Страница 11 от 11 ПърваПърва ... 7 8 9 10 11
Резултати 251 до 268 от 268

Тема: Захранвания с прилично подтискане на брум

Успех
    PC->Xmos USB to I2S->Dual Mono AK4495S DAC->DIY 3-way active crossover(discrete op amps)->DIY QUAD 909 x 3->ScanSpeak: 26W/8861T00 Woofer->18WU/8741T00 MidWoofer-Illuminator Range->12MU/8731T00 Mid Range->D3004/664000 BerylliumTweeter-Illuminator Range

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    Aug 2007
    Възраст
    40
    Свето диода защо не свети

Монтирал съм го според схемата срещуположно на ценера 8.2 така ли трябва да бъде? Иначе на изхода имам исканото напрежение..

Членува от
    Aug 2007
    Възраст
    40
    Всъщност останових че проблема е във входящото напрежение. Покачих го на 13V и си светна диода, също така при натоварване със около 100мА си държи стабилно 5V на изхода. Защо обаче при по ниско входящо например 10V диода не свети и изходното кляка на около 4.6V при същия товар?!? Схемата съм я изпълнил със TL431 за искано 5V на изхода. Нормално ли е това? Възможно ли е да бъркам нещо по схемата за да се получава така? А мислех да правя предстабилизация на 8V и от там на 5V, но явно няма да стане.

Членува от
    Aug 2007
    Възраст
    40
    Има 470uf в изхода, не е това проблема, забравих да отбележа. Възможно ли е с промяна на някой стойност на резистор да се намали dropout-a?
    Редактирано от achodemo; 24 May 2019 в 20:12.

berov's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    60
    Мисля, че е дошъл моментът, да прочетеш цялата тема, от самото начало...

Членува от
    Aug 2007
    Възраст
    40
    Прехвърлил съм я, но явно е било между редовете и съм пропуснал нещо важно. Ще я прочета подробно. Благодаря

sinigersky's Avatar
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    41
    Цитат Публикувано от achodemo Покажи мнения
    Благодаря за снимката. Явно е трябвало да поръчам кондензатори с по малък волтаж, но в списъка пишеш 35V и за това така. Както и да е ще се мъча да ги вмесят някак.
    В BOM-a на Санди доста ясно беше обозначен корпуса на всеки тантал, до колкото си спомням.
    Aut tace aut loquere meliora silencio...

Членува от
    Aug 2007
    Възраст
    40
    Да, по него съм се водил точно, с директните линкове към Комет, както и да е. Кондензаторите ги наместих вече. Сега препрочитам темата за да видя какво съм пропуснал и защо ми е такъв висок пада на напрежение, което ме притеснява.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Ако качиш снимка на платката, някой може да ти хване грешка за секунди, ако има.
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Членува от
    Aug 2007
    Възраст
    40
    Разбира се

Сега кажи и по коя точно схема работиш, че гледам тънката берова ирония и ме напушва...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Членува от
    Aug 2007
    Възраст
    40
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Сега кажи и по коя точно схема работиш, че гледам тънката берова ирония и ме напушва...

https://bgaudioclub.org/showthread.p...l=1#post474352

Схема , списък , всичко от този файл (Power SMD TO126-SOT223 V4.1 Sandy Todorov partlist v.1.1) в пост 222

Членува от
    Aug 2007
    Възраст
    40
    Прочетох обстойно темата от начало, изясниха ми се възможните вариации със кондензаторите, но не и защо при малка разлика между входното и изходното напрежение от порядъка на 3-4v схемата е не стабилна и светодиода не свети. При входящо над 13V само заработва Ок? Ако това е нормално Ок, така ще я карам, но бях останал с впечатление от прочетеното че може да работи с малък пад. Извинявам се за глупавите и досадни въпроси с които пълня темата, но ако някой ми хвърли жокер, за да ми стане ясно дали бъркам някъде ще бъда благодарен. После може да бъдат изтрити тези ми постове. Поздрави!

berov's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    60
    Схемата от поста на selfy е проектирана и оразмерена за изходно напрежение 12-15в. При работа на 5в., за да е работоспособна при по-ниска разлика Uin-Uout, е необходима промяна не само стойности на пасивни елементи, а и стойностите на опорните напрежения, т.е. пълно почти пълно преоразмеряване.

Членува от
    Aug 2007
    Възраст
    40
    Ясно.
    Благодаря много за разяснението. Това ме успокои, че нямам грешка при монтажа.
    Лошото е, че не срещнах никъде в темата да е спомената тази важна подробност, освен ако не съм я пропуснал. Както и да е. Тъй като не знам кои елементи е необходимо да се преоразмерят, явно ще ги ползвам с по високо входно.

Поздрави!

Цитат Публикувано от berov Покажи мнения
    Схемата от поста на selfy е проектирана и оразмерена за изходно напрежение 12-15в. При работа на 5в., за да е работоспособна при по-ниска разлика Uin-Uout, е необходима промяна не само стойности на пасивни елементи, а и стойностите на опорните напрежения, т.е. пълно почти пълно преоразмеряване.
    А!!!!!!!!!!!!!!!!!

А аз съм бил крив?

И да, схемата пак я няма в читаем вид?
    Редактирано от tarambuki; 25 May 2019 в 20:16.
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

sinigersky's Avatar
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    41
    Цитат Публикувано от achodemo Покажи мнения
    Да, по него съм се водил точно, с директните линкове към Комет, както и да е.
    Не си карал по BOM-a на Санди, а по този на Любчо... но явно не е съвсем същият
    https://bgaudioclub.org/showthread.p...l=1#post464988
    C3.png
    Редактирано от sinigersky; 26 May 2019 в 01:05.
    Aut tace aut loquere meliora silencio...

Членува от
    Aug 2007
    Възраст
    40
    Благодаря!
    Разбрах, че има разлика, но не съм предполагал за това.
    Този публикуван от Любо щом пише последна версия, смятах че няма нужда да ровя назад за друг. Както и да е, това не е проблем.
    Проблем ми остават сметките необходими да я накарам да работи адекватно на 5 V изход с малък праг . Ако има някой, който е правил това преизчисляване Моля да сподели.

Поздрави!

Страница 11 от 11 ПърваПърва ... 7 8 9 10 11

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени