Резултати 1 до 12 от 12

Тема: Проектор

Проектор

Здравейте на всички които гледат темата интересува ме следното трябва ли да имаш ЮПС към проектора за да не изгори лампата ако случайно изгасне тока или самият проектор има защита

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    48
    новите проектори мисля че имат някакви оптимизации по този проблем, но аз като си взема проектор задължително ще си ползвам УПС - цената на проектора е многократно по-голяма и не виждам смисъл да се пести, най малкото за собствено успокоение

също прочетох една много добра препоръка - да се купи веднага и резервна лампа, за да не се окаже после че за този стар проектор вече няма части

ko-pach's Avatar
    Членува от
    Oct 2007
    Възраст
    39
    Да не записва някаква информация в CMOS та да го е страх от гаснене на тока

Интересно как изгаря лампа от липса на ток ?! А дали има някаква процедура за изключване на проектор и знаете ли каква ? А колко време трябва да изтече преди да се смъкне от щепсела устройството ?

Тук един служебен досега не се е оплаквал, че му гасне тока. Псува EVN и като дойде тока си продължава работата

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Метал-халогените (каквито си мисля, че ползват) са много претенциозни към режимите работа, най-вече заради живота на лампата, която е доста скъпа. Имат си нужда от плавно "подгряване" и "изстиване".
    По разни дискотечни светлинни ефекти се ползват такива и правилата са същите.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Фен Angel's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    56
    Цитат Публикувано от ko-pach
    Интересно как изгаря лампа от липса на ток ?!
    Някои лампи са толкова компактни, че натрупаната топлина в тях може да разтопи стъклото при внезапно спиране на тока, респ. охлаждането. Виждал съм...

ko-pach's Avatar
    Членува от
    Oct 2007
    Възраст
    39
    Значи е възможно този за който говоря да има батерийка за продължаване на охлаждането. Не съм се вслушвал. Лаптопа с който го пускаме определено не спира въртенето на охлаждането си /нали си е с батерия/

ko-pach, да ме утрепеш не виждам общото на лаптопа и проектора.

ko-pach's Avatar
    Членува от
    Oct 2007
    Възраст
    39
    Цитат Публикувано от PicMaster
    ko-pach, да ме утрепеш не виждам общото на лаптопа и проектора.
    Общото се вижда отпред на бялото платно

В случая става въпрос за охлажданията на двете. Имах впредвид това, че не съм се вслушвал дали охлаждането на проектора продължава след гасненето на тока (в шумна среда/зала където се ползва)

ko-pach, и пак да ме утрепеш не виждам общото м/у охлаждането на един лаФтоп и един проектор. Ама нищичко. Лаптопа си е лаптоп - всички съвременни процесори имат вградем термодиод с който се мери температурата на кристала и може да се "насили" thermal throttling ако се наложи, но дори да спре захранването на лаптопа, нагретите части ще си изстинат бързо и безпроблемно. С лампата е проблемно - предполагам си чувал как при изключване на проектор вентилатора му продължава да обдухва лампата с цел да я охлади максимално бързо и качествено. По същият начин работните станции с горещ въздух си охлаждат нагревателите при изключване.

Поздрави.

ko-pach's Avatar
    Членува от
    Oct 2007
    Възраст
    39
    Май сме на различно количество бира и неможем да се разберем

Говорим и двамата за въздушно охлаждане нали .. или аз греша нещо. Общото е това, начина на потребление може би различен.

Пак ще повторя, че не съм се вслушвал дали вентилатора на охлаждането на проектора продължава работата си и след като спре тока

Като се цъкне бутона за изгасяне на проектора лампата спира да свети, но още няколко минути вентилатора върти. Реално проектора си е включен в мрежата, както всяка битова апаратура, просто се подготвя за изключване. Ако веднага дръпнеш щепсела на нагретият проектор, собственика му ще те изпрати намазан с катран и пера...

Цитат Публикувано от Bis Покажи мнения
    Метал-халогените (каквито си мисля, че ползват) са много претенциозни към режимите работа, най-вече заради живота на лампата, която е доста скъпа. Имат си нужда от плавно "подгряване" и "изстиване".
    По разни дискотечни светлинни ефекти се ползват такива и правилата са същите.

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени