Резултати 1 до 18 от 18

Тема: Съб с BKH10270-111

Съб с BKH10270-111

Рекох да изградя суб бас с ВКН10270-111. Имайки предвид че цената му е добра, а и го дават 100 вата. А и да не забравяме, все пак е нашенски!
    Проблемът дойде след като взех да търся параметри. Според тези в сайта им, които са много малко, резултата не излиза изобщо добър в 25 литра!
    Буквално 0дб са около при 60хц. Не записах графиката и да е постна, понеже се ядосах и затворих програмата директно.
    Сега въпросът е дали параметрите са тотално грешни, или самия говорител го няма...

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Любопитен Vankata_84's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    33
    Срещу 10-15лв ще ти го премерят почти на всякъде където ремонтират говорители. А без параметри се хабиш на вятъра. Резултата е меко казано случаен.
    Има и теми за измерване на параметри във форума. Аз лично предпочитам 15лв. + реален резултат, пред изстрел в тъмното

душичка златна Lyubcho_88's Avatar
    Членува от
    Apr 2008
    Възраст
    29
    Принципно не е проблем и сам да си ги измериш с bassbox.
    Аз съм правил СУБ с ВКН10270 https://bgaudioclub.org/showthread.p...%D0%B8-TDA7294
    Свири прилично, но иска голям обем

Мамицата му. Това е обем като за 12"
    Ще пробвам в 25 литра, ако свири зле, ще помисля да модвам говоритела.
    Иска ми се преди това и да измеря параметрите му, за да видим и на хартия какво ще даде при симулация.

Мале то ако са такива параметрите, в 45 литра излиза добре, 30хц са на -3дб...

В крайна сметка, Бг говорители стават или не стават за събуфър с нормални размери?
    Изчетох тези дни какви ли не глупости написани по форумите за Бг, един пише че по добре да е какъв да е китаец само не Бг, друг пише че са с много добро излъчване в ниските...

Стават, разбира се, как да не стават.
    Ето ти размери за суба, ще останеш много доволен:

Членува от
    Apr 2008
    Възраст
    29
    Правил съм сЪб в бандпас с този говорител и определено НЕ останах доволен...

Цитат Публикувано от Lyubcho_88 Покажи мнения
    Правил съм сЪб в бандпас с този говорител и определено НЕ останах доволен...
    Правил си но не и ТОЗИ бандпас, а той се различава много от стандартните. Тестван е с всички видове 8 инчови ВКН-и и се държи много добре. Изтисква максимума от говорителя.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Те всичките с една и съща резонансна честота ли са, та се представят еднакво добре?

Членува от
    Apr 2008
    Възраст
    29
    И каква е разликата?
    Да не би да си го виждал моя.

Интересно, не съм го правил точно този но ми се виждат високо настроен ФИ на голямата камера и ниско настроен на малката.

Subsonic's Avatar
    Членува от
    Oct 2007
    Възраст
    37
    Цитат Публикувано от tufata Покажи мнения
    Интересно, не съм го правил точно този но ми се виждат високо настроен ФИ на голямата камера и ниско настроен на малката.
    или може би обратното
    Subsonic

Sn00pZ's Avatar
    Членува от
    Sep 2015
    Възраст
    25
    Здравейте, притежавам високоговорител ВКН 10330 и обмислям да направя субуфер с него, попрочетох темите за субуфери с този и подобни на него български високоговорители, но така и неразбрах кой е по-добрия вариянт, дали проектите тип бас рефлекс или банд пас. С кой от двата типа конструкция на кутията ще се извлече максимума от говорителя?
    Благодаря предварително!

Членува от
    Apr 2008
    Възраст
    29
    За тези решения ти трябва симулационен софтуер и минимум TS параметри на говорителя. Всякакво друго начинание ще доведе до някакъв резултат, но без сигурност дали е оптимума за дадения говорител.

Sn00pZ's Avatar
    Членува от
    Sep 2015
    Възраст
    25
    Благодаря за съвета, понеже съм студент в ТУ-София, ще се опитам скоро ако мога да направя измервания на говорителя в лабораториите на катедрата ни(Радиокомуникации и видеотехнологии - специализация Аудио- и видеотехнологии) и чак тогава ще има развитие по замисъла ми за проект.

Членува от
    Jul 2008
    Възраст
    46
    Цитат Публикувано от Vankata_84 Покажи мнения
    Срещу 10-15лв ще ти го премерят почти на всякъде където ремонтират говорители. А без параметри се хабиш на вятъра. Резултата е меко казано случаен.
    Има и теми за измерване на параметри във форума. Аз лично предпочитам 15лв. + реален резултат, пред изстрел в тъмното
    Къде в София правят измервания?

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени