Резултати 1 до 7 от 7

Тема: Чуденки относно ТА 2022

Членува от
    Oct 2009
    Възраст
    45

Чуденки относно ТА 2022

Купих си преди време един кит с ТА 2022 от китайчетата. Напоих го , всичко си бачка ОК. Дойде време да го мушна в кутийка и тук изскачат два въпроса...
    1. Пин 3 е вътрешно свързан към охладителната пластина на чипа и по схема е към power ground. Чудя се, да изолирам ли чипа от радиатора или няма смисъл? Кутията няма да се занулява.

2. Колко голям радиатор нужен за безпроблемно пасивно охлаждане? В края на pdf-а има някакви принципни сметки по въпроса, но аз не съм бил на урока по превръщане на термично съпротивление в радиаторна площ.

Аха...
    3. Върти ми се из главата, че се броят и двете повърхности на радиаторното ребро... Така ли е или нещо съм се заблудил?
    Прикрепени файлове Прикрепени файлове

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

1. Не слагай нищо м/у чипа и охладителя, ще се охлажда по добре.
    2. Смятай по 1 ват на 15см2.
    3. Да, и двете се броят.
    "Ум - това не е задължително здрав смисъл" Алфред Адлер

Вярно е, разбира се, че науката е постигнала някои забележителни неща, но лично аз бих предпочел да съм щастлив, отколкото да съм прав. Винаги.
    — А щастлив ли сте?
    — Не. И тъкмо в това е трагедията.

Членува от
    Oct 2009
    Възраст
    45
    Благодаря. По т.1 се притеснявам от появата на любимия ground loop, че и монтажните отвори на платката са свързани към масата.
    Относно 15см2/ват, предполагам говорим за разсейваната мощност, в случая около 20 вата при макс. мощност, която усилвателчето няма да види никога. Радиаторчето, което съм му приготвил е приблизително 450см2. След едночасови проби с Клептън на около половин мощност (разбирай на Амфитонките аха да им светне диода за "опасная перегрузка" , се нагря до около 35-37С, при 18 стайна температура. Надявам се да му е достатъчно, че за повече няма място в кутийката.

Няма да има проблем, просто не трябва да свързваш масата на конектора за входния сигнал към корпуса на кутията. Охладителя който ползваш е достатъчен.
    "Ум - това не е задължително здрав смисъл" Алфред Адлер

Вярно е, разбира се, че науката е постигнала някои забележителни неща, но лично аз бих предпочел да съм щастлив, отколкото да съм прав. Винаги.
    — А щастлив ли сте?
    — Не. И тъкмо в това е трагедията.

Здравеите ,поръчах си и аз една платка за проба , но да попитам как свири чипа ,бива ли го.По това което дават в шита е много обнадеждаващо ама ще видим като пристигне .

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Jun 2008
    Цитат Публикувано от altavoz Покажи мнения
    ... как свири чипа ,бива ли го.
    Всички казват Да, но никой не го е слушал

Значи като пристигне ще го чуя, и ще има отзиви, много се чюдих за дали да не поръчам по големия му брат TP2050 но по показатели не е по добър а цената е по голяма, само дето е с ц еднополярно захраннване.

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени