Страница 2 от 8 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 ... ПоследнаПоследна
Резултати 26 до 50 от 196

Тема: DIY лампов усилвател - Преди и след

DIN-45500 ingkunev's Avatar
    Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от Rabin Покажи мнения
    Чак пък съжаление... Някой си е направил труда да си сглоби нещо, което го кефи. Качеството на изгледа няма грам връзка с качеството на работа.
    Така е. Не са 1 и 2 случаите, при които имаме на лице едно изделие, с наистина "шедьовърна" изработка, което обаче работи меко казано - задоволително.
    Най-сладките неща в живота, са и най-тихи ... е, поне в началото ...
    ... и ... то, моженето не е като имането ...

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

извънземен аудиофил kygar's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Качеството на изгледа няма грам връзка с качеството на работа.
    Така е и при жените Въпроса е обаче, дали ще предпочетеш да живееш с баба Яга , или с тази жена??
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    • File Type: jpg images.jpg (8.6 KB, 22 преглеждания)
    • File Type: jpg 1.jpg (7.6 KB, 26 преглеждания)

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Dec 2009
    Цитат Публикувано от kygar Покажи мнения
    Така е и при жените Въпроса е обаче, дали ще предпочетеш да живееш с баба Яга , или с тази жена??
    Седи си в шкафа, и си върши работата. Само усилвател е все пак, няма да спя с него. Само един дребен проблем има, че ме е срам да го снимам и покажа тук.

извънземен аудиофил kygar's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Седи си в шкафа, и си върши работата. Само усилвател е все пак, няма да спя с него. Само един дребен проблем има, че ме е срам да го снимам и покажа тук.
    Правилно решение е да криеш грозотата и да се срамуваш от нея А Момчил твори красота и трябва да я показва и гордее с нея

Momchil_Damqnov's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    32
    След интервенцията:
    Собственика, пожела сам да си довърши дървените истории.
    Като цяло усилвателчето свири прилично, в допустимите режими на използваните лампи.

Членува от
    Dec 2009
    Ем ЕВАЛА и от мене, то какво друго има да се каже?

Наистина евала за добрата работа по усилвателите, но не е добре да се наричат оригиналните творения на собствениците „гробница“ и други такива, защото там хората са вложили своя труд, и макар че възможностите им за изработка на електроника не са били високи, то те са се старали и може на някои да са им били първи проекти и т.н. така че по-добре да не се изказваме обидно.
    Дроселите на усилвателя от втория пост не са ли в същност за луминесцентни лампи? Относно белите резистори, още известни като цементови, не знаете ли че не всички резистори в такъв корпус са жични? Даже повечето от тях които се продават в Комет са слойни, жичните са рядкост и предимно в диапазона от ниски стойности. Така че слойните цементови резистори не виждам проблем да се ползват в усилватели на всякъде. А относно жичните - зависи къде се ползват, ако е във RC верига за филтрация на анодното не е ли по-скоро предимство това че има по-висока паразитна индуктивност?

Е това не мога да го разбера. Моля не ми приемайте мнението за хейт. Красив е правоъгълния монтаж и съм му се нагледал на мястото, за което е предназначен а именно Електрическите табла- пълни с контактори, предпазители и всевъзможни електро-механични и подобни елементи, при които само един понякога има 10-15 конектора за проводници.

Тука в Доста прости усилвателчета с максимум 50 елемента, да се разхождат десетки сантиметри проводници-Маса + още толкова Анодно, ми се вижда доста излишно... И никой не може да ме убеди, че тази красота не идва с цената на влиянието си върху звука след като на 2 сантиметра над тях се мъдрят всички трансформатори с полетата им... Специално за масите, правоъгълен монтаж е възможен и с обща точка, която не е дълга 50 см ами само 5 см... Надявам се, че ще видя еволюция в тази посока, следя темата с интерес.

Митака. fenkiller's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    43
    ОФФ...................................
    Цитат Публикувано от pichaga933 Покажи мнения
    ... Моля не ми приемайте мнението за хейт. ....
    За да не е хейт , покажи как ги правиш ти усилвателите с по къси проводници от Момчилчо , че ми е много интересно...!??!?!?
    Във всички други случаи пак опираме до нашенското: "Не знам как е , ама не е така!"!!!
    Поздрави!
    Митака.
    ОФФ....................................
    Музиката е от значение , а не техниката!
    Най обективната оценка за една аудио система , е субективната(особено тази на собственика и!)!
    Kill With Power! DIY! DIY! DIY!

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от fenkiller Покажи мнения

За да не е хейт , покажи как ги правиш ти усилвателите с по къси проводници от Момчилчо , че ми е много интересно...!??!?!?
    Във всички други случаи пак опираме до нашенското: "Не знам как е , ама не е така!"!!!
    Поздрави!
    Митака.
    Ами то не е "нашенско", а е нещо общовалидно и съвсем нормално.
    Казано иначе - притежаваш ли автомобил? Има ли неща които не ти харесват? Я покажи ти как правиш автомобили? Следва, как правиш алкохол, мезета за него, компютри, постройки...
    Всъщност няма никакво значение какво можеш да направиш. Обикновено, списъкът с нещата които не можем да направим, но предявяваме вкусови претенции е значително по-дълъг от другия, на нещата които можем да направим много добре...
    Това за уменията. По въпроса за "не знам как е, ама не е така"...
    Ако те боли глава, и ти предложат лечение с удар по главата с "винкело", ще го приложиш ли? Ако не, защо? Медицинско лице ли си? И да си, няма значение. Пак ще защитя тезата си. Виж горният абзац.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Членува от
    Mar 2009
    Възраст
    52
    Цитат Публикувано от ittso Покажи мнения
    Ами то не е "нашенско", а е нещо общовалидно и съвсем нормално.
    Казано иначе - притежаваш ли автомобил? Има ли неща които не ти харесват? Я покажи ти как правиш автомобили? Следва, как правиш алкохол, мезета за него, компютри, постройки...
    Всъщност няма никакво значение какво можеш да направиш. Обикновено, списъкът с нещата които не можем да направим, но предявяваме вкусови претенции е значително по-дълъг от другия, на нещата които можем да направим много добре...
    Това за уменията. По въпроса за "не знам как е, ама не е така"...
    Ако те боли глава, и ти предложат лечение с удар по главата с "винкело", ще го приложиш ли? Ако не, защо? Медицинско лице ли си? И да си, няма значение. Пак ще защитя тезата си. Виж горният абзац.
    ...и аз намирам за много дразнещо "Като си отворен, покажи как се прай ". Ако спазваме този принцип, май не трябва да имаме мнение за
    нищо около нас, с изключение на 1-2 неща, които съмнително умеем

Цитат Публикувано от fenkiller Покажи мнения

Поздрави!
    Митака.
    Принципно , темата не е моя а и не ми беше целта да изтъквам собствената си работа. Ще покажа на друго място.

Momchil_Damqnov's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    32
    До като чакаме да ни покажеш, малко ще ги "сдъвча" нещата.
    За да сме по-обективни.

ivos's Avatar
    Членува от
    Aug 2007
    Възраст
    44
    Момчиле, много надменно го даваш. Прави грозно впечатление!

Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    50
    Трябва да се чуе.
    Сега и да зяпаме - файда йок!
    Това е усилвател - не картина.
    Макар и с много грешки, сглобката е чиста и прегледна, като макет за средношколци където повече ще се гледа, отколкото да работи.
    Трябва да се чуе, иначе - лаф мохабед.

П.С.
    Много е тъпо, да правим оценка, на нещо влияещо на едно възприятие, със аспект, касаещ диаметрално противоположно такова
    Редактирано от ingkunev; 15 June 2015 в 16:45.

ОК, Щом настоявате, да не съм голословен, ето наредена схемата с 5см за проводник маса. Дизайна не е чекмедже, и трафовете не се носят от сниманата кутия- щото няма да ги издържи да висят от тавана, за това не се чудете къде са.

SDC13101.JPG
    Редактирано от pichaga933; 15 June 2015 в 19:25.

Цитат Публикувано от Momchil_Damqnov Покажи мнения
    До като чакаме да ни покажеш, малко ще ги "сдъвча" нещата.
    За да сме по-обективни.
    По разказа по картинка Разбирам , че:

- Дроселите за луминесцентни лампи пръснати със сив спрей от първия са се пренесли във втория. В Първия амп съответно мястото им изглежда е заето от дроселите с бели капачки, където капачките крият, че между макарата и магнитопровода има 1 кутре празнина, за характеристиките им само мога да гадая, даже и не искам...

- Интересно е, че Иначе счетените за неподходящи дросели за първия- луминесцентните ( не виждам друга причина да се махат) са монтирани във финалната схема на втория, където мисля си е съсипия с такива дросели да налееш чудесни аксиални електролити- единия елемент е колкото да го има, другия е даже рядък, по каква логика намират място в едно и също изделие и за какъв клас изделие се говори после ?!?

- Хартиено маслените червени баки от 3-тия са извадени от него и са прехвърлени в първия( интересно рециклиране на компоненти счетени за неподходящи за дадената схема явно, но доста подходящи за друга, явно качеството им не е от такова значение колкото параметрите)...

-Хубавите винтови електролити с доказано забележително по-дълъг живот от съвременните и с 2 възможности за монтаж са премахнати от първия и са заменени с аксиални електролити, които си личи че е било трудно да се монтират, та са и вързани с кабелни връзки...( може пък тези да да се издънили по качество)...не ми се вярва ама знае ли човек, случва се...

- Има и някава вяла миграция на резистори, което си е в реда на нещата...

-Има някаква миграция на масовите филтрови електролити в третия амп, което ми се струва рисковано, от гледна точка на това, че се изгражда отново и този елемент е добра практика да се замени с нов щото е съвременен и евтин. Предполагам е оставен от някаква спестовна гледан точка, която едва ли ще разбера в случая.

- Цветово Кабелите май са подбирани по принципа- каквото има останало по макарите... Не виждам друга причина за забележителното цветово разнообразие... ПП : Маркиране на кабел може да се прави не само с цвят има и други методи- доста по лице приятни и дизайнерски издържани ако се гони визия.

Ако се търси Ефекта от външен вид, тия снимки биха ми грабнали окото само ако са черно бели...

-Втория амп изглежда напълно излишно е получил Алуминиева плоча, когато неговата плоча си изглежда годна. На третия е супер постно изрязана плочата, въпреки че отворите за елементи са малко и позволява нещо по-разчупено и ефектно, като това на втория примерно...

Чудя се защо ли тези неща са решени така.

Относно Автора, определено явно е горд със своите произведения, щом ги поства в Интернет и ще го помоля да не се обижда на мненията ми. Не го познавам лично, нямам причина да го троля или нещо от сорта. Споделям си мнението, ако не желае моето, да го заяви може и да се съобразя и да не му го давам.

Имаше някаква народна поговорка- отвратителна форма на езика. Тя гласи нещо от сорта: Умния човек търси критиките, за да се поучи от тях, не умния търси само хвалби...

Поздрави

Оги
    Редактирано от pichaga933; 15 June 2015 в 20:13.

Членува от
    Dec 2009
    По разказа по картинка Разбирам , че:

1. - Дроселите за луминесцентни лампи пръснати със сив спрей от първия са се пренесли във втория. В Първия амп съответно мястото им изглежда е заето от дроселите с бели капачки, където капачките крият, че между макарата и магнитопровода има 1 кутре празнина, за характеристиките им само мога да гадая, даже и не искам...

2. - Интересно е, че Иначе счетените за неподходящи дросели за първия- луминесцентните ( не виждам друга причина да се махат) са монтирани във финалната схема на втория, където мисля си е съсипия с такива дросели да налееш чудесни аксиални електролити- единия елемент е колкото да го има, другия е даже рядък, по каква логика намират място в едно и също изделие и за какъв клас изделие се говори после ?!?

3. - Хартиено маслените червени баки от 3-тия са извадени от него и са прехвърлени в първия( интересно рециклиране на компоненти счетени за неподходящи за дадената схема явно, но доста подходящи за друга, явно качеството им не е от такова значение колкото параметрите)...

4. -Хубавите винтови електролити с доказано забележително по-дълъг живот от съвременните и с 2 възможности за монтаж са премахнати от първия и са заменени с аксиални електролити, които си личи че е било трудно да се монтират, та са и вързани с кабелни връзки...( може пък тези да да се издънили по качество)...не ми се вярва ама знае ли човек, случва се...

5. - Има и някава вяла миграция на резистори, което си е в реда на нещата...

6. -Има някаква миграция на масовите филтрови електролити в третия амп, което ми се струва рисковано, от гледна точка на това, че се изгражда отново и този елемент е добра практика да се замени с нов щото е съвременен и евтин. Предполагам е оставен от някаква спестовна гледан точка, която едва ли ще разбера в случая.

7. - Цветово Кабелите май са подбирани по принципа- каквото има останало по макарите... Не виждам друга причина за забележителното цветово разнообразие... ПП : Маркиране на кабел може да се прави не само с цвят има и други методи- доста по лице приятни и дизайнерски издържани ако се гони визия.

Ако се търси Ефекта от външен вид, тия снимки биха ми грабнали окото само ако са черно бели...

8. -Втория амп изглежда напълно излишно е получил Алуминиева плоча, когато неговата плоча си изглежда годна. На третия е супер постно изрязана плочата, въпреки че отворите за елементи са малко и позволява нещо по-разчупено и ефектно, като това на втория примерно...

Чудя се защо ли тези неща са решени така.

Относно Автора, определено явно е горд със своите произведения, щом ги поства в Интернет и ще го помоля да не се обижда на мненията ми. Не го познавам лично, нямам причина да го троля или нещо от сорта. Споделям си мнението, ако не желае моето, да го заяви може и да се съобразя и да не му го давам.

9. Имаше някаква народна поговорка- отвратителна форма на езика. Тя гласи нещо от сорта: Умния човек търси критиките, за да се поучи от тях, не умния търси само хвалби...

Поздрави

Оги
    1. Kaкво им е на дроселите за луминисцентни? "Че между макарата и магнитопровода има 1 кутре празнина" - ползвал ли си такива, стана ми интересно!
    2. Като 1.
    3. Класическа схема на най-елементарно захранване със 7805 е паралелно с електролитите да върви и неелектролитен с малък капацитет, респ. индуктивност.
    4. "Хубавите винтови електролити с доказано забележително по-дълъг живот от съвременните"- 40 и повече годишен електролит дали е по-добър от чисто нов. И пак да се обадя за паралелните неелектролитни, ако случайно тия електролити са някакви неземни.
    5. Не разбрах.
    6. По тая логика е можело да се мигрира целия усилвач с нов.
    7. Ей на, стигнахме и до цветовете. Плюсовете ги е направил червени, масата - синя, другите предимно жълти и различни. По старите лампови телевизори - същата шарения по всички цветове на дъгата. Страхотно решение според мен.
    8. Как позна по снимка, че първата е алуминиева?
    9. Умен човек си, ето малко критика.

За цяла нова тема си е гоненето на кондензатори с малка индуктивност, малки загуби (тангенс фи), безиндуктивни резистори. Може и да има, аз не съм ги мяркал. Поне доколкото съм учил - тия качества са важни при трептящи кръгове, не за филтри.
    За опосочени проводници си има много теми, предния път ме заплашиха с бан като се обадих.

А, не на последно място. Макинтош, дето му искат неземни суми - са на база на печатна платка, в темата за красотите по света дето Стоян я отвори - има дори видео за тях. Чувал съм, че им искат умопомрачителни цени.
    Аз лично грам не отдавам на вътрешния вид, по-скоро търся науката зад предразсъдъците.
    Редактирано от Rabin; 15 June 2015 в 21:06.

Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    50
    1. Kaкво им е на дроселите за луминисцентни?
    ...
    [COLOR=#3E3E3E]3. Класическа схема на най-елементарно захранване със 7805 е паралелно с електролитите да върви и неелектролитен с малък капацитет, респ. индуктивност.
    [/COLOR]...
    1 - А ... какво да им е ... виж за какво се ползват, и какво имаме като полза. Това са дросели със съвсем различно назначение.
    Аз съм ползвал - умряла кокошка.
    3 - А тия интегралки какви високочестотни импулсчета "връщат" направо - ум да ти зайде. По добре забрави за осцилоскопа - ще се чудиш и маеш ... Хеле пък ако са Вързани към някоя хубава вътрешна антена от сорта на паралелно реализиран кръг - гра`мфон свири - майка плаче ...

Членува от
    Dec 2009
    Цитат Публикувано от ingkunev Покажи мнения
    1 - А ... какво да им е ... виж за какво се ползват, и какво имаме като полза. Това са дросели със съвсем различно назначение.
    Аз съм ползвал - умряла кокошка.
    3 - А тия интегралки какви високочестотни импулсчета "връщат" направо - ум да ти зайде. По добре забрави за осцилоскопа - ще се чудиш и маеш ... Хеле пък ако са Вързани към някоя хубава вътрешна антена от сорта на паралелно реализиран кръг - гра`мфон свири - майка плаче ...
    1. Не споря, но от дросел се търси индуктивност. Какво не ти хареса в тях? Колкото по-големи загуби има по ВЧ - толкова по-добре. Аз лично си поиграх с такъв и съм предоволен от електрическите му параметри. Ся, друг въпрос е, че ламелите му вибрират механично, и пак е за боклука, ама то е конкретен случай и не е в темата.
    3. е извън темата категорично, Момчил не ползва такова нещо. Но тия стабилизатори се ползват почти навсякъде, и е много вероятно да има подобен по захранванията на устройствата преди усилвача.

Да си кажа непитан, че идеята не ми е да вземам някаква страна. Търся науката зад тия неща, и не видях теми по въпроса в тоя форум. По скромно мнение - загубите, прословутия "тангенс фи" на реактивните елементи - няма значение в някакъв филтър, дори тия загуби подобряват работата му. Щото убиват ВЧ хармониците. С уговорката, че на електролитите връзваме в паралел по един неелектролитен, защото без него имат значителна индуктивност, на практика са двойна спирална намотка и е очевидно.
    Редактирано от Rabin; 15 June 2015 в 23:08.

evgenibgr's Avatar
    Членува от
    Jan 2012
    Възраст
    48
    Стига моля с тия байпасни кондери. Само поразии правят особено ако си сложил хубав електролит.

Членува от
    Dec 2009
    Цитат Публикувано от evgenibgr Покажи мнения
    Стига моля с тия байпасни кондери. Само поразии правят особено ако си сложил хубав електролит.
    Моля обоснови се, дори само като субективни впечатления. Още не съм отворил тема, само защото не съм сигурен, че няма такава досега. Ще съм благодарен и на линк, ако вече има.

evgenibgr's Avatar
    Членува от
    Jan 2012
    Възраст
    48
    Пробвал съм да байпасвам Mundorf AG, Nichicon KX, Rubyconi lowesr. Ами звука се скапва, става един такъв - тъп. Губи се свободата на звука. При модването на моето CD съм махнал около 20 байпасни. В него няма нито един. Но съм сменил и стабилизаторите с линейни такива с мосфет изходен.
    Може би нормални, не lowesr конд могат да се байпасват, но такъв е моя опит с lowesr.

Дроселите от луминесцентни са супер но проблема им е че не са предвидени за значително постояннотоково подмагнитване, следователно не знам до колко лесно се насищат. В случай че тук тока е по-малък от тока им на насищане проблем няма да се използват, още повече ако двата дросела са свързани като двоен C-L-C-L-C филтър, в такъв случай може да се окаже че си вършат работата повече от много добре. Относно нови и стари елементи е безсмислено да се спори, както и да се хейтва в темата на автора, така ги прави - никак не е зле а сигурно и работи добре. Иначе има електролити на по 50 години които са като свежарки особено от марката TESLA.

Momchil_Damqnov's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    32
    Цитат Публикувано от ivos Покажи мнения
    Момчиле, много надменно го даваш. Прави грозно впечатление!
    Не мисля така!
    Определено не ме познаваш.
    Ти как би се държал, ако те критикуват безпредметно?

Цитат Публикувано от ingkunev Покажи мнения
    Трябва да се чуе.
    Макар и с много грешки, сглобката е чиста и прегледна, като макет за средношколци където повече ще се гледа, отколкото да работи.
    Заповядай да послушаш, когато ти е удобно.
    Очаквам конкретни забележки с грешките!
    Определено не преработвам усилвателите само за да ги гледат собствениците им.

ОК, Щом настоявате, да не съм голословен, ето наредена схемата с 5см за проводник маса. Дизайна не е чекмедже, и трафовете не се носят от сниманата кутия- щото няма да ги издържи да висят от тавана, за това не се чудете къде са.

SDC13101.JPG
    Тази снимка говори достатъчно, за това какво говориш, можеш и правиш.
    Няма да си губя времето да отговарям на по-долните безсмислени фермани.

За не разбралите, тези усилватели са модифицирани в бюджетен вариант по-желание на собствениците им.
    Всичко си има цена и те се договаря от двете страни.
    Щом не желаете да споделям нещата над които работя, няма проблем явно нещо ви притеснява или дразни!
    Спрете да ми цапате темата и работете по усърдно!

Поздрави: Момчил

Страница 2 от 8 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени