Страница 2 от 5 ПърваПърва 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна
Резултати 26 до 50 от 117

Тема: генератор на 385khz

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    До тука ли Ви свършват познанията?

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Цитат Публикувано от berov Покажи мнения
    Ако не го проумяваш.....това е твой проблем. Единственото до което може да доведе упорството ти е да се откажат хората да ти помагат.

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    Има ли желаещи да дадат съвет, как може да пусна чипа без PWM който е по ПДФ?

Tufa, хем искаш помощ, хем не знаеш, хем пак се изкарваш че знаеш повече от тези които ти помагат...
    Не си помагаш, нито пък на нас.
    Накратко казано- няма как и проблема ти е в дълбочината на модулацията. Кво ше рече тва ?
    Седни и почети малко. Не става всичко наготово. Някои работи трябва да се прочетат и усмислят първо.
    Нищо негативно към теб. Просто казвам.

Успех !

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    Цитат Публикувано от Badonkadonk Покажи мнения
    Tufa, хем искаш помощ, хем не знаеш, хем пак се изкарваш че знаеш повече от тези които ти помагат...
    Не си помагаш, нито пък на нас.
    Накратко казано- няма как и проблема ти е в дълбочината на модулацията. Кво ше рече тва ?
    Седни и почети малко. Не става всичко наготово. Някои работи трябва да се прочетат и усмислят първо.
    Нищо негативно към теб. Просто казвам.

Успех !
    Вие изобщо разбрахте ли ми въпроса?
    Аз говоря за едно, Вие пишете за друг.
    Това е уникален чип, но искам да го пусна БЕЗ дадения по ПДФ PWM. Искам да го пусна с друга схема. Там трябва генератор + суматор на сигнал.

Даже не го бях чувал и нямам и намерение да се занимавам с клас D.
    За това- сядаш си на буксата и четеш и след това пишеш и ни се караш колко сме прости !
    Има книжки от сорта на "основи на електрониката" и "транзисторни усилватели клас D".
    В един съседен форум съм качил целия ми архив от можеби 1000 книжки.
    Не е в нас проблема.

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    Там няма инфо за този чип.
    Ако искаш да ми обясниш принципа на Д, знам го от отдавна подробно.

За генератор на 385НHz можеш да ползваш таймер 555 за усилвател AD8021 и двете схеми ги има в КОМЕТ

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    А как би било добре, да стане сумирането на аналоговия сигнал и носещата честота? На входа на чипа, трябва да е до 1,5-2 волта.

Цитат Публикувано от tufata Покажи мнения
    А как би било добре, да стане сумирането на аналоговия сигнал и носещата честота? На входа на чипа, трябва да е до 1,5-2 волта.
    Ми нарисувай една схема да видим каква ти е идеята, какво точно искаш да правиш. Казваш че знаеш какво е това усилвател клас D. Собствен широтоимпулсен модулатор (PWM) ли искаш да правиш? Той не се прави с усилвател а с компаратор. На единия вход на който се подава трионообразен сигнал с носещата честота 385KHz а на другия звуковия сигнал.
    Как да отговорим правилно на не точен въпрос. Иначе 2 съпротивления и си намаляваш сигнала на колкото искаш.

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    Не трябва ли генератор, след него компаратор, на който от единия вход да влиза аналогов сигнал?
    Ако можеш дай схема както мислиш да стане. Именно така го мисля и аз. Въпрос е с какво да направя генератора и компаратора. Отделно че тези чипове искат на единия вход отрицателен аудио сигнал, носещия дали и той трябва да е такъв?

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Генераторът трябва да е генератор на линейно нарастващо напрежение - ГЛиНН.

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    Ако е така 555 не става.
    Идеи?

Виж на 13 страница как е изпълнена входната част + LTC1799, и си готов.
    http://www.irf.com/technical-info/re.../iraudamp1.pdf
    "Ум - това не е задължително здрав смисъл" Алфред Адлер

Вярно е, разбира се, че науката е постигнала някои забележителни неща, но лично аз бих предпочел да съм щастлив, отколкото да съм прав. Винаги.
    — А щастлив ли сте?
    — Не. И тъкмо в това е трагедията.

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    62
    Ако е така 555 не става.
    Идеи?
    Не бъди толкова категоричен, има десетки схеми на генератори на триъгълно напрежение със NE555, просто потърси !

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    48
    Истината е една, и тя е, че ... няма една истина!

Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    Ето че можели и с добро в този форум. Много благодаря и на двамата!
    Д съм честен, от доста време се чудя точно за такъв вариант, да ползвам готова схема (до преди ИР2110).
    За тази честно казано в страница 13, имам не ясносини. Ако може посочете нещо като линк по което да работя, поне да пробвам.

Ето ти и една още по-елементарна схема на трионообразно напрежение: https://www.youtube.com/watch?v=2a1I1X3RV0g

A Lone Rider galinvayov's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    36
    А какъв е източника на сигнал? Защото в първата страница на тази тема се търсеше "усилвател" на широчинно модулиран сигнал.

Цитат Публикувано от tufata Покажи мнения
    Искам да го наместа между tas5508 и tas5152 това за преда.
    Генератора ми е важна точност на 385кхц правоъгълници.
    Отделно TAS5152 има специфични изисквания към дълбочината на модулация. Трябва и това да се съобрази.
    Use of TAS5152 in High-Modulation-Index Capable Systems
    This device requires at least 50 ns of low time on the output per 384-kHz PWM frame rate in order to keep the bootstrap capacitors charged. As an example, if the modulation index is set to 99.2% in the TAS5508, this setting allows PWM pulse durations down to 20 ns. This signal, which does not meet the 50-ns requirement, is sent to the PWM_x pin and this low-state pulse time does not allow the bootstrap capacitor to stay charged. In this situation, the low voltage across the bootstrap capacitor can cause a failure of the high-side MOSFET transistor, especially when driving a low-impedance load. The TAS5152 device requires limiting the TAS5508 modulation index to 96.1% to keep the bootstrap capacitor charged under all signals and loads.
    Therefore, TI strongly recommends using a TI PWM processor, such as TAS5508 or TAS5086, with the modulation index set at 96.1% to interface with TAS5152.
    Редактирано от galinvayov; 16 February 2015 в 22:21.
    — Мислим да реализираме и "Тайната вечеря".
    — А, да реализирате "Тайната вечеря"?“ Вече не се казва "Да скова кочина", вече се казва "Да реализирам кочина!"

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    Ами за това търся решение за схемно решение, което би я подкарало.

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    Дайте схема на кварцово стабилизиран осцилатор на 385кхц.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Дай кварц на тази честота.

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    Може да звучи смешно но е попитам подробно, понеже не съм запознат с кварцовите резонатори. Не съм работил такива до сега.
    Няма ли как, да се променя честотата, като множител с външни RC групи.
    Тука каква честота имаме: http://prikachi.com/images.php?images/790/7938790v.jpg

A Lone Rider galinvayov's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    36
    12,288 MHz

ПП Първия инвертор се използва за генерaтора, а втория е буфер/формировател. Останалите четири инвертора не се използват. Входовете са към "земя", а изходите свободни (добра практика).
    Редактирано от galinvayov; 22 February 2015 в 22:09.
    — Мислим да реализираме и "Тайната вечеря".
    — А, да реализирате "Тайната вечеря"?“ Вече не се казва "Да скова кочина", вече се казва "Да реализирам кочина!"

Страница 2 от 5 ПърваПърва 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени