Страница 3 от 9 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 ... ПоследнаПоследна
Резултати 51 до 75 от 204

Тема: измами в ebay

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57
    Абсолютно никакъв ефект. Преместването на сайта е тривиално. Поради правописните грешки и отъствието дори на новия логин скрин на пейпал, тия са отчаяни аджамии и най-вероятно наистина деца, та може и да ги забави ден-два, но толкоз.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Не смятам че с преместването на хостинга могат да си решат трайно проблема. При определени условия, може и домейнът да спре да функционира - напълно или частично. И т.н.
    Има достатъчно механизми, ако не съвсем да бъде прекратена дейността им, то поне да бъде сериозно затруднена.

Дори това че си информирал пейпал да не доведе до нищо, утре ако "пляснат" сметката на твой близък, няма да имаш угризения "дали ако бях, нямаше пък".
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57
    Такива чак тъпанари нямам за близки Съмнявам се дори че ще платят някой леф, ако им звъннат от болницата, че съм изпаднал в кома

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57
    А относно хостинга - мисля, че подобни акции се правят светкавично, с надеждата да се хванат балъци за няколко часа. Никой не очаква тези сайтове да действат с години.

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от analogsa Покажи мнения
    Такива чак тъпанари нямам за близки Съмнявам се дори че ще платят някой леф, ако им звъннат от болницата, че съм изпаднал в кома
    Сещам се за една крилата фраза за безграничните неща във вселената...

А на мен ми е интересно това дали пак е измама:
    http://mail.bg./
    Случайно си пиша маил.бг в браузера, както си трябва и без да загледам в началото, за малко да се логна,но гледам всичко на английски е се махнах от там.Наподобява страницата на http://mail.bg/ ама какво ли е?
    Сега пуснах ping и ми излиза едно и също IP на двете места.
    Редактирано от Стефан Петров; 10 November 2014 в 16:30.

Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    36
    Не е измама. Точката накрая е валиден символ.

Цитат Публикувано от Bis Покажи мнения
    Чак такъв абориген не съм...
    [COLOR=#3E3E3E]

[/COLOR]
    Да си призная, малко ми приличаш!
    Не разбирам защо не им пращаш, та да се мъчат?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Аз им изпратих с копие от двете картинки, дори един човек да бъде предпазен, все ще е полезно.

Така е,за това писах и за меила с точка и без.За първи път ми се случи и се махнах от там.

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от ppbgbg Покажи мнения
    Аз им изпратих с копие от двете картинки, дори един човек да бъде предпазен, все ще е полезно.
    Отдъхнах си! След вчерашните спорове, останах с впечатление че съм сам на самотен остров...

Ето затова трябва отлично да се четат онези дълги страници, описващи правилата за eBay / Paypal.Най-често от италиански продавачи.Неслучайно са казали хората, че с грък, италианец или евреин бизнес не се прави.Най-честият опит за измама е да искат плащане извън Paypal, например банков превод.Покажеш ли твърдост, повечето продавачи се отказват.

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57
    Цитат Публикувано от nicola_manchev Покажи мнения
    Най-честият опит за измама е да искат плащане извън Paypal, например банков превод.
    Предполагам, не пазаруваш често от Германия - съмнявам се, че и 30% от продавачите имат PP регистрация.

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Jun 2011
    Цитат Публикувано от nicola_manchev Покажи мнения
    Неслучайно са казали хората, че с грък, италианец или евреин бизнес не се прави.

Петър Велков
    Guest
    Цитат Публикувано от NikolaG Покажи мнения
    Не е измама. Точката накрая е валиден символ.
    Като потвърждение:

It's a little-known fact, but fully-qualified (unambiguous) DNS domain names have a dot at the end. People running DNS servers usually know this (if you miss the trailing dots out, your DNS configuration is unlikely to work) but the general public usually doesn't. A domain name that doesn't have a dot at the end is not fully-qualified and is potentially ambiguous. This was documented in the DNS specification, RFC 1034, way back in 1987.
    Колкото до втората половина на тая тема - чета и се чудя, аджеба, къде са интелигентните хора в тоя форум? (Ицо и там който беше препращал картинките на PayPal - въпросът не е към вас).

Тия дни из Фейсбук някакви хора копират някакви chain post-ове на поразия, на вас тук не ви дреме за някакви измами... Тъжна гледка.

10402498_10205427502834844_4803189496235367216_n.jpg

Членува от
    Dec 2014
    Възраст
    42
    Да повдигна малко темата..Да ви опиша моя проблем и да споделите как да процедирам...
    Пазарих преди 10 дена един усилвател от ибей - Германия.
    Платих на човека, описанието беше добро, пише в добро техническо и външно състояние - снимки / без тези ан дистанционното/.
    Питах го, каза че е наред , работещ напълно и без проблеми. Разбрахме се да си платя допълнително транспорта до БГ - 41Евра. Всичко точно. КОгато го изпрати ми върна мейл с проследяващия номер и аз го попитах той ли е първи собственик и дали нещо е ремонтирано по усилвателя / макар че май трябваше преди това да го питам../ . Той ми отовори че нищо не е пипано, първи собственик е и всичко по усилвателя е наред, но това лято е ремонтирал дистанционното и ми постна копие от платежна бешежка за ремонта - 57Евра..или нещо такова..
    Луди германци - както и да е.
    Дистанционното е доста скъпо - варира от 61$ в щатите до 86$ в ибей + $19 доставка и такси затова че е от USA!
    Пристига с DHL усилвателя за 4 дена..уау
    Отварям аз и кво да видя, червения капак пред диода на дистанционното е свален и счупен от едната страна.. Стърчи напред диода - трансмитера и всъщност така са го запоили, че да не може да се сложи тоя капак - макар счупен. Добре викам ще го оправя тва..
    Пускам усилвателя - всичко ОК, Външен вид перфектен!! Хващам дистанционното - йок, не работи. Не индикира диода за работа, и самия трансмитер не бачка.
    Отварям го аз и кво да видя. Платката е счупена - явно след натиск, изтърване или сядане върху него или не знам се е пукнала на две места и съответно част от следите са прекъснати. Получило се е в следствие на това, че има оребряване по цялата дължиан на дистанционното което спомага да не се огъва платката при натиск на бутони. И самото това оребряване е притиснало и счуило платката. Не знам дали това е възможно да стане от транспорта , беше сложено отстрани между усилвателя и страницата на кашона , но китука тежи 28 кила. Отлепен един транзистор точно преди трансмитера..Правя снимки..
    Пиша му аз на човека че съм го получил и всичко е наред но дистанционното не работи. Той вика, че го е ремонтирал и работило и не е разбрал да има проблеми... Като пише , че държи на коректност и никога не продава счупени неща като споменва, че ще ме компенсира...добре викам.
    Пратих му снимки на счупената платка и писах че очаквам да разбера дали ще ме коменсира или ще ми намери дистанционно.
    Не ми отговаря втори ден. Иначе преди това веднага вечерта отговаряше. Аз пробвах да възстановя дистанционното но не стана, но имам сервизната документация и слехама и ще видя дали няма да го правя.
    Знам - ще кажете , че за 20 ле се зима заместител. Да ама разните му сервизни менюта и диагностики си иска оригинаното дистанционно и не само...А и не съм платил 350 Евра за да карам със заместител и това ме дразни!
    Днес му писах пак, пратих му нови снимки след опита ми за ремонт и го помолих да ми каже дали и с каква сума ще ме компенсира ! Сега чакам да видя дали ше отговори...не съм оставил още коментар по сделката в ибей бтв..
    Не знам как да процедирам , ще го почакам ден два. Дали да пиша нещо в ибей, не съм правил досега това или пък в пейпал - и там не съм повдигал въпроси и проблеми. За едно дистанционно дали да се заниамавам , но яда че те прецакват е кофти работа..
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    • File Type: jpg New1.jpg (83.6 KB, 64 преглеждания)
    • File Type: jpg 2.jpg (62.7 KB, 64 преглеждания)
    • File Type: jpg New3.jpg (139.3 KB, 67 преглеждания)
    Редактирано от dpp; 10 December 2014 в 09:27.

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57
    Някакъв мазен... ъм.. имигрант, да не правя етнически коментари, се е бъзикал с това дистанционно. Ужас. Ако продавачът има добър фидбек, единствено страха от ужасния ти коментар може да изкара някаква компенсация. Ама той прекрасно е знаел какво продава, така че за фидбека сигурно не му дреме.

В случай, че отвориш кейз, а също и с пейпал, бъди сигурен да не споменаваш нищо за "transport damage", a единствено "item not as described". Aко се държиш сериозно и демонстрираш готовност да платиш пътните разходи само за да се отървеш, най-вероятното е че в крайна сметка пейпал ще ти върне цялата сума. Продавачът е наясно и със сигурност ще предпочете да те обезщети за дистанционното. Ще ти трябват нерви и търпение да работиш с автоматизираната система за рекламация.

Успех

Членува от
    Dec 2014
    Възраст
    42
    Цитат Публикувано от analogsa Покажи мнения
    Някакъв мазен... ъм.. имигрант, да не правя етнически коментари, се е бъзикал с това дистанционно. Ужас. Ако продавачът има добър фидбек, единствено страха от ужасния ти коментар може да изкара някаква компенсация. Ама той прекрасно е знаел какво продава, така че за фидбека сигурно не му дреме.

В случай, че отвориш кейз, а също и с пейпал, бъди сигурен да не споменаваш нищо за "transport damage", a единствено "item not as described". Aко се държиш сериозно и демонстрираш готовност да платиш пътните разходи само за да се отървеш, най-вероятното е че в крайна сметка пейпал ще ти върне цялата сума. Продавачът е наясно и със сигурност ще предпочете да те обезщети за дистанционното. Ще ти трябват нерви и търпение да работиш с автоматизираната система за рекламация.

Успех
    Така са го ремонтирали, че диода стърчеше напред 2 мм и не можеше да се сложи предпазната пластмаса..която беше чупена и аз залепих. Че и какви при са му зели..
    Не знам . Аз си харесвам усилвателя - читава машина е Yamaha DSP-AX1 и е 30 кила. Не ми се заниамaва със връщане и прочие разправии..Дано се навие на компенсация,той сам предложи ако има порблем и не може да се опарви да ме коменсира, но като му казах че не може да с еоправи и му пратих снимки не ми отговори. Ще го изчакам 2-3 дена . Едва ли ще ми плати 100$ за ново дистанционно, днес му писах , да видим. Ако се навие поне на частична компенсация ще му оставя положителен коментар. Гледам е със 110 положителни , без отрицателен и едва и ще иска да му оставя отрицателен..
    Има нещо друго- той може ли ТТОЙ да ми остави някакъв отрицателен фидбек? Смисъл аз съм му платил всичко + траснпорта и му пратих веднага транзакциите - той веднага го изпрати още същия ден. Понеже не съм продавал до сега, не знам има ли право той да мрънка нещо по сделката в ибей? И да , не беше описал проблема с дистанционното и не беше снимано, той сам го призна в отговор по мейла - имам му мейла така че няма де да бяга...
    Редактирано от dpp; 10 December 2014 в 12:39.

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57
    Да, може да ти отмъсти с отрицателен фидбек, който можеш да оспориш с ибей, но си е досадна разправия. По-добрият според мен вариант е да го притиснеш с възможно разваляне на цялата сделка - естествено че няма да връщаш огромния усилвател и той на това разчита, но няма как да е сигурен. При всяко положение е досадно да се занимаваш, но въпросът, поне за мен би бил принципен.

Членува от
    Dec 2014
    Възраст
    42
    Ясно, значи съм постъпил правилно.
    През ибей му пратих днес съобщенето и на мейла му пратих нови снимки. Казах му изрищно да ми каже дали ще ме обезщети и с колко , като му пратих линк на търговеца който ги продава дистанционните и му описах колко ще ми струва ново - към 106$ без данъка който евентуално може и да ме одрусат на митница. Сега чакам да видим 2-3 дена дали ще отговори..
    Между другото тая пратка додйе с DHL за 4 дена - понеделник му платих, той го пусна вечерта и петъка сутринта си го взех. Ужасно бързи.
    Сега чакам една пак от германия но е отишла през БГ пощите а не през DHL - 5 кила е един тунер. Някой зне ли там колко се чака. Гледам на 6 .12 е тръгнала от германия и чакам ли чакам да се появи в БГ ама не , на :http://www.bgpost.bg/IPSWebTracking/...&Submit=Submit
    ми излиза само че е пратена към България на 06.12 и толлкоз..
    Редактирано от dpp; 10 December 2014 в 13:30.

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    54
    Цитат Публикувано от dpp Покажи мнения
    През ибей му пратих днес съобщенето и на мейла му пратих нови снимки.
    Не губи излишно време.
    Отвори dispute в PayPal.
    Никъде не споменавай transport damage!
    Щом кашонът външно няма сериозни повреди, вината е на изпращача.
    Редактирано от rutcho; 10 December 2014 в 15:17.

Членува от
    Dec 2014
    Възраст
    42
    Цитат Публикувано от rutcho Покажи мнения
    Не губи излишно време.
    Отвори dispute в PayPal.
    Никъде не споменавай transport damage!
    Щом кашонът външно няма сериозни повреди, вината е на изпращача.
    Не съм го правил и малко съм неподготвен, затова предпочитам да минат нещата по по-лекия начин ако може а и имам време. Минали са 9 дена само от изпращането още. Иначе при повдигнат диспут нещата отиват на пълно възстановяване на сума и аз трябва да му върна всичко нали? Смисъл има ли вариант за обезщетение - частично или друго - че ако ще се ми връща пари а аз да го пращам обратно не ми се заниамава хич..
    Иначе ето как е снимал дистанционното, така че да не се види отпреде защитния капак на диода който е счупен :
    http://i.ebayimg.com/00/s/Nzg0WDM4OA...UT3R4/$_57.JPG
    http://i.ebayimg.com/t/Yamaha-DSP-AX...UT3QK/$_57.JPG
    Редактирано от dpp; 10 December 2014 в 15:55.

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57
    Предлагаме ти просто да влезеш в позиция на сила, а не да изпращаш всичко обратно, но явно не ти се занимава. Точно на това разчита и продавачът и сигурно ще остане извънредно доволен. Може даже да ти остави фидбек, че си пич, ако не го домързи.

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    50
    Смисъл има ли вариант за обезщетение - частично или друго - че ако ще се ми връща пари а аз да го пращам обратно не ми се заниамава хич..
    Искай му частично връщане. Да ти върне толкова, за колкото би си купил работещо дистанционно. Или приблизително толкова. Ти искай повече и като ти направи предложение, ще прецениш. Ако не ти отговори известно време, отваряй случай. И там публикувай и снимките, които си направил. Няма нужда да бързаш чак толкова - все пак имаш 40 дни на разположение след датата на сделката (пише ти го в самата поръчка след като си платил). И си комуникирай само през иБей. Не бързай с негативния отзив.

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    50
    Иначе при повдигнат диспут нещата отиват на пълно възстановяване на сума
    Не е задължително. Може по време на диспута всякак да се раберете, ако човека иска да се разбирате.

Страница 3 от 9 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени