Страница 2 от 10 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 ... ПоследнаПоследна
Резултати 26 до 50 от 235

Тема: Референтна аудио система на Клуба

Фен Angel's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    56
    Ето три, за които се сещам веднага. Пиковете са на около +20dB над средното ниво. Първите две са на Гери Уилис, албум "No sweat", третото е от "Аризонска мечта". При акустични записи на класическа музика нещата са още по-драматични, но нямам под ръка материал в момента.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/...-Liquified.wav

https://dl.dropboxusercontent.com/u/...ds/10-Hymn.wav

https://dl.dropboxusercontent.com/u/33260056/Uploads/03%20-%20Arizona%20Dream.wav

За нормално възпроизвеждане на тези парчета съотношението между средна и пикова мощност е "само" 1:100.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    53
    При 114 децибела вече могат да се намерят варианти. А иначе и на мен ми е интересно да чуя този запис с резерв 26 децибела
    Transport Marantz CD80, CD Revox B226, Revox B225, Grundig CD903, Luxman D105u, DAC Audiosinthesis DAX-2, Грамофони: Thorens TD160, Lenco L80, DIY Tube
    8 monoblocks-6С4С/2A3, 4П1Л, PL36, PCL82. Neotech speaker,interconnect and power cable. Furutech interconnect FA-13S. Audioquest Rocket 33 speaker cable. DIY Speaker System. Main TL- Scan Speak Illuminator & AMT Mundorf drivers, and more. Main Tape deck JVC TD-V1010, Marantz SD-60, Luxman K12 and more..

Метода, по който отчитате "динамиката" на музиката е много грешен.
    Една класическа песен може да свири 3 минути на -40db средно ниво където пиковете едва достигат -30db и в края на песента да се развихри до -3db средно ниво.
    Каква динамика има тази песен? Софтуера показва средно ниво -30db, и веднага се вади извод, че пиковете са 30db и песента има 30db динамика?!
    Просто песните в една част са тихи, в други са по интензивни и не може да се съди за тяхната динамика по цялостното средно ниво на песента.
    Например песента от Arizona Dreams в началото е с по-ниско ниво, където пиковете не достигат 0db и има паузи, които също влияят на цялостното средно ниво на песента.

А ако се говори за двулентови или трилентови OT, то тогава на песен с 12db динамика може да се окаже, че върху говорителите се пада само 6db пик.
    В голям процент от песните пиковете са образувани от ниска + висока честота, които заедно образуват голяма обща динамика, но реално на ОТ се възпроизвеждат отделно.
    Т.е ако изискването към усилвателя е 120db, за ОТ няма нужда всеки говорител да е способен на 120db.
    Редактирано от zebo_dino; 25 April 2014 в 12:18.

Administrator lozef's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от zebo_dino Покажи мнения
    Метода, по който отчитате "динамиката" на музиката е много грешен.
    Една класическа песен може да свири 3 минути на -40db средно ниво където пиковете едва достигат -30db и в края на песента да се развихри до -3db средно ниво.
    Каква динамика има тази песен? Софтуера показва средно ниво -30db, и веднага се вади извод, че пиковете са 30db и песента има 30db динамика?!
    Просто песните в една част са тихи, в други са по интензивни и не може да се съди за тяхната динамика по цялостното средно ниво на песента.
    .
    е точно това е динамика,другия вариант е да държиш в ръка дистанционното или волумето и да да усилваш и намаляваш определени пасажи........а пък ако са кратковременни ще ти се развие ръката.
    Ангел много добре е обяснил за какво става въпрос и в момента не се дискутира динамичния обхват/от най слабия до най силния възпроизведен сигнал/а отношението на пиковата гръмкост към средноефективната.
    Ще е малко трудно да чуем всичко при 0,5-1вата постоянна мощност,затова усилваме до 5-10вата,а като дойде пика,той е със 100пъти по висока мощност и простите сметки стават неприятни......
    Звукът на Вакуума,или тишината на Големия взрив

Митко Jigsaw's Avatar
    Членува от
    Jul 2011
    Възраст
    42
    crest factora на тези парчета е 12-13 което е показателно за динамиката им и не е нещо впечатляващо. Иначе и трите композиции звучат впечатляващо. Понеже в работата не разполагам със сертифициран плъгин на който да мога да се доверя за динамиката, щом се прибера в нас ще ги пусна през ProTools със няколко плъгина за анализ. Но динамика от 26db на някоя песен още не съм срещал. Най-много съм попадал на DR 17 в един албум на Yellowjackets - Dreamland 1995. Също стойности на DR от по 16 имам в 1-2 албума на Dire Straits. Разбира се, убеден съм че и много други композиции имат забележителен DR. Има едно едно объркване в това кое е динамиката в една песен. Често за динамика се възприема разликата между най-ниската стойност на сигнала спрямо най-високата. В действителност обаче много по-правилно е динамиката да се определя от разликата между RMS-а на сигнала в една композиция и максималната стойност на същия. Или по-точно казано, взима се LUFS(db) на композицията след това се взима dbTP(db) и разликата между двете в децибели реално представлява динамиката на една композиция. А не разликата между най-ниската стойност на dbTP и най-високата му!

Фен Angel's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    56
    Какво точно се опитвате да ме убедите - че трябва да търсим и слушаме компресирани записи ли? Благодаря!

Това, че едно време не е имало техника, с която да се запише дадена звукова картина в цялата й прелест, или че когато се "мастерира" всъщност често се скопява динамиката, че записът да звучал "приемливо" на джобен МР3 плеър или в автомобил... това ли ще ни е мерилото? За какво да се напъваме изобщо, ако по това ще се равняваме?

Миналата година си говорихме с Дейвид Чески по повод сайта му http://www.hdtracks.com/ - попитах го защо ресемплират кофти миксове, вместо да свалят с нормално качество базовия материал от лентите и да го мастерират в 24 битова среда без съществена компресия?

Ето какво ми отговори:

- Опитвали сме се да предложим на някои известни групи да им конвертираме поне мастер лентите наново с по-добро качество. Тяхното мнение е, че "те така звучали, били продали намсиколко екземпляра от този албум с това звучене и ако не му харесвало на някого - да вървял на ма*ата си!"...

Та така за готовия мат'риал от миналото.

Факт е, че много от наличната музика е повредена още в зародиш, но има и много мераклийски записи, а количеството им се увеличава.

Фен Angel's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    56
    @Jigsaw: намери запис на "Болеро" на Равел и го анализирай... После виж "Лебедово езеро" в неговата цялост.

Фен Angel's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    56
    Можеше да се сетя и по-рано...

Roger Waters - https://dl.dropboxusercontent.com/u/...20Part%20I.wav

Във времеви отсек 10сек, минималната RMS мощност е -39dB, максималната -10dB, а пиковата е -1.6dB (защото записът е нормализиран в контекста на албума, а не парче по парче, слава Богу!).

Screenshot 2014-04-25 17.08.45.png

Хистограмата е още по-интересна:
    Screenshot 2014-04-25 17.08.51.png

Други въпроси?

Въпроса е как интерпретираш цифрите от първата картинка.

Фен Angel's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    56
    Какво да й интерпретирам? Тя си е съвсем ясна

Ако допуснем, че си нагласил "волумето" така, че да ти е комфортно да слушаш средното ниво (типично около 85-90dB, ако си сам в тиха стая), пиковете ще се окажат с 20dB над него. Тихите пасажи ще се окажат 20dB надолу. Ако допуснем, че си на 3м пред чифт боксове с номинална чувствителност 88dB, усилвателят би отдавал средна мощност 1W, а пиковете ще са ~100W, ако не в това, то в следващото парче, което достига 0dBFS.

Фен Angel's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    56
    Днес имам необичайно много свободно време..

Разрових из нета и попаднах на интересна страничка. Накратко - при допускане за 15dB запас (за пиковете в комерсиални записи), средно ниво 90dB, разстояние 4.6м, човекът е дал в табличен вид колко мощност трябва да може да отдава усилвателя според чувствителността на боксовете.

Screenshot 2014-04-25 18.33.46.jpg

В текста изрично напомня, че желаното средно ниво зависи от жанра, като може да достигне 95-110dB. Нивата се отчитат с SPL-метър в линеен режим (крива C) и бавна интегация.

Статията: http://www.chuckhawks.com/speaker_spl_amp_power.htm

Има и линк към калкулатор на сайта на Crown: http://www.crownaudio.com/apps_htm/d...ct-pwr-req.htm

Обаче само някой от всичките пикове ще достигне -1.6db. Данните са за най-високия пик, не са за средното ниво на пиковете. Демек не се знае дали този пик не е единичен, а всички останали пикове не са няколко децибела надолу. И точно това исках да отбележа.
    Ако в една част на песента средното ниво е -20db и пиковете в тази част достигат -10db, а в другата част на песента средното ниво е -10db и пиковете достигат 0db, то динамиката (или loudness или crest или както му казвате) си е 10db, а не 20db. В първата част нивото умишлено е занижено, това си е характер на музиката и би трябвало да се чува слабо. Не може да нагласяш "волумето" спрямо тихата част, защото като дойде по интензивната ще ти се стори доста силно за нормално слушане.
    Реално няма песни с по-голяма динамика от 15-16db.

Ретрофил Виктор Симов's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Нямам възможност да измеря динамиката на симфоничната музика, но може ли някой можещ да сподели?

Krassy's Avatar
    Членува от
    Jul 2011
    Възраст
    48
    Преди малко се връщам от малък концерт - класическа музика - в Художествената галерия във Варна, горе... на "тавана".
    Там не блести с акустика, не е и кой знае колко зле...
    20-на музиканта, струнни, пиано, ударни... духови няколко ... абе имаше си пауър един вид. Обаче или аз нещо се заблуждавам, или нещо не е наред в сметки и представи, защото и тихите... и високите нива не ми изглеждаха непостижими у дома в 20 квадрата стая, пуш-пул 15-на вата и хайде... 88 ама го кажи 85-86 децибела чувствителност на двулентовите ми ОТ... и то без да стоя на галетата за усилване. Един вид... динамиката в домашни условия не е толкова непостижима, колкото и на живо в сравнение с малък до среден оркестър.
    Тези "парчета", които изпълняваха ги познавам много добре и си ги пускам и разликата не е някаква голяма, че да я приемаме за проблем.
    Дори у дома детайла и сепарацията на инструментите е са по големи, предвид начина на многомикрофонен запис и миксване, докато на живо имаше повече "акустика" от помещението и реално... инструментите не звучат толкова ясно и детайлно.
    Къде бъркам?

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от Angel Покажи мнения

Има и линк към калкулатор на сайта на Crown: http://www.crownaudio.com/apps_htm/d...ct-pwr-req.htm

.
    Земното ускорение,в този форум не е 9,8м/s а по малко и може да се преодолее само с махане на ръце.
    Децибелите тук са числа в линейна скала,и 1ват е 10дб,2вата 20дб и се добавят към чуствителноста на озвучителното тяло и всички са доволни.........

Тези графики и линкове са от Лукавия......

Действителноста наистина е неприятна.Преди малко измерих нивото при което слушам най често и се оказа около 82дб,усилвателя ми в момента е 180вата на канал и чуствителноста на колоните около 88дв/150вата.Едва догонвам санитарния минимум,а ако реша да се изкефя на някое парче и усиля малко съм в батака

... Всички тези цифри и числа " показват ", че няма смисъл да слушаме Музика,
    ако усилвателят ни е по-слаб от , да речем , 200 Вт
    ( при съответна чувствителност на боксовете ) , защото
    Не можем да постигнем " това което е " необходимо "" ли ???

Не смятам:
    Моля не забравяйте терминът "гръмкост", както и реверберацията
    (обикновено слушаме в стая), които ПОМАГАТ страшните числа да не са такива
    А да и друго мнгооого важно - КАЧЕСТВОТО ! Особено на първият ват !

Референтната система смсм, трябва да има ЕНЕРГИЧНОСТ при предаване на
    Музиката, независимо от мощността !* Т.е. И на ниско ниво на слушане и на
    Високо ниво на слушане ( т.н. "концертни нива" ) да предава емоционалното
    Съдържание ( послание ) , без чувство за Дискомфорт !

* От скромният ми опит, съм забелязал, че мощните стъпала звучат добре
    Именно на висока мощност и за " нормално " слушане не са толкова подходящи...

Krassy,
    може и да не бъркаш, а просто да не даваш най-подходящия пример. В същата зала присъствах на този концерт, който може би и ти си посетил предишното лято: 13-07-2012,21.00 - Археологически музей, Филхармония Пионер при Националния дворец на децата
    100 години проф. Влади Симеонов и 60 години от основаването на оркестъра, Диригент Любомир Денев–младши, Творби от Моцарт, Супе, П. Стайнов, Г. Златев–Черкин, М. Големинов и др.

И останах със съвсем други впечатления. Освен че в посочените парчета имаше динамики от едва чуваемото ppp, преобладаха динамики от fff. Като резултатът беше, че два дена след концерта ме болеше главата, а ушите ми бяха заглъхнали, сякаш съм бил в дискотета със залепени уши за ОТ часове наред. Тогава си дадох сметка, че такава динамика е невъзможно да се възпроизведе в домашна обстановка. Или по-скоро е много трудно да се възпроизведе, защото не вярвам в невъзможните неща. При това оркестърът не бе кой знае колко голям - средно голям оркестър.

Така че ето и мнението ми:
    Да, симфоничен оркестър звучи с най-голяма динамика, в което всеки може да се увери от опит и без да използва измервателна апаратура. Достатъчно е човек да посети симфоничен концерт. Цифрите, колко точно е динамичният обхват на симфоничния оркестър, може да ги каже някой друг, който разбира от измервания и пр.
    В тази връзка действително ОТ и усилвателят трябва да имат възможно най-големи технически възможности за възпроизвеждане на музиката по начин, по който тя да звучи в най-голяма степен по-близо до живото изпълнение. Помещението трябва да е обработено, а също така трябва да е налице запис, в който посочените диманики да присъстват, тоест да не е компресиран или направен прелестно звучащ тип ширпотреба.

Защо един мощен усилвател да не може да отработва и ниски нива? Нали целта е това? Отработване на голяма динамика качествено значи да се възпроизвеждат не само пиковете адекватно, но и тихите пасажи. Това значи усилвателят да е референтен.
    Така че предложенията на Ангел ми се струват напълно логически обосновани.

И пожелавам на конструкторите успех с реализирането на тази референтна система!

Ретрофил Виктор Симов's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Енергичност на това което наричаме препредаване на музиката в домашни условия е много условно казано и интерпретирано от всеки от нас... Всичко е много условно и субприемано... Общо взето е трудно да се чуят "звънчетата", топлите реални вокали и ударния блъскащ бас на реалното изпълнение в дома, но не всичко е "скреж" в домашните условия. Уверих се, че мнозина бъркат здравия, ударен бас с лажерния и думкащ такъв, вокала със изцъклената студенина и "звънчетата" с нереалните такива... Всеки един поне малко направен усилвател ще свирне с отлично конструирано озвучително тяло в съобразено с ОТ-то домашно помещение. Не подценявам усилвателите като важен фактор за добрия звук, но дори и аз бъркам с избора на конкретно ОТ с помещението в което съм го поставил... Конкретно за помещението в което се провеждат DIY срещите ще споделя с вас, че му липсва дълбочина... Разстоянието при което слушащия ОТ-тата е също от значение. Разположението на ОТ-тата едно от друго е също съпоставка според определеното помещение за приемлив качествен звук... Колкото и някой да се старае за демпфане на помещението, то винаги реверсивните вълни ще играят голяма роля - дали са правилно отразени или почти напълно погълнати... Общо взето всичко е субективно и макар и да има измервания, то не винаги са в полза на добрият възприеман звук от факторът човек... Ето дори на DIY сбирката всеки може да каже, че представените усилватели се справиха отлично ( с много малки изключения), но озвучителните тела не бяха на това ниво, на което бяха усилвателите. Слушахме на нива от около 6-8 вата мощност и ако бяхме усилили нагоре, то щеше да е трагедия според мен. Разбира се не критикувам, а просто споделям с всички вас, че озвучителните тела са проблема според мен и липсата на дълбочина в помещението. Надявам се да не бъда криво разбран с този мой пост!

Интересна работа, тук се говори за "референтен усилвател", вие натъртвате на компресията на записа???
    Оставям настрана въпроса, че от компресия до компресия е-хееее...

Да не забравя за Ангел - глоба една бира за нарушение на автоеските права
    https://bgaudioclub.org/showthread.p...l=1#post244241

Прочетете цялата тема, та да не се повтаря тук и наново!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от Виктор Симов Покажи мнения
    . Ето дори на DIY сбирката всеки може да каже, че представените усилватели се справиха отлично ( с много малки изключения), но озвучителните тела не бяха на това ниво, на което бяха усилвателите. Слушахме на нива от около 6-8 вата мощност и ако бяхме усилили нагоре, то щеше да е трагедия според мен. Разбира се не критикувам, а просто споделям с всички вас, че озвучителните тела са проблема според мен и липсата на дълбочина в помещението. Надявам се да не бъда криво разбран с този мой пост!
    Никой не оправдава озвучителните тела.Там трагедиите са древногръцки.......
    Във момента се разисква един чисто технически проблем-орязването на пиковете от маломощни усилватели със всички негативи от това.
    Това как свирят еди кои си усилватели с каква енергичност ,чистота ,финес и прочие просто ги игнорираме а се съсредоточваме в ограничаването на сигнала от неминуемото ограничение.
    Има го и не може да си заровим главите в пясъка.Вариантите са два.Слагаме лимитер или увеличаваме мощноста на усилвателя.Първия вариант отпада понеже търсим вярно възпроизвеждане на записите.

Фен Angel's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    56
    Мдааа.. когато се замислим върху "сухите числа", играта загрубява..

Целта на задачата сега е да дефинираме заданието за изграждане на референтна система. Как ще постигнем набелязаните цели е следващ етап. Дали ще постигнем "идеални параметри" - не се знае, но със сигурност ще се постараем да приложим всичко, което сме научили дотук.

Мислете върху това, моля.

Обаче само някой от всичките пикове ще достигне -1.6db. Данните са за най-високия пик, не са за средното ниво на пиковете. Демек не се знае дали този пик не е единичен, а всички останали пикове не са няколко децибела надолу. И точно това исках да отбележа.
    Ако в една част на песента средното ниво е -20db и пиковете в тази част достигат -10db, а в другата част на песента средното ниво е -10db и пиковете достигат 0db, то динамиката (или loudness или crest или както му казвате) си е 10db, а не 20db. В първата част нивото умишлено е занижено, това си е характер на музиката и би трябвало да се чува слабо. Не може да нагласяш "волумето" спрямо тихата част, защото като дойде по интензивната ще ти се стори доста силно за нормално слушане.
    Реално няма песни с по-голяма динамика от 15-16db.
    Боби, авторът така е преценил, така е постъпил. Ако не ти харесва - не му слушай музиката. Ако музиката му ти харесва, но уредбата ти не е в състояние да я възпроизведе - вината не е на автора...

Отделно - колко пика е "нормално" да бъдат "подстригани"? Аааа ма ха! Нацвъкали там няколко пика, дето се опитват да изскочат нагоре и оплескват нещата, това на нищо не прилича!

Ангел Миланов
    Членува от
    Jan 2007
    И преди съм упоменавал, че се бърка мощността с динамиката на записа. Тоест ако един усилвател коректно може да усили без ограничения подавания сигнал от източника, няма значение колко е мощен. Мощността касае само колко силно ще слушаме, не динамиката. Най разпространения източник е CD плеър с ниво 2V. И когато се правят сметки, е добре да се съобразяваме с това. Както и че не слушаме ватове, а звуково налягане от ОТ.

Именно заданието обсъждаме. В момента в заданието е прието и усилвателя и колоните да могат да възпроизвеждат пикове от 20-26db над средното ниво, което вдига страшно много летвата и за двете звена. Дискусията в момента е, че такива пикове в музиката са изключително редки и такова условие не е реално според мен.
    Заради такова условие, което ще е от полза само за 1% от наличната музика, ще трябва да се правят други компромиси, които ще навредят на останалите 99% от музиката.
    Да, има песни, на които общото средно ниво е -26db, а максималното е 0db, но crest фактора в тях е най-много около 16db-17db (разликата между средното и пиковото ниво във всеки един момент). Crest фактор от 16db гарантира, че средното ниво във всеки един момент няма да е повече от -16db. Crest фактор от 3db, означава, че средното ниво в даден момент ще е -3db и музиката ще звучи много по-силно и плоско.
    Има си обясними причини защо crest фактора не може да е повече. Не е резултат от лош mastering, а просто съвкупността от няколко инструмента заедно прави някакво средно ниво и един единствен инструмент на този фон няма как да направи голям пик над него. Ако слушаш всеки един инструмент по отделно, тогава ще има голям crest фактор, но това не е музика. Другото нещо е, че дори когато инструмента е сам, то там където свири има отражения, ехо и т.н, които пак създават някакъв фон (средно ниво).
    Често се прави сравнение с природата, която има голяма динамика а-у, но там е по същия начин. Динамика има, между най-тихия и най-интензивния момент, но в природата пак има фон (средно ниво) и пиковете спрямо това средно ниво във всеки един момент (crest) отново не са големи.
    Когато си слушаш музика на системата, "волумето" трябва да се наглася спрямо crest фактора, а не спрямо общото средно ниво на песента. Най-големият кеф е, когато всички песни имат еднакъв crest фактор и не се налага ту да усилваш, ту да намаляваш. Затова има софтуери, които измерват crest фактора на всяка една песен и при просвирване коригират волумето спрямо него. Тогава песните с crest фактор 3db си остават плоски, но поне средното ниво им е същото като нивото на предната песен с crest 16db.
    Идеята на всичките ми тези постове е да се намалят изискванията спрямо усилвател и ОТ.

База данни с измерен crest фактор: http://dr.loudness-war.info/
    Редактирано от zebo_dino; 26 April 2014 в 11:50.

Фен Angel's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    56
    Точно така е, адаш - мощност в реактивен товар е сложно нещо и не е най-същественото.

Нека започнем с желаното средно звуково налягане в децибели, което искаме да постигнем от референтната ни система, при зададено разстояние от боксовете. Допускаме, че помещението е с минимална реверберация, под 200ms.

След това да заложим динамичния таван - до колко децибела отгоре очакваме да стигат пиковете. Следва да зададем максималната постижима чувствителност на озвучителните тела, при условие, че са в състояние да възпроизведат очакваните пикове без съществена компресия или изкривявания.

Като зададем желания импеданс на системата, това ще ни ориентира колко волта трябва да подсигурим в изхода на усилвателя, а на каква "мощност" съответстват е несъществен въпрос. Закона на Ом е категоричен..

Е, и? Аз казвам, че системата трябва да може да постига средно налягане поне 100dB при динамичен таван от +26dB и клирфактор <0.5%. Дали винаги ще я слушаме на такова ниво - едва ли, както и не управляваме автомобилите си винаги с максималната скорост, на която са способни нито на пълна тяга при потегляне. Приятно е да знаеш, че ако поискаш, можеш да удариш педала в пода и да залепнеш за облегалката, нали?

Други предложения?

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    53
    Именно заданието обсъждаме. В момента в заданието е прието и усилвателя и колоните да могат да възпроизвеждат пикове от 20-26db над средното ниво, което вдига страшно много летвата и за двете звена. Дискусията в момента е, че такива пикове в музиката са изключително редки и такова условие не е реално според мен.
    Заради такова условие, което ще е от полза само за 1% от наличната музика, ще трябва да се правят други компромиси, които ще навредят на останалите 99% от музиката.
    /
    кое ще навреди на музиката-мощния и качествен усилвател или колоните които могат да изсвирят 120дв музика без да изкривят/и изгорят......./
    Изброй ако обичаш въпросните компромиси,за да не остане публиката с впечатлението че нещо я подвеждаме.....
    Може да има изисквания за посока на сребърна жичка и бушонче/неща от фантастиката/ и други хай енд небивалици,а когато доиде думата до конкретни параметри вдигаме бялото знаме..
    летвата наистина е висока и ако се достигне или поне се доближи ще има референтна система.

Страница 2 от 10 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени