Страница 4 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4
Резултати 76 до 86 от 86

Тема: Проводници: сечения, съпротивление, допустими токове, ...

Цитат Публикувано от hifiresearch74 Покажи мнения
    По-ясно от това накъде?
    наистина много хора вярват , че при два усукани проводника "токът" влиза по единия , после "тича" по витките , равномерно прехвърляйки се по цялата контактна площ върху другия проводник , и накрая излиза по него .
    Уви не е така .
    Това не пречи на никого да си представя каквото иска . Друга е идеята на поне 2-3 см усукване . "Първата" контактна точка се "измества" с времето по спиралята на "витката" . Ако е и запоено - супер ! не мърда от място .Но това си го прави човек само у тях си . На обектите гонят "норма".
    Лабораторно са ни го показвали.
    Доста зрелищни експерименти бяха .
    "Токът" търси най-краткия път , не този който му постилате.
    Плюс 100 / Даже и по 10, въпреки неудобствата!

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Ретрофил Виктор Симов's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от hifiresearch74 Покажи мнения
    По-ясно от това накъде?
    наистина много хора вярват , че при два усукани проводника "токът" влиза по единия , после "тича" по витките , равномерно прехвърляйки се по цялата контактна площ върху другия проводник , и накрая излиза по него .
    Уви не е така .
    Това не пречи на никого да си представя каквото иска . Друга е идеята на поне 2-3 см усукване . "Първата" контактна точка се "измества" с времето по спиралята на "витката" . Ако е и запоено - супер ! не мърда от място .Но това си го прави човек само у тях си . На обектите гонят "норма".
    Лабораторно са ни го показвали.
    Доста зрелищни експерименти бяха .
    "Токът" търси най-краткия път , не този който му постилате.
    Брат..."токът" ще "ходи" накъдето АЗ поискам, освен ако съм нещастен...

Ще ходи, ама няма да спазва твоите закони!!

Ретрофил Виктор Симов's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от Стефан Петров Покажи мнения
    Ще ходи, ама няма да спазва твоите закони!!
    Напротив! "Аз" казвам...! Иначе "ДОМА"

Любомир Стоев badwolf's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    42
    Така, проблема с монтирането на контакт към 4 квадрата кабел го реших генерално, а именно - няма контакт, няма проблем.
    Оставих около метър кабел барабар с маркуча да стърчи от стената зад печката и ще се връзва директно към нея, така като гледам присъединителните клеми няма да е проблем връзването и на 6 квадрата кабел.
    Това за усукването и запояването на кабелите в разкл. кутии и аз си го мислех по едно време, към момента само съм ги усукал, ще ги мина и с поялника. Проблема е, че ще ми трябва ток а към момента в къщата има само един удължител вързан временно след главния предпазител който се ползва за къртене, дупчене, готвене, осветление и т.н., и ми е малко трудно да се доредя до него.
    Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    И таблото смени. За селска къща много добре е да е тип метална кутия...
    Може ли линк към някой магазин или картинка да се подсетя за какво точно иде реч?
    Редактирано от badwolf; 13 April 2017 в 14:26.
    Който не пие в кръчмата, пие в аптеката... Народна мъдрост

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53

Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    42
    Изглежда добре, но ми трябва нещо дето да не стръчи напред понеже непосредствено вдясно от таблото е вратата за тавана и ще пречи да се минава...
    Въпреки че към момента няма да се сменява защото електромера е в него, а от енергото като ходих да оправям едни бакии ми казаха, че щели да ги изнисат отвън на стълбовете, така че ще чакам първо те да си свършат работата пък после ще го мисля. Общо взето ми трябва някаква алтернатива на това:
    IMG_4904n.jpg

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Настоящото ти табло е възможно най-неудобното за работа, а и не отговаря на никакви съвременни изисквания за безопасност.
    Ако таблото ти стърчи го вкопай в стената - до половина или цялото. И без това ремонтът на ел. инсталацията е свързан с къртене и полагане на нови тръби и кабели.

Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    42
    Цитат Публикувано от badwolf Покажи мнения
    Изглежда добре, но ми трябва нещо дето да не стръчи напред понеже непосредствено вдясно от таблото е вратата за тавана и ще пречи да се минава...
    Вляво съм искал да напиша, то се вижда на снимката...

Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    42
    Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Настоящото ти табло е възможно най-неудобното за работа, а и не отговаря на никакви съвременни изисквания за безопасност.
    Ако таблото ти стърчи го вкопай в стената - до половина или цялото. И без това ремонтът на ел. инсталацията е свързан с къртене и полагане на нови тръби и кабели.
    Ами то и сега е вкопано, тоя текстолит дето са монтирани предпазителите и електромера на него по принцип влиза навътре в една ниша, аз съм го издърпал напред на снимката за да изкарам старите и да вкарам новите кабели отзад...

пп. Упс, сега вдянах какво имаш предвид, така ще стане.
    Редактирано от badwolf; 13 April 2017 в 15:36.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Още една подсказка - в ниско и широко табло се работи по-лесно, отколкото в тясно и високо. Има и недостатъци - вратата е по-широка и пречи, а и често отива повече жица за опроводяване.

Страница 4 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени