Страница 11 от 11 ПърваПърва ... 7 8 9 10 11
Резултати 251 до 267 от 267

Тема: измами в ebay

Хермес е втора по предпочитания на немските търговци куриерска фирма след DHL.
    Многократно са ми носили стоки до немското Габко и никога до сега не е имало ядове. Не знам що така са постъпили в случая. Принципно швабите са си малко педанти и рядко стават издънки с тях.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Добре де, да попитам нещо?
    А когато пристигне тук, не се ли предава на наш куриер?
    Да не би тука да куцат нещата?
    Когато пазарувате от полския сайт, кой куриер го доставя на място (адрес) ? (TME)
    Редактирано от Стефан Петров; 29 November 2019 в 19:02.

Имах пратка от ибей с Хермес и докато всеки ден си я проследявах, с ужас установих при последната проверка, че получателят не е открит на адреса. След запитване до тях установих, че в България работят с М&BM. Опитът да се свържа с обявените им телефони в офиса в Стара Загора от сутринта беше неуспешен - нито мобилни, нито стационарни. Наложи се да звъня на националния, там попаднах на много любезна дама, която ми поиска тракинг номер. Ама аз имах един техен, дето беше с друг брой цифри. Как да е, намери ме по име на получател. каза, че пратката била в офиса, а куриера идвал два (!!??) пъти до адреса и не ме открил. Веднага запалих колата и отидох до офиса им, където намерих две девойки и една пенсия отзад с един бус. Пенсията мънкаше, твърдейки, че видите ли идвал на адреса, пък ме нямало. А никой не се сетил да види дали има изписан телефон на пратката и да се обади. Щели да я връщат. Както и да е - взех си я. Резултат - Хермес - отличен, М&МВ - слаб.
    Редактирано от ARTU; 29 November 2019 в 19:14.
    Cassette deck User
    Amplifer Denon PMA-720A, CD player Denon DCD-920, CD player Onkyo DX-6650, tape deck Onkyo TA-2570, tuner Onkyo TA-4670, speakers MB Quart 690MCS.
    www.scalemodels-bg.com

Не е много разумно да се доставя директно да България.По добре е да си направите регистрация във фирми като Габко ,Лерон и тн.Доставят ви до адреса им в Германия след , което всяка седмица те пътуват до България.Грешка много трудно може да стане.

Пазарувам епизодично сравнително дребни неща. По тази причина предпочитам доставката да е до мен.
    Cassette deck User
    Amplifer Denon PMA-720A, CD player Denon DCD-920, CD player Onkyo DX-6650, tape deck Onkyo TA-2570, tuner Onkyo TA-4670, speakers MB Quart 690MCS.
    www.scalemodels-bg.com

И за епизодично и за регулярно пазаруване описания по горе начин е и по евтин и пъти по сигурен.

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    54
    Цитат Публикувано от Yotzov Покажи мнения
    Не е много разумно да се доставя директно да България.
    Правилно.
    Аз отдавна не го правя. През Gabco излиза и по-сигурно, и по-евтино.

Принципно, когато се доставя до България, преди да се направи поръчката, се уточнява кой е изпълнителят на територията на нашата страна. Свързваме се с него и чакаме пратката. Във всички останали случаи имаме ядове. Куриерите като правило не звънят на телефона, изписан на пратката. Посещават адреса (или само отбелязват, че са го посетили) и връщат пратката.

Немските Хермес са мърлячи. Ако нямаме други опции на територията на Германия, предупреждаваме изпращача да опакова максимално грижливо стоката.
    С Хермес UK не съм имал проблеми.

Аз и от Немския Хермес съм доволен.

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    54
    Имал си късмет или просто не си ги ползвал достатъчно дълго.

Над година сравнително,често.Аз принципно от немците съм супер доволен.Невероятно точни .

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    54
    Над година сравнително,често.
    Именно.
    Аз имам опит с тях от 12 години.

За немците съм съгласен. За съжаление в Германия може да попаднеш не само на немци.
    Във всички случаи преди покупка на скъпа стока, трябва да се комуникира с изпращача.
    Това ще ни спести много неприятности.

Аз абсолютно винаги първо комуникирам с продавача,тъй като не пазарувам само от ибей.И по отношение на комуникацията с немеца тя е удоволствие за разлика от онези гьотферени англичаните.
    Редактирано от Yotzov; 29 November 2019 в 20:10.

Цитат Публикувано от ARTU Покажи мнения
    ...М&МВ - слаб.
    Всъщност е М&ВМ, а оценката е завишена. Най-големите мърлячи в света. Намърдали се на пазара с мноооо яки връзки

Има малка вероятност да се оправят, защото ги купиха некви австрийци...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    54
    И по отношение на комуникацията с немеца тя е удоволствие за разлика от онези гьотферени англичаните.
    То само комуникацията да им беше зле на англичаните.
    Понякога се опитват да хитруват, при това доста нагло.
    Ненапразно е измислена думата "ингилък".

Цитат Публикувано от ARTU Покажи мнения
    Както и да е - взех си я. Резултат - Хермес - отличен, М&МВ - слаб.
    Човек, не си причинявай това. Много сме минали по твоята пътека и сме се парили здраво.
    Направи си една регистрация в Габко или друга подобна фирма и забрави грижите. Шанса при тях да стане фал граничи с нищожен.
    Ще го напиша за кой ли път - никога вече транспорт директно до България.
    Откакто ползвам Габко се родих. Получавам си всичко и нямам ядове. А на времето спрях да ги броя на цифрата 18 заведените и съответно спечелени дела в Ибей. Просто у нас някои работи още не може да им се разчита, че ще се случат както ни се иска. Има много хайдуци и калмуци.
    Затова вземи мерки, една регистрация ще ти отнеме 2 минути.

Аз пък пиша адрес до София!
    Никакъв проблем! Само в моито село!
    За това ми е интересно, къде се случва това?
    Редактирано от Стефан Петров; 29 November 2019 в 23:06.

Страница 11 от 11 ПърваПърва ... 7 8 9 10 11

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени