Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 62

Тема: Лампово -Интегрален хибрид 6н9с + LM1875

Лампово -Интегрален хибрид 6н9с + LM1875

Защо го правя това, след като интегралата и сама си свири няма да отговарям, просто не ме кефят бутафорни лампи с вързано само отопление за ефект. Защо ползвам точно тая лампа, ами нея имам налична не работила, та тя ще е. Не, че нямаше да ми е по лесно с Ецц82, но я нямам и няма да коментирам други лампи освен тази.
    SDC10923.jpg
    Кутията е чист Халумин, От някакво авто акумулаторно зарядно руско, което ми изяде сума ти време, нерви и пари и накрая го за...х, Радиатора беше сложен само за теста.
    SDC10926.jpg
    Благодаря много на Любчо , за платките за ТДА2050, които ползвам за УЖ 1875 интегралите... Невероятно компактна платка, никакви проблеми с брум шум или каквото и да било, даже малко си модифицирах елемнтите за 1875, но това не е важно.
    Свирят та се късат. тяхното захранване е 18 .0. 18. не изправено, на трафа- тоест идеалното условие. при Макс 6А по щампа
    Трафа има и Анодно
    SDC10921.jpg
    SDC10925.jpg
    Въпроса ми е при наличното 205в анодно
    , преди резистора, което става 145в
    след резистора Аноден(47к
    минималния, който мога да ползвам за аноден при RI 45k).

В какъв режим 6н9с може да свири що годе линейно САМО като буфер - БЕЗ да усилва ???????????????????????????????????????
    TDA2050_sch.jpg
    Пуснах я на 1.5ма, изглежда ми що годе вярно, не съм я слушал...

При това анодно напрежение и резистор повече от 1.7ма не мога да изкарам та това е макса,

Таз интеграла УЖ LM1875 нямам идея сигнал с каква амплитуда може да и влиза на входа... не го пише в ПДФ-а... смисул да не клипвам сигнала на влизане в интегралното стъпало....?

Нямам осцилоскоп, нищо не мога да видя....

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Ми като искаш да ползваш лампата като буфер , сложи един потенциометър / или тример / от 50ком на входа на интегралата , изравни по сила сигнала на входа и изхода на лампата с него и ето ти буфер.
    Все си мисля ,че ако използваш лампата като предусилвател , а не като буфер ще е по-добре.
    Преди време правих подобен хибрид с друга лампа за предусилвател / 6н3п / и резултата доста ми хареса.Крайното стъпало беше QUAD и сина ми още го слуша с кеф.
    HEAVY METAL FOREVЕR

Източника ми е 2В , компютър... Няма на къде повече да усилвам и това и е много на интегралката, или съм свикнал само тихо да слушам музика.

Ще го направя с катоден повторител там няма усилване или поне не съществено, ще си го сметна през софта...

Тая тема и раздела и обърках и всичко, нещо съм пресякъл маслото днеска, не ми обръщайте внимание...

6н3 съм я ползвал в тази мода, приятно става, но нямам. Все тая, избистри ми се , ще пиша като пусна читава схема и всичко...
    Редактирано от pichaga933; 10 May 2014 в 23:08.

В такъв случай внимавай какво напрежение ще подадеш на входа на лампата - може 2в да и дойдат множко. Ще трябва да сложиш делител иначе ще криви за страх.....

Най-добре е с осцилоскоп.....
    HEAVY METAL FOREVЕR

6Н9С на входа по дадената схема има поне 35 пъти усилване по напрежение ..., а
    начинът да се ползва тази лампа преди интеграла, е катоден повторител, но тогава ще
    трябва и още един входен кондензатор в решетката на лампата ...

При катоден повторител, колко ми е максимално допустимото DC напрежение решетка/маса, смисъл, за да не убия източика ПЦ, ако не слагам разделителен кондензатор ?

До това стигнах уж

6n9s.JPG

VG DC колко мога да си позволя да е , без да утрепя източника?

Към интегралата мисля да сложа електролит 10 микро на 400в като спазя и следващата схема а входния товар 22к тука съм си го добавил.

В обши линии, 1,5к катодно съпротивление, 10 микро електролит между стъплата и 22 ка това на следващия вход това е.

И входен потенциометър на целия амп 47к ?

Цитат Публикувано от simon Покажи мнения
    6Н9С на входа по дадената схема има поне 35 пъти усилване по напрежение ..., а начинът да се ползва тази лампа преди интеграла, е катоден повторител, но тогава ще трябва и още един входен кондензатор в решетката на лампата ...
    +1

А ако беше пуснал темата неследварително, щях да ти подаря една 6Н8С
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Имам си 2 броя 6sn7 оригинала на 6н8с, отлежават за по-сериозна употреба от тази.

душичка златна Lyubcho_88's Avatar
    Членува от
    Apr 2008
    Възраст
    30
    Здрасти Оги. Максималното входно напрежение се определя от захрането и коеф. на усилване по напрежение. Ако схемата, която си дал е същата, то усиването е х32 и при +/-25V входа не трябва да превишава 0.7-0.8V peak. Препоръчвам ти малко да го намалиш като смениш резистора 680ома с 820-910ома. Тогава коефициента на усилване по напрежение ще е около x25 и ти трябва амплитуда 1V peak за да достигнеш максимума на изхода.

Цитат Публикувано от Lyubcho_88 Покажи мнения
    Здрасти Оги. Максималното входно напрежение се определя от захрането и коеф. на усилване по напрежение. Ако схемата, която си дал е същата, то усиването е х32 и при +/-25V входа не трябва да превишава 0.7-0.8V peak. Препоръчвам ти малко да го намалиш като смениш резистора 680ома с 820-910ома. Тогава коефициента на усилване по напрежение ще е около x25 и ти трябва амплитуда 1V peak за да достигнеш максимума на изхода.
    Тоест сега Входа 2-3 волта не го чува целия и го клипва или, просто има опастност с толкова голяма амплитуда до 3в на входния сигнал, да претоваря самия чип, щото ще усилва повече от колко то може по спек ?

Членува от
    Apr 2008
    Възраст
    30
    Да, Ако искаш 2-3V да е входа трябва да намалиш много коеф. на усилване. Ако подадеш 2V трябва да е x12, а при 3V чувствителност трябва да е x8. Имай в предвид, че колкото по ниско е усилването, толкова по нестабилен става чипа (и не само той, това важи за повечето ус. схеми). Ако можеш заложи на входа не повече от 1-1.5V и коеф. на усилване по напрежение х20-25.

Схемката претърпя развитие

TDA2050_sch.jpg

Някави забележки , въпроси?

Няма да пипам усилването на интегралката за сега...

Ламповото стъпало ми е въпросно, че не съм правил катоден повторител до сега...

Малко измервания:

Нужен ли ми е изобщо разделителен кондензатор на входа при токова ниско VDC 0.025

TDA2050_sch.jpg

Работи вече супер в настоящата схема:

TDA2050_sch.jpg

Има брум естествено, проблема е, че май е отоплителен, а отоплението ми е изправено и стабилизирано с LM317 +3300uf електролит филтров.
    За регулатора напрежението го взимам от едното рамо на греца за интегралата.

Чудя се дали няма да се оправи положението ако си взема напрежение за отоплението с 2 диода директно от трафа?
    Редактирано от pichaga933; 11 May 2014 в 21:22.

Членува от
    Apr 2008
    Възраст
    30
    Лампата какво изходно съпротивление има? Входния 50pF към маса може да е излишен.
    Аа как стабилизираш 205V с LM317?
    Редактирано от Lyubcho_88; 11 May 2014 в 21:28.

Стабилизирам и ргулирам отоплението на лампата 6.3в от 25в .

Анодното 205в, няма какво да му стабилизирам: грец +100микро електролит. Има намотка на трафа за анодно.

Ето я лампата:
    593_1.gif
    Редактирано от Lyubcho_88; 11 May 2014 в 21:58.

Цитат Публикувано от pichaga933 Покажи мнения
    Стабилизирам и ргулирам отоплението на лампата 6.3в от 25в .

Анодното 205в, няма какво да му стабилизирам: грец +100микро електролит. Има намотка на трафа за анодно.

100 микро е малко за грец , ако нямаш дросел за анодното.
    Редактирано от ZAHARI1966; 12 May 2014 в 00:45.
    HEAVY METAL FOREVЕR

Може още 100 да му сложа.... Май е аноден брума, Дросел няма... свърших ги...

Супер е идеята, имам идея за още по-нататъшно усъвършенстване на концепцията. Премахваш R2 и C2 и усилването на интегралната схема става 1, и цялото усилване по напрежение осъществяваш с лампата. Например схема SRPP, но това е въпрос на избор. Определено има смисъл да усилваш по напрежение без ООВ с лампата, а интегралата в режим на повторител ще вади много по-добър звук. Усилвателчето ще звучи наистина лампово. Успех!

Членува от
    Apr 2008
    Възраст
    30
    Цитат Публикувано от Supraphon Покажи мнения
    ... а интегралата в режим на повторител ще вади много по-добър звук.
    Странно защо, от къде този извод? Няма ли да се разсвири бурно така, например на по висока честота от чуваемата

Не знам как се държи конкретната ИС в режим на повторител но не би трябвало да има проблеми в случай че се изпълни както трябва. Попринцип по-дълбоката ООВ води до по-линейна АЧХ, по-линейна ФЧХ и по-добра импулсна характеристика в повечето случаи. Винаги е за предпочитане 100% ООВ според мен. Пък ако тая ИС се самовъзбужда със 100% ООВ, то значи определено не си заслужава вниманието.

Членува от
    Apr 2008
    Възраст
    30
    Ами повечето го правят. Кажи един интегрален чЕп, който може да работи само като повторител?
    Конкретния е стабилен за усилване >= x10.

Иначе мисля няма нинакъв проблем един тр-рен буфер след лампата и ето ти стандартно хибридно стъпало. Но LM-а е аут
    Редактирано от Lyubcho_88; 14 May 2014 в 17:28.

@ Supraphon

Може ли да драснеш една схемка или направо да коригираш тази, която съм пуснал, понеже имам още едната кава платка с интеграли и мога да освободя 2броя 6н8с за srpp...

Абе любчо има право, трябва да се види на осцилоскоп дали тая LM-ка може да бъде укротена при усилване 1, ако не е възможно наистина няма смисъл. Относно схемата на SRPP, ето един вариант: ECC88.jpg. Но наистина ако не се укротява чипа, може спокойно да изпълниш схемата която ти давах в другия форум с мосфет крайните транзистори. Може да се изпълни за всякаква мощност и захранващи напрежения на крайното стъпало и не мисля че ще е по-сложно от интегралното крайно стъпало. Резистора 1к е между решетката и утечния резистор а не между входа и утечния както е начертано, на горната половина от лампата също е добре да й се сложи такъв резистор в решетката.
    Редактирано от Supraphon; 14 May 2014 в 14:32.

Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени