Страница 1 от 5 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 117

Тема: генератор на 385khz

Banned
    Членува от
    Jul 2012

генератор на 385khz

Здравейте,
    Търся схема на генератор, изкарващ стъбилни с точност 385кхц.
    Също и пред амп раборещ на такава висока честота. Дали има някой ОУ?

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Генератор:
    - честота;
    - форма на сигнала;
    - TDH%;
    - стабилност;
    - изх. ниво;
    - изх. импеданс.
    Амп:
    - мощност;
    - импеданс на товара;
    - ТDH%.

После ще има още много за доуточняване.

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    Искам да го наместа между tas5508 и tas5152 това за преда.
    Генератора ми е важна точност на 385кхц правоъгълници.

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    4558 пробвах днеска но нещо не се получи. На изхода искам, като мера с уреда, да има право напр 2,5v. На тас-а излиза 1,6v но ми малко.

A Lone Rider galinvayov's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    36
    L.K., tufata иска да направи широчинно импулсен модулатор за да подаде аналогов сигнал към цифрово крайно стъпало. Справка тук > https://bgaudioclub.org/showthread.php?17021-TAS5152
    — Мислим да реализираме и "Тайната вечеря".
    — А, да реализирате "Тайната вечеря"?“ Вече не се казва "Да скова кочина", вече се казва "Да реализирам кочина!"

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    Не мога да се обоснова. Може и това да е. Искам да вкарам сигнала от PWM-а където в изхода има пистоянно 1,6в и да го усиля на 2,5в

Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    36
    Усилвател между PWM и крайното стъпало ли? Няма да я бъде тази работа! Сигнала след PWM е цифров и не подлежи на усилване.
    Редактирано от galinvayov; 28 December 2014 в 01:25.
    — А, да реализирате "Тайната вечеря"?“ Вече не се казва "Да скова кочина", вече се казва "Да реализирам кочина!"

Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    36
    TAS5152 е с CMOS входове 3,3 V за лог 1. При липса на сигнал или при симетричен сигнал, средния коефициент на запълване е 50% което е с ефективна стойност 1/2 от 3,3 V.
    Увеличението на сигнала в този случай не се прави чрез усилване на нивото, а чрез увеличение на диапазона на широчинно импулсния модулатор (ако има запас). Например, ако импулсите на входа са със запълване от 40 до 60 % на изхода сигнала ще е с някакво ниво, ако увеличим диапазона на входните импулси на 30 до 70 % изходното ниво ще е два пъти по голямо.
    Крайното стъпало поставя ограничение, запълване на импулса не повече от 96%. С оглед симетричност, максималния диапазон на широчинно модулираните импулси е от 4 до 96 %. Със сигнал генератор и осцилоскоп може да се изследва работата на схемата.
    Редактирано от galinvayov; 28 December 2014 в 01:57.

Цитат Публикувано от tufata Покажи мнения
    Здравейте,
    Търся схема на генератор, изкарващ стъбилни с точност 385кхц.
    Също и пред амп раборещ на такава висока честота. Дали има някой ОУ?
    Вероятно искаш да кажеш "Дали има някое такова ОУ?"
    Ами всички ОУ го могат

По принцип "високи честоти" са мегахерцовите и гигахерцовите
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    Разбирам.
    А според Ва,с няма ли как този сигнал да се усили и какво би сранало? Не мисля, че е проблема в дължината на импулдюсите, защото на входа на тас5152, ако закача аналогов усилвател, регулирайки волумето, звука се регулира. Това ме навежда на мисълта, че дължината на импулсите и силата на нивото от 385кхц е една. Регулира се само сумираният аналогив сугнал. За това исйам да го усиля. Ако се регулираше дължината на импулсите, то аудио сигнала трябва да е с едно ниво, а то не е.

Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    36
    Изобщо не разбираш процеса. Как искаш да го управляваш? Чети!
    Това като за начало става > http://en.wikipedia.org/wiki/Pulse-width_modulation

ПП По голям шанс за повишаване на изходната мощност имаш чрез повишаване на захранващото напрежение или намаляване на товара. Разбира се, това трябва да се съгласува с описанието на ИС за да не се излезе извън безопасните граници.
    Редактирано от galinvayov; 28 December 2014 в 09:00.

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    Галио, разбери товя което ти писах.
    За захранванването и товара е ясно както при всеки един усилвател, но не всичко е до тях.
    Ако нивото е ниско, как искаш да изкара пълен палър?
    Пак ти казвам, на изхоа на pwm-а и съответно на входа на тас-а, има и аудио сигнал аналогов! С прост амп се чува, от там съм изкарвал дори аналог аут. Това ниво на аудио сигнака е зависимо от волуме контрола. Вероятно само то се регулира, а 385кхц са с постояно ниво винаги.
    Това което казваш, за дължината на импулсите изобщо не е регулатора на нивото в изхода.
    За захранвне, повече от 30 волта при 4ома това са 112,5 вата, не мога да изкарам размах ,при 44волта захранване, което е доста над препоръчаното 33,9в при което трябва са имам, дори малко над това 30в! А ако карам на 34,9в то размаха е още по-малък.

Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    36
    Разбира се че има нискочестотна съставна, и разбира се че ще се влияе от усилването....
    Макар че каузата е загубена но... една задачка:
    Изчисление на ефективно напрежение на правоъгълен сигнал за един период. Честотата е постоянна, амплитудата е постоянна 3V, променя се коефициента на запълване.

50% > 3 * 50 / 100 = 1,5 V
    52% > 3 *52 /100 = ?
    56% >
    58% >
    59% >
    58% >
    56% >
    52% >
    50% >
    48% >
    44% >
    42% >
    41% >
    42% >
    44% >
    48% >
    50% >

Сега ще направим още една поредица . Същата честота, същата амплитуда, само ще мащабираме коефициента на запълване.

50% > 3 * 50 / 100 = 1,5 V Видно е че ефективната стойност при средно ниво се запазва. Не се получава 2,5!
    56% > 3 *52 /100 = ?
    68% >
    74% >
    77% >
    74% >
    68% >
    56% >
    50% >
    44% >
    32% >
    26% >
    23% >
    26% >
    32% >
    44% >
    50% >

Ще получиш две поредици от напрежения. Представи ги графично в ексел за да видим какво ще се получи.

Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    36
    И една задача с повишена трудност
    Каква е честотата на модулиращия/демодулирания сигнал ако честотата на носещия е 385 kHz?

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    Имрнно тази ниска честот която е аналоговия сигнал, ако бъде усилена, трябва да качи сигнала в изхода. Нали така? Как мога да я усиля?
    И отноеи да погледнем на резистора на пин oc_adj сигурен ли е, че не влияе на това, кога ше поче да огрничава нивото в изхода? Аз така талквам пдф-а. Определя само при какъв ток да изключи и даде грешка орез.

Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    36
    Можеш да я усилиш но не може да въведеш сигнала в това крайно стъпало. Имаме един правоъгълен сигнал с CMOS ниво, честота 385 kHz. Тези импулси са широчинно МОДУЛИРАНИ с някакъв нискочестотен сигнал. Цифровото крайно стъпало усилва тези импулси и след това ги ДЕМОДУЛИРА чрез филтриране на правоъгълния сигнал. Това се случва в изхода преди товара.
    Ако включиш обикновен усилвател към правоъгълния широчинно МОДУЛИРАН сигнал, заради своята лентова АЧХ се извършва ДЕМОДУЛАЦИЯ. Затова чуваш сигнала с обикновен усилвател. Това оначе не означава че между DSP и DPS има аналогов сигнал който може да бъде усилен.
    За да увеличиш нивото, трябва да се увеличи дълбочината на модулация. Вижда се ясно в приложения файл. Задачата върху която изобщо не помисли.
    Резултатния сигнал е с честота 24 kHz.

ПП Недостига на знания може да се компенсира само по един начин. Сядаш си на задника и учиш. Модулация, импулсна техника, цифрова техника, филтри и т.н.
    Прикрепени файлове Прикрепени файлове
    • File Type: xls pwm.xls (9.0 KB, 8 преглеждания)
    Редактирано от galinvayov; 28 December 2014 в 16:09.

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    Ето разбра ме, че нивито не зависи от импулсуте като интервал.
    Аз съм наясно доста с работата му, исках просто да го излъжа да усиля само някой честоти, без импулсите но явно няма как.
    А как да вдигна нивито? Ако променя работата на pwm-a, как?
    Той пък се командва от друг контролер, който му дава каква да усилва, какйви честоти да пуска на кой канал и тн... има ли как да му променя дата сигнала за да си задам мои изходи. Все пак tas5508 е цял дсп но се командва по дата от мейн борда а там процесора от софта.

Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    36
    Човек, ти идиот ли си? Ясно се вижда че когато увеличим коефициента на запълване, изходния сигнал е с по голямо ниво. Не зависело от интервала, дрън, дрън...
    За да се увеличи изнодната мощност могат да се направят три неща:
    1. Да се увеличи захранващото напрежение.
    2. Да се използва по нискоомен товар.
    3. Да се използва по дълбока ШИМ.
    Това е. Аз бях до тук.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Що да е идиот? Може да не е учил висша математика и да не знае, че мощността е интегрална функция и се визуализира чрез площта, заградена от кривата, описваща сигнала. Пък може и да е учил, знам ли?

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    Я по-очтиво да не те оприлича аз на такъв. Явно най ти не си запознат с работата на клас д. Какво значи начин 1 и 2? Да имаме нужда от повече мощ ама да вдигаме захранването и свалме импеданснса, защото няма достатъчно ново на входа?!
    Ми то да не слагаме предове на усилвателите клас аб или да не им даваме нужния входен сигнал, а да ги товарим...
    При 35 волта и 4 ома, пройзводителя е дал да се изкарат 125 вата. Аз изкарвам 70 вата. Това достатъчо ли е?
    Айде тогава да попитам, защо не ги изкарва?

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    Абе колеги явно някой не може да ме разбере. От там може да се коригира нивото но, не целя това! Нали в даташиита си е дадена такава честота с такива импулси каквато инам. За това не търся нея.

berov's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    58
    Защото модулатора не позволява. Можеш да си вдигаш амплитудата и да лъжеш себе си колкото ти е кеф, обаче на практика това няма да промени изходната мощност. Просто контролера ти ограничава дълбочината на модулацията.
    Ако не го проумяваш.....това е твой проблем. Единственото до което може да доведе упорството ти е да се откажат хората да ти помагат.

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    А как мога да ги променя?
    Може ли да разгледате това за тас5808.
    Също така за да се зададе даден регистър като настройка на обхват честоти в канала, лоуднеси и тн. Те зависят от ргистрите на управление. Може ли да се коригират.

tefo's Avatar
    Членува от
    Jan 2013
    Възраст
    34
    Туфа започнах да следя темата, като мислех, че си наумил нещо хитро. Ама с всеки следващ пост се чудя другите как имат нерви да те убеждават в принципа на работа. Замисли се, прочети нещо, и ако не ти е ясно питай, ама премисли а недей да измисляш нов клас Dtufata.
    Тук хората изказват мнения, някои хора винаги изказват контра мнение.

Banned
    Членува от
    Jul 2012
    Наумил съм да пусна чипа с аналогова и логическа.ю ПВМ част.
    Сега говирим за друго. Попитах конкретни неща е последния пост, защо кяк ме търпят?

Страница 1 от 5 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени