Резултати 1 до 5 от 5

Тема: поправка на специален кабел

поправка на специален кабел

Здравейте,
    Имам една стара система панасоник която е с активен суб и 5 колонки свързани към него. Кабела който свързва двд-то към суб-а е специален системен кабел с 25 пина на панасоник. модела е K1HA25HA0001. Проблема ми е, че едно от пинчетата се счупи и баш това пинче отговаряло за фронт лефт колоната и сега съм без нея... което е ... Знаете ли дали такъв кабел може да се поправи? Нов струва 60 лв, които не ми се дават само за едно счупено пинче или както се нарича. Моля вижте модела на снимка в гугъл за по-ясна представа.

Благодарско

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Ако те бива с поялника, разглабяш цялата букса (като гледам картинките в Гугъл, разглабянето ще е необратимо, тост трошене), отваряш и "женската" част (там където трябва да влезе кабела) и почваш да запояваш жичките една по една като много внимаваш да ги нацелиш в реда на буксата (затова я чупиш нея а не режеш кабела, за да знаеш кой цвят къде отива). Това, или даваш 60-те лева и не се занимаваш с глупости като в същото време си спестиш куп нерви.
    Ако пък буксата при теб е разглобяема, почти със сигурност ще може да се ремонтира така, че пробвай лека-полека да се опитваш да я разглобиш обратимо (с макетен нож, тънка отвертка и т.н.).

Ако беше дал снимка на точно твоята букса щеше да е по-ясно каква ти е опцията, но теб те е домързяло даже да намериш картинката от Гугъл да видим точно каква е твоята, демек с толкова инфо, това са ти опциите...
    Редактирано от badmadafaka; 4 May 2014 в 12:02.

Ще сложа една снимка по-късно, че сега не съм у дома Мисля, че не е разглобяема, но ще проверя дали може нежно да се оправи. Мерси за инфото

Ако останалата част от системата има стойност и си струва да дадеш 60-те лева, по-добре ги прежали, защото метода с поялника може да се окаже по-изнервящ отколкото си очаквал (например ако сърцевините се окажат алуминиеви), пък и е почти невъзможно да стане красиво визуално направиш ли го така...

PANASONIC MТ-01 е системката. Вади доста приличен звук... вероятно ще взема нов кабел... правих размествания и явно се е счупило като съм вадил/вкарвал за пореден път... разместване на цена 60 кинта

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени