Страница 8 от 8 ПърваПърва ... 4 5 6 7 8
Резултати 176 до 196 от 196

Тема: DIY лампов усилвател - Преди и след

DIN-45500 ingkunev's Avatar
    Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    48
    Цитат Публикувано от Momchil_Damqnov Покажи мнения
    ingkunev
    Колеги от форума ми споделиха, че си бивш военен от тип "Мразя себе си и всичко около мен"!
    Много ни забавляваш, продължавай!
    Целта на темата е да "шунтира", хора като теб да бълват кофти "изделия".
    Нищо добро не чух за твоите "творения".
    С нетърпение очаквам да ми пратят един от твоите усилватели, за да го покажа и да го обсъдим на дъъъъълго и широко.
    Определено ще e забавно!

Момко, какво изделие съм "избълвал" и в каква ценова група, си е моя работа, и е въпрос на отношения между мен, и човека който с който имам тези отношения. А дали ще направиш поредния си опит, да ужилиш някой доверчив човек, с красиво и злесвирещо устройство, времето ще покаже.
    Нищо не може да обсъждаш, понеже не си правил нищо, А ако имаш нещо накриво, моля - има цял раздел за рекламации. Само дето за да списваш там трябва ти лично да си засегнат, което обаче не е така, понеже нищо не си взел от мен - факт.
    Между другото, аз за моите творения съм сигурен че покриват всички зададени критерии, но за твоите не съм сигурен. Особено след като чух оная, ужасно ръмжаща, и силно брумяща машинария, с "кралицата" 300В която на картинки изглежда толкова красиво, а кривочите които възпроизвежда се чуха на 25 м през 2 бора. Така че не се коркай драги. Моите "изделия" повечето в ценова група под 300 лв. са тествани на колони /за жалост не моите/ и показват завидни показатели. А ти на какво ще ги слушкаш за да "установиш лошотията" а - на етерченца ??? Моля не ме разсмивай ...

П.С.
    Знам че истината боли, но е по-добре да я приемеш такава кавато е, и да си извадиш поука за бъдеще.
    Забавлявай се младежо.

П.С.2
    А тези които ти "говориха" за мен, случайно не ти ли казаха, че имам вродена генетическа нетърпимост, към лица които се облагодетелстват, чрез мошенничество, на гърба на наивния "нашего брата" а?

П.С.3
    И за твое сведение ще ти кажа, че никого не мразя. Всички мои приятели знаят, че и посред нощ да ме потърсят, ставам и тръгвам, без въпроси, или да очаквам каквато и да е облага.
    Редактирано от ingkunev; 29 June 2015 в 21:59.
    Най-хубавите неща в живота, са и най-тихи ...

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Цитат Публикувано от ingkunev Покажи мнения
    ...Особено след като чух оная, ужасно ръмжаща, и силно брумяща машинария, с "кралицата" 300В която на картинки изглежда толкова красиво...
    Техническата ти компетенция не е гледна точка и се видя недвусмислено. Ако и слуховата ти е такава...

Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    48
    Цитат Публикувано от Rabin Покажи мнения
    Техническата ти компетенция не е гледна точка и се видя недвусмислено. Ако и слуховата ти е такава...
    А на теб цяла България, се изреди да ти казва, че лющиш само глупости, в защита на другарчето си, ама аз не ти се сърдя. Така те е направил Бог. А Той си знае работата.

А на теб цяла България, се изреди да ти казва, че лющиш само глупости, в защита на другарчето си, ама аз не ти се сърдя. Така те е направил Бог. А Той си знае работата.
    Верно ли? Цяла България ли верно, или само в твоята глава? Ако те цитирам още веднъж - ще закръглим десети път. Я ги напиши пак тия неща, дето отпочна с тях хейта, че ми е много кеф!
    Твоето другарче де викаш цяла България - самО написа, че пишеш за нищожни влияния, като аргумент. Само няколко поста нагоре са.
    Редактирано от Rabin; 29 June 2015 в 22:33.

Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    48
    Верно ли? Цяла България ли верно, или само в твоята глава? Ако те цитирам още веднъж - ще закръглим десети път. Я ги напиши пак тия неща, дето отпочна с тях хейта, че ми е много кеф!
    Твоето другарче де викаш цяла България - самО написа, че пишеш за нищожни влияния, като аргумент. Само няколко поста нагоре са.

Хайде да не отклоняваш ОТНОВО темата, а !!!
    Темата е илюстративна, и имаща за цел, едно технически неправилно, и нагло самохвалство, което е и некоректно, а не стойност на дросела използван в тела с луминисцентна лампа!!!

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    48
    Еедее...нямам нерви да изчета цялата тема с подробности, но не обръщайте ТЕХНИЧЕСКАТА дискусия на спорове на лична основа!
    Спорете с цифри и факти а не с обиди.
    Истината е една, и тя е, че ... няма една истина!

Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.

evgenibgr's Avatar
    Членува от
    Jan 2012
    Възраст
    46
    РабиТ, не ме забърквай в шита. Инж. нито съм го виждал, нито чувал. Ясно!
    Аз си казвам моето Собствено мнение.

Хайде да не отклоняваш ОТНОВО темата, а !!!
    Темата е илюстративна, и имаща за цел, едно технически неправилно, и нагло самохвалство, което е и некоректно, а не стойност на дросела използван в тела с луминисцентна лампа!!!
    Там е работата, че искаш да се чете само както и каквото там ти изнася, макар и откровено невярно. И тъпото е, че посоката ти е откровен хейт. Извадил съм ти конкретни технически грешки, и пищиш едно и също без опит да се аргументираш, да не казвам като какво.
    Ей това ви е нивото на хейтърите! В една друга тема много ме хвана яд, защото освен техническите неверни - пишете и субективни неверни неща. Лошото е, че последните си висят в пространството, без да има начин засегнатият да се защити!

"
    РабиТ, не ме забърквай в шита. Инж. нито съм го виждал, нито чувал. Ясно!
    Аз си казвам моето Собствено мнение. "
    Мнението ти беше технически издържано. Влиянието е наистина нищожно при тия стойности. Хубавото е, че тия неща са като математиката, а не каквото и на когото му изнася.
    Редактирано от Rabin; 29 June 2015 в 23:03.

Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    48
    Ама то стана като на Прайда бе ... ха - ха - ха ...
    Редактирано от ingkunev; 30 June 2015 в 00:40.

Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    48
    Цитат Публикувано от Bis Покажи мнения
    Еедее...нямам нерви да изчета цялата тема с подробности, но не обръщайте ТЕХНИЧЕСКАТА дискусия на спорове на лична основа!
    Не се чуди защо пиша оная поговорка " ти му викаш куме Иване а то ... " То направо е уникум просто. Между другото много ме кефи факта че защитава "дружката си" със "зъби и нокти" което е рядко срещано явление на последък за съжаление. Ако в ежедневния си бит подкрепяхме повече "ближния си" със сигурност щяхме да сме на едно много по-добро ниво. Ама това май може да се окаже една утопична мечта.

Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    48
    Цитат Публикувано от Bis Покажи мнения
    Ами ето Бисере. Казал съм го, и съм го онагледил още на 4-та стр. в постове с номера 77 и 80 /тези отдолу/

И 1,4 H да е все тая - пак не стига...
    1-во кадро - Твоята постановка. - Всичко е ясно.
    2-ро кадро - заменям знаменитите дроселчета за луминисцентно осветление с обикновени резистори, и повишавам първото звено С филтъра на 470 мкф. - Подобрението е Значително!!!
    3-то кадро - Добавям още една RC група и повишавам леко входящото напрежение. - Отвявам ти постановката с дроселите, като "куцо пиле домат" /не че даже и предишната постановка не го направи .../
    4-то кадро - Работещ нисковолтов - мечтай си за това ниво. /стойностите и постановката са умишлено прикрити/
    Само че ако искате да видите резултатите от симулациите трябва да ги видите в конкретния пост защото картинките не излизат при цитат. Ако се загледа Rabin в първото кадро, ще забележи че заложената стойност на дросела е 1.4Н Не знам защо се хвана като удавник за мимоходом споменатите от мен 1.4 mH ??? Малко по късно споменах и за контура, ама нещо не забеляза този много важен елемент ... Поради това си мисля че целта беше да се отклони вниманието от изразеното от мен и още 4 съфорумника мнение че темата е своего-рода самохвална и технически безпочвена. Това бе и причината да поствам един и същи П.С. в няколко поста подред.
    Може би направих грешка онагледявайки няколко постановки, вместо да ги обяснявам в подробности, но все пак - не съм даскал ...
    Мисля, че темата се изчерпа, още в самото начало, и всичко това бе излишно.

П.С.
    Не се сърдя за "изчезналото" кадро в предущият ми пост.
    Бъдете здрави

Не се чуди защо пиша оная поговорка " ти му викаш куме Иване а то ... " То направо е уникум просто. ...
    Kaкво куме Иване, бе, искаш да стана мърморещ и поучаващ хейтър като теб ли?
    Пълен е тоя форум с такива, и неслучайно съм те хванал накъсо и при това в не една изцепка. Не е до другарче или някакви светли идеологии. Просто не ви прави чест с това неграмотно оплюване на всичко и всички. Ей тъй, да си видите компетенцията, и останалите да я видят - затова ти ги цитирам тия неща през 2 поста. Ти си ги писал тия щуротии, не аз!

Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    48

Отговор

Kaкво куме Иване, бе, искаш да стана мърморещ и поучаващ хейтър като теб ли?
    Пълен е тоя форум с такива, и неслучайно съм те хванал накъсо и при това в не една изцепка. Не е до другарче или някакви светли идеологии. Просто не ви прави чест с това неграмотно оплюване на всичко и всички. Ей тъй, да си видите компетенцията, и останалите да я видят - затова ти ги цитирам тия неща през 2 поста. Ти си ги писал тия щуротии, не аз!
    Хванал ме бил. Ха-ха-ха Знаеш ли колко баки с боб трябва да изсърбаш за да ме хванеш за каквото и да е?
    Господинчо, взимай се в ръце, и престани да Хейтърстваш и спамиш, за да не четеш под ника си "Banned"
    Управата много добре вижда кой какво и кога.
    Между другото, не си направил нито една реална техническа обосновка. Аз моята компетенция си я знам. Плюс това, за разлика от теб съм я доказал. Единствено което правиш, е да заработваш спамерски и хейтърски постове. Трябва да ти споделя че соло-ташаштината също не е на почит тук. Това което ти наричаш оплюване, в същност е точно и реално обрисуване на реалностите. Имай предвид и факта, че неслучайно ти отвръщам на хейтърството и спама. В същност това което не знаеш е, че аз знам защо правиш това. Ясно ли е?

Дет се вика: trust me i'm an engineer
    ROCK'N'LOVE

Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    48
    Цитат Публикувано от ljubo66 Покажи мнения
    Дет се вика: trust me i'm an engineer
    A ... ти пък ... майната му на инженерството.
    Тук иде реч за "друга бира" брат ...
    Между другото, комплекса който отчитам у някои съфорумници, е накарал много от тях да разтворят бумагите. А това вече е съзидателно, и много ме радва.
    Успешен ден

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    48
    Временно затварям темата, която се измени... а и да се поохладят страстите.

Ако някой има да каже нещо съществено по нея - да се обади на ЛС, да я отключа/им.

П.П. Отключих темата. Нека продължи по същество!
    Истината е една, и тя е, че ... няма една истина!

Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.

Momchil_Damqnov's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    30
    Благодаря на модераторите за разбирането и отключването на така ценната според мен тема!
    Разбирам, че много съфорумци и колеги не ме харесват и намират в действията ми скрита реклама, но ви уверявам че това не е така.
    Приемам всякакви съвети (как да е формулирана темата, къде да бъде преместена, какво освен снимки да показваме и ....).
    Критики отправени към мен на лично или по-телефона, за да не си губим времето взаимно.
    Не мога да си затворя очите за това което ми носят вкъщи.
    Не споменавам, кой, как и какво е направил.
    Просто споделям снимки, от които всеки може да си взаимства идеи, да пита каквото си поиска и да му бъде помогнато в начинанията.
    Моите промени не са най-добрите, винаги може и по-добре!
    Не се имам за нещо повече от всеки един тук, за това моля споделяйте вашите "модификации", подобрения и каквото сметнете за интересно, полезно или .....
    Аз прикачам снимки на последното чудо което ми донесоха, за да не остане поста ми скучен и без снимки.

С уважение и пожелания за много успехи: Момчил Дамянов
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Някой е правил реплика на Dynaco ST 70?

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    63
    Момчиле, това е правено вероятно преди 40, ако не и 50 години! Не се хващай за елементите, вида на платките и шасито. По него време нямаше нищо! Нямаше ги качествените елементи, нямаше лазери, нямаше джиджани трафове за по хххх лева, нямаше платкаджийници! Всичко се правеше в мазето или под сайванта с подръчни инструменти- някоя изхабена пила, също такава лента за ножовка, ръчен маткап, чук, евентуално менгеме. Всички виждаме, че това ти е голямото хоби и вероятно основно занимание в живота- поне засега. Но не всички могат да си позволят да работят по този начин. Някои ходят на работа, отглеждат децата си, помагат на болните си родители.... И хобито остава на заден план. Работи така както знаеш и искаш-нищо по-добро от това няма! Винаги съм споменавал нещо, на което ме научи един мой даскал в Техникума- Не може изделие, което е направено нескопосано и грозно да работи добре! Темата беше отишла на майната си, дано не продължи по същия нячин!
    Главен инспектор в отдел "ГРАМАТИЧЕСКА ПОЛИЦИЯ"

НЕ Е ВАЖНО КОЙ СИ,А КОЛКО СТРУВАШ!

Момчиле, поздравления от мен за това което правиш. Поздравления и че качваш нещата тук. Не спирай заради някакви елементарни субекти. Хейта е особено злобен и нещо като национален спорт, за родните "умниците" и като правило по нашите географски ширини. Завистта, злобата и злорадството си хронично заложен в генома тук, и единствения начин да избегнеш тея ненужни конфликти е да не правиш нищо Не избираш това нали ?
    Редактирано от stoi; 20 April 2017 в 19:12.

evgenibgr's Avatar
    Членува от
    Jan 2012
    Възраст
    46
    Цитат Публикувано от AK Покажи мнения
    Някой е правил реплика на Dynaco ST 70?

Аз

PSсори малко неуместно мнение, но не мога да го изтрия)
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от evgenibgr; 21 April 2017 в 09:29.

Страница 8 от 8 ПърваПърва ... 4 5 6 7 8

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени