Страница 3 от 3 ПърваПърва 1 2 3
Резултати 51 до 65 от 65

Тема: Резонансно захранване 2х200W

Членува от
    Feb 2010
    Възраст
    33
    Цитат Публикувано от SandyTodorov Покажи мнения
    Прикачване 106003
    И къде видя по малките загуби при активно изправяне ?
    Колкото по високо изправеното напрежение толкова по зле.
    Както и трябва да е загубите от превключването са половината от (напрежението на квадрат по капацитета)
    Да тия транзистори са със сравнително малки капацитети но все пак с недостатъчно малки за тия напрежения.
    Резултатите са на обратно. В бързината съм ги копирал грешно от оригиналния фаил. Прикачил правилния фаил в следващия си пост.
    Редактирано от Mitk0; 22 November 2018 в 19:33.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Ами не е ясно каков точно сте мерили и правили.
    Ама те нещата са ясни, сметни си загубите в диода статичните и динамичните и сметни същите за конкретния транзистор и тогава ясно се вижда къде загубите им се изравняват и до каде има смисъл активно изправяне.
    С кой диод сте правили експериментите че тоя транзистор при 10А вече има пад върху него 1,6V. Има една точка от която нагоре дори статичнете загуби на активния изправител стават колкото на диода.

Вятърните мелници и инверторите зареждащи акумулатори са друга бира тук все пак за аудио говорим.

Членува от
    Feb 2010
    Възраст
    33
    Ами не е ясно каков точно сте мерили и правили.
    Ама те нещата са ясни, сметни си загубите в диода статичните и динамичните и сметни същите за конкретния транзистор и тогава ясно се вижда къде загубите им се изравняват и до каде има смисъл активно изправяне.
    С кой диод сте правили експериментите че тоя транзистор при 10А вече има пад върху него 1,6V. Има една точка от която нагоре дори статичнете загуби на активния изправител стават колкото на диода.

Вятърните мелници и инверторите зареждащи акумулатори са друга бира тук все пак за аудио говорим.
    По спомен мисля, че беше C4D20120A. За напрежението си прав, но в конкретното приложение 850 V на захранващите шини беше достатъчно, но пък при 140 кHz този ефект изчезна, както и няколко транзистора в небитието . Всъщност приложението беше APF (active power filter) за мрежи с ниско напрежение, но това е друга тема. Няма да цапам поче твоята. Поздравления за захранванията, трябва да кажа че наистина изглеждан подредени и много добре направени.

Цитат Публикувано от Mitk0 Покажи мнения
    От написаното от теб мога да заключа, че не си се занимавал с PFC. Изходното напрежение от PFC не е стабилизирано.....Ако обаче ефекивнара стойност на мрежовото напрежение варира, както ти си написал 100-270, а средната стойност на изхода на PFC е стабилизирана на 400V то DC-DC конвертора на PFC ще поеме всички нагативи на вариациите. От което следва, че общата ефективност няма да се подобри. С две думи - ефективността на резонансния ще се подобри за сметка на ефективността на PFC.
    Да ще ги поеме! Точно в това е най-добро и за това ще е там.
    За къде ще гоним 400V, на изхода ни трябват 40V. С HVDC едни други хора се занимават.
    То може и да не се нарече точно PFC въпросната схема, но в днешно време всеки нарича всичко както си иска. Щом има хора наречени "джендър".
    Така или иначе няма място, пък и не е болка за умиране без него.
    Бургаските Употребители да не се правят на ощипани госпожици .....
    Пропуснал си да отговориш на въпроса какво става с напрежението на останалите намотки на един траф ако окъсим една от изходните.
    Цитат Публикувано от Supraphon Покажи мнения
    Зависи от коефициента на магнитна връзка .
    ОК уточняваме:
    Бифилярно навити че и усукани.
    Остави дали са бифилярно, зависи и къде се намират, и колко са дебели, и дълги, и каква е сърцевината.
    Ако питаш за твоя траф, сам си си отговорил: "ще паднат с няколко волта и ще сработи защитата".
    Това е много добре!
    Ами ако стане обратното и окъсиш намотката която се следи с обратната връзка, какво ще стане с другите намотки?
    А с кондензаторите и усилвателя? Или има запас?
    Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Това е концепцията дуал моно и тя има само предимства.
    Дуал моно ще е когато има още един такъв усилвател.
    В момента е псевдо дуал моно (демек стерео), с леко подскачащи отрицателни напрежения.
    А можеше с наличните части да стане с двуполупериодно изправяне, със всичките му плюсове и това, че и двата полюса щяха да бъдат стабилизирани, ама:
    ...Вятърните мелници и инверторите зареждащи акумулатори са друга бира тук все пак за аудио говорим.
    А иначе само за протокола импулсни захранвания и за радиоприемници съм правил (е така по отношение на чувствителна апаратура наоколо)
    Говорих ти за звукозаписна или медицинска апаратура. Радиоприемниците също са малък консуматор. За такива неща, предпочитам трансформатор и аналогов стабилизатор пред "нискошумящо импулсно", понеже:

Ои боже беже.....!!
    Ти въобще как си с мисленето .....??
    Която и намотка да окъсиш напрежението пада до почти 0V на всичките.
    А защитата следи тока на първичната и от нея сработва защитата, от коя намотка ще следиш изходинте напрежения при късо въобще няма значение.

Показах ти схеми на импулсни захранвания точно за звукозаписна апаратура, миш пултове за звукозаписни студия.
    След като на едно такова беше изгорял трафа и му сложих импулсно, после ме накараха да сменя и на другите трафовете на 50Hz с импулсни нищо че си бяха здрави....!!!
    Показах ти и такова за кондензаторен микрофон пак за звукозаписно студио.

Ти обаче нищо нищо не показваш и само ръсиш глупости....

Не ми пречиш забавляваш ме продължавай в същия дух.

Грешиш, късото няма да е 0 ома и напреженията няма да паднат до 0V, първичната абсурд. По-скоро при силно натоварване на положителното рамо, ОВ ще го компенсира и отрицателното ще се повиши над номиналното.
    Както и да е, затварям си и очите за това. Ако записваш през миш пултове, едва ли ще ти пука за някакво импулсно. Пък и друго си е да прибереш трафовете.
    Иначе за мен това е по-добрия вариант:
    koga.jpg
    ga, gb и т.н. вече могат да станат обща маса на захранването.
    Отделно като играх с гумичката върху диодите и видях, че всъщност си е двуполупериодно изправянето.
    Нещо с лошо око съм го гледал, за което се извинявам!

Разбирам че като всеки нормален аудиофил се плашиш от нещата който не разбираш.
    Ако поне малко разбираше от ток и можеше да смяташ, само проста аритметика трябва събиране, изваждане, умножение и деление, щеше да разбереш че дори при максимално натоварвате на едното рамо с прав ток и разтоварване на другото то разликата им не може да е повече от 0,3-0,4V а когато говорим за натоварване с музика е значително по малко.

А иначе твоето предложение за отделни захранвания е значително по лошия вариант.
    Съжалявам че не го разбираш.
    Едни минимални пулсации на напрежението с 0,2-0,3V и то само за най ниските звукови честоти не водещи до нищо негативно.
    А за сметка на необосновани болни страхове да прецакам къде по важни неща който никой аудиофил не схваща естествено.

Значи твоя вариант ще е с леки пулсации, а моя ще прецака къде по-важни неща, но не можеш да го обясниш на аудиофилите, понеже не могат да смятат?
    Значително по-лошо нещо трябва да може и с по-прости думи да се обясни.
    Недей да съжаляваш, че не те разбирам, има си идиоти дето ще те разберат. И да се правиш на луд, сам разбираш, че грешиш.
    Ето и как е правилно да се направи мрежовия филтър:
    kак.jpg
    Редактирано от употребител; 23 November 2018 в 18:56.

Боже колко мъка има по света....!!

Явно не си правил никога платки.
    Не всичко което изглежда добре на схемата е такова и на платката.
    Много често променям схемата заради платката....!!

За променливия ток с висока честота където почват да играят тия кондензатори (С2, С4) (+) и (-) са с еднакъв потенциал и дали С4 ще е свързан към +310V или маса е все тая, а виж за опроводяване на платката въобще не е все тая, особено като се има в предвид че е и еднофолирана.
    Виж за С1 и С7 просто имаше удобно място и за двата, та затова са два, не че има нужда от два.
    Е като са два може да сложиш такива с по малко капацитети пък по високоволтови за да е по малка вероятността да утепаш някой.
    А може и да запоиш просто само един.

Зарежи електрониката не е лъжица за всяка уста.

Цитат Публикувано от употребител Покажи мнения
    Чакаме да покажеш твои разработки, тогава да видиш какъв смях ще падне.

Къде се скри бе човек нали щяхме да си мерим "пишките" (импулсните)

То моята отдавна виси със страшна сила, ама в сравнение с твоята си е направо Айфелова кула.

Къде се скри бе човек нали щяхме да си мерим "пишките" (импулсните)

То моята отдавна виси със страшна сила, ама в сравнение с твоята си е направо Айфелова кула.
    Виснало старо желяжо?
    През уикенда ще ти покажа нещо да се надървиш.

Кой уйкенд? За 9-ти септември?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Ремонтът на "Графа", бил като музиката на Графа!

Може и тогава да е, забравих да уточня.
    Този уикенд изскочиха едни кинти за прибиране и не ми остана време. Вече съм си сипал уиски и не ми се рови.
    Когато и да е, няма да е късно, а по-скоро безсмислено.
    Той човека отдавна е номер едно и едва ли има какво да научи. Не се поддава, пък и малко е инат.
    Иначе за сеира ще кача нещо, но каквото и да е няма да промени действителността, че неговото захранване е куцо.
    Нито пък ще може да обясни какви са проблемите на предложения от мен вариант (който дори не съм го измислил аз).
    Само увърта. Или го е страх да си признае грешката за да не се изложи, или в най-лошия случай не разбира за какво му говоря.
    Пък то даже и не съм задълбавал да му търся кусури. Само на пръв поглед го прецених.
    Говоря за очевадни проблеми на схемата, дори не съм питал за трафовете как са навивани и т.н., понеже знам отговора, и ги приемам за идеални.

Страница 3 от 3 ПърваПърва 1 2 3

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени