Резултати 1 до 9 от 9

Тема: YAMAHA RX-V461 + Озвучителни тела TONAX - мнения,препоръки?

YAMAHA RX-V461 + Озвучителни тела TONAX - мнения,препоръки?

Наскоро бях пуснал подобна тема, но благодарение на вашите мнения попромених концепцията и в момента съм се спрял на следното:

Receiver YAMAHA RX-V461

Подробности ТУК.

Очвучителните тела, на които съм се спрял са Тонакс. Произвеждат ги в Благоевград, с БГ говорители са, ходих в един магазин и чух един малко по-стар модел в сравнение с този, който съм харесал и звука ми допадна много.
    Има ли някои от Вас впечатления за тях, ще се радвам да ги напишете.
    Ето какво съм харесал:
    ПРЕДНИ

ЗАДНИ

ЦЕНТЪР

Ще се радвам да споделите мнението си, както за рисийвъра така и за ОТ.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

NeNoRMaLNiKa
    Guest
    Ресивърчето е добро браво .Ама тонколоните не са чак толкова добри и е възможно да ги изгориш с тоя мощен ресивър.Не се насoчвай към тонколони Тонакс.Това са си старите благоевградски говорители просто в нови озвучителни тела.Радвам се на идеята на Благоевградските да променят малко стила на тонколоните си,но говорителите са си все същите.С тях идват и проблемите-постоянно късане на мустаци,бръждене и накрая изгаряне.Ако се ползват на малка мощтност добре държат,но пуснеш ли им повeче ватове се появяват горепоменатите проблеми.Но на теб щом звука им ти допада лошо няма взимай ги

Петър Велков
    Guest
    Цитат Публикувано от NeNoRMaLNiKa
    С тях идват и проблемите-постоянно късане на мустаци,бръждене и накрая изгаряне.
    Грешиш. И аз препоръчвам да не си взима ОТ "Тонакс", но за говорителите не си прав. И недей да се обаждаш така, за да не развалим на човека темата.

westmagla, препоръчвам ти да си направиш сам колоните. TVM имат доста прилични говорители, Visaton също. От TVM-ските говорители за задни можеш да ползваш ARN-188, за предни - ARN-226. И за двата има вече изпълнявани проекти във форума, които 100% ще се представят по-добре от Тонаксите За субуфер (ако решиш да добавиш към системата) също има подходящи проекти.

Та, мързи ли те да си направиш нещо сам, или да ти намеря линкове към конкретни теми?

NeNoRMaLNiKa
    Guest
    Не искам да развалим на човека темата ама ти си навсякъде бе човек.Във всяка тема която напиша нещо и ти ми отговяряш обратното на това което мисля
    Иначе поне за Тонаксите сме на едно мнение.
    westmagla послушай Тонто и си направи собствени тонколони.

be_real_marto
    Guest
    За тон колоните ще кажа само че за същите пари с помоща на съфорумци ще направиш доста по добри. И аз те съветвам да послушаш Tonto. Благоеградските тон колони имат доста недостатъци и най големите са намират в самата им изработка, а за дукоментацията на кратко казано Хубава работа ама българска.

Петър Велков
    Guest
    Ето ти задни, предни, а за център - ще си сметнеш едно Д'Аполито с два TVM ARN-150 и някакво ВЧ.

Това е набързо спретната "конфигурация" от линкове от раздела за Озвучителни тела Винаги можеш да проявиш малко творчество и да си спретнеш твои проекти с избрани от теб говорители, които да пасват на бюджета ти и т.н.

Поздрави

Ако още не си избрал, не те съветвам да купуваш Ямаха, аз имах по-високия модел ( две нива ) Rx-V659 и не става за нищо. Запаса от мощност е малък, в сравнение с другите предложения в този ценови клас. НЕ е транзисторен - с две интеграли е. Ако си по-любопитен - имам снимки на моя ( бивш ) отворен да видиш сам за какво говоря. Трафчето е като за електрическа четка за зъби...
    В този ценови клас голям избор няма - насочи се към Pioneer. По-мощен е.

DJ69's Avatar
    Членува от
    Oct 2007
    Възраст
    36
    Незнам защо си попаднал на такава ямаха.. аз съм с 550 модела с по 2 краини транзистора на канал,6канален е и на 6 те канала цяла вечер свири усилен над половината с 2ома товар!И не изключи!Което мисля че е доста показателно.За колоните на Тонанкс.. както казаха и другите наи добре си направи има доста много добри решения във форума или ако неможеш/нети се занимава някои да ти направи!Незнам за конкретния модел ресивер как е с крайните стъпала но ако е като 550ката тия колони ще издъхнат много бързо!
    Analog Audio™ IT-BG™

Попаднал съм защото такъв са произвели в завода и след това чрез техният дистрибутор - Техномаркет попадна в мен.
    Mega Moron

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени