Страница 3 от 8 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 ... ПоследнаПоследна
Резултати 51 до 75 от 195

Тема: LME49810

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Здраствуйте Юрий,
    плата в этом варианте, кажется не совсем удачна, потому что у меня нет больше такой подходящий радиаторной профиль....... надо импровизировать с другом или преработывать по длину на двух плечах.
    А импульсной блок для этих мощностей и приложенией....... довольно сложно и отговорно.

Думаю, будет интересно и других потребителей Форума, если споделить Ваш опит!
    У нас есть такой специализированой раздель - http://www.bgaudioclub.org/forum/viewforum.php?f=30
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост. Някои хора говорят от опит, други – от опит не говорят.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    Aug 2009
    Възраст
    60
    Привет Бисер.Радиаторы я делаю сам какие мне надо ,делаю литейную форму и отливаю.Платы делаещ сам или заказываещь на заводе? По импульсным БП могу поделиться схемами.

Proud DIYer Plamen Todorov's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Възраст
    27
    Цитат Публикувано от Bis
    За този начин само съм чувал, но не знам дали действа.... Вероятно ще опитам и така, но ми е неудобно. Искам да си купя поне десетина бройки.
    Интересното е, че не намерих и чужди сайтове да го продават.

P.S. Разбрах, че в www.digikey.com го имат, така че нещата се решават лесно!

P.S.2 Скоростта на нарастване е в микросекунди (50V/uS) а не mS както съм писал по-горе.
    Действа си, аз така съм поръчвал от Нешънъл, Тексас и Линеар... Писна ми от пасатските ментета. Иначе няма защо да ти е неудобно, твоите 5 бройки сампли няма да ги натоварят по никакъв начин, повярвай ми.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Да, индиректно разбрах, че действа.....

Схемата запали от раз преди 2 дни без никакви изненади. С по 5 крайни на рамо 2SC5200/2SA1943, както и същите драйвери.
    Нищожни преходни процеси при пускане и спиране под товар (демек липсва характерното пукане). Почти недоловим собствен шум при затворен вход. Може би само нощно време с допряно ухо на ВЧ ще се усети. При отпадане на едно от захранващите напрежения, чипа мутва сигнала в изхода. Пробвах с 45 и с 15mA ток на покой на транзистор......на слух никаква разлика. Много чист и приятен саунд. При захранващо 2х75 (2х71.5 в натоварен режим) изкара малко над 450W синус на 4 ома преди клипване.
    Резистора в обратната връзка е увеличен до 22к.....засега, както и някои други малки промени ще има вероятно.

Няколко снимки само...
    (едната сонда е 1:10)

Скоро и повече подробности, след по-сериозни и продължителни тестове.....с 2х90-95V
    Ааа...и нова платка ще правя вероятно. Тази вече не ме кефи. Нямам подходящи радиатори за големи мощности.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост. Някои хора говорят от опит, други – от опит не говорят.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Йордан Радев radev's Avatar
    Членува от
    Feb 2007
    Възраст
    60
    Моите поздравления Бисере ще следя развитието на проекта и бих се радвал да споделиш как се представя като цяло стъпалото,честотно и температурно.

Китове, Платки

Когато двама се карат, виновен е по умния.
    Гьоте

Бисере, може ли да знам проекта дали е спрян да знам какво да правя доста ми харесфа схемата и мисля до нова година да го тествам дай боже

А ты прочти в моих глазах
    Боюсь остаться с тобой
    А ты пойми, что я не та
    Но я не верю другой

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Какво значи спрян....не съм казал такова нещо. Та той преди няколко дни си беше по-скоро размразен и изнесен на дневен ред.

Казах, че искам да направя нови платки, по дължина (а не симетрични както са тези), защото имам такива радиатори....ама кога....Иначе тези си бачкат. Просто има някои дребни промени по тях. Предстоят и доуточнявания на някои стойности.

Няколко часа днес си свири в къщи без проблеми, разбира се на малка мощност, защото за тестове му поставих едни малки радиатори, само по около 320см^2 на рамо и то без принудително охлаждане, та затова не го гърча яко на пасивен товар. Просто на много високи мощности загрява. Тези дни ще му намеря подходящ за целта и тогава и това ще стане. Иначе на около 8-10 вата свири няколко часа и си е хладен.

Ако ми остане време имам намерение да го пробвам и с латерални мосфети.

Членува от
    Feb 2007
    Възраст
    37
    Графиките са добри за начало. То между 40 и 100 ма ток на краен не трябва да има разлика, но между 15 и 45 трябва май да има.
    Пусни му синосоида 10к и променяй тока като наблюдаваш за нередности в точката на превключване. А и този лек завал на платото при првоъгълния сигнал говореше май че има лек завал на високите и недостатъчна стръмност, пробвай и с правоъгълен сигнал с по-висока честота и наблюдавай за нередности и вече ще се доуточняват нещата с всички кондензатори по схемата и резисторите в обратната връзка. За начало много добро прототипче, добро за пускане от начинаещи.

п.п. Тези ли са предкрайните, щото ми се струва по удачно до 5 крайни да се използват по-слаби, но по високочестотни транзистори, пък и кондензаторчетата колектор база да са с по малка стойност колкото позволява схемата без да се възбужда.
    По добре силно и качествено отколкото слабо и некачествено.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от niki5
    ...... То между 40 и 100 ма ток на краен не трябва да има разлика, но между 15 и 45 трябва май да има.
    Ще я видим ние тая работа.... Този прототип е създаден за груба сила, а който има желание и с по 1А може да си пуска крайните, вече е студено. Това е лесно, не вярвам да се умори от завъртането на няколко оборота на тримера. Аз обаче в случая гоня КПД. С 45mA на транзистор и 700VA тороид след 450W/4 почна да влиза в клип.
    ...... Пусни му синосоида 10к и променяй тока като наблюдаваш за нередности в точката на превключване. А и този лек завал на платото при првоъгълния сигнал говореше май че има лек завал на високите и недостатъчна стръмност, пробвай и с правоъгълен сигнал с по-висока честота и наблюдавай за нередности и вече ще се доуточняват нещата с всички кондензатори по схемата и резисторите в обратната връзка. За начало много добро прототипче, добро за пускане от начинаещи.
    Това ще стане, когато монтирам крайните на големи радиатори, иначе на снимката мощността с правоъгълния сигнал е над 150W. А и наистина стойностите на кондензаторите още са неоптимизирани. Реално това е много тежък тест и зависи и от товара.....
    Ако искаш да видиш и хубави фронтове ето - Мога и да ти кажа как са сваляни.....

......п.п. Тези ли са предкрайните, щото ми се струва по удачно до 5 крайни да се използват по-слаби, но по високочестотни транзистори, пък и кондензаторчетата колектор база да са с по малка стойност колкото позволява схемата без да се възбужда.
    Ники, точно този имам намерение да го вградя в един суб. А когато хакнеш по 5 бр. крайни нали трябва да ги драйвиш яко. Не забравяй, че чипа също си има вграден драйвер, който върши точно тая работа. (и който вече се явява преддрайвер).

Членува от
    Feb 2007
    Възраст
    37
    Дааа студено е особено при нас .Да 45 ма претполагам е достатъчно ноооо 15 едва ли .Теста със синосоидата 1к се прави настройваш тока на покой така че да няма лоши работи в точката на превключване и после се пуска и 10 к и се проверява пак защото тока може да е достатъчен за 1килохерц но за 10 да не е достатачен то ще си покаже дори при малка амплитуда.Инак после може да почнеш с изнасилването на стъпалата тестове с голяма мошност и примерно с вързан 100 нано кондер паралелно на товара и пак правоъгален сигнал амааа внимателно щот пушек машина може да стане .А за драйверните емии тия крайни имат линейна бета до 8 анпера и тя е около 100 коетооо прави базов ток за 5 крайни около 400ма има такива предкрайни те държат ток до 2А и до 500ма имат също линейна бета пак и са 150-250мегахерца а не 30 както са тия крайни и т .н.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Споко Ники, и драйверите и крайните имат бета около 140-150 при 1А. Принципно, там трябваше да са MJL21193/4, които са с малко по-ниска......
    Аз имам и снимки на други тестове и други режими ......просто нека монтирам големите радиатори с вентилатора. А тока на покой няма какво да го дъвчем. Степенка няма. На кой-колкото му харесва да си го нагласи......лесно е.

офф:
    Щом е толкова студено вече при вас, почвай да мажеш ските.....
    Тука морето е още 13-14 градуса.

Членува от
    Feb 2007
    Възраст
    37
    А аз си мислех, че си сложил МJL, те са една идея по добри, но със бета 100. Ще са интересни тестовете на мощност и другите които споменах. Интересно и Ангел бе обещал да пусне некви чипове ама зачезна. Това ампче за каква мощност го гласиш?

Офф. Дам при вас 14 при нас - 14 беше на Маркуджик и сега има 50 см сняг та и ските ще точим .

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    С другите ще е накрая, когато направя хубавите платки. Искам да променя някои дребни неща покрай промяната на новите радиатори които ще ползвам и да ги дам на платкаджийница.
    На практика при 2x95V ще извади с MJL-ите около 500W на 8 ома.

dzwer's Avatar
    Членува от
    Apr 2009
    Възраст
    38
    А с импулсно захранване някой пробвал ли го е?
    Гледам че има добър PSRR и си мисля че с този чип би станал чудесен автомобилен усилвател с едно добро импулсно захранване...
    Nothing moves you like a hydropneumatic Citroen...
    Мои записи на български групи: Youtube

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    То май в ВG друг не го е пускал още........или поне никой не се е обадил досега.

kabel's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    51
    Бис аз ЩЯХ да си играя с него но от руски колега се разобедих още пролетта.От тогава си трая и чакам да го пуснеш и да чуя и твоето мнение като човек с опит.Руснака а и доста други коментират че работи до 380-400 вата добре а от там има ядове.Насочих се към друг клас в профито но по мое мнение ти не го харесваш а според мен там е бъдещето с тая нова музика техно мехно и тн.Ще пусна тема в съответния раздел за другото.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    А може ли линк към статията? Искам да видя топологията на схемата. Имам и съмнения, че са го пробвали с V-MOS транзистори, които аз също не харесвам за крайни, от това което съм виждал с такива. Почти съм сигурен, че не са сложили драйвер или ако го има не е подходящ. Вътрешния в чипа има ограничени възможности.
    Иначе, моя съм го слушал досега само на малки мощности.......
    След Нова Година, като имам повечко време ще пусна новите и преработени PCB-та на платкаджийница.

Малко ОФФ,мисля да пробвам една работа,ще купя аломиниев блок(заготовка) ще отфрезовам ребрата и ще прекарам водно охлаждане със няколко кръга 0.5мм до едната стена,със щуцери ще изолирам водата.
    от опит глава не боли
    FI10R2

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Ааа....... няма смисъл чак от толкова екстремни охлаждания за тази схема. Все пак тя има лимит около 1000W на 4 ома.
    За около 500W на 8 ома съм приготвил ей тези радиатори, които ще са в тунел и принудително вентилирани. Тези двата са за един канал, като всяко едно рамо ще е на отделен радиатор. Особеното е, че в този случай смятам да не ползвам слюдени подложки и радиаторите ще са под напрежение. Остана само да ги полирам.

Членува от
    Aug 2009
    Възраст
    60

Привет

Привет Бисер. С Новым Годом тебя. Радует что ты не стоишь на месте успехов тебе.Юрий

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Большое спасибо, Юрий!
    С Новым Годом и тебя. Желаю много здоровье и успехов на всех фронтов!
    Думаю, скоро буду попробовать мой екземпляр и на 2х90-95V.

etezeto150's Avatar
    Членува от
    Feb 2009
    Възраст
    27
    Как варвят тестовете, ще имали обща поръчка за платки и чипчета?
    Уважавай хората, за да те уважават и те!

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Ха, не вярвах, че има интерес към него....затова и не съм ръчкал нещата. Аз принципно не съм мислил да комплектовам китове.

etezeto150's Avatar
    Членува от
    Feb 2009
    Възраст
    27
    Има и още как . Нестава въпрос за китове а само набавянето на платка и чип, защо пък не и кит .
    Уважавай хората, за да те уважават и те!

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Хмм..... платка е лесно. За чипове ще помисля.

Страница 3 от 8 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени