Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 5 6 7 8 9 10 ПоследнаПоследна
Резултати 201 до 225 от 237

Тема: измами в ebay

Цитат Публикувано от JKay Покажи мнения
    Хора, за пазаруване от Великобритания - само Габко (https://www.gabco.org/index.php) ! Купувал съм много неща от ebay.co.uk - всичко пристига в идеално състояние.
    Няма лошо, но не става ясно тези PBI( https://parceltracking.pb.com/app/#/dashboard/) с кой работят в Бг. Пратката седи там вече повече от 10 дена, а продавача не отговори на съобщението ми, когато го попитах. Иначе е обявил, че изпраща с приоритет(тоест бърза поща) ,дръжки

пп. тия гъбки са фенове на супер марио явно
    Редактирано от nico; 14 March 2018 в 13:18.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Оказва се, че тези PBI са някаква система на EBAY за доставки. Десет дни следиш в сайта им и не се знае пратката ти къде си намира и кой я транспортира. След това се появява линк към UPS северна Германия и още две седмици до доставка.. Платил си бърза поща, а получаваш пратки от Хонг Конг преди тази от УК(поръчани по еднакво време)
    Това са нещата.

Aleksam78's Avatar
    Членува от
    Sep 2016
    Възраст
    41
    Цитат Публикувано от nico Покажи мнения
    Оказва се, че тези PBI са някаква система на EBAY за доставки. Десет дни следиш в сайта им и не се знае пратката ти къде си намира и кой я транспортира. След това се появява линк към UPS северна Германия и още две седмици до доставка.. Платил си бърза поща, а получаваш пратки от Хонг Конг преди тази от УК(поръчани по еднакво време)
    Това са нещата.
    Те са отделна фирма, която е удачна само ако трябва, а не искаш да се занимаваш, с митници.
    Global shipping program.
    "Sometimes less is more"
    "Сам си си виновен, ако не си възроптал"

20180525_153145.jpgЕто един измамник, който продава и в един момент "врътва" 100+ човека. Купих си от въпросния джигитаец външно двд, но тогава имаше 20 добри и 2 лоши мнения. За един месец прогресира на 100+ лоши без моя(feedback, който не съм оставил, защото съпорта каза, че датата на получаване е до 4 юни и да чакам, че можело да дойде пратката до тогава). Пича праща, но дава срокове на доставка 2 месеца, а преди тези 2 месеца не можеш отвориш случай, защото се води, че стоката не е пристигала още( и се очаква да дойде)..

пп. след известно време продавача си направи профила скрит.
    Редактирано от nico; 25 May 2018 в 15:46.

Наскоро спечлих от търг един усилвател от английския ибей, платих го веднага през пейпал, но срокът за доставка 9 август мина, а още го няма в приемния склад на Гъбко - пратих едно напомняне на продавача на имейла, но нямам отговор - въпросът е какви са сроковете да започвам оплаквания в самия ибей или в пейпал, че продавачът не ми праща стоката?
    Изповядвам единний светъл комунизъм, поправител недъзите на обществото.
    Чакам събужданието на народите и бъдащий комунистически строй на целия свят. - Галац, 20 април 1871 г., Хр. Ботйов

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    А отбелязано ли е, че е изпратен в историята на поръчките?
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Понякога пратки от Европа се бавят повече от 45 дни. Има ли номер за проследяване? Време за оплакване има - 180 дни в PayPal.

Може да съм прибързал, понеже нямам мн. опит с ибей, но пък и не съм се притеснил за някаква измама - понеже сумата не е голяма и продавачът редовно продава там аудио техника.
    Първо - отговорил ми е на имейла, че го е пратил още на 6 авг., но аз се опасявам, че неточно бях писал адреса на Гъбко - липсваше частта:A.S.S. и вместо UNIT 9030 стоеше старото 9010, даже друг продавач ми писа, че куриерът не откривал адреса заради липсващото A.S.S. Но пък е факт че другите ми поръчки от същия ден се получиха в склада на Гъбко и вече пътуват насам.
    Второ - пратката няма проследяващ номер и от описаните пратки в Гъбко не я разпознавам, но липсваше една и затова реших, че е тя, тъй като другите си имат тракинг номер. В историята на поръчките срещу тази има едно символче като кашонче и не е активирано - пише NOT YET SENT.
    Трето - сега в Гъбко трябваше да получа една пратка, а пише че имам 2 пакета(освен наистина да е една пратката, но разделена в 2 кашончета)
    Ще изчакам още седмица да видим какво ще пристигне.
    Редактирано от morandis; 14 August 2019 в 12:40.
    Чакам събужданието на народите и бъдащий комунистически строй на целия свят. - Галац, 20 април 1871 г., Хр. Ботйов

Любопитен
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    34
    Един месец чакам отговор от китаеца. Той казва, че всичко е точно при него....Проблема се явява в бг пощи където пратката си е пристигнала преди месец... мисълта ми е ако нямаш тракинг номер може да е дошла някъде, но да нямаш уведомление.
    Вкъщи: Dual CV441RC, speakers: DIY visaton ke25sc, SB17NRXC35-8, SB34NRX75-6
    Други: str-de425, klipsch tangent t10
    kenwood r-se7, RFT B7186, DIY Visaton SUB W-20.39

Моята поръчка не такава да идва от Китай, поръчката ми е усилвател втора употреба купен от Англия от англичанин от градче в Северозападна Англия -той я праща по куриер до склада на Гъбко в Южна Англия, на юг от Лондон и те с камиони ги доставят в БГ - така, че не се ползват пощи - китайски, английски или български.
    Обаче току що проверявам за една друга поръчка - пак през ибей, но идва от Китай - стойност 13,71 паунда и според тракинг номера сега е отишла в митница мисля, че до 30 лв няма митница и ДДС и защо тогава я пращат в митница?!

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от Vankata_84 Покажи мнения
    Един месец чакам отговор от китаеца. Той казва, че всичко е точно при него....Проблема се явява в бг пощи където пратката си е пристигнала преди месец... мисълта ми е ако нямаш тракинг номер може да е дошла някъде, но да нямаш уведомление.
    От някой си юли, български пощи изпращат SMS, че има пратка за получаване. Питах ги дали са отпаднали хартиените известия. Твърдят че не били, но съдейки от последния месец, като че ли са ги зарязали...
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    54
    Цитат Публикувано от morandis Покажи мнения
    Наскоро спечлих от търг един усилвател от английския ибей, платих го веднага през пейпал, но срокът за доставка 9 август мина, а още го няма в приемния склад на Гъбко
    Попитай продавача дали е написал твоето ID в първия ред на адреса за доставка.
    Ако не го е написал, Gabco ще доставят стоката в България и чак тогава ще те уведомят.
    Ако обаче освен това и името ти е написано неправилно, стоката ще се появи в раздел "непотърсени".
    Намериш ли я там, трябва да се свържеш с Gabco и да докажеш че е твоя с номера на e-bay поръчката.

Да, аз съм поръчвал през Гъбко, но до германския адрес само досега и в английския бях пропуснал моето ID и частта ASS при първата пратка от Англия, като дошла до БГ снимката й бе в Неразпознати пратки и аз си я посочих и получих благополучно. При тази втора пратка си добавих ID nomera в адреса, но липсва ASS и сега в един курс ще имам 4 пакета и в следващ от Англия още 2 пакета и ако липсва конкретния усилвател, тогава ще пиша жалби за неполучена стока.
    Засега няма нищо да му пиша на продавача, но наистина ще следя снимките на неразпознати пратки, когато курсът пристигне.
    Редактирано от morandis; 14 August 2019 в 15:37.

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    54
    Аз винаги пиша изрично на продавача да постави моето ID на първия ред в адреса.
    Там принципно се поставя името на получателя, а за ID няма специално място и често го попускат.
    Остава изпращачът да сбърка името ти и от Gabco няма как да разберат чия е стоката.
    Има някаква малка вероятност (под 1%) стоката да се изгуби, тогава се действа по установения от e-bay ред.
    Редактирано от rutcho; 14 August 2019 в 17:27.

Аз имах случай с липсващо ИД на пратка до немския център на Гъбко и я бяха доставили до друго място на същия адрес. Вече не помня дали само ИД липсваше, но май така беше.
    Свързах се с продавача, той с куриера и с триста зора доставиха пратката до Гъбко, но се наложи да доплатя за втората доставка.

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    65
    Цитат Публикувано от morandis Покажи мнения
    Моята поръчка не такава да идва от Китай, поръчката ми е усилвател втора употреба купен от Англия от англичанин от градче в Северозападна Англия -той я праща по куриер до склада на Гъбко в Южна Англия, на юг от Лондон и те с камиони ги доставят в БГ - така, че не се ползват пощи - китайски, английски или български.
    Обаче току що проверявам за една друга поръчка - пак през ибей, но идва от Китай - стойност 13,71 паунда и според тракинг номера сега е отишла в митница мисля, че до 30 лв няма митница и ДДС и защо тогава я пращат в митница?!
    Според закона митницата може да преоцени пратката по собствени критерии. За никого не е тайна, че китайците обявяват фиктивни цени на пратките- те са си получили парите, а ти можеш да минеш метър тук с ДДС и мито. Така че се подготви с копие от плащането- банково извлечение или копие от страницата на PayPal. И дори и да си платил действително тази сума, имат право на собствена оценка и да те обуят колкото решат. Могат да обявят примерно един усилвател за раритет с висока стойност и върху нея да те накарат да плащаш. Общо-взето всичко зависи от дежурния митничар. Отделно от това всички пратки с по-големи размери и тегло над 2 килограма минават задължително (уж) през митницата.
    Главен инспектор в отдел "ГРАМАТИЧЕСКА ПОЛИЦИЯ"

НЕ Е ВАЖНО КОЙ СИ, А КОЛКО СТРУВАШ!

pocko's Avatar
    Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    33
    Това за около 30тина лв. не знам защо са го пуснали през митница ....изглежда ми и малко на размер.

Иначе е нужно да се предостави принтнато от ибей за покупката с цени на артикул, транспорт и тотал. Също на принтираното искат да се вижда номера за проследяване, защото така обвързват пратката с получателя. Това е достатъчно.
    После се попълва митническа декларация. Зависи от куриера (15лв в БГ Пощи) се взима такса за отваряне на пратката. Изчисляват данъка и те прозвъняват да идеш и да си платиш.

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    65
    Никога досега в пощенския клон на митницата не са ми искали митническа декларация! Плащах освен ДДС-то и някакви 2-3 лева за нещо и толкова. Но това беше преди 6-7-8 години. Може да са променили нещата сега.....
    Главен инспектор в отдел "ГРАМАТИЧЕСКА ПОЛИЦИЯ"

НЕ Е ВАЖНО КОЙ СИ, А КОЛКО СТРУВАШ!

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Митничарите знаят всичките далавери. Имат богата статистика, правят истински анализ на риска и знаят какво и откъде да очакват. Ако нещо някога минава то е, защото нямат сметка да се занимават с него или имат по-важна работа.

Конкретно за моята пратка - днес си я получих в пощата, без проблеми - както всички др. малки пратки от Китай под 30 лв без ДДС. Пратката е мъничка, лека, на етикета пише Adaptor и няма причини митничар да подозира, че вътре има скъп смартфон. Съдържа Презареждаеми батерии и зарядното им за малки масажори на мой приятел-инвалид.
    Защо по проследяващия номер излизаше, че е в Митница - не знам - или въобще митницата няма общо, или заради жълтото етикетче, или защото влиза през Естония. Въобще като си поръчвах дребни-под 30 лв китайски стоки от алиекспрес не се е намесвала митница и затова съветвам китайските неща да не се поръчват през Ebay, ако ги има в Алиекспрес.
    м.jpg
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от morandis; 16 August 2019 в 15:45.

Не знам сайта от който са купени доколко има отношение към доставката, при условие, че нещата се изпращат от едно и също място с една и съща услуга на китайските пощи

Aз лично поръчвам изключително през ebay , много по удобно и читава е търсачката им , на алито е ужасна. Досега не съм имал проблеми с доставки от Китай. И е по сигурно с PayPal. И не виждам голяма разлика в цените.

pocko's Avatar
    Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    33
    Няма значение от къде се поръчва. Закона си е един и същ, а и митничарите. Последно от Алиекспрес ми идваха за макс 10дни ако е платена доставката.

@ditronix
    Аз преди 2 седмици плащах последно Доста вода изтече от преди 6-7-8г.
    Преди години (преди ББ да коригира) обмитяването ставаше над доста по голяма сума. Куриерската услуга също подлежи на данъци да имате в предвид.

Скоро получих от английския ebay употребяван усилвател, който е добре, но захранващият кабел външно изглеждаше зле, подмених го с друг, а вътре картинката е:
    P1120393.jpg

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    45
    човекът е "изолирал" проблема
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    Хората музиките си менят , но нрава - не !

https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 5 6 7 8 9 10 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени