Страница 3 от 5 ПърваПърва 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна
Резултати 51 до 75 от 117

Тема: генератор на 385khz

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    Ясно. С кварц значи няма да мога да постигна това?

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

A Lone Rider galinvayov's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    35
    Може получената честота да се раздели на 32 с 5 D тригера. Ще се получат 384 kHz. Капацитета след кварцивия резонатор леко влияе на честотата на генерирания сигнал. Може с лека корекция да се получат заветните 385...
    Може и с кварцов резонатор за 6,144 MHZ, с делене на 16.
    Редактирано от galinvayov; 22 February 2015 в 22:25.
    — Мислим да реализираме и "Тайната вечеря".
    — А, да реализирате "Тайната вечеря"?“ Вече не се казва "Да скова кочина", вече се казва "Да реализирам кочина!"

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    50
    Не, не значи това. Значи, че идеята не е най-добрата. Защо ти е кварцово стабилизирана честота?

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    Мисли, че ще е по-добре ако е кварцово стабилна. Поне за такава схема се сетих най-лесна. Въпроса за регенератор и компаратор остава
    Цял ден търсих схеми за генератор на нужния сигнал и форма но не намерих, нещо което да се смята.
    Отделно се чудя как мога да сумирам честотата от генератор + аудио сигнала? Ако използвам обикновен ОУ за компаратор?

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    50
    Доста произволно боравиш с терминологията. Как така ще сумираш честоти?

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    Нали за това, търся компаратор? Как трябва да стане?

Цитат Публикувано от tufata Покажи мнения
    Мисли, че ще е по-добре ако е кварцово стабилна. Поне за такава схема се сетих най-лесна. Въпроса за регенератор и компаратор остава
    Цял ден търсих схеми за генератор на нужния сигнал и форма но не намерих, нещо което да се смята.
    Отделно се чудя как мога да сумирам честотата от генератор + аудио сигнала? Ако използвам обикновен ОУ за компаратор?
    Пропускаш някои възли. Виж това четиво, което обяснява базовите неща.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    Точно така Ицо, но няма ли този компаратор да сумира, именно честотите от аналоговия сигнал и генератора които търся?
    Извинете ме, но явно пропускам нещо. Обяснете.

Генераторът за който е темата, генерира правоъгълен или в по-редки случаи, синусоидален сигнал. Той трябва да бъде преобразуван в трионообразен и чак тогава да се подаде на компаратора.
    От друга страна, аудио-сигналът трябва да бъде с подходящ офсет за да се подаде към компаратора, а ако усилвателят има ООВ, и да се смеси с нейния сигнал.
    Има и още доста стъпала, но имам чувството че преразказвам уикито, а нямам подобно намерение...

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    До някъде те разбрах но не съвсем.
    Какво значи три образен?
    Не трябва ли сигнала да е правоъгълен с честота 385кхц генериран от нещо си, този сигнал да се смеси посредством подаване на отрицателен вход на ОУ, а на положителния да се подаде аналогов сигнал?

Ако се бъзикаш, явно имаш много странно чувство за хумор...

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    50
    Туфа, баце, вземи научи основните неща в тази наука, пък после полека-полека мини към сложните. То не е смешно да не знаеш, ама да излизаш с големи претенции без покритие е неуместно, най-меко казано. В тази тема сме ти дали достатъчно отправни точки за размисъл.

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    Ами на всякъде така е описано като принцип а работа. Нали Самите Вие давате това показано?

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    50

Зад тази примерна картинка стои доста теория, която ако не ти е ясна няма как да продължиш напред. Опитваш се да четеш изреченията без да знаеш буквите. Сега буквите ли да ти обясняваме или сам ще ги научиш?

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    Ами Любо, виж сега това е форум за да се учим и помагаме. Аз на напоследък се стремя да не се заяждам с никой, макар за неща които са ми ясни.
    Според мен съм наясно с принцип на работа, но или аз не мога да се изразя или ти не ме разбираш. Може да не съм! Ако не съм няма лошо - учи се.
    Не разбирам къде греша. Нали трябва честота генератор на правоъгълен импулс с честота 385кхц, след това този сигнал трябва да се смеси с аналоговия аудио сигнал, след което, двата сигнала да постъпят към крайните.
    По тази схема която дадох, нали това имаме генератор с 555 + буферен ОУ, след което постъпват в инвертиращия вход на ОУ, а на не инвертращия аудио сигнал. На изхода има смесен сигнал?

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    50
    Дълбоко грешиш.
    Необходим е линейно нарастващ сигнал (викаме му на жаргон трионообразен) с честота около 385kHz който се подава на входа на компаратор. Там моментната стойност на този сигнал се сравнява с моментната стойност на аналоговия (звуков) сигнал. На изхода на компаратора се получава правоъгълен сигнал с честота 385kHz и с широчина пропорционална на моментната стойност на аналоговия сигнал. Този процес се нарича широчинно-импулсна модулация (PWM). По-нататък този сигнал се усилва по амплитуда и по ток и се подава през интегрираща верига в товара.
    Интеграл на функция знаеш ли какво е?

Забележи, че няма генератор на правоъгълен сигнал 385кHz, няма сумиране на честоти и нужда от кварцова стабилизация.

Това е съвсем повърхностно представяне на теорията на този процес. Всъщност е доста по-сложно.

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    До тука всичко ясно.
    Само не разбрах, след суматора, защо трябва усилвател на амплитудата. Ако сумирания сигнал отиде директно в инвертиращата верига какво ще стане?

berov's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    58
    Усилвател за слушалки.

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    Мисълта ми е, трябва да се усили нивото като напрежение, или да има и честотна модулация там?

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    50
    Чети - съвсем ясно съм го написал.

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    По-нататък този сигнал се усилва по амплитуда и по ток и се подава през интегрираща верига в товара.
    Интеграл на функция знаеш ли какво е?

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    По-ток да, но амплитуда защо, нали на изхода на този ОУ вече излиза нужното?
    Добре нека почнем от начало. Първи коя схема е добра такъв генератор на триъгълен сигнал с тази честота?

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    50
    Излиза нужното за какво? Ако ще клатиш говорител 200W тези 5-10 волта в изхода на компаратора няма да ти стигнат до никъде.

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    Нали именно този сигнал от компаратора, ще отива в крайните чипове?

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    50
    Някой друг да продължи, моля.

Страница 3 от 5 ПърваПърва 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си