Страница 10 от 10 ПърваПърва ... 6 7 8 9 10
Резултати 226 до 237 от 237

Тема: измами в ebay

Лириански аудиофил kygar's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Цитат Публикувано от morandis Покажи мнения
    Скоро получих от английския ebay употребяван усилвател, който е добре, но захранващият кабел външно изглеждаше зле, подмених го с друг, а вътре картинката е:
    Прикачване 115020
    Не купувай от капиталисти тогава
    Редактирано от kygar; 5 September 2019 в 14:45.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

От теб със сигурност нищо няма да купувам, а усилвателят си е чисто комунистически People's Republic of China (PRC) Pioneer VSX 922
    Изповядвам единний светъл комунизъм, поправител недъзите на обществото.
    Чакам събужданието на народите и бъдащий комунистически строй на целия свят. - Галац, 20 април 1871 г., Хр. Ботйов

kalchev73's Avatar
    Членува от
    Sep 2012
    Възраст
    46
    Тц. Не е ли руски, не ми го хвали
    Поне работи ли?
    КоНпютър > ЦАПъник някъв > ЛамБи там некви > Монколонки "Zet Fi X" HI-END
    Без музика живота щеше да е една грешка .

Един приятел каза:"Става задължително писането на шльокавица, кървавица и бахур, жаргон, сленг, арго и всякакви изобщо професиолекти. Също така трябва да се пише на македонски, руски, грузински и развален сръбски! В съвсем краен случай на английски, но ръководството ще гледа на това с лошо око."

Лириански аудиофил kygar's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Цитат Публикувано от morandis Покажи мнения
    От теб със сигурност нищо няма да купувам, а усилвателят си е чисто комунистически People's Republic of China (PRC) Pioneer VSX 922
    Ами това е "отмъщението на китайче-другарче", що се сърдиш на своите тогава
    Редактирано от kygar; 5 September 2019 в 21:40.

А може да е много просто - в синьото човечецът си е съхранявал белото?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Живко Стоянов Juviander's Avatar
    Членува от
    Oct 2008
    Възраст
    39
    Хм, това навява съмнения за някакъв аудиофилски мод. Върху това синьото да няма отбелязана и посока?
    Sent from my ТА-4100

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    65
    Не, там са скрити насоките!
    Главен инспектор в отдел "ГРАМАТИЧЕСКА ПОЛИЦИЯ"

НЕ Е ВАЖНО КОЙ СИ, А КОЛКО СТРУВАШ!

Пак стана проблем с покупка от ибей англия - платих си стоката през пейпал уж нормално, парите са изтеглени от картата ми, обаче гледам в пейпал профила ми за тази транзакция пише: payment Pending, payment is not accepted yet. Пращам му снимка на продавача на това и го питам нормално ли е, че плащането ми е в изчакване и още неприето - през тези дни продавачът вече е пратил стоката и тя вече е в офиса на Габиели(дори днес отпътува за БГ). Сега продавачът ми пише, че акаунтът му бил регистриран в Хърватия нямал достъп до него, да канцелирам транзакцията си до него, и да му ги пратя парите наново през пейпал до друг имейл адрес(който ми даде).
    Не става въпрос за измама сякаш - стоката вече ми е пратена(освен да е дефектна) Имаше бутон CANCEL в пейпал, натискам, прекратявам транзакцията и пише че до 8 септември ще ми ги върнат refund на картата - тоест и сега и стоката пътува към мен и парите ми се връщат.

Чудя се дали въобще ще мога от моята сметка, която си е в бг левове, да му пратя на новия имейл парите - има някакви такси, комисионни, превалутиране само от евро и US долари към паунди(естествено от превалутирането има разлики/загуби за ок.
    10 лева) - 2 опции за пращане: като на приятел или като на търговец

Чакам събужданието на народите и бъдащий комунистически строй на целия свят. - Галац, 20 април 1871 г., Хр. Ботйов

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    А бе не ти е работа да гледаш в Пейпал. Щом си платил в Ebay и ти го е чекнал в поръчките, като платено, пък и е изпратена стоката, значи всичко е наред и не те интересува вече тази транзакция. Стига си се шашкал.
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Ами в ибей не е чекнато като платено, стои една иконка като пясъчен часовник - ето: w2.jpg

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    54
    Ако платиш извън системата на ebay, пак няма да стане чекнато като платено, освен, ако продавачът не го направи ръчно.
    Не е трябвало да канцелираш транзакцията, а той да си оправи нередовния PayPal account.
    Докато не си получиш стоката и парите обратно, не предприемай нищо.

Да, благодаря, за първи път ми е такъв случай и смятам това е правилен съвет. Аз наистина още снощи канцелирах плащането до имейла, който ми беше дал и не приемаше плащането ми, защото не съм наясно, кой и как чеква, че плащането е прието и му повярвах.
    При всички случаи обаче това ново плащане ще е по неизгоден курс на превалутиране, също ако искам да е със защита на парите ми май ще има допълнителни такси и естествено не искам това да е за моя сметка, защото нямам вина, че е дал неподходящ акаунт за разплащането.

Страница 10 от 10 ПърваПърва ... 6 7 8 9 10

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени