Страница 3 от 3 ПърваПърва 1 2 3
Резултати 51 до 63 от 63

Тема: Altium Designer Library-Sandy...

Цитат Публикувано от Simonov Покажи мнения
    Ренесас ги ползваме за френските производители. Софтуеристите в Китай и Чехия бая зор виждат с контролерите им И да уточним - да не умират хора, означава, че като се качиш в колата с жена ти и децата трябва да стигнеш там дето си тръгнал, а не по някое време да откачи ECU-то и да ви изтрепе доде хвърчите с 200 по магистралата Същото важи и за самолетите. Там предимството е, че като мреш не си сам. Умираш с всички останали.
    Смешник!
    Много на сериозно си се взле нещо, ти и автомобилната ти индустрия.
    Днешната автомобилна електроника няма да издържи и на 10% от изпитанията дето правехме на военната.

Я кажи колко хора ще измрът ако Газо-анализатора за бойни отровни в-ва вика че такива на вънка няма и взвода му повярва и излезе от бронетранспонтьора на вън без противогази и химическо облекло.
    И на какви изпитания се подлага акто требе да работи и на хеликоптер. А на огляма височина гайгеровете борячи просто експлодират, примерно .

Да, съвременните програми стават все по умни, за да могат с тях все по глупави хора, все пак да правя тнещо.
    Проблема че наближава мига в който програмите ще станат по уми от такива като теб и съответно ти ще станеш излишен.
    Пожелавам ти само да се пенсионираш преди това да се случи.

Така че не е оосбеон трудно в днешон време да се напарви каквото трябва както каза Исо.
    А за тия дето не могат да мислят има написани инструкции които просто да изпълняват....!!!
    Моята забележка беше само да не се отива в другата крайност ОЛЕЛИЗМА!!

Преди викахме храни маймуната и нищо не пипай, сега тряббва да се перефразира, ръгни щепсела и нищо не пипай.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

milmar's Avatar
    Членува от
    Jun 2007
    Възраст
    46
    Темата опростя нещо.
    Ще коментирам само едно нещо, което ми направи впечатление: клиентът в никакъв случай не длъжен да обяснява на изпълнителя (дори и да е дизайнер в случая) изискваните параметри и качество на изработка. Той иска и ако е съгласен с цената, разговорът е до тук. Писнало ми е да обяснявам, когато съм бил в ролята на клиент. Ама защо е така, ама не може ли иначе, че има и по-нагли "МОЖЕ и така". При положение, че съм сигурен, че няма нужда да му обяснявам по една или друга причина (примерно капацитета му в дадена област) защо искам така, защо да го правя ?!?
    Акълът е стока такава: който има - купува, който няма - прeдлага.

Цитат Публикувано от употребител Покажи мнения
    Санди, ако е вярно това което казваш, кажи как се правят тези мини?
    Кода за разминиране не ми трябва, все пак труд си вложил.
    Кажи само какво се слага и яко ли гърми?
    Колко метра дупка копат? Ти си добър човек. Сподели моля те!

А с ренесанса не се занимавай по-добре да не береш ядове.
    Не съ мги измислил аз просто съм ги произвеждал.
    Ами каков да се слага в така наречената мина, тротил!
    Иначе вищо сложон няколко датчика.
    Железен съндък с размери на кашон за хартия А4 за принтер, направени така че да могат да се закрепват един за друг за да могат да се наредят по ширината на моста.
    Ако речеш да ги местиш бум, ако ги вдигнеш бум, яко ги ритнеш бум.
    Ако знаеш кода набираш го и вече може да си ги прибереш.

Първата военна приемка преди да влезе в редовно производство, главния конструктор зарежда няколко токива на полигона и после отива сам да си ги прибере, като им набере кода.

Цитат Публикувано от milmar Покажи мнения
    Темата опростя нещо.
    Ще коментирам само едно нещо, което ми направи впечатление: клиентът в никакъв случай не длъжен да обяснява на изпълнителя (дори и да е дизайнер в случая) изискваните параметри и качество на изработка. Той иска и ако е съгласен с цената, разговорът е до тук. Писнало ми е да обяснявам, когато съм бил в ролята на клиент. Ама защо е така, ама не може ли иначе, че има и по-нагли "МОЖЕ и така". При положение, че съм сигурен, че няма нужда да му обяснявам по една или друга причина (примерно капацитета му в дадена област) защо искам така, защо да го правя ?!?
    Да това май е по скоро най честия случай дето и клиента и изпълнителя са на един акъл. И най често и двамата не знаят какво точно искат.
    Аз в 99% от случаите съм бил клиент и никога не съм имал проблем с изпълнителите.
    Защото първо ги питам какво могат и съобразявам проекта с възмажностите им ако трябва го коригирам или просто търся изпълнител с нужните ми възмажности.
    Изпълнител съм в много части случай и то като част от разработката и разбирасе по време на рабоатат нещата непрекъснато се порменят и съгласуват за да станат по най добрия начин.

Единствената ми забележка беше да се подхожда към нещата творчески и с разбиране.
    И да може и по друг начин, с безропотно и безмозъчна спазнане на парвила.
    Да те правилата за това са и напаревни за да могат хората дето не разбират нещата все пак спазвайки парвилата да успяват да направят нещо работещо.

Знаеш ли какви битки съм водил с един нарцис програмист за това че не съм вързал на платката данните и адресите на RAM както е положено по правилата а както ми е било най удобно за да стане платката по прилична и пистите да обикалят по малко.
    И нямаше клиент и изпълнител защото и дмата бяхме съсобственици на фирмата. А иначе беше кадърен програмист де.
    Редактирано от SandyTodorov; 11 April 2019 в 14:43.

milmar's Avatar
    Членува от
    Jun 2007
    Възраст
    46
    И пак не си прав! Когато проектът е с фиксирани изисквания, а изпълнителя не може това и онова, най-често и също така разумно е да се пристъпи към следващия такъв. Инак гл. конструктор ще си прибере бомбите на 29 февруари в шестък .

Интуитивно вярвам, сигурен съм, че разбираш за какво говоря, не зная защо спориш, а вече и не искам! В темата влязох за да защитя твоята теза за библиотеката и вече не зная за какво WTF си губя времето!
    Акълът е стока такава: който има - купува, който няма - прeдлага.

Цитат Публикувано от milmar Покажи мнения
    И пак не си прав! Когато проектът е с фиксирани изисквания, а изпълнителя не може това и онова, най-често и също така разумно е да се пристъпи към следващия такъв. Инак гл. конструктор ще си прибере бомбите на 29 февруари в шестък .

Интуитивно вярвам, сигурен съм, че разбираш за какво говоря, не зная защо спориш, а вече и не искам! В темата влязох за да защитя твоята теза за библиотеката и вече не зная за какво WTF си губя времето!
    Ами не могат да се абсолютизират нещата.
    Има си изискавния които не можеш да променяш колкото и да ти се иска, ма не всички са такива, обикновено.
    Така че докато не разгледаме конкретен случай нищо конкретон не можем да кажем.
    Случяй разни, хора разни.
    За по особенните хора има правила ..... за да спят спокойно.

Е тука няма правила, приемам всякакви капризи за библиотекоте.

Проблема е че като на ограничения човек дадеш свобода (липса на правила) той изпада в ступор и дискомфорт.
    Редактирано от SandyTodorov; 11 April 2019 в 15:05.

A Lone Rider galinvayov's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    38
    Една забележка свързана с изображение 2 от пост 16. Каталожните номера на комет се виждат в адреса, когато се отвори страницата с компонента. https://store.comet.bg/Catalogue/Product/3874/
    Номера е 3874, а "C0805 1.0uF 50V Y5V SAMSUNG" е по-скоро описание.
    — Мислим да реализираме и "Тайната вечеря".
    — А, да реализирате "Тайната вечеря"?“ Вече не се казва "Да скова кочина", вече се казва "Да реализирам кочина!"

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    И аз имам забележка или по-скоро въпрос към същата картинка.
    Кондензатор Y5V става само за да си подпре вратата човек. Какъв е бил смисъла да се въвежда изобщо?
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Тая забележка е по скоро към Комета да си оправят каталога, преди май фигурираше тоя № в списъка с елементите.

А такова отношение към Y5V направо е кондензаторен расизъм.
    Щом има право на производство има право и на съществуване в библиотеката, поне в моята, аз съм демократ.

Електролитите специално заради Митака съм ги напарвил Fujicon, надявам се великодушно да ми прости.
    Редактирано от SandyTodorov; 11 April 2019 в 16:59.

A Lone Rider galinvayov's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    38
    Аз си водя компонентите от там по-този номер, макар и не явно указан. Много по-лесно ми е да въведа 4-5 цифри в търсачката и да стигна до нужния чарк.
    — Мислим да реализираме и "Тайната вечеря".
    — А, да реализирате "Тайната вечеря"?“ Вече не се казва "Да скова кочина", вече се казва "Да реализирам кочина!"

Цитат Публикувано от galinvayov Покажи мнения
    Аз си водя компонентите от там по-този номер, макар и не явно указан. Много по-лесно ми е да въведа 4-5 цифри в търсачката и да стигна до нужния чарк.
    Има и друг начин вкарай го в кошницата там вече го има тоя № .

Пробва х стоя № ама вади понякога повече от един компонент и то въобще коренно различни.
    Така че търсенето по името на елемента в Комета ми изглежда по подходяшо и да извади повече от един компоеннт поне ще са еднакви от различни производители.
    А като има в описанието в билиотеката и № на производителя който също го има в Коемта човек по лесно ще се ориентира каков точно да вземе и без да е много в час с тока.

Така че мисля да си останат така за Коемта. На другите търговци е по грамотно напраевно там не е просто нищо не значеш № а си е пак нещо свързано с елемента и точната му стойност, а и другите данни.

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Според мен, за компоненти с общо предназначение, в случая кондензатори, е достатъчно да се укаже капацитет, напрежение, размер, и вид на диелектрика. И всеки да си купува каквото му хареса и откъдето му е изгодно.
    За по-специализираните чаркове би трябвало да има линк към сайта на производителя. И пак всеки да купува откъдето го устройва.
    Някои неща са по-изгодни в Диджикий, други в Маузер, трети във Фарнел или ТМЕ. Или пък в Алибаба...
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Страница 3 от 3 ПърваПърва 1 2 3

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени