Страница 9 от 9 ПърваПърва ... 5 6 7 8 9
Резултати 201 до 217 от 217

Тема: Прост усилвател с добро звучене! (според музиканти)

Ще направи, ама в мечтите си!
    Пускай платки!
    Редактирано от Стефан Петров; 5 January 2017 в 23:35.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

P7.0.4 3D.jpg
    И 3D Pdf
    Audio-P7.0.4 3D.pdf
    Не е още до опроводена, има още работа по нея.
    Като стане ще кача всичко.

Виждам, как ми кине дроба!!

Венцислав Симонов Simonov's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    34
    Цитат Публикувано от SandyTodorov Покажи мнения
    Прикачване 79671
    Ето и АЧХ без ОВ.
    Запаса по фаза ми изглежда приличен 77 градуса и Ft 12MHz ( за усилване 10 пъти)
    В честотната х-ка е включен и делителя за ОВ (10пъти)
    На който не му харесва да направи по хубав.
    Съкън
    Преи време се водеше истинка битка във форума, по отношение на звученето на добре компенсираните усилватели. Аудиофилите ги намират за "студено звучащи"... Добре, че не пишат много много или не са видяли темата...

Значи не си чел или не си разбрал нищо!

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    34
    По темата. Конструктивно, не е ли по-добре малките TO-126 транзистори да са с предвиден по-широк отвор за да може и главата на болта да минава през платката? Какви дистанционни втулки са предвидени за закрепване на патката и кой е радиатирът и от къде може да се купи в последствие?
    Редактирано от Simonov; 6 January 2017 в 01:51.

https://store.comet.bg/Catalogue/Product/8656/ Това е радиатора HSINK A6023/10.
    Дистанционни втулки въпрос на вкус в зависимост от това как ще се закрепват транзисторите.

Аз предпочитам както е на 3D-то да хващам и платката с болтовете, и да си стругувам втулки каквито ми трябват.

Иначе около дупките не минават писти така че да може да се разпробият с отвор през който да минават и главите на болтовете.
    Но така опасността да се из понадигат пистите е по голяма, дори при двойнофолирана платка.

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    34
    Ако се направят обикновени отвори а не падове ще са по-лесни за разпробиване. ВЕднъж ми се наложи да отварям 3мм метализиран отвор до 5мм и е малко пипкаво.

Е то всеки пад е и отвор освен ако не е SMD.
    И може да се окаже изрично дали да е метализиран или не.
    В случая като е пад и то с площадка малко по голяма от шайбата на винта ми е ясно до къде мога да прокарвам писти около него.
    След завършване вече на платката може да се до коригират нещата. Тука са още в твърде суров вид.

Administrator lozef's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от SandyTodorov Покажи мнения
    Прикачване 79671
    Ето и АЧХ без ОВ.
    Запаса по фаза ми изглежда приличен 77 градуса и Ft 12MHz ( за усилване 10 пъти)
    В честотната х-ка е включен и делителя за ОВ (10пъти)
    На който не му харесва да направи по хубав.
    Екстра....
    При тези токове в диф стъпало,обаче не използваме на макс възможностите на настоящата схема.....
    Ако изнесем преднапрежението на базите на транзисторите на VAS през нискоомни резистори/50-100ом/за да не се заиграем с паразитни капацитети и подадем сигнал от първите транзистори на ДУ ще спечелим още малко усилване.
    Ако пък въпросните резистори се окажат вредни може да се мисли за подаване на сигнал през емитерен повторител....ама вече става усложняване.....за двойно усилване без ов.
    Звукът на Вакуума,или тишината на Големия взрив

Нищо полезно няма да излезе ще вдигнеш усилването за прав ток и ниски честоти където не ти трябва а ще намалиш Ft и от там дълбочината на ОВ.
    По скоро може да се добави токово огледало от първите транзистори и да се вкара то в емитерите на VAS ползата е вдигане още 2 пъти на скоростта на нарастване ама е излишно усложняване тя и така си е прекалено висока.

Всяко вдигане на усилването е абсолютно безполезно ако не се вдига с толкова и Ft ,а обикновено дори става обратното.
    Вдигаме усилването за прав ток и ниски честоти а намаляваме Ft типичните простотии на Аудио-Гюровците.

Има други начини за още поне 10 пъти намаляване на изкривяванията ама е излишно и ненужно усложнение.
    Задачата е все пак да си остане сравнително прост но достатъчно добър от практична гледна точка усилвател.

Останалото ще е сложен и дразнещо ненужно прецизен усилвател.
    То не криви ли яко не е Аудиофилско звучи дразнещо прецизно.
    Редактирано от SandyTodorov; 6 January 2017 в 13:45.

Следя темата с интерес! Имам един въпрос, как се отразява на стабилността кондензатор 1 микрофарад свързан директно от изхода към маса, може ли да се симулира влиянието на такъв и съответно ако има реализирани бройки да се тества при свързване на такъв кондензатор (полипропилен на WIMA примерно) дали започва да генерира при някакви условия - възбуждане от входен сигнал, включване, изключване на захранването и т.н. Интересно ми е просто дали схемата е достатъчно стабилна и дали има разумен запас с въпросния кондензатор. То като я гледам в изхода има индуктивност, може и да не направи проблем кондензатора.
    Пък за аудиофилите викаш да я оставиш с един стабилен кривоч от 0.01% в изхода че да са щастливи
    Редактирано от Supraphon; 6 January 2017 в 16:29.

Това всеки усилвател го може стига конструктора да е наясно какво честотни корекции трябва да му направи.
    Не че познавам такъв.
    С малко променени за да става и за капацитивен товар без R/L група в изхода.
    100nF100nF.PNG1uF1uF.PNG10uF10uF.PNG
    Мащабите по Х (времето) са различни.
    И това е без L/R групата в изхода целта на която е да отдели капацитивния товар от ООВ.

Е 0,01% е гадно, студен звук ще вади трябва като на лампов поне 1-5% някъде да облагороди звука.
    Редактирано от SandyTodorov; 6 January 2017 в 19:08.

PDF файла от пост 202 повреден ли е или проблема е в мен ?
    Отварям само 3D изгледа, но другия фаил е празен ?

При мен си работи. 3D изгледа е в него.

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    47
    Пробвай с по-нова версия на Акробат Рийдър.
    Истината е една, и тя е, че ... няма една истина!

Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.

Цитат Публикувано от Vladimir_Krystev Покажи мнения
    PDF файла от пост 202 повреден ли е или проблема е в мен ?
    Отварям само 3D изгледа, но другия фаил е празен ?
    Във Pdf файла е само 3D това което е и на картинката но можеш да си го въртиш и разгледаш от всички страни.
    Но трябва да го отвориш с Адобе Акробат Рийдър другите програми отварящи pdf не поддържат 3D.

Страница 9 от 9 ПърваПърва ... 5 6 7 8 9

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени