 4 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 76

Тема: Поредния трик на "Vikiwat" !

Momchil_Damqnov's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    32

Поредния трик на "Vikiwat" !

Привет на всички дерзаещи!
    Да споделя и аз някои от триковете и издънките на "Vikiwat".
    При последната ми покупка закупих тороидални трансформатори за отопление на ГМ70.
    http://vikiwat.com/toroidalen-transf...0va-35053.html
    Вчера ги взех и останах "приятно" изненадан от проводника на вторичната страна.
    Разбира се ми се наложи да променя навивките и "о чудо" алуминиев проводник с добре имитиращо лаково покритие на меден проводник.
    Имайте си едно на ум, "хората" си гонят цена.
    Лошо, е че не упоменават използвания проводник, но кои ли може да ги задължи?
    Разбира се аз съм си виновен и запрятам ръкави, ще пренавивам, какво друго му остава на човек.
    Желая ви успехи: Момчил
    Редактирано от Momchil_Damqnov; 2 April 2015 в 10:02.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

iwoto's Avatar
    Членува от
    Feb 2011
    Възраст
    37
    Върни им го , пък ако не го вземат сезирай съответния орган. Щом го "маскират" с лака като меден значи подвеждат клиента.

berov's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    60
    Цитат Публикувано от iwoto Покажи мнения
    Върни им го , пък ако не го вземат сезирай съответния орган. Щом го "маскират" с лака като меден значи подвеждат клиента.
    А как трябва да изглежда лака на алуминиевия проводник?

iwoto's Avatar
    Членува от
    Feb 2011
    Възраст
    37
    Бял

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57
    Тоя траф хич не ми се струва евтин.... Не е ли по-добра идея да си вземеш какъвто и да било траф с намотана първична и сам да си мотаеш вторичните?

Momchil_Damqnov's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    32
    От няколко години всички големи фирми преустановиха навиването с меден проводник на трансформатори 20/0.4kV.
    Всичко се ръководи от цената на медта!
    Все пак не очаквах подобни малки трансформатори, да са навити с алуминиев проводник.
    За покритието, няма какво да коментираме, това си е стандартен пазарен трик от доста време насам.
    Няма какво да им връщам, вече са разпаляни и ги пренавивам(по-добре е да си ги навия аз), просто ще загубят мен и много други клиенти в тази област.
    Редактирано от Momchil_Damqnov; 2 April 2015 в 11:23.

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Тази информация е много полезна!
    И аз съм попадал на такива навити с алуминиев проводник...могат да се ползват за някои цели, но при тези габарити не отдават същата мощност, както с медната тел.
    Проблем е и запояването...
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Голяма драма...
    Трансформатор с вторична намотка навита с алуминиев проводник имаше в някой от дъртите съветски телевизори, а не е патент на викиват...
    Апропо, и там го бяха "маскирали" с "лак за меден проводник" и не бяха спазили рецептата че алуминиев проводник се лакира с бял лак... А може би цветът на лака не зависи от това за какъв проводник е предназначен?

И още нещо - по нагоре някои хора набедиха викиват че крият нещо. След като се разбра, че това не е така, не забелязвам да се извинили или да са споменали в прав текст че са се объркали, станала е грешка, и обвиненията са безпочвени?
    Нямам нищо общо със споменатия търговец, но на моменти са прекалява!
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Momchil_Damqnov's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    32
    "ittso"
    Нормално е да прекаляваш, когато конструираш усилвател от висок ценови клас !
    Нищо лично, нещата от живота.

bxd's Avatar
    Членува от
    Dec 2007
    Възраст
    37
    Малко тъп въпрос, ама все пак: ако няма медно покритие проводникът, как ще се запоява? Има ли алуминиеви проводници за запояване без медно покритие? Защото ако няма, единственият проблем във Викиват ще е, че не са написали изрично - алуминиев проводник или нещо такова.

iwoto's Avatar
    Членува от
    Feb 2011
    Възраст
    37
    Цитат Публикувано от ittso Покажи мнения
    Голяма драма...

Апропо, и там го бяха "маскирали" с "лак за меден проводник" и не бяха спазили рецептата че алуминиев проводник се лакира с бял лак... А може би цветът на лака не зависи от това за какъв проводник е предназначен?

И още нещо - по нагоре някои хора набедиха викиват че крият нещо. След като се разбра, че това не е така, не забелязвам да се извинили или да са споменали в прав текст че са се объркали, станала е грешка, и обвиненията са безпочвени?
    Нямам нищо общо със споменатия търговец, но на моменти са прекалява!
    Имам впредвид ,че лакът е безцветен , а цветът на бобинажа се определя от цвета на проводника.
    Аз продължавам да мисля ,че това си е подвеждане. Да , при силовите трафа е нормално да се ползва алуминий, но при този тип трансформатори това е крайно нетипично и тясно свързано с качеството. Би следвало да е описано в техн. х-ки.

Momchil_Damqnov's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    32
    Мале, мале ...
    Какво медно покритие, какви ги говорите!?
    Почистваш и алуминия лъсва, режеш и ти става още по ясно!
    Лакът не е безцветен и придава вид на меден проводник.
    Кабелните изводи са усукани около бобинажния проводник и студено (лошо) споени!
    Какво не ясно има!?

На страницата на продукта трябва изрично да е написано, че е навит с алуминиев проводник

Кажете ми обаче, колко от вас ще си купят подобен траф, ако знаят че е с алуминиев проводник?

Аз не бих. Преди 2 години купих 2кв кабел за тонколони, който беше помеднен алуминий. При това, никой в магазина не ми каза и аз си мислех че е меден. Ами отвратителен е - при опит за запояване, медното покритие пада и после посмъртно не можеш да го запоиш
    Естествено го изхвърлих и вече изрично питам какъв е материала.

Петър Велков
    Guest
    Пред КЗП "аз си мислех" и "те не ми казаха" не минават. Щяха да мамят, ако бяха казали едно, пък то се окаже друго.

Ами то в днешно време всичко вече е некачествено, от храната, та чак до дрехите и никой не упоменава нищо предварително. Всички ли ни лъжат?

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Е, колко хора тук приемат за нормално да ги лъжат за разни хай-най продукти, че и ги защитават даже.
    Интересите и лицемерието се е превърнало в начин на живот и съществуване. Не само в аудиото...
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

А пък според мен , българина все старада да не таковат жена му , да не се мине и да не настине .

пп. Колко струва това трафче , че не погледнах , ама съм убеден , че цената ще си признае .
    Перед снятием корпуса следует вынуть вилку из розетки сети питания!

Analogue Source - Telefunken s 500 hi fi, Studio Tonarm Ortofon AS 212
    DAC-Musical fidelity- Integrated Amplifiers:Tube amp AMC, Perreaux- speakers: Tannoy, Spendor BC 1
    Interconnect Cables: VDH - Speaker Cables - AudioQuest

dedobot's Avatar
    Членува от
    Jul 2014
    Възраст
    45
    Цитат Публикувано от desso Покажи мнения
    А пък според мен , българина все старада да не таковат жена му , да не се мине и да не настине .

пп. Колко струва това трафче , че не погледнах , ама съм убеден , че цената ще си признае .
    За 41 лева е редно да прежалят малко мед ...

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Ти сега ще искаш и прехвалени захранващи кабели да ти продават по 20лв.

Тука не е въпросът в цената. Тука въпросът е, че е прикрито като официална информация, че е от алуминиева тел а не от медна и човек се подвежда, макар и за много хора това няма да е от значение, че е с алуминий. Не знам обаче, дали изобщо е задължително изискуема подобна информация по закон...аналогията със състава на храните май не е същата.
    Ще трябва май и с кантарчета да ходим и калкулатори и таблици за масата на медта и алуминия. Един мултицет също върши работа де...

Затова информацията на Момчил е полезна и всеки да има едно на ум!

dedobot's Avatar
    Членува от
    Jul 2014
    Възраст
    45
    Цитат Публикувано от Bis Покажи мнения
    .. Тука въпросът е, че е прикрито като официална информация, че е от алуминиева тел а не от медна и човек се подвежда, макар и за много хора това няма да е от значение, че е с алуминий. Не знам обаче, дали изобщо е задължително изискуема подобна информация по закон...
    ..
    Надали.
    Дали са му спецификации:
    [COLOR=#292929]Мощност: 160 VA[/COLOR]
    [COLOR=#292929]Входящо напрежение: 230 VAC[/COLOR]
    [COLOR=#292929]Изходящо напрежение: 18 VAC
    [/COLOR]
    Горните показатели припокриват ли се с реалността- с "пръст" не можеш да пипнеш ни производителя,ни търговеца.

Точно , нали сме тех. форум , а тех. параметри са коректни само заблудени аудифили ще тръгнат да навиват през 2015г медни трафове , недай си боже пък сребърни .
    Перед снятием корпуса следует вынуть вилку из розетки сети питания!

Analogue Source - Telefunken s 500 hi fi, Studio Tonarm Ortofon AS 212
    DAC-Musical fidelity- Integrated Amplifiers:Tube amp AMC, Perreaux- speakers: Tannoy, Spendor BC 1
    Interconnect Cables: VDH - Speaker Cables - AudioQuest

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Напротив, тук става дума за неиздържана техническа информация. Това си е чист търговски трик. Споделяш само колкото трябва и услужливо пропускаш, каквото е неудобно!

Преди 2 г. някъде тук във форума продадох такова усилвателче http://www.audioheritage.org/vbullet...ying-component за 18 лв с изгорял поне един чип-усилвател и др., но помня, че трафът бе здрав и с подобни параметри.
    Редактирано от morandis; 2 April 2015 в 17:13.

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от Fandorin Покажи мнения
    На страницата на продукта трябва изрично да е написано, че е навит с алуминиев проводник...
    Трансформаторът има технически параметри - мощност и напрежение. Ако те са в нормите, не виждам да има повод за претенции. Всъщност, като изключим леко затрудненото запояване на алуминиевия проводник, какъв е проблемът? Ако е спазено горното условие разбира се...

Отделно, трябва да се мисли и за теглото на продукта, че народът се е изнежил и не трябва да се прекалява...
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Страница 1 от 4 1 2 3 4 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени