Страница 2 от 11 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 ... ПоследнаПоследна
Резултати 26 до 50 от 267

Тема: измами в ebay

Banned
    Членува от
    Jul 2011
    За мен все пак водещ си остава рейтингът на продавача. Иначе колкото и да се ползва чужд опит, винаги има риск, макар и минимален, да попаднеш на някакъв нов трик. Не можем да знаем всички тънкости на банковата система, на пейпал и на какво ли не още. С добър рейтинг на продавача, на няколко пъти съм превеждал директно пари по банковата му сметка, без никакви гаранции съответно. Не съм се парил. По принцип вярвам на иБей. Досега с ника си nikmilkov имам мисля 60 покупки от иБей и всички са били благополучни. В крайна сметка това е най-големият магазин на света. Хубаво е да споделяме проблеми, но не искам това да отказва потенциални ползватели на иБей, които биха прочели това. Като не пазаруват от иБей, се отказват от много възможности.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57
    Цитат Публикувано от ctef Покажи мнения
    Добре, да се включа и аз.
    А какви са рсиковете с покупките, за които се предлага взинане на стоката от място?
    Плащаме с PayPal. След това с се свързваме с колекторската фирма и даваме адреса.
    И после?
    Разчитаме на коректността на продавача, или си има начин, ако е недобросъвестен, случая да се разреши?

Влючиш ли и посредник... ако има проблеми няма да можеш да търсиш отговорност от никого. Все пак това едва ли се среща често - повечето продавачи очакват клиентът лично да приеме стоката.

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    51
    Добре, да се включа и аз.
    А какви са рсиковете с покупките, за които се предлага взинане на стоката от място?
    Плащаме с PayPal. След това с се свързваме с колекторската фирма и даваме адреса.
    И после?
    Разчитаме на коректността на продавача, или си има начин, ако е недобросъвестен, случая да се разреши?
    Ако получиш стока, която не отговаря на описанието можеш да си отвориш случай. Какво значение има как си я получил? Но според мен първо се опитваш да се договориш с продавача за връщане. Както писа някой по-горе: важен е рейтингът на продавача - дори е много важен. На мен един китаец ми прати покупката втори път. Първо ме пита парите ли си искам или стоката. Втория път нещата дойдоха, а месец по-късно (и около три след първата сделка) цъфна и първата пратка Казват от Китай се губели цели кораби ))) Знам ли...

ctef's Avatar
    Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    59
    Не става дума да връщам. Каквот взема това е, котка в чувал. Важното в случая е да стигне до мен.
    И аз имам същите опасения като analogsa, че включвайки посредник, макар и известна наша фирма за доставки, нещата с отговорностите малко се рзмиват.

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    51
    Не става дума да връщам. Каквот взема това е, котка в чувал. Важното в случая е да стигне до мен.
    И аз имам същите опасения като analogsa, че включвайки посредник, макар и известна наша фирма за доставки, нещата с отговорностите малко се рзмиват.
    Смяташ, че колекторската фирма няма да вземе артикула ли? Или че продавача няма да я даде?

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Jun 2011
    Точно затова аз купувам само от такива, които доставят до България. Ако е само за еди-къде си - твърдо не. Затова ми се налага да купувам неща от французи, германци и италианци, да общувам на техните езици, но те пращат за цяла Европа и всичко е много точно и бързо.

ctef's Avatar
    Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    59
    Да, опасявам се продавача да не се отметне, още повече ако го спечеля на някаква минимална цена.
    А иначе, повечето тежки неща се получават на място, това е проблема.
    Но дето се казва, рибата е още в морето, шанса да спечеля е минимален, според мен.

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    51
    Не ми се вярва да стане така, че продавача да се отметне. Но дори и да се откаже, ще отвори случай, ще ти върне парите и ти нищо не губиш. Ако се опасяваш обаче, че ще вземе парите и няма да даде стоката, тогава отваряш случай и пак си вземаш парите. Продавача може само показвайки твоя подпис да докаже, че ти си получил нещо от него. Иначе правилата защитават теб. Така че според мен опасностите са пренебрежимо малки, ако изобщо има такива.

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57
    Цитат Публикувано от 90125 Покажи мнения
    Както писа някой по-горе: важен е рейтингът на продавача - дори е много важен.

Важен е ако купуваш от търговец, а там далавери няма. Далаверите са при частните продавачи, които често и обяснимо нямат никакъв рейтинг. Естествено риск в подобни сделки винаги има, важното е да се направи трезва преценка на съотношението риск/далавера

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    51
    Цитат Публикувано от analogsa Покажи мнения
    Далаверите са при частните продавачи, които често и обяснимо нямат никакъв рейтинг. Естествено риск в подобни сделки винаги има, важното е да се направи трезва преценка на съотношението риск/далавера
    Така де и тук идва Paypal Guarantee. И сега се замислям - те май имаха някакъв лимит на гаранцията - до $1000 ?

Banned
    Членува от
    Jul 2011
    Ами те и частните лица вече са натрупали по доста продажби и рейтинги над 100. Това не е иБей от 2005-6 година.

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57
    Всеки трябва да почне отнякъде... имал съм добър успех с newbies с нисък или нулев рейтнинг. Измамниците първо трупат рейтинг... А аз участвам от 2001

Banned
    Членува от
    Jul 2011
    Така е. Важно е от какво е натрупан рейтингът. Може да се провери кои са били купувачите / продавачите, с които рейтингът е бил натрупан - какво продават и купуват. Ако са дреболии, а изведнаж лицето се явява продавач на нещо скъпо - подозрително е. Обикновено, наред с нисък или изкуствено и набързо натрупан рейтинг при измамниците има и други подозрителни неща. Например нереалистично ниска цена. Или продукт, който въпреки ниската си цена, се пуска за продажба за н-ти път и т.н.

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Как мислите, това опит за измама ли е или някаква стандартна процедура?
    paypal.png

Получих това на мейл. Никога не съм бил регистриран в системата PayPal... не съм и пазарувал в ибей...
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост. Някои хора говорят от опит, други – от опит не говорят.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

mitaka's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    51
    100% измама - съобщенията от PayPal трябва идват от хоста paypal.com ...или съобщение от подръжката трябва да е във формат от рода на - support@paypal.com или support@int.paypal.com ...
    Редактирано от mitaka; 10 November 2014 в 14:39.

Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    37
    Изпратено е от paypal@support.com. Т.е. да - някакъв вид измама е. Най-вероятно ако цъкнеш на 'Go to my paypal' ще те отведе на сайт приличаш визуално на този на пейпал и с подобен домейн. Като си въведеш там юзър и парола, ясно какво става...

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Чак такъв абориген не съм...
    Но и на мен си ми прилича на опит за измама и още един нагледен опит за изненадите, които ни дебнат!
    За протокола, ето къде ни праща при кликване на [COLOR=#3E3E3E]'Go to my paypal'

[/COLOR]
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост. Някои хора говорят от опит, други – от опит не говорят.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Сега е моментът да метнеш на истинският пейпал едно линкче към тая страница. Те си знаят какво да правят...
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57
    "Payement"? Това са някакви деца от Френска Гвиана сигурно

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Аз нямам отношение с въпросната структура...нямам и време за кореспонденция с тях.
    Ако на някой му се занимава...

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Според мен, на подобни изяви не трябва да с е гледа като на нещо безобидно.
    Едва ли е необходимо да си им клиент за да осъществиш някаква комуникация с тях.

Предполагам и че не си в структурата на МВР, но когато се е налагало, си им сигнализирал за каквото е трябвало...

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Съгласен съм с теб, но даже не знам на кого да пиша. Както казах, нямам регистрация и не ползвам услугите им. Не съм се интересувал също от такава опция никога. Пазарувал съм електронно само от утвърдени и големи магазини с директен превод на сумата.
    Някой с такава регистрация да им сигнализира и да си пише малко точки...

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57
    Нямам представа колко трябва да си тъп и изолиран от света, за да се хванеш на нещо подобно през 2014-та. Тоя вид фишинг атаки са практически толкова стари, колкото и онлайн банкирането.

Сигнализиране не води до нищо, освен ако атаката не се извършва от територията на US... кого ще хващат? Някакви нигерийци в интернет кафе в Малави? Кой ще се занимава с това? Интерпол?

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Да разбирам ли че според теб, ако сайтът бъде спрян или достъпът до него филтриран за някаква част от света, няма да има никакъв ефект?
    Хайде да не подхождаме толкова наивно...

Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    37
    Bis, само трябва да forward-неш мейла до [COLOR=#000000]spoof@paypal.com. Нищо повече [/COLOR]

Страница 2 от 11 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени