Страница 15 от 15 ПърваПърва ... 5 11 12 13 14 15
Резултати 351 до 360 от 360

Тема: Система за около 300лв

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Цитат Публикувано от pichaga933 Покажи мнения
    @ L.K. Нищо лично към тебе, не разбрах с какво те засегнах?
    А бе не си ме засегнал, ама да допуснеш, че с ударна бормашина ще пробивам ПДЧ е малко нереално. Пробвал съм всякакви начини на пробиване, вкл. и с оберфрезата. С водач е най-добър резултата и производителността е най-висока. Водачът, с който работихме, е едно желязо към 2см дебело и 50 см дълго, с отвори и втулки в тях. От едната страна през 30, от другата през 40мм. Отстрани по дългата страна се монтират ограничители и става като винкел. Предвидено е за 18мм плоскост, но с подлагане става и за по-тънки. Отворите се получават като на 3Д рендъринг.

Ето един вид водач:

а тук ще видите свредло, подходящо за дибли https://bauhaus.bg/komplekt-dibli-Cr...x40mm-32chasti

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Магазинът, който е най-на майната си!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Преди години широко ползвах описания метод - набиване на дибли на предварително сглобени (с винтове или стяги) кутии.С една тънкост - сам си правих дибли с диаметър около 1/3 от дебелината на сглобявания материал.Ако при разпробиването някой отвор "избяга" малко встрани, все пак около него остава достатъчно материал.Тогава имах малък металорежещ струг и изработването на дибли ставаше лесно като се ползва плашка за нарязване на резби .
    Моята галерия diy-проекти
    http://vuicho.snimka.bg/other/diy-oz...veri.30205.all
    профи ОТ (и други) http://stoevdiy.snimka.bg/hobby/ot-i...eri.418371.all

Най-евтиния начин за работа с дибли - 8 мм

1. Шаблон:
    - https://tashev-galving.com/003+NRX10...B1%D0%BB%D0%B8
    2. Център за дибли, за прехвърляне на пробитите отвори на другата плоскост:
    - https://tashev-galving.com/094%20WLF2248
    3. Направете си ограничител от надлъжно разпробита летва 20x20, и не ползвайте ограничителя с болтче, защото стават инфекции .
    Трябват ви 2,3 дължини - за пробиване в кант, за пробиване перпендикулярно, и за сглобка кант в кант.
    4. Макетен нож и технически фурнир 0.5 мм
    - С този шаблон отворите може да избягат. Въпреки че според мен въобще не е евтин. 18 лв (аз го взех за 13) за някаква тъпа пластмаса и някаква втулка от не особено твърда стомана.
    Взимате макетен нож, дялкате диблата от едната страна за да изгоните отклонението, а в отвора подлагате 1,2 листа технически фурнир 0.5мм до перфектно напасване.
    5. Дибли, Лепило за дибли хенкел и много време.
    - диблите ги купувайте от специализирани магазини. Торби по 100 бр за 1,2 лв. Никога от строителните хипермаркети, където са с извънземни цени.
    Работата по сглобките е предостатъчно, за да плащате прескъпо за нещо, което не струва нищо.
    6. Гумен чук и парче пдч - ако се наложи да набиете .

По описаната метода съм си сглабял корпусна мебел. Страници, плотове, също и съставни вратички - кант в кант.
    Без никакви винтове, съответно видими глави на винтове, слагане на лепенчици и други тъпни, но за сметка на доста време.
    Без минификс, който не може да се изпълни в домашни условия. Минификса е разглобяем, но с дибли е доста по-здраво.
    Не става за професионална работа, заради ниската производителност, но става с минимум инвестиция в техника, за неща които не правите често и в големи количества.
    Редактирано от emosms; вчера в 11:26.

^ +1
    Аз ползвам това (от Бриколаж, и за по- малко пари, купувано преди 4-5 години):
    https://tashev-galving.com/003+WLF12...B1%D0%BB%D0%B8
    - Металната вътрешност помага да се води по- точно свредлото, а и става за няколко размера дибли. Като изгледаш 1-2 филмчета в нета за него, разбираш как да го използваш. Точност - доста под 1 мм.

jororaitchev's Avatar
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    58
    Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    А бе не си ме засегнал, ама да допуснеш, че с ударна бормашина ще пробивам ПДЧ е малко нереално. Пробвал съм всякакви начини на пробиване, вкл. и с оберфрезата. С водач е най-добър резултата и производителността е най-висока. Водачът, с който работихме, е едно желязо към 2см дебело и 50 см дълго, с отвори и втулки в тях. От едната страна през 30, от другата през 40мм. Отстрани по дългата страна се монтират ограничители и става като винкел. Предвидено е за 18мм плоскост, но с подлагане става и за по-тънки. Отворите се получават като на 3Д рендъринг.

Ето един вид водач:

Зщо ли си мисля, че това присобление- шаблон струваше 200-300лв, преди много години и съм го виждал "Хефеле"и "Мает" да го предлагат?
    Ето моят мобилен вариант на шаблон , закупен 1990г- януари и служил ми най- отзивчиво 3 години. Най- същественото е ,че разполагате с водач за свредлото/ не ви трябва настолна машина или стойка/!
    Прикачени Прикачени Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: 20180219_185922.jpg
   Показано: 17
   Обем: 77.2 KB
   ID: 98422   Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: 20180219_185938.jpg
   Показано: 18
   Обем: 72.2 KB
   ID: 98423   Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: 20180219_190026.jpg
   Показано: 23
   Обем: 65.7 KB
   ID: 98424   Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: 20180219_190053.jpg
   Показано: 23
   Обем: 66.6 KB
   ID: 98425  

Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: 20180219_190302.jpg
   Показано: 22
   Обем: 62.7 KB
   ID: 98426  

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Дискутираният шаблон от моя постинг сега струва 70-80 лева.

jororaitchev's Avatar
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    58
    Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Дискутираният шаблон от моя постинг сега струва 70-80 лева.
    Възможно е , този шаблон на мен ми струваше 150 лв, такива бяха времената, червените изсипани пари определяха пазара, а цените бяха нереално високи- факт!

jororaitchev's Avatar
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    58
    И понеже ми е ясно, че човешката памет, обикновено е удобно- избирателна, все пак да Ви напомня смисъла на темата, а тя е;

Цитат на " lozef "
    тази тема е инспирирана от тук

https://bgaudioclub.org/showthread.p...885#post375885

където автора и хвърля ръкавица на целия форум ,че това е най добрата аудиосистема система в нашата галактика и ако продължава със усъвършенстването ще кандидатства за вселенска такава.

Ако има мераклии да участват в изграждането на хай-енд за 300лв да опишат как се прави това.
    По битаците е пълно със скрити съкровища които могат да послужат за донори на такъв проект.надявам се че участниците няма да злоупотребят и да налеят скрити средства и изцяло и открито ще споделят тайната на Гарабед за правене на хубави кебабчета.

сега и вица
    Киркор и Гарабед направили кебабчийници на двата края на града.След време Гарабед пожънал успехи ,а Киркор си стоял сам пред скарата.
    Накрая си преглътнал себелюбието и отишъл да пита Гарабед за рецептата за правене на добри кебабчета.
    Гарабед отговорил
    -Абе малко лайна ,малко кайма и стават....
    -Ама ти слагаш и кайма ли.......
    учудил се Киркор

И така откривам надпреварата за най добрата аудиостема за 300лв без калкулация на труд и транспортни разходи.
    Ще има и награди........

Administrator lozef's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    51
    Цитат Публикувано от jororaitchev Покажи мнения

И така откривам надпреварата за най добрата аудиостема за 300лв без калкулация на труд и транспортни разходи.
    Ще има и награди........
    Ако наградата е съразмерима с качеството при сляп тест.... може да се получат изненади....

С 300лв понякога човек не може да плати една вечеря,или да купи едно копче....до не говорим за платки ,кутии, говорители ,жици и прочие..
    Не е срамно ,човек да направи системка за 300 лв и тя да свири ,или да не свири добре.
    Срамно е когато системата е за 300 000 хиляди и свири като г&з...ако някой не вярва да иде в Мюнхен .Със сигурност ще намери и такива образци .
    Не е важен резултата от направата,а опита и размърдването на сивото вещество...
    А когато има градивно мислене ,следващата система за хиляда или пет хиляди ,със сигурност няма да е провал....
    Звукът на Вакуума,или тишината на Големия взрив

Страница 15 от 15 ПърваПърва ... 5 11 12 13 14 15

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени