Резултати 1 до 7 от 7

Тема: Чуденки относно ТА 2022

Членува от
    Oct 2009
    Възраст
    46

Чуденки относно ТА 2022

Купих си преди време един кит с ТА 2022 от китайчетата. Напоих го , всичко си бачка ОК. Дойде време да го мушна в кутийка и тук изскачат два въпроса...
    1. Пин 3 е вътрешно свързан към охладителната пластина на чипа и по схема е към power ground. Чудя се, да изолирам ли чипа от радиатора или няма смисъл? Кутията няма да се занулява.

2. Колко голям радиатор нужен за безпроблемно пасивно охлаждане? В края на pdf-а има някакви принципни сметки по въпроса, но аз не съм бил на урока по превръщане на термично съпротивление в радиаторна площ.

Аха...
    3. Върти ми се из главата, че се броят и двете повърхности на радиаторното ребро... Така ли е или нещо съм се заблудил?
    Прикрепени файлове Прикрепени файлове

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

1. Не слагай нищо м/у чипа и охладителя, ще се охлажда по добре.
    2. Смятай по 1 ват на 15см2.
    3. Да, и двете се броят.
    "Ум - това не е задължително здрав смисъл" Алфред Адлер

Вярно е, разбира се, че науката е постигнала някои забележителни неща, но лично аз бих предпочел да съм щастлив, отколкото да съм прав. Винаги.
    — А щастлив ли сте?
    — Не. И тъкмо в това е трагедията.

Членува от
    Oct 2009
    Възраст
    46
    Благодаря. По т.1 се притеснявам от появата на любимия ground loop, че и монтажните отвори на платката са свързани към масата.
    Относно 15см2/ват, предполагам говорим за разсейваната мощност, в случая около 20 вата при макс. мощност, която усилвателчето няма да види никога. Радиаторчето, което съм му приготвил е приблизително 450см2. След едночасови проби с Клептън на около половин мощност (разбирай на Амфитонките аха да им светне диода за "опасная перегрузка" , се нагря до около 35-37С, при 18 стайна температура. Надявам се да му е достатъчно, че за повече няма място в кутийката.

Няма да има проблем, просто не трябва да свързваш масата на конектора за входния сигнал към корпуса на кутията. Охладителя който ползваш е достатъчен.
    "Ум - това не е задължително здрав смисъл" Алфред Адлер

Вярно е, разбира се, че науката е постигнала някои забележителни неща, но лично аз бих предпочел да съм щастлив, отколкото да съм прав. Винаги.
    — А щастлив ли сте?
    — Не. И тъкмо в това е трагедията.

Здравеите ,поръчах си и аз една платка за проба , но да попитам как свири чипа ,бива ли го.По това което дават в шита е много обнадеждаващо ама ще видим като пристигне .

Цитат Публикувано от altavoz Покажи мнения
    ... как свири чипа ,бива ли го.
    Всички казват Да, но никой не го е слушал
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Значи като пристигне ще го чуя, и ще има отзиви, много се чюдих за дали да не поръчам по големия му брат TP2050 но по показатели не е по добър а цената е по голяма, само дето е с ц еднополярно захраннване.

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени