Страница 3 от 5 ПърваПърва 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна
Резултати 51 до 75 от 125

Тема: Дискретен предусилвател OP-1000-Sandy по-по-Най-по

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    55
    Добър в сравнение с какво? Подобни квалификации ми са струват безсмислени без описание на системата и другият/другите предусилватели.

Превъзходни високи... да не се сравнява с нещо правено на ОУ?

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

DIY Audio Member renegadel's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    30
    Налепих и вече слушам и втория чифт платки. Този път го направих като за мойте слушалки (Yamaha HP-1 -150ohm 3W). Схемата я направих като не инвертиращ усилвател с усилване 10х, и захранващото напрежение е +/-30V не стабилизирано. Входните транзистори са ми 2SK170 мачната четворка .
    Вечерта като го пуснах и го слушах до 2 часа. Много медено пее, яд ме е че не си вземах повече платки
    Сравнявах го с SDS Labs и ATL-03 слушалковите, и определено ми е фаворит.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
    (Arthur C. Clarke)

Не се коси че не си взел повече платки гласим по наточен вариант. В два варианта SMD.
    OP-1004B Sandy 4EP SMD.pdfOP-1004B Sandy 4EP SMD 3D.pdfOP-1004.1B Sandy 4EP SMD.pdfOP-1004.1B-Sandy 4EP SMD 3D.pdf
    Тъмните PDF са 3D отварят са само с AdobeReder.
    OP1004 THD Vcc 24V 100KHz 10V Rt-1k.jpg

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    50
    Кой иска да ми спретне 2 канала срещу хонорарче? Може и SMD.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    30
    Така и не пробвах тези платки като I/V конвертор но smd варианта ще се ползва главно за това
    Ето и как си облепих входната двойка 2SK170 за да имат еднаква температура корпусите им, и една снимка от страна спойки :P
    Остана ми само да сменя М3 болтовете с по-къси че тия стърчат като г*с на месечина
    Редактирано от renegadel; 11 July 2015 в 20:57.
    (Arthur C. Clarke)

Цитат Публикувано от SandyTodorov Покажи мнения
    Не се коси че не си взел повече платки гласим по наточен вариант. В два варианта SMD.
    OP-1004B Sandy 4EP SMD.pdfOP-1004B Sandy 4EP SMD 3D.pdfOP-1004.1B Sandy 4EP SMD.pdfOP-1004.1B-Sandy 4EP SMD 3D.pdf
    Тъмните PDF са 3D отварят са само с AdobeReder.
    OP1004 THD Vcc 24V 100KHz 10V Rt-1k.jpg
    Тая схема не криви ли прекалено много на 100 kHz? Като за твоите стандарти де...
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Бъзикай се на чужд гръб ли беше друго ли беше и 100% са малко.

Членува от
    Jan 2009
    Възраст
    46
    Цитат Публикувано от analogsa Покажи мнения
    Добър в сравнение с какво? Подобни квалификации ми са струват безсмислени без описание на системата и другият/другите предусилватели.

Превъзходни високи... да не се сравнява с нещо правено на ОУ?
    Сравнявах го с слушалковият ATL-03 и lme49810 с lme49600 в изхода

Членува от
    Jan 2009
    Възраст
    46
    Ето го и моят звер

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    30
    Евала, машала! Уникално красива е платката Санди.

Ух как ще свирнат бъдещите ми цапове с PCM63P K и AD1862 като им сложа такива дискретни ОУ, ке умрем от кеф
    Редактирано от renegadel; 18 July 2015 в 01:13.
    (Arthur C. Clarke)

Здравейте колеги и поздравления за хубавият проект. Като гледам ентусиазма, с който го правите и ви се възхищавам. Стремежа към макс. качество някои го наричат болестта перфекционизъм, но това е сладка болест Аз вече съм фен...

Към колегите: моля изтривайте си по-старите лични съобщения във форума, защото при опит да ви пиша, се оказа, че пощенската ви кутия е препълнена и съобщението към вас не може да бъде изпратено.

SandyTodorov, а бихте ли изследвали какви ще са изкривяванията при по-ниски товари, например 20-50 ома? Интересно би било може ли да се ползва като слушалков усилвател.
    Също ще ви помоля да разкажете накратко относно методите за смятане на товароносимостта на транзисторните изходни стъпала.
    Поздрави.
    Редактирано от starikov; 18 July 2015 в 15:59.

OP-1005 Sim.pdf
    Ми ето изкривяванията и при товар 10 и 100 ома и с два тока на покой 0,5А за да е в клас "А" при 10 ома и 5V в изхода и при 0,1А
    Тук е симулирано с +/-15V захранване че тия 3А крайни са за 30V С други маже и с повече да се захрани.
    Редактирано от SandyTodorov; 18 July 2015 в 18:06.

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    38
    Цитат Публикувано от renegadel Покажи мнения
    яд ме е че не си вземах повече платки
    нали знаеш, че всъщност има поне 2 резерви, по-скоро 4, или още по-скоро 8 или знам ли колко вече
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    30
    Цитат Публикувано от machinow Покажи мнения
    нали знаеш, че всъщност има поне 2 резерви, по-скоро 4, или още по-скоро 8 или знам ли колко вече
    Може да направим една мушенгия
    (Arthur C. Clarke)

Здравей Sandy,
    понеже има поне 3 слушалкови схеми и всичките са висок клас, наистина се затруднявам в избора коя да избера и налепя за слушалките си 50 ома.
    Темата тук е за операционен усилвател, но се налага малко да обобщим относно слушалковите усилватели:

Първата схема е в тази тема от по-предния ти пост №63 със симулации за товар 10 и 100 ома - наистина параметрите са много класни.

Втората схема е от тук: Пред/слушалков усилвател с нисък бюджет и високи параметри
    https://bgaudioclub.org/showthread.p...l=1#post387138

Третата схема е от: Усилватели за слушалки
    https://bgaudioclub.org/showthread.p...l=1#post386698

Дали да пуснем отделна тема за този операционен усилвател но с този изход при другите в раздел Слушалкови... За да са и трите на 1 място и да ги сравняваме, защото и трите са от добър нагоре.

И понеже слушалките са с различни съпротивления, например стандартните са: 10, 30, 50, 75, 100, 150, 200, 300, 500 ома, в крайна сметка въпросът е простичък: ти кой всичките 3 схеми би направил за себе си за лично ползване? Хубаво би било и молбата ми е да направиш симулационно сравнение на трите схеми, за някакви стандартни омове, например 30, 50, 100.

Наистина е трудно да се избере от няколко различни хубави схеми. Това е като да избираш между 3 хубави жени, но трябва да си с едната... И обикновено избираш първо най-хубавата...
    Аз съм навит да проектирам платките и на трите, да ги налепя и да ги сравним чрез прослушване някой ден.
    Хайде да пуснем тема за сравнението на трите при еднакви стандартни слушалкови стойности за товара, какво ще кажеш?

Поздрави за блестящата схемотехника, ще чакам с интерес отговор от твоя страна.
    Редактирано от starikov; 22 July 2015 в 15:57.

Ми няма какво да се сравнява общо взето това е по нова схема и е с малко по високи параметри. За какво ще се ползва е въпрос на вкус Слагаш по яки крайни работи с по нискоомни товари....!
    Макар че общо взето е все тая такива изкривявания няма как нито да се измерят нито да се чуят, под нивото на собствения шум на усилвателя са .
    Слушалковия си е правен изначално като за слушалков за вграждане в компютър в кутия от CD. Тази платка е правена като универсална как ще я връзваш въпрос на вкус.

[COLOR=#3e3e3e]Sandy, нека кръстим версията от пост #63 с името OP-1005H.
    Индекса Н е за headphones демек "слушалкова" версия, в нея няма операционния усилвател MCP6V31.

А всъщност той какво точно прави в другите версии, поддържа офсета ли?
    Ако нямаш файла на платката за тази версия, ще я начертая. Поздрави[/COLOR]

Цитат Публикувано от starikov Покажи мнения
    [COLOR=#3e3e3e]Sandy, нека кръстим версията от пост #63 с името OP-1005H.
    Индекса Н е за headphones демек "слушалкова" версия, в нея няма операционния усилвател MCP6V31.

А всъщност той какво точно прави в другите версии, поддържа офсета ли?
    Ако нямаш файла на платката за тази версия, ще я начертая. Поздрави[/COLOR]
    Частта за офсета е махната само за симулациите. Да не ги отежнява че става сложна много схемата. Тя не влияе на параметрите за променливия ток. Така че всеки е свободен да си прави каквито иска изцепки на тема OP-100xxxxx......!!

Голямо благодаря, започвам да проектирам платката!

Някой ще заръчва ли по-голямо количество платки от най-прясната схема?

Цитат Публикувано от GenaDP Покажи мнения
    Някой ще заръчва ли по-голямо количество платки от най-прясната схема?
    В момента проектирам платката. Искам да я направя максимално изпипана и тогава можем да се комбинираме при заявката в платкаджийница.
    Първо ще я покажа как изглежда, може да се наложи доработка и т.н. И който желае бройки - на лично съобщение.

Цитат Публикувано от starikov Покажи мнения
    И който желае бройки - на лично съобщение.
    Ако ще поръчваш количества по-добре пусни тема, може да се сберат много желаещи. За Ексели преди време се нареди доста народ...
    Редактирано от GenaDP; 26 July 2015 в 13:25.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    30
    Схемата за предусилвателя на Санди вече стана и на усилвател
    Прикрепени файлове Прикрепени файлове
    • File Type: pdf SCH.pdf (36.8 KB, 47 преглеждания)
    (Arthur C. Clarke)

Страница 3 от 5 ПърваПърва 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени