Добрата новина е, че скоро ще сме на собствен VPS. Днес го платих и активирах, Петър ще се заеме с местенето, което би трябвало да стане 'неусетно', а не както преди малко - с гръм и трясък: при опит да добавя новия тестов поддомейн се оказа, че малко съм омазал DNS-настройките и форумът "изчезна" за известно време... Аз бях! Признавам си без бой!

Причината за всичко това е 'добронамереното' отношение на нашите приятели от Суперхостинг, на които ту 'процесорното време' сме им били надхвърлири, ту базата ни данни била над "лимита" (някакъв техен си лимит от 1ГБ при положение, че разполагаме с над 50ГБ дисково пространство). Опитите ми да ги убедя, че това са врели-некипели бяха безуспешни. Ако помислим малко, те имат изгода да НЕ си ъпгрейдват сървърите. Всяка следваща версия на произволен софтуер е все по-жадна за ресурси, което води до повече разход на "процесорно време" и т.н. Та като ги питах - що е то "процесорно време" в multi-tasking система, която априори би трябвало да работи с time-sharing, нямаха адекватен отговор, но бяха престанали да досаждат. Наскоро пак подновиха офанзивата да сме се ъпгрейдвали към някакъв си техен вълшебен план, което ни накара да проверим как стоят нещата на пазара по отношение предлагани услуги и цени. Оказа се (изненадващо! ), че цената, която са си намислили от Суперхостинг е около 3-4 пъти над пазара.
Е, пожелавам им да забогатеят рязко и недвусмислено, но нашият принос за това ще е повече от скромен.

Наздраве!