Страница 1 от 10 1 2 3 4 5 ... ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 237

Тема: измами в ebay

измами в ebay

Ето как се опитаха да ме измамят тази седмица в ebay.
    Продавача пуска нещо за продажба, скъпа стока (моята беше към 1000 паунда) с доставка да речем 10 паунда. Ти печелиш, плащаш си стъоката, доставката. Продавача ти пише, виж сега, това е скъпа стока, сигурен ли си че искаш да ползваш тоя шипинг за 10 паунда, не искаш ли да е за 50 и да я застраховам.
    Казах му, ок, щом смяташ че така е по добре. Следващото съобщение беше, че така и така имал работа в лондон, щял да докара стоката лично, пак се съгласих. Последното съобщение беше че нямало да достави стоката защото ebay го били посъветвали да не го прави(в последствие съпорта на ebay каза че такова нещо не са го съветвали).
    Издаде ми рефънд за сумата чрез e-check с падеж след 1 седмица, и отвори кейс на ebay за отказване на продажбата.

Какво произтича от това:
    1. Стоката я няма и никога няма да дойде.
    2. Парите ги няма.
    3. Не можеш да си отвориш кейс на e-bay защото вече е отворен такъв.
    4. Ако се подлъжеш да натиснеш accept на кейса за отказване на продажбата, това автоматично значи че си получил рефънда. Друг кейс по тази сделка не може да се отвори вече (правила на ebay), оня анулира чека, и духаш супата.

Та понеже доста хора от форума пазаруваме от e-bay дано е било полезно за някой.
    Редактирано от Lyubcho_88; 6 November 2014 в 14:57.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Николай Николов's Avatar
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    28
    Ти как си платил, че да ти издава чек чрез трета фирма? Ако се прави на такъв тарикат, изчакай да си вземеш парите и напиши, че не си получил сумата, нито стоката и топката остава в неговото поле.

Цитат Публикувано от Николай Николов Покажи мнения
    Ти как си платил, че да ти издава чек чрез трета фирма? Ако се прави на такъв тарикат, изчакай да си вземеш парите и напиши, че не си получил сумата, нито стоката и топката остава в неговото поле.
    Платил съм през paypal. И той така, но аз не получавам парите защото той плаща refund-a с някакъв вид електронен чек и на транзакцията пише pending до 11ти тоя месец... и пари к*р.
    Но ще си го получи де, колкото и да са бавно загряващи от съпорта схванаха за какво иде реч. А аз като си получа парите по един или друг начин, ще му дам отзивите които заслужава. Опит за измама с 1000 паунда. Няма да може и пакетче тиквени семки да продаде.

Николай Николов's Avatar
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    28
    Един единствен път са се опитвали да ме цакат в ибей, но не се вързах. Продаваха усилвател Pioneer M73 - 300 лири му искаха, взех го, платих го и се започна чакане за доставка, минаха 7 дни - усилвател няма, минаха 2 седмици - питам го тоя, не го е изпратил - изпраща го днес. Минаха още 7 дни - пак пиша - пак не го е изпратил. Накрая ми заявява нагло, ако ми пратиш парите (втори път !) като gift през пейпал, го пращам веднага - показах му средния пръст и отворих диспут. След 7 дни парите ми бяха върнати - в крайна сметка не се упарих, но блокирах едни 300 лири за цял месец, което като беден студент в Англия си беше изпитание.

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    50
    Аз не можах да разбера. Ако правилно съм разбрал правилата им, пейпал не привеждат и цент на продавача докато ти не кажеш че всичко е ОК или (предполагам) не изтече срока, в който можеш да отвориш случай по повод сделката. След като той ти е издал рифънд (дори и с падеж една седмица), по каква причина пейпал не биха ти върнали парите при разваляне на сделката? Особено ако сте комуникирали (и всички транзакции са минали) изцяло през ибей и пейпал.
    Редактирано от 90125; 6 November 2014 в 08:27.

Членува от
    Nov 2011
    Възраст
    50
    Илиане, не е точно така. PayPal превеждат сумата от дадена продажба 21 дена след като тя се е осъществила. Ако имаш добро досие (натрупани голям брой продажби без оплаквания), може и по-рано.
    Refund-ването може да става по всяко време, даже и парите от продажбата да са все още "pending", т.е. продавачът да не ги е получил. Има си опция "Issue a refund/partial refund" и просто сумата, която продавачът очаква да получи се намалява с избраната сума (или се нулира, ако обезщетението е изцяло).
    Купувачът има право да подаде оплакване до 45-тия ден след плащането, т.е. търговецът може все още да очаква парите си, а може и вече да ги е получил. Ако ги е получил в PayPal сметката си, може вече благополучно да ги е изхарчил или да ги е дръпнал в банковата си сметка и в PayPal баланса да няма достатъчна сума за refund. В този случай refund-а се взема от парите, които са в банковата му сметка или от някакъв друг източник. Естествено, ако някой го е набарбальокал с е-чекове, ще гледа да се оттърве от тях .

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    50
    Ясно. По-сложно било. Но въпреки това не разбирам каква е измамата. Така или иначе, при развалена сделка парите ти се връщат. И няма как да стане още на другия ден. На мен са ми връщали пари от пейпал, за неполучена стока (при това продавача нито на мен отговаряше, нито писа нещо в кейса) и ми написаха хората, че парите ми са пуснати, но да ги очаквам в седем дневен срок (ако си спомням добре). А дори в сметката на продавача да няма пари, нали има Пейпал гаранция? Тя не гарантира ли, че ще си върнеш парите?
    Редактирано от 90125; 6 November 2014 в 11:31.

zeyankov's Avatar
    Членува от
    Jan 2014
    Възраст
    43
    Цитат Публикувано от 90125 Покажи мнения
    Ясно. По-сложно било. Но въпреки това не разбирам каква е измамата. Така или иначе, при развалена сделка парите ти се връщат. И няма как да стане още на другия ден. На мен са ми връщали пари от пейпал, за неполучена стока (при това продавача нито на мен отговаряше, нито писа нещо в кейса) и ми написаха хората, че парите ми са пуснати, но да ги очаквам в седем дневен срок (ако си спомням добре). А дори в сметката на продавача да няма пари, нали има Пейпал гаранция? Тя не гарантира ли, че ще си върнеш парите?
    Продавача не връща парите, а изпраща e-check с падеж след една седмица. Тоест парите ще бъдат преведени на купувача след 1 седмица. През това време търговеца ти изпраща Cancel Request. Ти като се съгласиш, вярвайки, че ще получиш парите след 1 седмица, се съгласяваш. Тогава той анулира чека и изгаряш. Даже не можеш да отвориш случай в E-Bay-я, защото той вече е бил отворен (Cancel Request-а) и после затворен (с твоето съгласяване). Втори не може да се отвори.

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57
    Винаги съм отказвал е-чекове и нямам опит, но не разбирам - дори онлайн отваряне на кейз вече да е невъзможно, какво пречи да се отвори такъв по телефона? Още повече ако това е популярен скам.

zeyankov's Avatar
    Членува от
    Jan 2014
    Възраст
    43
    Цитат Публикувано от analogsa Покажи мнения
    Винаги съм отказвал е-чекове и нямам опит, но не разбирам - дори онлайн отваряне на кейз вече да е невъзможно, какво пречи да се отвори такъв по телефона? Още повече ако това е популярен скам.
    Няма проблем. Но повечето купувачи не владеят английски език, или просто не могат да се оправят със ситуацията и...номера минава.

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57
    Сигурен съм, че минава за дреболии, но за 1000 паунда?

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Jun 2011
    То пък като купиш нещо за 1000 паунда съвсем редовно без никакви проблеми и то се окаже боклук, ко праим тогава...

re:

Сигурен съм, че минава за дреболии, но за 1000 паунда?
    Продавача се пробва... ако мине, мине. За сега не минава но и парите ми ги няма, според ebay трябвало да изчакаме този 11ти на който ден е падежа на чека. Аз кейс не мога да отворя защото онзи педерас ме блокира с отваряне на кейс от негова страна.
    Същевременно ако бях аксептнал кейса дето продавача отвори за отказване на продажбата, ситуацията щеше да стане много по сериозна. Извода е, цигани има на всякъде, и отваряйте си очите.

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57
    Цитат Публикувано от minimal Покажи мнения
    То пък като купиш нещо за 1000 паунда съвсем редовно без никакви проблеми и то се окаже боклук, ко праим тогава...
    Това си е нормално и в реда на нещата, важното е че няма измама

Голяма част от неразбирането е свързано с английския
    Пишете поне тук на български - кейс, кейз, кейк...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

re:

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Голяма част от неразбирането е свързано с английския
    Пишете поне тук на български - кейс, кейз, кейк...
    Това е тема касаеща ebay. Като ми дадеш линк на ebay където е на български, веднага почвам

Членува от
    Jun 2011
    Обаче италианците, немците и др. си пишат всичко на италиански, немски и др. Обявите им важат за целия свят. Българите да си пишат на български. На мен италианецът ми остави мнение на италиански. Въобще не го вълнува на какъв се говори в ибей.

Banned
    Членува от
    Jul 2011
    Пишат тези, които не знаят езици. Ако някой си мисли, че обявата му ще бъде разбрана на български по-добре, отколкото на английски - да си пуска продажбата и да чака от умрял писмо. Доколкото знам манталитета на средния европеец, хич няма да се занимава да търси превод на обява на някакъв език, който не разбира. Виж фийдбек е друго. Там важна е бройката, а не съсдържанието и езикът няма значение. Даже обява на непонятен език предизвиква подозрения за измама, защото винаги може да се претендира, че някой не е разбрал нещо в текста. Как иБей ще разреши спор - като ползва гугъл-преводача ли? А италианците, немците и французите си имат техни иБеи. Там да си пишат както искат.
    Редактирано от Николай Милков; 6 November 2014 в 19:07.

Колкото и да е учудващо,забави ми се поръчка в един сайт(няма значение кой) отправих запитване нарочно на български и хоп,изненада,отговориха ми на чист български език.

Членува от
    Jun 2011
    Цитат Публикувано от Николай Милков Покажи мнения
    Пишат тези, които не знаят езици. Ако някой си мисли, че обявата му ще бъде разбрана на български по-добре, отколкото на английски - да си пуска продажбата и да чака от умрял писмо. Доколкото знам манталитета на средния европеец, хич няма да се занимава да търси превод на обява на някакъв език, който не разбира. Виж фийдбек е друго. Там важна е бройката, а не съсдържанието и езикът няма значение. Даже обява на непонятен език предизвиква подозрения за измама, защото винаги може да се претендира, че някой не е разбрал нещо в текста. Как иБей ще разреши спор - като ползва гугъл-преводача ли? А италианците, немците и французите си имат техни иБеи. Там да си пишат както искат.

Аз единия си усилвател го купих от италиански магазин от ибей. Всичко беше на италиански и точно с гугъл преводача комуникирах с тях. Трима души говориха с мен и никой не си направи труда да пише на нещо друго, освен италиански. А продават много и всичко за цяла Европа. Всичко се извърши на италиански и получих обратна връзка на италиански.

p.s. Не съм влизал в италиански ибей, пазарих през ибей uk.

Сега ме чака същото с французи и немци, всичко е за Европа и е на френски и немски.
    Редактирано от minimal; 6 November 2014 в 19:15.

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от nikiangel Покажи мнения
    Продавача се пробва... ако мине, мине. За сега не минава но и парите ми ги няма, според ebay трябвало да изчакаме този 11ти на който ден е падежа на чека. Аз кейс не мога да отворя защото онзи педерас ме блокира с отваряне на кейс от негова страна.
    Същевременно ако бях аксептнал кейса дето продавача отвори за отказване на продажбата, ситуацията щеше да стане много по сериозна. Извода е, цигани има на всякъде, и отваряйте си очите.
    Продължавам да мисля, че не съвсем справедливо обвиняваш човека. Разпитах един приятел, който много пазарува от иБей (две години ми пазаруваше и на мен докато се престраших да си направя акаунт ).

1. Та ето какво научих: сделката има две страни и всяка от тях има право да повдигне случай. Сигурен ли си, че нямаш опцията в момента? Между другото когато на мен ми се наложи да повдигна случай, не можах да го направя в иБей акаунта си (по необясними причини), но го направих в резолюшън центъра (с думата РЕЗОЛЮШЪН поздравявам Тарамбуки) на Paypal.
    2. Единствения начин търговеца да отмени продажба в ибей е като отвори случай - така че тук нищо нередно не е направил.
    3. Купувача, трябва да изчака получаването на парите си и чак тогава да приеме случая за решен.
    4. Купувача следи за срока на изтичане на случая, като преди този срок по всяко време може да ЕСКАЛИРА (поздрав за Т) иск в пейпал.
    5. e-check е нормален и надежден начин на плащане и в него няма измама
    6. Независимо дали продавача има или няма пари, дали е умрял или каквото и да е друго, парите са гарантирани от Пейпал (това вече казах, че лично съм го проверил и се надявам моя продавач да не е умрял все пак )

Така че според мен трябва да изчакаш, а ако в срока не си получиш парите да прегледаш опциите в пейпал и да повдигнеш иск.

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57
    Цитат Публикувано от minimal Покажи мнения
    Сега ме чака същото с французи и немци, всичко е за Европа и е на френски и немски.

Из Европа е пълно с тъпи и необразовани парчета, които не знаят английски - факт. Но в Германия незнаенето на английски е по-скоро изключение... може би само из гедеерските територии.

Членува от
    Jun 2011
    Из Европа е пълно с тъпи и необразовани парчета, които не знаят английски - факт. Но в Германия незнаенето на английски е по-скоро изключение... може би само из гедеерските територии.
    Може, но тези знаят, просто не желаят да пишат на английски, държат да пишат на собствените си езици.

analogsa's Avatar
    Членува от
    Dec 2010
    Възраст
    57
    Цитат Публикувано от 90125 Покажи мнения
    5. e-check е нормален и надежден начин на плащане и в него няма измама

Нищо нормално не виждам - ако някой няма кредит карта, да си зареди акаунта от банковаta си сметка и след това да плаща - нямам нищо против да изчакам няколко дни за плащането. С е-чек е същата работа, само че доста продавачи не обърнали внимание на е-чека пращат стоката веднага и след това духат супата. Сигурен съм, че с тази форма на плащане непрекъснато се злоупотребява именно с тази надежда.

За най-голяма досада, оказва се, че от миналата година Ebay е направил невъзможно отказването на е-чек - явно им е много по-изгодно, отколкото да делят питката с Visa.

ctef's Avatar
    Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    59
    Добре, да се включа и аз.
    А какви са рсиковете с покупките, за които се предлага взинане на стоката от място?
    Плащаме с PayPal. След това с се свързваме с колекторската фирма и даваме адреса.
    И после?
    Разчитаме на коректността на продавача, или си има начин, ако е недобросъвестен, случая да се разреши?

Страница 1 от 10 1 2 3 4 5 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени